Kompany bezorgt toptalent ware nachtmerrie

812
Kompany bezorgt toptalent ware nachtmerrie

Taylor Harwood-Bellis is op weg naar Stoke City. In de laatste zeven competitiewedstrijden kwam de talentvolle centrale verdediger amper twaalf minuten in actie bij Anderlecht. Nochtans kwam Harwood-Bellis vorige zomer op voorspraak van Kompany naar het Lotto Park. Maar de coach van Sporting koos de laatste wedstrijden resoluut voor de veelbesproken Lisandro Magallan in het hart van zijn defensie. En daar heeft Kompany zijn redenen voor …


GEEN KANSEN (MEER) ONDER KOMPANY

Grote verrassing in het Lotto Park. Na zes maanden pakt Taylor Harwood-Bellis alweer zijn biezen bij Anderlecht. De huurling van Manchester City was oorspronkelijk aan een sterk seizoen bezig bij de Brusselaars, maar in de laatste zeven competitiewedstrijden startte hij geen enkele keer meer in het basiselftal. Zijn vervanger in elk van deze wedstrijden was Lisandro Magallan, die voor één seizoen gehuurd wordt van Ajax. Maar de Argentijn liet meermaals een bedenkelijke indruk na.

Die keuze om Harwood-Bellis stelselmatig maar continu te passeren ten voordele van Magallan, deed de wenkbrauwen fronsen bij de achterban en in de pers. De flaters en de foute ingrepen van de Argentijn waren overvloedig, maar Kompany bleef het Magallan het volle vertrouwen geven. En met overtuiging. “Een verdediger moet 15 wedstrijden samen spelen voordat we van stabiliteit kunnen spreken. Onze defensieve fases moeten we als collectief behandelen”, was de uitleg van Kompany.



In de laatste zeven competitiewedstrijden raakte Taylor Harwood-Bellis amper aan twaalf speelminuten. Te weinig voor de beloftevolle huurling van Manchester City en tevens Engels jeugdinternational. Eind november kon Harwood-Bellis een tijdje niet trainen omdat hij in quarantaine vertoefde, waardoor Kompany noodgedwongen moest kiezen voor Lisandro Magallan. Maar de Argentijn was in die periode rechtstreeks verantwoordelijk voor verschillende tegendoelpunten en in elke wedstrijd viel hij op meerdere fouten te betrappen.

WEINIG ONTGOOCHELD

De buitenwereld kon er kop noch staart aan krijgen waarom Vincent Kompany in de laatste maanden van het jaar geen kansen meer gaf aan Taylor Harwood-Bellis. De 19-jarige kwam in de zomermercato trouwens op voorspraak van de coach van Anderlecht. Kompany belde Harwood-Bellis op in hoogsteigen persoon om hem te overtuigen van zijn project en plannen. “Hij was een van mijn idolen toen ik opgroeide als voetballer, dus deze kans kon ik niet laten liggen”, vertelde Harwood-Bellis daarover aan Het Laatste Nieuws. “Dat was een speciaal moment voor mij.”

De centrale verdediger bezit dan ook een mooi profiel voor Anderlecht. Hij werd bij Manchester City opgeleid als een sobere uitvoetballende verdediger, die weinig risico’s in zijn spel legt. Het is dan ook geen toeval dat de 19-jarige bij Anderlecht één van de spelers is die het minst balverlies lijdt. Harwood-Bellis prefereert een korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Taylor Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City. En ook als één van de sterkhouders bij Anderlecht. De Engelsman is dit seizoen de meest betrouwbare verdediger van de ploeg en hij brengt een grote mate stabiliteit bij.

TWIJFELS BIJ MAGALLAN

Het charmeert Vincent Kompany dat hij Lisandro Magallan na zijn vele blunders en verkeerde ingrepen steevast liet staan in het basiselftal van Anderlecht. Anderzijds was dit ook geen teken van vertrouwen in de richting van Taylor Harwood-Bellis, die nooit echt ontgoochelde bij de Belgische recordkampioen. “Taylor is 19 en een groot talent. Maar ik zie hem niet anders dan Zirkzee, dan Verschaeren… Die jongens moeten allemaal op het juiste moment hun speeltijd krijgen”, probeerde Kompany het sluimerend probleem eind vorig jaar te duiden in L’Avenir.



Peter Verbeke gaf onlangs ook meer context over de veelbesproken situatie rond Harwood-Bellis en Lisandro Magallan. De CEO van Anderlecht had oorspronkelijk zijn bedenkingen bij de komst van de Argentijnse verdediger. Magallan is namelijk niet de allersterkste aan de bal en ook niet de meest verfijnde voetballer. Bovendien bracht hij vanuit Nederland ook een bepaalde reputatie met zich mee. "Magallan is niet gemaakt voor het Europese voetbal. Hij is te statisch en is te lang gewend geweest om achteraan met vier op een lijn te spelen”, zei Aad de Mos bijvoorbeeld in La Capitale. “Anderlecht nam weinig risico door hem te huren, maar het is onbegrijpelijk dat Ajax hem kocht.”

KEUZE VÓÓR MAGALLAN

Anderlecht huurde Lisandro Magallan omdat Hannes Delcroix in de vorige zomer geblesseerd uitviel. Peter Verbeke informeerde toen ook naar Jack Hendry van KV Oostende maar de Schotse verdediger was financieel onhaalbaar voor Sporting. “Het moest bovendien snel gaan en Vincent zag wel potentieel in Magallan”, legde de CEO van Anderlecht uit in Het Nieuwsblad. De sportieve cel zag grote mogelijkheden in Magallans voorbeeldige mentaliteit en onverzettelijkheid in de duels.

Maar dat hij Harwood-Bellis uit de ploeg zou spelen, zeker na zijn vele foutjes en blunders in het begin, dat had Verbeke nu ook niet verwacht. “Maar het gaat steeds beter en Kompany vindt dat hij Hoedt beter doet spelen.” Na zijn bedenkelijke start in het Lotto Park, heeft Lisandro Magallan zich in alle stilte omgevormd tot een stabiele factor in de paars-witte defensie. Zijn blunders en individuele foutjes werden tot een minimum beperkt en de Argentijn kan ondertussen al aardige stats en data voorleggen. Ook op het uitvoetballend gebied.



“Als Vincent een idee heeft, is dat steeds onderbouwd en dat is net een kwaliteit”, zei Peter Verbeke in Het Laatste Nieuws. En net door die grondige analyse van Kompany, gebaseerd op zeer precieze data, krijgt Lisandro Magallan de voorkeur op Taylor Harwood-Bellis - omdat hij op dit moment meer bijdraagt aan het team. “En hij zal Magallan niet uit het team zetten bij een blunder. Vincent laat zich in het voetbal niet leiden door emoties.” Zo wint Magallan dit seizoen gemiddeld meer (lucht)duels dan Harwood-Bellis en past de Argentijn opvallend nauwkeuriger én in een voorwaartse richting.

LEES OOK: Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Wie stel jij op in jouw basiselftal?

Meest recent

Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

80
80
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

129
129
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

121
121
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

133
133
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

314
314
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

294
294
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

126
126
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

111
111
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

110
110
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

27
27
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

139
139
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

72
72
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

34
34
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

76
76
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

126
126
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

32
32
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

255
255
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

103
103
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

390
390
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

270
270
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

72
72
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

151
151
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

102
102
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

73
73

Meer sportnieuws