TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Man Utd, Coutinho weg bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Man Utd, Coutinho weg bij Barça'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er zou zich de komende dagen een opmerkelijke transfercarrousel op gang kunnen trekken. Standard zou in zijn zoektocht naar een rechtsachter uitgekomen zijn bij Jordan Botaka, die bij AA Gent in de B-kern verkommert. In ruil zou João Klauss de omgekeerde beweging kunnen maken. Dat zou dan weer tot het vertrek van Laurent Depoitre bij de Buffalo's kunnen leiden. Charleroi zou de ervaren spits wel onderdak willen bieden.



Nog bij Standard zouden ze ook Selim Amallah kunnen verliezen. De Marokkaanse international weigerde al voorstellen uit Turkije, maar geniet ook nog interesse uit de Serie A. Als er daar een voorstel zou komen, lijkt de kans niet al te groot dat hij na de Africa Cup nog op Sclessin terugkeert.

Bij Club Brugge hebben ze dan weer een jong talent langer vastgelegd. Romeo Vermant kreeg een nieuw contract voorgeschoteld en blijft tot 2024 aan Club verbonden. De 17-jarige aanvaller, zoon van ex-Rode Duivel Sven Vermant, is een vaste waarde bij Club NXT en maakte vorig seizoen zijn profdebuut in 1B.



Antwerp lijkt alsnog verlost te raken van Nana Ampomah, die de voorbije maanden in de B-kern vertoefde. De Ghanese winger geniet interesse van het Poolse LKS Lodz en het Egyptische Cleopatra. Antwerp huurt hem in principe nog tot het einde van het seizoen van Fortuna Düsseldorf.

Zulte Waregem dacht de voorbije dagen aan de komst van Anthony Limbombe. De flankaanvaller zit nog altijd op een zijspoor bij FC Nantes, maar zal niet naar de Gaverbeek komen. De onderhandelingen zouden afgesprongen zijn.



Jordi Condom blijft toch nog aan de slag in België. De Spaanse trainer is kort na zijn vertrek bij Seraing aangesteld bij Waasland-Beveren, waar hij de nieuwe sportief directeur wordt. De tweedeklasser haalt ook nog versterking bij Feyenoord, waar ze de 19-jarige flankaanvaller Aliou Baldé voor de rest van het seizoen huren.

BUITENLAND

Bij Manchester United is het volop crisis na de pijnlijke nederlaag tegen Wolverhampton enkele dagen geleden. Heel wat spelers zouden ongelukkig zijn over de werkwijze van Ralf Rangnick en de status van Cristiano Ronaldo en zouden zelfs de club willen verlaten. Meer dan tien spelers zouden de komende maanden de club willen verlaten, onder wie Paul Pogba, Edinson Cavani, Juan Mata, Donny van de Beek, Dean Henderson en Eric Bailly.



FC Barcelona lijkt dan weer een belangrijke slag te slaan. Nog voor het einde van de week zouden ze eindelijk verlost zijn van Philippe Coutinho. De Braziliaanse miskoop zou nog voor het einde van de week de knoop doorhakken over een terugkeer naar de Premier League, waar vijf teams aan zijn mouw zouden trekken. Aston Villa wordt als grootste kanshebber genoemd.

LEES OOK: 'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Moet Man Utd gewoon een nieuwe ploeg bouwen?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

22
22
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

63
63
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

50
50
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

155
155
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

214
214
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

59
59
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

318
318
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

118
118
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

761
761
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

162
162
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

676
676
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

70
70
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

182
182
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

231
231
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

586
586
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

269
269
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

569
569
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

176
176
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws