"Standard naar 1B? Dat zal nooit gebeuren"

473

Standard kent een horrorseizoen. De Rouches staan vier punten boven Seraing, dat voorlaatste staat. De Luikenaars moeten zo snel mogelijk het behoud proberen veilig te stellen.


Heel wat fans vrezen stilaan voor een dramatisch scenario met een degradatie naar 1B. Standard heeft geen elftal dat kan meespelen voor de top vier, maar ook geen ploeg die zou moeten vechten tegen het behoud. Dat is ook de terechte mening van doelman Arnaud Bodart in La Dernière Heure.

"Naar Eerste Klasse B? Neen. Dat kan helemaal niet, na 100 jaar in eerste klasse. Ook al is het seizoen ingewikkeld, we hebben soms geweldige dingen laten zien. Zodra we twee overwinningen op rij behalen, is de trein vertrokken", zegt Bodart. Dat is echter sneller gezegd dan gedaan. Standard opent 2022 met topmatchen tegen RSC Anderlecht en Club Brugge.

WAT IS ER AAN DE HAND?

Bovendien moet het daarbij ook spelers als Selim Amallah, Collins Fai en Merveille Bokadi missen. Bodart acht de Rouches zeker niet kansloos. "Hebben we onze beste wedstrijden van het seizoen niet tegen de grote ploegen gespeeld? In Antwerp, bij Club Brugge, tegen Genk", laat de keeper weten. Standard weet waar het aan toe is en zal meteen sterk voor de dag moeten komen. Noë Dussenne laat weten dat de financiële situatie van de club wel vragen oproept bij de spelersgroep. "Soms vraag je je af, wat is er aan de hand?" De spelersgroep beseft maar al te goed dat er januari geen toppers naar Sclessin zullen afzakken om de ploeg te versterken. Integendeel, de kans bestaat dat er na Hugo Siquet nog sterkhouders gaan vertrekken.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal Standard in 1A blijven?

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

90
90
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

34
34
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

9
9
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

19
19
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

10
10
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

19
19
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

71
71
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

65
65
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

44
44
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

20
20
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

20
20
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

228
228
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

206
206
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

75
75
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

237
237
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws