Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

door
Vanhaezebrouck verdedigt 'transferblunders' AA Gent

Als enige Belgische ploeg is AA Gent in 2022 nog actief op drie fronten, want de Buffalo's wisten zich te plaatsen voor de achtste finale van de Conference League en de halve finale van de Croky Cup. Desondanks was het een woelige eerste helft van het seizoen in de Ghelamco Arena, want in de competitie vielen de resultaten lange tijd tegen en er was ook kritiek op het transferbeleid.


AA Gent investeerde vooral stevig in zijn voorhoede, waar het vertrek van Roman Yaremchuk opgevangen moest worden. Met Gianni Bruno, Vakoun Bayo, Darko Lemajic en Ilombe Mboyo kwamen er vier nieuwe spitsen voor een totaalbedrag van 5 miljoen euro, maar geen van hen kon zich uiteindelijk doorzetten. Zeker toen bleek dat Hein Vanhaezebrouck prijsschutter Thomas Henry van OHL links had laten liggen ten voordele van Lemajic, was de kritiek striemend.

Maar de trainer verdedigt zijn keuze nog steeds. "Niemand heeft mij overigens in maart of april gezegd: ‘Je moet absoluut Thomas Henry pakken.’ Daar kwam men pas later mee. Toen heb ik gezegd: ‘Dat is niet het type spits dat wij nodig hebben’. Bovendien moest hij 5 tot 6 miljoen kosten. Dan vind ik dat weggegooid geld", stelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ik blijf erbij dat Darko Lemajic voor ons nog altijd een meerwaarde kan betekenen in de laatste 20 minuten, hij is nog altijd de beste kopper van héél mijn team."

DEPOITRE
Daarnaast geeft Vanhaezebrouck ook aan dat hij vooral veel spitsen wou omdat hij vreesde voor blessures bij Laurent Depoitre, maar die bleef de voorbije maanden gewoon fit. Daardoor zit Gent met te veel spitsen en dus moet er afgeslankt worden. Bayo werd al op huurbasis naar Charleroi gestuurd, terwijl er ook al geruchten gingen over een mogelijk vertrek van Bruno (interesse van OHL) en Mboyo.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

Valt de keuze van Vanhaezebrouck te verdedigen?

Meest recent

'Renard op dreef: trio out, keeper in bij Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

24
24
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

169
169
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

317
317
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

71
71
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

87
87
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

253
253
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

109
109
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

47
47
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

179
179
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

199
199
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

363
363
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

359
359
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

244
244
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

178
178
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

71
71
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

70
70
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

630
630
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

321
321
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

261
261
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

384
384
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

48
48
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

303
303
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

327
327
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

180
180

Meer sportnieuws