Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

door
Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

Als enige Belgische ploeg is AA Gent in 2022 nog actief op drie fronten, want de Buffalo's wisten zich te plaatsen voor de achtste finale van de Conference League en de halve finale van de Croky Cup. Desondanks was het een woelige eerste helft van het seizoen in de Ghelamco Arena, want in de competitie vielen de resultaten lange tijd tegen en er was ook kritiek op het transferbeleid.


AA Gent investeerde vooral stevig in zijn voorhoede, waar het vertrek van Roman Yaremchuk opgevangen moest worden. Met Gianni Bruno, Vakoun Bayo, Darko Lemajic en Ilombe Mboyo kwamen er vier nieuwe spitsen voor een totaalbedrag van 5 miljoen euro, maar geen van hen kon zich uiteindelijk doorzetten. Zeker toen bleek dat Hein Vanhaezebrouck prijsschutter Thomas Henry van OHL links had laten liggen ten voordele van Lemajic, was de kritiek striemend.

Maar de trainer verdedigt zijn keuze nog steeds. "Niemand heeft mij overigens in maart of april gezegd: ‘Je moet absoluut Thomas Henry pakken.’ Daar kwam men pas later mee. Toen heb ik gezegd: ‘Dat is niet het type spits dat wij nodig hebben’. Bovendien moest hij 5 tot 6 miljoen kosten. Dan vind ik dat weggegooid geld", stelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ik blijf erbij dat Darko Lemajic voor ons nog altijd een meerwaarde kan betekenen in de laatste 20 minuten, hij is nog altijd de beste kopper van héél mijn team."

DEPOITRE
Daarnaast geeft Vanhaezebrouck ook aan dat hij vooral veel spitsen wou omdat hij vreesde voor blessures bij Laurent Depoitre, maar die bleef de voorbije maanden gewoon fit. Daardoor zit Gent met te veel spitsen en dus moet er afgeslankt worden. Bayo werd al op huurbasis naar Charleroi gestuurd, terwijl er ook al geruchten gingen over een mogelijk vertrek van Bruno (interesse van OHL) en Mboyo.

LEES OOK: Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Valt de keuze van Vanhaezebrouck te verdedigen?

Meest recent

Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

0
0
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

22
22
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

34
34
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

22
22
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

121
121
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

24
24
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

284
284
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

248
248
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

47
47
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

352
352
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

156
156
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

315
315
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

432
432
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

426
426
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

182
182
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

86
86
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

291
291
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

108
108
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

543
543
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

188
188
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

217
217
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

61
61
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

139
139
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

131
131
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

135
135

Meer sportnieuws