Roda JC strikt ex-toptalent van Anderlecht

87 stemmen
Roda JC strikt ex-toptalent van Anderlecht

Roda JC heeft een aantal Belgen in de kern en daar komt er nog één bij. De club uit Kerkrade maakte bekend dat het Jamie Mpie heeft vastgelegd. De Belg komt over van Sampdoria en tekende een amateurcontract.


"Roda JC Kerkrade heeft met het vastleggen van Dehninio Muringen (22) en Jamie Yayi Mpie (20) twee winterse versterkingen weten toe te voegen aan de selectie”, deelt Roda mee. "De 20-jarige Jamie Mpie trainde de afgelopen drie maanden al mee met de selectie. De Belgische aanvaller doorliep de jeugdelftallen bij OH Leuven waarna hij via RSC Anderlecht de overstap maakte naar het Italiaanse Sampdoria waar hij zes seizoenen speelde. Ook doorliep hij België Onder 15 tot en met België Onder 18. Jamie zal zijn wedstrijden gaan afwerken met rugnummer 31”, laat Roda weten.

GEEN SUCCES BIJ SAMPDORIA

Mpie speelde voor de jeugd van Oud-Heverlee Leuven en verdedigde van 2015-2017 de kleuren van Anderlecht. Daar haalde Sampdoria hem in de zomer van 2017 dan voor ruim 100.000 euro weg. In Genoa kon de technisch vaardige flankaanvaller zich echter nooit doorzetten. Hij speelde er geen minuut in het eerste elftal.

Bij de U17 speelde hij 26 wedstrijden en scoorde de speler 12 keer. Bij de Primavera (de Italiaanse beloften) kwam hij aan 64 wedstrijden voor Sampdoria, met daarin 5 goals en 4 assists. Mpie hoopt bij Roda JC zijn profcarrière eindelijk echt te kunnen lanceren.

Gaat hij doorbreken bij Roda?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Rigaux troeft Club af, Ajax heeft nieuwe coach'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

30
30
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

66
66
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

112
112
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

41
41
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

217
217
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

126
126
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

381
381
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

99
99
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

71
71
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

299
299
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

125
125
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

707
707
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

208
208
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

120
120
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

202
202
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

233
233
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1510
1510
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

744
744
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

256
256
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

882
882
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

100
100
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

155
155

Meer sportnieuws