Dortmund dankt Belgen, Barça geeft zege weg, Lukaku scoort

door
Dortmund dankt Belgen, Barça geeft zege weg, Lukaku scoort

In België wordt er dit weekend nog niet gevoetbald, maar in verschillende buitenlandse competities is dat wel het geval. In de Bundesliga heeft Borussia Dortmund op spectaculaire wijze de drie punten gepakt in Frankfurt, met een hoofdrol voor twee Rode Duivels. In de FA Cup bekert Chelsea dan weer makkelijk verder dankzij onder mee een goal van Romelu Lukaku, terwijl FC Barcelona in La Liga op pijnlijke wijze de drie punten uit handen gegeven heeft.


GRANADA - FC BARCELONA 1-1
Barça kende moeilijke weken door een pak blessures en coronabesmettingen, maar leek zich daar met zeges in Mallorca en tegen Linares goed door te slaan. In Granada kon Xavi alweer enkele extra pionnen recupereren. Hij gunde er Dani Alves ook zijn eerste basisplaats in La Liga en de Braziliaanse veteraan was meteen belangrijk. Iets voor het uur schotelde hij Luuk de Jong netjes de openingstreffer voor. In de laatste tien minuten liep het echter nog fout. Eerst pakte Gavi zijn tweede gele kaart en met een man minder slikte Barça in de slotminuut nog de gelijkmaker. Puertas ontfutselde hen de drie punten.



EINTRACHT FRANKFURT - BORUSSIA DORTMUND 2-3
Dortmund heeft in Frankfurt een heuse Houdini-act opgevoerd. Halfweg de tweede helft stond het nog 2-0 in het krijt na twee goals van Borré voor rust, maar toen kwam Thorgan Hazard in het veld. De Rode Duivel duwde vijf minuten later prompt de aansluitingstreffer op het bord en zette zijn ploeg zo op weg naar een straffe comeback. Drie minuten voor tijd bracht Bellingham de bezoekers nog langszij met een kopbal, op een uitstekende voorzet van Meunier. Twee minuten later zorgde Dahoud zelfs nog voor 2-3.



CHELSEA - CHESTERFIELD 5-1
In de FA Cup kreeg Chelsea op papier een hapklare brok voorgeschoteld, want met Chesterfield kwam een vijfdeklasser op bezoek om Stamford Bridge. Thomas Tuchel dropte opnieuw Romelu Lukaku in de basis en de Rode Duivel droeg zijn steentje bij aan een vlotte zege. Hij scoorde na 20 minuten het derde doelpunt van zijn ploeg en met ook nog goals van Werner, Hudson-Odoi, Christensen en Ziyech liep Chelsea uit tot 5-0. In de slotfase kon Asante de eer nog redden voor de bezoekers. Lukaku was dan al lang gewisseld, hij bleef bij de rust in de kleedkamer.

LEES OOK: 'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Zal Lukaku nu weer helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers wellicht andere oorden zullen ...

15
15
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

24
24
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

124
124
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

192
192
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

80
80
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

96
96
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

32
32
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

58
58
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

105
105
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

53
53
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

200
200
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

81
81
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

191
191
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

130
130
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

82
82
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

66
66
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

118
118
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

84
84
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

347
347
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

407
407
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

384
384
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

28
28

Meer sportnieuws