"Standard naar 1B? Dat zal nooit gebeuren"

door

Standard kent een horrorseizoen. De Rouches staan vier punten boven Seraing, dat voorlaatste staat. De Luikenaars moeten zo snel mogelijk het behoud proberen veilig te stellen.


Heel wat fans vrezen stilaan voor een dramatisch scenario met een degradatie naar 1B. Standard heeft geen elftal dat kan meespelen voor de top vier, maar ook geen ploeg die zou moeten vechten tegen het behoud. Dat is ook de terechte mening van doelman Arnaud Bodart in La Dernière Heure.

"Naar Eerste Klasse B? Neen. Dat kan helemaal niet, na 100 jaar in eerste klasse. Ook al is het seizoen ingewikkeld, we hebben soms geweldige dingen laten zien. Zodra we twee overwinningen op rij behalen, is de trein vertrokken", zegt Bodart. Dat is echter sneller gezegd dan gedaan. Standard opent 2022 met topmatchen tegen RSC Anderlecht en Club Brugge.

WAT IS ER AAN DE HAND?

Bovendien moet het daarbij ook spelers als Selim Amallah, Collins Fai en Merveille Bokadi missen. Bodart acht de Rouches zeker niet kansloos. "Hebben we onze beste wedstrijden van het seizoen niet tegen de grote ploegen gespeeld? In Antwerp, bij Club Brugge, tegen Genk", laat de keeper weten. Standard weet waar het aan toe is en zal meteen sterk voor de dag moeten komen. Noë Dussenne laat weten dat de financiële situatie van de club wel vragen oproept bij de spelersgroep. "Soms vraag je je af, wat is er aan de hand?" De spelersgroep beseft maar al te goed dat er januari geen toppers naar Sclessin zullen afzakken om de ploeg te versterken. Integendeel, de kans bestaat dat er na Hugo Siquet nog sterkhouders gaan vertrekken.

LEES OOK: Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

Zal Standard in 1A blijven?

Meest recent

'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

19
19
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

151
151
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

126
126
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

123
123
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

87
87
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

228
228
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

37
37
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

76
76
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

196
196
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

30
30
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

72
72
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

124
124
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

191
191
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

59
59
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

93
93
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

111
111
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

370
370
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

269
269
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

219
219
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

46
46
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

227
227
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

103
103
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

78
78
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

419
419

Meer sportnieuws