Dortmund dankt Belgen, Barça geeft zege weg, Lukaku scoort

257 stemmen
Dortmund dankt Belgen, Barça geeft zege weg, Lukaku scoort

In België wordt er dit weekend nog niet gevoetbald, maar in verschillende buitenlandse competities is dat wel het geval. In de Bundesliga heeft Borussia Dortmund op spectaculaire wijze de drie punten gepakt in Frankfurt, met een hoofdrol voor twee Rode Duivels. In de FA Cup bekert Chelsea dan weer makkelijk verder dankzij onder mee een goal van Romelu Lukaku, terwijl FC Barcelona in La Liga op pijnlijke wijze de drie punten uit handen gegeven heeft.


GRANADA - FC BARCELONA 1-1
Barça kende moeilijke weken door een pak blessures en coronabesmettingen, maar leek zich daar met zeges in Mallorca en tegen Linares goed door te slaan. In Granada kon Xavi alweer enkele extra pionnen recupereren. Hij gunde er Dani Alves ook zijn eerste basisplaats in La Liga en de Braziliaanse veteraan was meteen belangrijk. Iets voor het uur schotelde hij Luuk de Jong netjes de openingstreffer voor. In de laatste tien minuten liep het echter nog fout. Eerst pakte Gavi zijn tweede gele kaart en met een man minder slikte Barça in de slotminuut nog de gelijkmaker. Puertas ontfutselde hen de drie punten.



EINTRACHT FRANKFURT - BORUSSIA DORTMUND 2-3
Dortmund heeft in Frankfurt een heuse Houdini-act opgevoerd. Halfweg de tweede helft stond het nog 2-0 in het krijt na twee goals van Borré voor rust, maar toen kwam Thorgan Hazard in het veld. De Rode Duivel duwde vijf minuten later prompt de aansluitingstreffer op het bord en zette zijn ploeg zo op weg naar een straffe comeback. Drie minuten voor tijd bracht Bellingham de bezoekers nog langszij met een kopbal, op een uitstekende voorzet van Meunier. Twee minuten later zorgde Dahoud zelfs nog voor 2-3.



CHELSEA - CHESTERFIELD 5-1
In de FA Cup kreeg Chelsea op papier een hapklare brok voorgeschoteld, want met Chesterfield kwam een vijfdeklasser op bezoek om Stamford Bridge. Thomas Tuchel dropte opnieuw Romelu Lukaku in de basis en de Rode Duivel droeg zijn steentje bij aan een vlotte zege. Hij scoorde na 20 minuten het derde doelpunt van zijn ploeg en met ook nog goals van Werner, Hudson-Odoi, Christensen en Ziyech liep Chelsea uit tot 5-0. In de slotfase kon Asante de eer nog redden voor de bezoekers. Lukaku was dan al lang gewisseld, hij bleef bij de rust in de kleedkamer.

LEES OOK: Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

🚀

Zal Lukaku nu weer helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

1
1
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

14
14
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

13
13
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

54
54
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

30
30
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

158
158
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

50
50
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

671
671
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

423
423
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

373
373
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

308
308
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

210
210
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

783
783
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

549
549
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

284
284
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

266
266
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69

Meer sportnieuws