De Ketelaere op weg naar transferblunder?

door
De Ketelaere op weg naar transferblunder?

In januari kunnen voetbalclubs hun transferbeleid corrigeren tijdens de wintermercato, maar veel clubs vatten dan reeds de voorbereiding aan met het oog op de zomerse transferperiode. Daarom wordt Charles De Ketelaere nu al gelinkt aan verschillende clubs want een vertrek in januari is nagenoeg uitgesloten voor Club Brugge. De nieuwste gegadigde voor CDK is Leicester City, maar dat lijkt niet de beste carrièremove te zijn voor hem.


GEGEERD IN ENGELAND

Op een astronomisch bod van 40 miljoen euro na, is de kans zowat onbestaande dat Charles De Ketelaere in januari Club Brugge zal verlaten. Anderzijds lijkt een transfer in de zomermercato een uitgemaakte zaak te zijn. Oorspronkelijk heerste er voornamelijk vanuit Italië heel wat belangstelling voor het Brugse goudhaantje, maar in de voorbije weken is hij in het vizier gekomen van verschillende Premier League-clubs.

Zo kwam de interesse van Tottenham Hotspur reeds ter sprake, waar Antonio Conte naar verluidt een voorstander is van De Ketelaeres eventuele komst. Maar onlangs is ook Leicester City in de dans gesprongen voor de jonge Rode Duivel. De Foxes hebben een rijke historie aan Belgische voetballers met Franck Moussa, Ritchie De Laet, Youri Tielemans, Dennis Praet en Timothy Castagne.



De interesse vanuit Engeland is niet zo vreemd. Charles De Ketelaere liet namelijk een goede indruk na in de Champions League wedstrijd tegen Manchester City, en niemand minder dan Pep Guardiola was lovend over hem. Qua referentie kan dat dus wel tellen. Op die manier raakte De Ketelaere op de watchlist van verschillende Premier League clubs terecht, waaronder dus ook die van Leicester City.

INSTABIEL

Het is nog maar de vraag of een transfer naar Leicester City wel de juiste carrièrestap zou zijn voor Charles De Ketelaere. Volgende zomer wordt hij 21 jaar en op die leeftijd heeft hij vooral nood aan speelminuten en stabiliteit. En dat terwijl Leicester vandaag geen stabiele ploeg is. The Foxes profileren zich als ‘the best of the rest’ in de Premier League, maar hun huidige tiende plaats in de rangschikking bevestigt dat helemaal niet.



Sinds het befaamde seizoen 2015/16, waarin Leicester de historische eindoverwinning pakte in de Premier League, blijft de club zoeken naar stabiliteit. Sindsdien ontsloeg Leicester drie trainers. Claudio Ranieri, amper negen maanden nadat hij de club vanuit het degradatiemoeras naar de titel leidde. Craig Shakespeare, de ex-assistent van Ranieri die in de wandelgangen een enorm aandeel had in de titel. En ten slotte Claude Puel.

ONDER DE VERWACHTINGEN

Sinds 2019 staat Brendan Rodgers aan het roer in het King Power Stadium, maar ook de Noord-Ier slaagt er niet in om van Leicester echt ‘the best of the rest’ te maken. The Foxes zullen zich dit seizoen niet kwalificeren voor de Champions League en zelfs een plaats in de top zes van de Premier League is ver weg. Nochtans staat Rodgers te boek als een coach die bijna obsessief en met grote drive het beste nastreeft voor zijn ploeg. Hij leerde zelfs de Spaanse en Italiaanse taal om beter te kunnen communiceren met zijn spelers – en uiteraard met het oog op de toekomst.

Aan kwaliteit ontbreekt het de spelersgroep van Leicester nochtans niet. ’t Is vooral op het mentale gebied dat het probleem zich bevindt. Rodgers probeert verschillende zaken uit om de juiste oplossing voor het mentale probleem te vinden, maar de gouden formule heeft hij nog niet gevonden. De coach voert erg frequent tactische en personeelswissels door, maar die blijken zelden succesvol te zijn. Leicester lijkt vandaag dus niet meteen een stabiele omgeving te zijn, en dat geldt niet enkel op het veld. In de voorbije jaren speelden er zich zelfs verschillende machtspelletjes af in de kleedkamer.



In dat opzicht lijkt het King Power Stadium niet meteen de beste keuze te zijn voor Charles De Ketelaere. De golden boy van het Belgische voetbal maakt weldra zijn eerste buitenlandse transfer en die moet er hoe dan ook ‘boenk’ op zitten. De Ketelaere zal ongetwijfeld een eerste mislukt buitenlands avontuur willen vermijden, want op die manier kan hij kostbare tijd verliezen in zijn carrièreopbouw. “Hij zal naar het buitenland moeten gaan om te tonen dat hij dat niveau aankan”, vertelde Kevin De Bruyne onlangs over De Ketelaere in de podcast MidMid. Maar dan lijken er volgens ons veel betere opties weggelegd voor hem dan dit Leicester City.

SCHUIVEN, SCHUIVEN, SCHUIVEN

Nochtans beantwoordt het profiel van Leicester, dat zich profileert als ‘the best of the rest’ op papier goed aan de verwachtingen van De Ketelaere. Leicester is een leuke club met uitstraling, en bovendien ambitieus. The Foxes treven elk jaar om Europees voetbal en de top zes van de Premier League te behalen. Maar de club wordt in de voorbije jaren vooral gezien als een instabiele omgeving. En dat is niet de juiste biotoop voor het supertalent De Ketelaere.

Ter verdediging van Brendan Rodgers kan de hoge blessurelast worden ingeroepen. De kwetsuren van Ricardo Pereira en Wesley Fofana betekenden een grote domper voor Leicester. Daarnaast wisselden de sterkhouders Youri Tielemans, James Madisson en Wilfried Ndidi elkaar af in de ziekenboeg, waardoor The Foxes zelden met hun beste elftal konden aantreden.



Daarnaast zijn de stand-ins van bovengenoemde namen niet meteen kwalitatieve vervangers gebleken. In bijna vier jaar tijd maakte Caglar Soyuncu nooit zoveel foutjes zoals dit seizoen. Zomeraanwinst Boubakary Soumare heeft moeite om zich aan te passen en het constante geschuif van pionnen en formaties door Brendan Rodgers helpt daar uiteraard niet bij. We vragen ons al af hoeveel posities de polyvalente Charles De Ketelaere onder Rodgers zou bekleden bij Leicester?

LEES OOK: Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

Moet De Ketelaere naar Leicester trekken?

Meest recent

Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

40
40
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

39
39
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

23
23
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

33
33
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

15
15
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

92
92
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

74
74
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

45
45
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

81
81
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

338
338
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

123
123
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

502
502
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

549
549
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

82
82
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

365
365
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

236
236
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

304
304
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

101
101
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

72
72
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

583
583
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

193
193
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

329
329
"De Gouden Schoen 2026" - Grote uitblinker in Club-Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten verdeeld in hun onderlinge duel. Een ...

324
324
Genkse wonde blootgelegd: "Stond soms op een eiland"

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

136
136

Meer sportnieuws