Roda JC strikt ex-toptalent van Anderlecht

87 stemmen
Roda JC strikt ex-toptalent van Anderlecht

Roda JC heeft een aantal Belgen in de kern en daar komt er nog één bij. De club uit Kerkrade maakte bekend dat het Jamie Mpie heeft vastgelegd. De Belg komt over van Sampdoria en tekende een amateurcontract.


"Roda JC Kerkrade heeft met het vastleggen van Dehninio Muringen (22) en Jamie Yayi Mpie (20) twee winterse versterkingen weten toe te voegen aan de selectie”, deelt Roda mee. "De 20-jarige Jamie Mpie trainde de afgelopen drie maanden al mee met de selectie. De Belgische aanvaller doorliep de jeugdelftallen bij OH Leuven waarna hij via RSC Anderlecht de overstap maakte naar het Italiaanse Sampdoria waar hij zes seizoenen speelde. Ook doorliep hij België Onder 15 tot en met België Onder 18. Jamie zal zijn wedstrijden gaan afwerken met rugnummer 31”, laat Roda weten.

GEEN SUCCES BIJ SAMPDORIA

Mpie speelde voor de jeugd van Oud-Heverlee Leuven en verdedigde van 2015-2017 de kleuren van Anderlecht. Daar haalde Sampdoria hem in de zomer van 2017 dan voor ruim 100.000 euro weg. In Genoa kon de technisch vaardige flankaanvaller zich echter nooit doorzetten. Hij speelde er geen minuut in het eerste elftal.

Bij de U17 speelde hij 26 wedstrijden en scoorde de speler 12 keer. Bij de Primavera (de Italiaanse beloften) kwam hij aan 64 wedstrijden voor Sampdoria, met daarin 5 goals en 4 assists. Mpie hoopt bij Roda JC zijn profcarrière eindelijk echt te kunnen lanceren.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Gaat hij doorbreken bij Roda?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

3
3
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

10
10
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

12
12
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

47
47
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

45
45
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

56
56
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

46
46
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

70
70
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

21
21
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

76
76
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

128
128
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

212
212
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

474
474
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

54
54
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

169
169
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

403
403
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

827
827
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

119
119
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

348
348
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

170
170
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

668
668
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

575
575
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

172
172
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

363
363

Meer sportnieuws