Roda JC strikt ex-toptalent van Anderlecht

87
Roda JC strikt ex-toptalent van Anderlecht

Roda JC heeft een aantal Belgen in de kern en daar komt er nog één bij. De club uit Kerkrade maakte bekend dat het Jamie Mpie heeft vastgelegd. De Belg komt over van Sampdoria en tekende een amateurcontract.


"Roda JC Kerkrade heeft met het vastleggen van Dehninio Muringen (22) en Jamie Yayi Mpie (20) twee winterse versterkingen weten toe te voegen aan de selectie”, deelt Roda mee. "De 20-jarige Jamie Mpie trainde de afgelopen drie maanden al mee met de selectie. De Belgische aanvaller doorliep de jeugdelftallen bij OH Leuven waarna hij via RSC Anderlecht de overstap maakte naar het Italiaanse Sampdoria waar hij zes seizoenen speelde. Ook doorliep hij België Onder 15 tot en met België Onder 18. Jamie zal zijn wedstrijden gaan afwerken met rugnummer 31”, laat Roda weten.

GEEN SUCCES BIJ SAMPDORIA

Mpie speelde voor de jeugd van Oud-Heverlee Leuven en verdedigde van 2015-2017 de kleuren van Anderlecht. Daar haalde Sampdoria hem in de zomer van 2017 dan voor ruim 100.000 euro weg. In Genoa kon de technisch vaardige flankaanvaller zich echter nooit doorzetten. Hij speelde er geen minuut in het eerste elftal.

Bij de U17 speelde hij 26 wedstrijden en scoorde de speler 12 keer. Bij de Primavera (de Italiaanse beloften) kwam hij aan 64 wedstrijden voor Sampdoria, met daarin 5 goals en 4 assists. Mpie hoopt bij Roda JC zijn profcarrière eindelijk echt te kunnen lanceren.

Gaat hij doorbreken bij Roda?

Meest recent

Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

36
36
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

280
280
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

93
93
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

8
8
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

160
160
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

8
8
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

45
45
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

194
194
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

134
134
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

115
115
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

231
231
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

112
112
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

50
50
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

126
126
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

376
376
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

103
103
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

492
492
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

112
112
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

292
292
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

392
392

Meer sportnieuws