Sportief directeur Barça kondigt nieuwe domper aan

327 stemmen
Sportief directeur Barça kondigt nieuwe domper aan

FC Barcelona hoopte met de aanstelling van Xavi de weg naar de top opnieuw in te kunnen zetten, maar het seizoen van de Catalanen blijft er één met pieken en vooral vele dalen. Zaterdagavond lieten ze alweer op ontgoochelende wijze punten liggen, want tegen middenmoter Granada gaven ze in de slotminuut nog een voorsprong weg.


Dat was niet de enige domper van de avond voor Barça. In de marge van de partij kwam sportief directeur Mateu Alemany ook nog eens met extra slecht nieuws. "We kunnen Ferran Torres nog steeds niet registreren", verklaarde hij immers aan de verzamelde pers. "De uitleenbeurt van Philippe Coutinho is daarvoor onvoldoende. We zijn er wel mee bezig om hem alsnog te kunnen registreren. De gesprekken lopen."

Barça legde begin deze maand maar liefst 55 miljoen euro neer om de 21-jarige Spaanse international weg te kapen bij Manchester City, maar voorlopig kan hij dus geen wedstrijden voor zijn nieuwe club spelen. Grote boosdoener is de salarislimiet die La Liga elke club oplegt. Barça zit daar al het hele seizoen tegenaan en zal nog meer spelers van de hand moeten doen vooraleer het Torres kan opstellen.

MOEILIJKE TAAK
Barça hoopt de komende weken nog van een aantal overbodige spelers verlost te kunnen raken, zoals bijvoorbeeld Samuel Umtiti. Dat blijkt echter een zeer lastige opdracht. Ook in de zomer had de club al alle moeite van de wereld om zijn aankopen geregistreerd te krijgen. Pas toen Gerard Pique een groot deel van zijn salaris inleverde, had de club voldoende ruimte om spelers als Memphis Depay en Sergio Agüero in te schrijven.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Zal Barça Ferran Torres snel ingeschreven krijgen?

Meest recent

Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

15
15
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

15
15
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

62
62
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

128
128
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

585
585
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

78
78
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

203
203
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

136
136
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

467
467
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

438
438
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

144
144
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

296
296
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

43
43
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

196
196
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

474
474
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

632
632
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

57
57
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

136
136
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

372
372
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

56
56
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

52
52
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

421
421
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

137
137

Meer sportnieuws