Dortmund dankt Belgen, Barça geeft zege weg, Lukaku scoort

door
Dortmund dankt Belgen, Barça geeft zege weg, Lukaku scoort

In België wordt er dit weekend nog niet gevoetbald, maar in verschillende buitenlandse competities is dat wel het geval. In de Bundesliga heeft Borussia Dortmund op spectaculaire wijze de drie punten gepakt in Frankfurt, met een hoofdrol voor twee Rode Duivels. In de FA Cup bekert Chelsea dan weer makkelijk verder dankzij onder mee een goal van Romelu Lukaku, terwijl FC Barcelona in La Liga op pijnlijke wijze de drie punten uit handen gegeven heeft.


GRANADA - FC BARCELONA 1-1
Barça kende moeilijke weken door een pak blessures en coronabesmettingen, maar leek zich daar met zeges in Mallorca en tegen Linares goed door te slaan. In Granada kon Xavi alweer enkele extra pionnen recupereren. Hij gunde er Dani Alves ook zijn eerste basisplaats in La Liga en de Braziliaanse veteraan was meteen belangrijk. Iets voor het uur schotelde hij Luuk de Jong netjes de openingstreffer voor. In de laatste tien minuten liep het echter nog fout. Eerst pakte Gavi zijn tweede gele kaart en met een man minder slikte Barça in de slotminuut nog de gelijkmaker. Puertas ontfutselde hen de drie punten.



EINTRACHT FRANKFURT - BORUSSIA DORTMUND 2-3
Dortmund heeft in Frankfurt een heuse Houdini-act opgevoerd. Halfweg de tweede helft stond het nog 2-0 in het krijt na twee goals van Borré voor rust, maar toen kwam Thorgan Hazard in het veld. De Rode Duivel duwde vijf minuten later prompt de aansluitingstreffer op het bord en zette zijn ploeg zo op weg naar een straffe comeback. Drie minuten voor tijd bracht Bellingham de bezoekers nog langszij met een kopbal, op een uitstekende voorzet van Meunier. Twee minuten later zorgde Dahoud zelfs nog voor 2-3.



CHELSEA - CHESTERFIELD 5-1
In de FA Cup kreeg Chelsea op papier een hapklare brok voorgeschoteld, want met Chesterfield kwam een vijfdeklasser op bezoek om Stamford Bridge. Thomas Tuchel dropte opnieuw Romelu Lukaku in de basis en de Rode Duivel droeg zijn steentje bij aan een vlotte zege. Hij scoorde na 20 minuten het derde doelpunt van zijn ploeg en met ook nog goals van Werner, Hudson-Odoi, Christensen en Ziyech liep Chelsea uit tot 5-0. In de slotfase kon Asante de eer nog redden voor de bezoekers. Lukaku was dan al lang gewisseld, hij bleef bij de rust in de kleedkamer.

LEES OOK: 'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

Zal Lukaku nu weer helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

95
95
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

130
130
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

120
120
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

207
207
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

158
158
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

72
72
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

506
506
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

367
367
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

604
604
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

367
367
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

270
270
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws