Kompany bezorgt toptalent ware nachtmerrie

812 stemmen
Kompany bezorgt toptalent ware nachtmerrie

Taylor Harwood-Bellis is op weg naar Stoke City. In de laatste zeven competitiewedstrijden kwam de talentvolle centrale verdediger amper twaalf minuten in actie bij Anderlecht. Nochtans kwam Harwood-Bellis vorige zomer op voorspraak van Kompany naar het Lotto Park. Maar de coach van Sporting koos de laatste wedstrijden resoluut voor de veelbesproken Lisandro Magallan in het hart van zijn defensie. En daar heeft Kompany zijn redenen voor …


GEEN KANSEN (MEER) ONDER KOMPANY

Grote verrassing in het Lotto Park. Na zes maanden pakt Taylor Harwood-Bellis alweer zijn biezen bij Anderlecht. De huurling van Manchester City was oorspronkelijk aan een sterk seizoen bezig bij de Brusselaars, maar in de laatste zeven competitiewedstrijden startte hij geen enkele keer meer in het basiselftal. Zijn vervanger in elk van deze wedstrijden was Lisandro Magallan, die voor één seizoen gehuurd wordt van Ajax. Maar de Argentijn liet meermaals een bedenkelijke indruk na.

Die keuze om Harwood-Bellis stelselmatig maar continu te passeren ten voordele van Magallan, deed de wenkbrauwen fronsen bij de achterban en in de pers. De flaters en de foute ingrepen van de Argentijn waren overvloedig, maar Kompany bleef het Magallan het volle vertrouwen geven. En met overtuiging. “Een verdediger moet 15 wedstrijden samen spelen voordat we van stabiliteit kunnen spreken. Onze defensieve fases moeten we als collectief behandelen”, was de uitleg van Kompany.



In de laatste zeven competitiewedstrijden raakte Taylor Harwood-Bellis amper aan twaalf speelminuten. Te weinig voor de beloftevolle huurling van Manchester City en tevens Engels jeugdinternational. Eind november kon Harwood-Bellis een tijdje niet trainen omdat hij in quarantaine vertoefde, waardoor Kompany noodgedwongen moest kiezen voor Lisandro Magallan. Maar de Argentijn was in die periode rechtstreeks verantwoordelijk voor verschillende tegendoelpunten en in elke wedstrijd viel hij op meerdere fouten te betrappen.

WEINIG ONTGOOCHELD

De buitenwereld kon er kop noch staart aan krijgen waarom Vincent Kompany in de laatste maanden van het jaar geen kansen meer gaf aan Taylor Harwood-Bellis. De 19-jarige kwam in de zomermercato trouwens op voorspraak van de coach van Anderlecht. Kompany belde Harwood-Bellis op in hoogsteigen persoon om hem te overtuigen van zijn project en plannen. “Hij was een van mijn idolen toen ik opgroeide als voetballer, dus deze kans kon ik niet laten liggen”, vertelde Harwood-Bellis daarover aan Het Laatste Nieuws. “Dat was een speciaal moment voor mij.”

De centrale verdediger bezit dan ook een mooi profiel voor Anderlecht. Hij werd bij Manchester City opgeleid als een sobere uitvoetballende verdediger, die weinig risico’s in zijn spel legt. Het is dan ook geen toeval dat de 19-jarige bij Anderlecht één van de spelers is die het minst balverlies lijdt. Harwood-Bellis prefereert een korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Taylor Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City. En ook als één van de sterkhouders bij Anderlecht. De Engelsman is dit seizoen de meest betrouwbare verdediger van de ploeg en hij brengt een grote mate stabiliteit bij.

TWIJFELS BIJ MAGALLAN

Het charmeert Vincent Kompany dat hij Lisandro Magallan na zijn vele blunders en verkeerde ingrepen steevast liet staan in het basiselftal van Anderlecht. Anderzijds was dit ook geen teken van vertrouwen in de richting van Taylor Harwood-Bellis, die nooit echt ontgoochelde bij de Belgische recordkampioen. “Taylor is 19 en een groot talent. Maar ik zie hem niet anders dan Zirkzee, dan Verschaeren… Die jongens moeten allemaal op het juiste moment hun speeltijd krijgen”, probeerde Kompany het sluimerend probleem eind vorig jaar te duiden in L’Avenir.



Peter Verbeke gaf onlangs ook meer context over de veelbesproken situatie rond Harwood-Bellis en Lisandro Magallan. De CEO van Anderlecht had oorspronkelijk zijn bedenkingen bij de komst van de Argentijnse verdediger. Magallan is namelijk niet de allersterkste aan de bal en ook niet de meest verfijnde voetballer. Bovendien bracht hij vanuit Nederland ook een bepaalde reputatie met zich mee. "Magallan is niet gemaakt voor het Europese voetbal. Hij is te statisch en is te lang gewend geweest om achteraan met vier op een lijn te spelen”, zei Aad de Mos bijvoorbeeld in La Capitale. “Anderlecht nam weinig risico door hem te huren, maar het is onbegrijpelijk dat Ajax hem kocht.”

KEUZE VÓÓR MAGALLAN

Anderlecht huurde Lisandro Magallan omdat Hannes Delcroix in de vorige zomer geblesseerd uitviel. Peter Verbeke informeerde toen ook naar Jack Hendry van KV Oostende maar de Schotse verdediger was financieel onhaalbaar voor Sporting. “Het moest bovendien snel gaan en Vincent zag wel potentieel in Magallan”, legde de CEO van Anderlecht uit in Het Nieuwsblad. De sportieve cel zag grote mogelijkheden in Magallans voorbeeldige mentaliteit en onverzettelijkheid in de duels.

Maar dat hij Harwood-Bellis uit de ploeg zou spelen, zeker na zijn vele foutjes en blunders in het begin, dat had Verbeke nu ook niet verwacht. “Maar het gaat steeds beter en Kompany vindt dat hij Hoedt beter doet spelen.” Na zijn bedenkelijke start in het Lotto Park, heeft Lisandro Magallan zich in alle stilte omgevormd tot een stabiele factor in de paars-witte defensie. Zijn blunders en individuele foutjes werden tot een minimum beperkt en de Argentijn kan ondertussen al aardige stats en data voorleggen. Ook op het uitvoetballend gebied.



“Als Vincent een idee heeft, is dat steeds onderbouwd en dat is net een kwaliteit”, zei Peter Verbeke in Het Laatste Nieuws. En net door die grondige analyse van Kompany, gebaseerd op zeer precieze data, krijgt Lisandro Magallan de voorkeur op Taylor Harwood-Bellis - omdat hij op dit moment meer bijdraagt aan het team. “En hij zal Magallan niet uit het team zetten bij een blunder. Vincent laat zich in het voetbal niet leiden door emoties.” Zo wint Magallan dit seizoen gemiddeld meer (lucht)duels dan Harwood-Bellis en past de Argentijn opvallend nauwkeuriger én in een voorwaartse richting.

LEES OOK: 'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Wie stel jij op in jouw basiselftal?

Meest recent

Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

1
1
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

7
7
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

21
21
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

27
27
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

72
72
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

125
125
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

157
157
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

301
301
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

772
772
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

125
125
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

671
671
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

190
190
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

554
554
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

184
184
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

59
59
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

177
177
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

152
152
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

772
772
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

565
565
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

208
208
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

72
72
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

40
40
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

49
49
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

605
605

Meer sportnieuws