AA Gent gaat cruciale wintermercato tegemoet

616 stemmen
AA Gent gaat cruciale wintermercato tegemoet

De traditionele topclubs in de Jupiler Pro League hebben de komende maanden flink wat werk voor de boeg willen ze verrassend koploper Union nog het vuur aan de schenen leggen. Een geslaagde wintermercato, sinds enkele dagen officieel geopend, kan daarbij een stevig handje helpen. Daarom nemen wij voor iedere titelkandidaat de belangrijkste transferdossiers in januari onder de loep. Met vandaag: AA Gent.


Na een traditiegetrouw trage start, gevolgd door een eerder wisselvallig parcours, wisten de Buffalo's net op tijd aan te klampen bij de top. AA Gent vat haar verhoopte eindspurt richting Play-Off I aan vanaf de vijfde plek, op drie punten van het nummer vier Antwerp. De resultaten van de afgelopen weken lieten alvast het beste vermoeden, al zijn de troepen van Hein Vanhaezebrouck straks als enige nog actief op drie fronten. En blijkt diens selectie, die eerder uitblinkt in kwantiteit dan in kwaliteit, op een aantal posities misschien toch minder sterk gestoffeerd dan vooraf gedacht.

WIE IS WELKOM?
Concrete namen vallen er voorlopig niet te rapen rond de Ghelamco Arena, maar dé prioriteit daar is duidelijk: vers bloed voor de verdediging. Niet om het huidige drietal Andreas Hanche-Olsen, Michael Ngadeu en Joseph Okumu, samen de op een na beste defensie van het land, van de troon te stoten. Wel een of meerdere versterkingen in de breedte die hen af en toe eens wat meer ademruimte kunnen gunnen. Momenteel blijft Bruno Godeau het enige alternatief. Nog in de achterhoede houden Michel Louwagie en co ongetwijfeld tevens de situatie rond Sinan Bolat in de gaten. Mocht hij alsnog ingaan op de lokroep uit Turkije, komt een nieuwe doelman plots met stip op één op de verlanglijst te staan.



Aan de overzijde speurt AA Gent alleszins reeds duchtig naar een spits, met KV Mechelen-speerpunt Hugo Cuypers naar verluidt als target nummer één. Nochtans heeft Vanhaezebrouck voorin op papier eveneens voldoende opties voorhanden, maar de vele zomeraanwinsten stellen stuk voor stuk teleur. Betere back-up voor Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali, straks weg naar de Afrika Cup, is dus meer dan welkom. Een rasechte winger, een profiel dat vandaag nog ontbreekt in de kleedkamer, eventueel ook. De tactische flexibiliteit zou er alvast wel bij varen. Behoudens een zoveelste blessuregolf oogt de spoeling op het middenveld tot slot breed genoeg, op de fullbacks daarentegen mag er gerust wat bij.

WIE MAG/MOET WEG?
Zeker mocht Alessio Castro-Montes andere oorden opzoeken, wat blijkbaar de bedoeling is. Nu hij aan de rechterkant het pleit verloor van jeugdproduct Matisse Samoise, willen de Buffalo's vlug cashen op de voormalige smaakmaker. Verder wordt het vooral in het offensief compartiment afwachten welke zomerflops een tweede kans krijgen. Een paar clubs trekken aan de mouw van Gianni Bruno, wie weet vertrekken ook Ilombe Mboyo en/of Darko Lemajic alweer door een achterpoortje. Bij een degelijk aanbod zal AA Gent niet dwarsliggen. Het grootste vraagteken lijkt echter Giorgi Chakvetadze, eindelijk fit maar zelden gebruikt. Nochtans gelooft men in de Ghelamco Arena nog steeds in zijn kwaliteiten.



Kwamen tot dusver eveneens amper voor in Vanhaezebrouck zijn plannen: Yonas Malede, Sulayman Marreh en een heleboel jonkies. Ook voor hen kijken de Gentenaren, die Vakoun Bayo al in Charleroi stalden, mogelijk uit naar een al dan niet tijdelijke oplossing. Al mag omwille van het drukke schema, en de wens om het aantal inkomende transfers te beperken, nu ook niet elk van de bovenstaande namen beschikken. Jordan Botaka en Alexandre De Bruyn, beiden aan het verkommeren in de B-kern, wordt uiteraard niets in de weg gelegd. En misschien is het bij een goed bod ook stilaan tijd om afscheid te nemen van Elisha Owusu, ooit steunpilaar maar nu meer nog dan Castro-Montes verre van titularis.

WIE DREIGT TE VERTREKKEN?
De geruchten rond Depoitre blijken zoals verwacht klinkklare onzin, door zijn last-minute selectie voor de Afrika Cup oogt een wintertransfer voor Tissoudali eveneens onwaarschijnlijk. Al wekte hij met zijn prestaties ongetwijfeld de nodige interesse. Een splitsing van het spitsenduo zou alleszins desastreus zijn voor Gent, waar het contract van Depoitre komende zomer wel afloopt. Net zoals dat van Roman Bezus overigens. Geen vaste basisklant, maar onmisbaar als vervanger van de vaak gekwetste Vadis Odjidja en een door Vanhaezebrouck gekoesterd wapen wanneer hij zijn dagje heeft. Dé voornaamste prioriteit blijft evenwel een nieuwe verbintenis voor Bolat. Met hem moet Louwagie snel rond tafel.



Met een resem contracten tot 2023 staan er nadien nóg een pak onderhandelingen op het programma. Onder andere met Ngadeu en Hanche-Olsen, twee derde van het defensief trio dat onder geen beding uit mekaar mag vallen. Hoewel er weinig geruchten de ronde doen, zou het ons echter niet verbazen mocht vooral Okumu gegeerd zijn. Net als Nurio Fortuna, eindelijk de investering waard op zijn linkerflank, ligt hij weliswaar nog langer vast. Met uitzondering van Bolat – en in mindere mate dus Castro-Montes, voor wiens vertrek de Buffalo's zelf openstaan – dreigt de Ghelamco Arena zo vooralsnog geen sterkhouders te verliezen. Indien het haar doelman aan boord houdt, én met succes een handvol gerichte transfers toevoegt aan de mix, kan AA Gent dan ook nog brokken breken.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Denkt u dat AA Gent dit seizoen nog meedoet om de titel?

Meest recent

'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

0
0
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

45
45
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

21
21
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

67
67
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

23
23
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

103
103
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

135
135
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

145
145
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

28
28
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

99
99
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

104
104
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

98
98
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

215
215
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

43
43
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

155
155
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

342
342
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

388
388
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

368
368
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

68
68
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

365
365
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199

Meer sportnieuws