"Standard naar 1B? Dat zal nooit gebeuren"

door

Standard kent een horrorseizoen. De Rouches staan vier punten boven Seraing, dat voorlaatste staat. De Luikenaars moeten zo snel mogelijk het behoud proberen veilig te stellen.


Heel wat fans vrezen stilaan voor een dramatisch scenario met een degradatie naar 1B. Standard heeft geen elftal dat kan meespelen voor de top vier, maar ook geen ploeg die zou moeten vechten tegen het behoud. Dat is ook de terechte mening van doelman Arnaud Bodart in La Dernière Heure.

"Naar Eerste Klasse B? Neen. Dat kan helemaal niet, na 100 jaar in eerste klasse. Ook al is het seizoen ingewikkeld, we hebben soms geweldige dingen laten zien. Zodra we twee overwinningen op rij behalen, is de trein vertrokken", zegt Bodart. Dat is echter sneller gezegd dan gedaan. Standard opent 2022 met topmatchen tegen RSC Anderlecht en Club Brugge.

WAT IS ER AAN DE HAND?

Bovendien moet het daarbij ook spelers als Selim Amallah, Collins Fai en Merveille Bokadi missen. Bodart acht de Rouches zeker niet kansloos. "Hebben we onze beste wedstrijden van het seizoen niet tegen de grote ploegen gespeeld? In Antwerp, bij Club Brugge, tegen Genk", laat de keeper weten. Standard weet waar het aan toe is en zal meteen sterk voor de dag moeten komen. Noë Dussenne laat weten dat de financiële situatie van de club wel vragen oproept bij de spelersgroep. "Soms vraag je je af, wat is er aan de hand?" De spelersgroep beseft maar al te goed dat er januari geen toppers naar Sclessin zullen afzakken om de ploeg te versterken. Integendeel, de kans bestaat dat er na Hugo Siquet nog sterkhouders gaan vertrekken.

JOUW MENING TELT:
Zal Standard in 1A blijven?

Meest recent

'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

48
48
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

28
28
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

125
125
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

366
366
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

242
242
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

124
124
'Club Brugge drukt stevig door voor tweede zomeraanwinst'

Club Brugge wist zich inmiddels te versterken met de Duitse spits Nicolo Tresoldi, voorts is ...

460
460
'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

660
660
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

333
333
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

91
91
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

105
105
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

182
182
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

246
246
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

1097
1097
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

457
457
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

102
102
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1484
1484
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

793
793
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

552
552
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

2053
2053
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

896
896
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

718
718
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

581
581
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

223
223
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

164
164

Meer sportnieuws