Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

294 stemmen
Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

Als enige Belgische ploeg is AA Gent in 2022 nog actief op drie fronten, want de Buffalo's wisten zich te plaatsen voor de achtste finale van de Conference League en de halve finale van de Croky Cup. Desondanks was het een woelige eerste helft van het seizoen in de Ghelamco Arena, want in de competitie vielen de resultaten lange tijd tegen en er was ook kritiek op het transferbeleid.


AA Gent investeerde vooral stevig in zijn voorhoede, waar het vertrek van Roman Yaremchuk opgevangen moest worden. Met Gianni Bruno, Vakoun Bayo, Darko Lemajic en Ilombe Mboyo kwamen er vier nieuwe spitsen voor een totaalbedrag van 5 miljoen euro, maar geen van hen kon zich uiteindelijk doorzetten. Zeker toen bleek dat Hein Vanhaezebrouck prijsschutter Thomas Henry van OHL links had laten liggen ten voordele van Lemajic, was de kritiek striemend.

Maar de trainer verdedigt zijn keuze nog steeds. "Niemand heeft mij overigens in maart of april gezegd: ‘Je moet absoluut Thomas Henry pakken.’ Daar kwam men pas later mee. Toen heb ik gezegd: ‘Dat is niet het type spits dat wij nodig hebben’. Bovendien moest hij 5 tot 6 miljoen kosten. Dan vind ik dat weggegooid geld", stelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ik blijf erbij dat Darko Lemajic voor ons nog altijd een meerwaarde kan betekenen in de laatste 20 minuten, hij is nog altijd de beste kopper van héél mijn team."

DEPOITRE
Daarnaast geeft Vanhaezebrouck ook aan dat hij vooral veel spitsen wou omdat hij vreesde voor blessures bij Laurent Depoitre, maar die bleef de voorbije maanden gewoon fit. Daardoor zit Gent met te veel spitsen en dus moet er afgeslankt worden. Bayo werd al op huurbasis naar Charleroi gestuurd, terwijl er ook al geruchten gingen over een mogelijk vertrek van Bruno (interesse van OHL) en Mboyo.

LEES OOK: AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

🚀

Valt de keuze van Vanhaezebrouck te verdedigen?

Meest recent

Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

0
0
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

26
26
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

46
46
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

73
73
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

29
29
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

47
47
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

37
37
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

45
45
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

182
182
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

126
126
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

105
105
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

30
30
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

263
263
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

164
164
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

61
61
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

44
44
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

91
91
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

310
310
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

238
238
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

112
112
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

772
772
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

347
347

Meer sportnieuws