TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Man Utd, Coutinho weg bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Man Utd, Coutinho weg bij Barça'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er zou zich de komende dagen een opmerkelijke transfercarrousel op gang kunnen trekken. Standard zou in zijn zoektocht naar een rechtsachter uitgekomen zijn bij Jordan Botaka, die bij AA Gent in de B-kern verkommert. In ruil zou João Klauss de omgekeerde beweging kunnen maken. Dat zou dan weer tot het vertrek van Laurent Depoitre bij de Buffalo's kunnen leiden. Charleroi zou de ervaren spits wel onderdak willen bieden.



Nog bij Standard zouden ze ook Selim Amallah kunnen verliezen. De Marokkaanse international weigerde al voorstellen uit Turkije, maar geniet ook nog interesse uit de Serie A. Als er daar een voorstel zou komen, lijkt de kans niet al te groot dat hij na de Africa Cup nog op Sclessin terugkeert.

Bij Club Brugge hebben ze dan weer een jong talent langer vastgelegd. Romeo Vermant kreeg een nieuw contract voorgeschoteld en blijft tot 2024 aan Club verbonden. De 17-jarige aanvaller, zoon van ex-Rode Duivel Sven Vermant, is een vaste waarde bij Club NXT en maakte vorig seizoen zijn profdebuut in 1B.



Antwerp lijkt alsnog verlost te raken van Nana Ampomah, die de voorbije maanden in de B-kern vertoefde. De Ghanese winger geniet interesse van het Poolse LKS Lodz en het Egyptische Cleopatra. Antwerp huurt hem in principe nog tot het einde van het seizoen van Fortuna Düsseldorf.

Zulte Waregem dacht de voorbije dagen aan de komst van Anthony Limbombe. De flankaanvaller zit nog altijd op een zijspoor bij FC Nantes, maar zal niet naar de Gaverbeek komen. De onderhandelingen zouden afgesprongen zijn.



Jordi Condom blijft toch nog aan de slag in België. De Spaanse trainer is kort na zijn vertrek bij Seraing aangesteld bij Waasland-Beveren, waar hij de nieuwe sportief directeur wordt. De tweedeklasser haalt ook nog versterking bij Feyenoord, waar ze de 19-jarige flankaanvaller Aliou Baldé voor de rest van het seizoen huren.

BUITENLAND

Bij Manchester United is het volop crisis na de pijnlijke nederlaag tegen Wolverhampton enkele dagen geleden. Heel wat spelers zouden ongelukkig zijn over de werkwijze van Ralf Rangnick en de status van Cristiano Ronaldo en zouden zelfs de club willen verlaten. Meer dan tien spelers zouden de komende maanden de club willen verlaten, onder wie Paul Pogba, Edinson Cavani, Juan Mata, Donny van de Beek, Dean Henderson en Eric Bailly.



FC Barcelona lijkt dan weer een belangrijke slag te slaan. Nog voor het einde van de week zouden ze eindelijk verlost zijn van Philippe Coutinho. De Braziliaanse miskoop zou nog voor het einde van de week de knoop doorhakken over een terugkeer naar de Premier League, waar vijf teams aan zijn mouw zouden trekken. Aston Villa wordt als grootste kanshebber genoemd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

Moet Man Utd gewoon een nieuwe ploeg bouwen?

Meest recent

'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

8
8
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

58
58
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

107
107
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

83
83
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

150
150
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

62
62
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

127
127
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

220
220
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

402
402
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

188
188
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

146
146
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

91
91
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

346
346
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

277
277
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

260
260
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

391
391
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

92
92
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

193
193
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1187
1187
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

94
94
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

134
134
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

437
437
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

174
174
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

572
572
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

217
217

Meer sportnieuws