Kompany bezorgt toptalent ware nachtmerrie

door
Kompany bezorgt toptalent ware nachtmerrie

Taylor Harwood-Bellis is op weg naar Stoke City. In de laatste zeven competitiewedstrijden kwam de talentvolle centrale verdediger amper twaalf minuten in actie bij Anderlecht. Nochtans kwam Harwood-Bellis vorige zomer op voorspraak van Kompany naar het Lotto Park. Maar de coach van Sporting koos de laatste wedstrijden resoluut voor de veelbesproken Lisandro Magallan in het hart van zijn defensie. En daar heeft Kompany zijn redenen voor …


GEEN KANSEN (MEER) ONDER KOMPANY

Grote verrassing in het Lotto Park. Na zes maanden pakt Taylor Harwood-Bellis alweer zijn biezen bij Anderlecht. De huurling van Manchester City was oorspronkelijk aan een sterk seizoen bezig bij de Brusselaars, maar in de laatste zeven competitiewedstrijden startte hij geen enkele keer meer in het basiselftal. Zijn vervanger in elk van deze wedstrijden was Lisandro Magallan, die voor één seizoen gehuurd wordt van Ajax. Maar de Argentijn liet meermaals een bedenkelijke indruk na.

Die keuze om Harwood-Bellis stelselmatig maar continu te passeren ten voordele van Magallan, deed de wenkbrauwen fronsen bij de achterban en in de pers. De flaters en de foute ingrepen van de Argentijn waren overvloedig, maar Kompany bleef het Magallan het volle vertrouwen geven. En met overtuiging. “Een verdediger moet 15 wedstrijden samen spelen voordat we van stabiliteit kunnen spreken. Onze defensieve fases moeten we als collectief behandelen”, was de uitleg van Kompany.



In de laatste zeven competitiewedstrijden raakte Taylor Harwood-Bellis amper aan twaalf speelminuten. Te weinig voor de beloftevolle huurling van Manchester City en tevens Engels jeugdinternational. Eind november kon Harwood-Bellis een tijdje niet trainen omdat hij in quarantaine vertoefde, waardoor Kompany noodgedwongen moest kiezen voor Lisandro Magallan. Maar de Argentijn was in die periode rechtstreeks verantwoordelijk voor verschillende tegendoelpunten en in elke wedstrijd viel hij op meerdere fouten te betrappen.

WEINIG ONTGOOCHELD

De buitenwereld kon er kop noch staart aan krijgen waarom Vincent Kompany in de laatste maanden van het jaar geen kansen meer gaf aan Taylor Harwood-Bellis. De 19-jarige kwam in de zomermercato trouwens op voorspraak van de coach van Anderlecht. Kompany belde Harwood-Bellis op in hoogsteigen persoon om hem te overtuigen van zijn project en plannen. “Hij was een van mijn idolen toen ik opgroeide als voetballer, dus deze kans kon ik niet laten liggen”, vertelde Harwood-Bellis daarover aan Het Laatste Nieuws. “Dat was een speciaal moment voor mij.”

De centrale verdediger bezit dan ook een mooi profiel voor Anderlecht. Hij werd bij Manchester City opgeleid als een sobere uitvoetballende verdediger, die weinig risico’s in zijn spel legt. Het is dan ook geen toeval dat de 19-jarige bij Anderlecht één van de spelers is die het minst balverlies lijdt. Harwood-Bellis prefereert een korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Taylor Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City. En ook als één van de sterkhouders bij Anderlecht. De Engelsman is dit seizoen de meest betrouwbare verdediger van de ploeg en hij brengt een grote mate stabiliteit bij.

TWIJFELS BIJ MAGALLAN

Het charmeert Vincent Kompany dat hij Lisandro Magallan na zijn vele blunders en verkeerde ingrepen steevast liet staan in het basiselftal van Anderlecht. Anderzijds was dit ook geen teken van vertrouwen in de richting van Taylor Harwood-Bellis, die nooit echt ontgoochelde bij de Belgische recordkampioen. “Taylor is 19 en een groot talent. Maar ik zie hem niet anders dan Zirkzee, dan Verschaeren… Die jongens moeten allemaal op het juiste moment hun speeltijd krijgen”, probeerde Kompany het sluimerend probleem eind vorig jaar te duiden in L’Avenir.



Peter Verbeke gaf onlangs ook meer context over de veelbesproken situatie rond Harwood-Bellis en Lisandro Magallan. De CEO van Anderlecht had oorspronkelijk zijn bedenkingen bij de komst van de Argentijnse verdediger. Magallan is namelijk niet de allersterkste aan de bal en ook niet de meest verfijnde voetballer. Bovendien bracht hij vanuit Nederland ook een bepaalde reputatie met zich mee. "Magallan is niet gemaakt voor het Europese voetbal. Hij is te statisch en is te lang gewend geweest om achteraan met vier op een lijn te spelen”, zei Aad de Mos bijvoorbeeld in La Capitale. “Anderlecht nam weinig risico door hem te huren, maar het is onbegrijpelijk dat Ajax hem kocht.”

KEUZE VÓÓR MAGALLAN

Anderlecht huurde Lisandro Magallan omdat Hannes Delcroix in de vorige zomer geblesseerd uitviel. Peter Verbeke informeerde toen ook naar Jack Hendry van KV Oostende maar de Schotse verdediger was financieel onhaalbaar voor Sporting. “Het moest bovendien snel gaan en Vincent zag wel potentieel in Magallan”, legde de CEO van Anderlecht uit in Het Nieuwsblad. De sportieve cel zag grote mogelijkheden in Magallans voorbeeldige mentaliteit en onverzettelijkheid in de duels.

Maar dat hij Harwood-Bellis uit de ploeg zou spelen, zeker na zijn vele foutjes en blunders in het begin, dat had Verbeke nu ook niet verwacht. “Maar het gaat steeds beter en Kompany vindt dat hij Hoedt beter doet spelen.” Na zijn bedenkelijke start in het Lotto Park, heeft Lisandro Magallan zich in alle stilte omgevormd tot een stabiele factor in de paars-witte defensie. Zijn blunders en individuele foutjes werden tot een minimum beperkt en de Argentijn kan ondertussen al aardige stats en data voorleggen. Ook op het uitvoetballend gebied.



“Als Vincent een idee heeft, is dat steeds onderbouwd en dat is net een kwaliteit”, zei Peter Verbeke in Het Laatste Nieuws. En net door die grondige analyse van Kompany, gebaseerd op zeer precieze data, krijgt Lisandro Magallan de voorkeur op Taylor Harwood-Bellis - omdat hij op dit moment meer bijdraagt aan het team. “En hij zal Magallan niet uit het team zetten bij een blunder. Vincent laat zich in het voetbal niet leiden door emoties.” Zo wint Magallan dit seizoen gemiddeld meer (lucht)duels dan Harwood-Bellis en past de Argentijn opvallend nauwkeuriger én in een voorwaartse richting.

LEES OOK: Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Wie stel jij op in jouw basiselftal?

Meest recent

'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

4
4
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

33
33
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

289
289
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

45
45
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

115
115
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

27
27
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

104
104
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

57
57
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

94
94
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

235
235
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

239
239
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

106
106
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

273
273
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

200
200
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

231
231
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

715
715
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

235
235
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

633
633
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

111
111
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

77
77
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

146
146
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

71
71
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

98
98
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

472
472
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

264
264

Meer sportnieuws