TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Man Utd, Coutinho weg bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Man Utd, Coutinho weg bij Barça'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er zou zich de komende dagen een opmerkelijke transfercarrousel op gang kunnen trekken. Standard zou in zijn zoektocht naar een rechtsachter uitgekomen zijn bij Jordan Botaka, die bij AA Gent in de B-kern verkommert. In ruil zou João Klauss de omgekeerde beweging kunnen maken. Dat zou dan weer tot het vertrek van Laurent Depoitre bij de Buffalo's kunnen leiden. Charleroi zou de ervaren spits wel onderdak willen bieden.



Nog bij Standard zouden ze ook Selim Amallah kunnen verliezen. De Marokkaanse international weigerde al voorstellen uit Turkije, maar geniet ook nog interesse uit de Serie A. Als er daar een voorstel zou komen, lijkt de kans niet al te groot dat hij na de Africa Cup nog op Sclessin terugkeert.

Bij Club Brugge hebben ze dan weer een jong talent langer vastgelegd. Romeo Vermant kreeg een nieuw contract voorgeschoteld en blijft tot 2024 aan Club verbonden. De 17-jarige aanvaller, zoon van ex-Rode Duivel Sven Vermant, is een vaste waarde bij Club NXT en maakte vorig seizoen zijn profdebuut in 1B.



Antwerp lijkt alsnog verlost te raken van Nana Ampomah, die de voorbije maanden in de B-kern vertoefde. De Ghanese winger geniet interesse van het Poolse LKS Lodz en het Egyptische Cleopatra. Antwerp huurt hem in principe nog tot het einde van het seizoen van Fortuna Düsseldorf.

Zulte Waregem dacht de voorbije dagen aan de komst van Anthony Limbombe. De flankaanvaller zit nog altijd op een zijspoor bij FC Nantes, maar zal niet naar de Gaverbeek komen. De onderhandelingen zouden afgesprongen zijn.



Jordi Condom blijft toch nog aan de slag in België. De Spaanse trainer is kort na zijn vertrek bij Seraing aangesteld bij Waasland-Beveren, waar hij de nieuwe sportief directeur wordt. De tweedeklasser haalt ook nog versterking bij Feyenoord, waar ze de 19-jarige flankaanvaller Aliou Baldé voor de rest van het seizoen huren.

BUITENLAND

Bij Manchester United is het volop crisis na de pijnlijke nederlaag tegen Wolverhampton enkele dagen geleden. Heel wat spelers zouden ongelukkig zijn over de werkwijze van Ralf Rangnick en de status van Cristiano Ronaldo en zouden zelfs de club willen verlaten. Meer dan tien spelers zouden de komende maanden de club willen verlaten, onder wie Paul Pogba, Edinson Cavani, Juan Mata, Donny van de Beek, Dean Henderson en Eric Bailly.



FC Barcelona lijkt dan weer een belangrijke slag te slaan. Nog voor het einde van de week zouden ze eindelijk verlost zijn van Philippe Coutinho. De Braziliaanse miskoop zou nog voor het einde van de week de knoop doorhakken over een terugkeer naar de Premier League, waar vijf teams aan zijn mouw zouden trekken. Aston Villa wordt als grootste kanshebber genoemd.

LEES OOK: 'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

Moet Man Utd gewoon een nieuwe ploeg bouwen?

Meest recent

Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

7
7
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

69
69
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

3
3
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

38
38
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

24
24
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

305
305
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

41
41
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

66
66
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

188
188
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

154
154
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

119
119
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

147
147
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

273
273
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

280
280
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

74
74
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

31
31
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

169
169
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

443
443
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

351
351
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

245
245
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

287
287
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

86
86
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

250
250

Meer sportnieuws