Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

door
Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

Als enige Belgische ploeg is AA Gent in 2022 nog actief op drie fronten, want de Buffalo's wisten zich te plaatsen voor de achtste finale van de Conference League en de halve finale van de Croky Cup. Desondanks was het een woelige eerste helft van het seizoen in de Ghelamco Arena, want in de competitie vielen de resultaten lange tijd tegen en er was ook kritiek op het transferbeleid.


AA Gent investeerde vooral stevig in zijn voorhoede, waar het vertrek van Roman Yaremchuk opgevangen moest worden. Met Gianni Bruno, Vakoun Bayo, Darko Lemajic en Ilombe Mboyo kwamen er vier nieuwe spitsen voor een totaalbedrag van 5 miljoen euro, maar geen van hen kon zich uiteindelijk doorzetten. Zeker toen bleek dat Hein Vanhaezebrouck prijsschutter Thomas Henry van OHL links had laten liggen ten voordele van Lemajic, was de kritiek striemend.

Maar de trainer verdedigt zijn keuze nog steeds. "Niemand heeft mij overigens in maart of april gezegd: ‘Je moet absoluut Thomas Henry pakken.’ Daar kwam men pas later mee. Toen heb ik gezegd: ‘Dat is niet het type spits dat wij nodig hebben’. Bovendien moest hij 5 tot 6 miljoen kosten. Dan vind ik dat weggegooid geld", stelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ik blijf erbij dat Darko Lemajic voor ons nog altijd een meerwaarde kan betekenen in de laatste 20 minuten, hij is nog altijd de beste kopper van héél mijn team."

DEPOITRE
Daarnaast geeft Vanhaezebrouck ook aan dat hij vooral veel spitsen wou omdat hij vreesde voor blessures bij Laurent Depoitre, maar die bleef de voorbije maanden gewoon fit. Daardoor zit Gent met te veel spitsen en dus moet er afgeslankt worden. Bayo werd al op huurbasis naar Charleroi gestuurd, terwijl er ook al geruchten gingen over een mogelijk vertrek van Bruno (interesse van OHL) en Mboyo.

LEES OOK: 'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

Valt de keuze van Vanhaezebrouck te verdedigen?

Meest recent

Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

12
12
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

66
66
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

127
127
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

103
103
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

107
107
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

121
121
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

41
41
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

928
928
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

37
37
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

40
40
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

282
282
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

116
116
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

184
184
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

223
223
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

48
48
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

203
203
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

380
380
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

867
867
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

155
155
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

45
45
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

420
420
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

109
109
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

587
587
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

683
683
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

468
468

Meer sportnieuws