Dortmund dankt Belgen, Barça geeft zege weg, Lukaku scoort

257 stemmen
Dortmund dankt Belgen, Barça geeft zege weg, Lukaku scoort

In België wordt er dit weekend nog niet gevoetbald, maar in verschillende buitenlandse competities is dat wel het geval. In de Bundesliga heeft Borussia Dortmund op spectaculaire wijze de drie punten gepakt in Frankfurt, met een hoofdrol voor twee Rode Duivels. In de FA Cup bekert Chelsea dan weer makkelijk verder dankzij onder mee een goal van Romelu Lukaku, terwijl FC Barcelona in La Liga op pijnlijke wijze de drie punten uit handen gegeven heeft.


GRANADA - FC BARCELONA 1-1
Barça kende moeilijke weken door een pak blessures en coronabesmettingen, maar leek zich daar met zeges in Mallorca en tegen Linares goed door te slaan. In Granada kon Xavi alweer enkele extra pionnen recupereren. Hij gunde er Dani Alves ook zijn eerste basisplaats in La Liga en de Braziliaanse veteraan was meteen belangrijk. Iets voor het uur schotelde hij Luuk de Jong netjes de openingstreffer voor. In de laatste tien minuten liep het echter nog fout. Eerst pakte Gavi zijn tweede gele kaart en met een man minder slikte Barça in de slotminuut nog de gelijkmaker. Puertas ontfutselde hen de drie punten.



EINTRACHT FRANKFURT - BORUSSIA DORTMUND 2-3
Dortmund heeft in Frankfurt een heuse Houdini-act opgevoerd. Halfweg de tweede helft stond het nog 2-0 in het krijt na twee goals van Borré voor rust, maar toen kwam Thorgan Hazard in het veld. De Rode Duivel duwde vijf minuten later prompt de aansluitingstreffer op het bord en zette zijn ploeg zo op weg naar een straffe comeback. Drie minuten voor tijd bracht Bellingham de bezoekers nog langszij met een kopbal, op een uitstekende voorzet van Meunier. Twee minuten later zorgde Dahoud zelfs nog voor 2-3.



CHELSEA - CHESTERFIELD 5-1
In de FA Cup kreeg Chelsea op papier een hapklare brok voorgeschoteld, want met Chesterfield kwam een vijfdeklasser op bezoek om Stamford Bridge. Thomas Tuchel dropte opnieuw Romelu Lukaku in de basis en de Rode Duivel droeg zijn steentje bij aan een vlotte zege. Hij scoorde na 20 minuten het derde doelpunt van zijn ploeg en met ook nog goals van Werner, Hudson-Odoi, Christensen en Ziyech liep Chelsea uit tot 5-0. In de slotfase kon Asante de eer nog redden voor de bezoekers. Lukaku was dan al lang gewisseld, hij bleef bij de rust in de kleedkamer.

LEES OOK: ‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Zal Lukaku nu weer helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

Vandenbempt ziet megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

16
16
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

50
50
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

42
42
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

68
68
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

168
168
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

140
140
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

111
111
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

127
127
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

251
251
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

190
190
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

407
407
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

202
202
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

95
95
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

439
439
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

258
258
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

258
258
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

98
98
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

183
183
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

357
357
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

189
189
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

214
214
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

235
235
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

890
890

Meer sportnieuws