Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

door
Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

Als enige Belgische ploeg is AA Gent in 2022 nog actief op drie fronten, want de Buffalo's wisten zich te plaatsen voor de achtste finale van de Conference League en de halve finale van de Croky Cup. Desondanks was het een woelige eerste helft van het seizoen in de Ghelamco Arena, want in de competitie vielen de resultaten lange tijd tegen en er was ook kritiek op het transferbeleid.


AA Gent investeerde vooral stevig in zijn voorhoede, waar het vertrek van Roman Yaremchuk opgevangen moest worden. Met Gianni Bruno, Vakoun Bayo, Darko Lemajic en Ilombe Mboyo kwamen er vier nieuwe spitsen voor een totaalbedrag van 5 miljoen euro, maar geen van hen kon zich uiteindelijk doorzetten. Zeker toen bleek dat Hein Vanhaezebrouck prijsschutter Thomas Henry van OHL links had laten liggen ten voordele van Lemajic, was de kritiek striemend.

Maar de trainer verdedigt zijn keuze nog steeds. "Niemand heeft mij overigens in maart of april gezegd: ‘Je moet absoluut Thomas Henry pakken.’ Daar kwam men pas later mee. Toen heb ik gezegd: ‘Dat is niet het type spits dat wij nodig hebben’. Bovendien moest hij 5 tot 6 miljoen kosten. Dan vind ik dat weggegooid geld", stelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ik blijf erbij dat Darko Lemajic voor ons nog altijd een meerwaarde kan betekenen in de laatste 20 minuten, hij is nog altijd de beste kopper van héél mijn team."

DEPOITRE
Daarnaast geeft Vanhaezebrouck ook aan dat hij vooral veel spitsen wou omdat hij vreesde voor blessures bij Laurent Depoitre, maar die bleef de voorbije maanden gewoon fit. Daardoor zit Gent met te veel spitsen en dus moet er afgeslankt worden. Bayo werd al op huurbasis naar Charleroi gestuurd, terwijl er ook al geruchten gingen over een mogelijk vertrek van Bruno (interesse van OHL) en Mboyo.

LEES OOK: RSCA, Union, Gent of Club: 1B-revelatie spreekt klare taal

Valt de keuze van Vanhaezebrouck te verdedigen?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

20
20
RSCA, Union, Gent of Club: 1B-revelatie spreekt klare taal

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

39
39
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

108
108
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

415
415
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

38
38
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

49
49
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

233
233
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

38
38
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

153
153
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

265
265
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

243
243
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

583
583
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

311
311
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

165
165
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

172
172
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

206
206
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

424
424
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

445
445
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

172
172
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

186
186
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

531
531
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

39
39
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

297
297
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

269
269
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

32
32

Meer sportnieuws