TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Man Utd, Coutinho weg bij Barça'

566 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Man Utd, Coutinho weg bij Barça'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er zou zich de komende dagen een opmerkelijke transfercarrousel op gang kunnen trekken. Standard zou in zijn zoektocht naar een rechtsachter uitgekomen zijn bij Jordan Botaka, die bij AA Gent in de B-kern verkommert. In ruil zou João Klauss de omgekeerde beweging kunnen maken. Dat zou dan weer tot het vertrek van Laurent Depoitre bij de Buffalo's kunnen leiden. Charleroi zou de ervaren spits wel onderdak willen bieden.



Nog bij Standard zouden ze ook Selim Amallah kunnen verliezen. De Marokkaanse international weigerde al voorstellen uit Turkije, maar geniet ook nog interesse uit de Serie A. Als er daar een voorstel zou komen, lijkt de kans niet al te groot dat hij na de Africa Cup nog op Sclessin terugkeert.

Bij Club Brugge hebben ze dan weer een jong talent langer vastgelegd. Romeo Vermant kreeg een nieuw contract voorgeschoteld en blijft tot 2024 aan Club verbonden. De 17-jarige aanvaller, zoon van ex-Rode Duivel Sven Vermant, is een vaste waarde bij Club NXT en maakte vorig seizoen zijn profdebuut in 1B.



Antwerp lijkt alsnog verlost te raken van Nana Ampomah, die de voorbije maanden in de B-kern vertoefde. De Ghanese winger geniet interesse van het Poolse LKS Lodz en het Egyptische Cleopatra. Antwerp huurt hem in principe nog tot het einde van het seizoen van Fortuna Düsseldorf.

Zulte Waregem dacht de voorbije dagen aan de komst van Anthony Limbombe. De flankaanvaller zit nog altijd op een zijspoor bij FC Nantes, maar zal niet naar de Gaverbeek komen. De onderhandelingen zouden afgesprongen zijn.



Jordi Condom blijft toch nog aan de slag in België. De Spaanse trainer is kort na zijn vertrek bij Seraing aangesteld bij Waasland-Beveren, waar hij de nieuwe sportief directeur wordt. De tweedeklasser haalt ook nog versterking bij Feyenoord, waar ze de 19-jarige flankaanvaller Aliou Baldé voor de rest van het seizoen huren.

BUITENLAND

Bij Manchester United is het volop crisis na de pijnlijke nederlaag tegen Wolverhampton enkele dagen geleden. Heel wat spelers zouden ongelukkig zijn over de werkwijze van Ralf Rangnick en de status van Cristiano Ronaldo en zouden zelfs de club willen verlaten. Meer dan tien spelers zouden de komende maanden de club willen verlaten, onder wie Paul Pogba, Edinson Cavani, Juan Mata, Donny van de Beek, Dean Henderson en Eric Bailly.



FC Barcelona lijkt dan weer een belangrijke slag te slaan. Nog voor het einde van de week zouden ze eindelijk verlost zijn van Philippe Coutinho. De Braziliaanse miskoop zou nog voor het einde van de week de knoop doorhakken over een terugkeer naar de Premier League, waar vijf teams aan zijn mouw zouden trekken. Aston Villa wordt als grootste kanshebber genoemd.

LEES OOK: 'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Moet Man Utd gewoon een nieuwe ploeg bouwen?

Meest recent

‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

1
1
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

9
9
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

23
23
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

74
74
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

47
47
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

94
94
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

266
266
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

235
235
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

185
185
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

97
97
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

281
281
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

73
73
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

275
275
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

559
559
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

484
484
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

573
573
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

84
84
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

130
130
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

185
185
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

60
60
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

130
130
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

203
203
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

153
153
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

99
99
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

495
495

Meer sportnieuws