Mannaert vol ongeloof na Gouden Schoen: "Klopt niet"

door
Mannaert vol ongeloof na Gouden Schoen:

Bij Club Brugge dachten ze dat ze de Gouden Schoen mee naar huis zouden nemen. Maar voor het tweede jaar op rij won niemand van Club. CEO Vincent Mannaert had over één uitslag zijn bedenkingen.


Hans Vanaken eindigde zesde, wat zeer vreemd was. De middenvelder was in 2021 heel constant en schitterde in de Champions League. Daarnaast werd hij ook een belangrijkere speler bij de Rode Duivels. Die zesde plaats kon dan ook terecht op weinig begrip rekenen bij Mannaert. Dat liet hij weten aan Sporza.

"Je hoort dan: hij heeft er al 2 gewonnen. En Club heeft de laatste tijd al zoveel trofeeën gewonnen. Maar dat strookt niet met waar topsport voor staat. Ik vind dat Hans aan zijn beste seizoen bezig is sinds hij voor Club speelt."

LANG EN CDK

Over Noa Lang en Charles De Ketelaere, die tweede en derde eindigden na Paul Onuachu zei hij het volgende: "Het is logisch dat beide spelers ontgoocheld zijn. Ik was zelf ook verrast. Ik vind niet dat Noa en Charles naar boven gepusht zijn. Dat hebben ze zelf gedaan door hun prestaties het hele jaar door. Dit seizoen hebben ze in de Champions League tegen de wereldtop getoond dat ze een stap vooruit gezet hebben."

Het was dus Onuachu die aan de hal ging met de award. Hij werd de eerste winnaar van KRC Genk sinds Wesley Sonck. Dat was al twintig jaar geleden. Onuachu won vooral dankzij een beresterke eerste ronde, waar hij er met kop en schouders bovenuit stak.

LEES OOK: 'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Had Vanaken hoger moeten staan?

Meest recent

'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

25
25
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

302
302
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

30
30
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

150
150
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

23
23
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

76
76
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

31
31
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

36
36
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

53
53
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

236
236
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

374
374
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

206
206
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

139
139
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

594
594
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

893
893
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

73
73
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

307
307
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

583
583
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

448
448
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

582
582
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

675
675
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

374
374
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

627
627

Meer sportnieuws