De Ketelaere op weg naar transferblunder?

door
De Ketelaere op weg naar transferblunder?

In januari kunnen voetbalclubs hun transferbeleid corrigeren tijdens de wintermercato, maar veel clubs vatten dan reeds de voorbereiding aan met het oog op de zomerse transferperiode. Daarom wordt Charles De Ketelaere nu al gelinkt aan verschillende clubs want een vertrek in januari is nagenoeg uitgesloten voor Club Brugge. De nieuwste gegadigde voor CDK is Leicester City, maar dat lijkt niet de beste carrièremove te zijn voor hem.


GEGEERD IN ENGELAND

Op een astronomisch bod van 40 miljoen euro na, is de kans zowat onbestaande dat Charles De Ketelaere in januari Club Brugge zal verlaten. Anderzijds lijkt een transfer in de zomermercato een uitgemaakte zaak te zijn. Oorspronkelijk heerste er voornamelijk vanuit Italië heel wat belangstelling voor het Brugse goudhaantje, maar in de voorbije weken is hij in het vizier gekomen van verschillende Premier League-clubs.

Zo kwam de interesse van Tottenham Hotspur reeds ter sprake, waar Antonio Conte naar verluidt een voorstander is van De Ketelaeres eventuele komst. Maar onlangs is ook Leicester City in de dans gesprongen voor de jonge Rode Duivel. De Foxes hebben een rijke historie aan Belgische voetballers met Franck Moussa, Ritchie De Laet, Youri Tielemans, Dennis Praet en Timothy Castagne.



De interesse vanuit Engeland is niet zo vreemd. Charles De Ketelaere liet namelijk een goede indruk na in de Champions League wedstrijd tegen Manchester City, en niemand minder dan Pep Guardiola was lovend over hem. Qua referentie kan dat dus wel tellen. Op die manier raakte De Ketelaere op de watchlist van verschillende Premier League clubs terecht, waaronder dus ook die van Leicester City.

INSTABIEL

Het is nog maar de vraag of een transfer naar Leicester City wel de juiste carrièrestap zou zijn voor Charles De Ketelaere. Volgende zomer wordt hij 21 jaar en op die leeftijd heeft hij vooral nood aan speelminuten en stabiliteit. En dat terwijl Leicester vandaag geen stabiele ploeg is. The Foxes profileren zich als ‘the best of the rest’ in de Premier League, maar hun huidige tiende plaats in de rangschikking bevestigt dat helemaal niet.



Sinds het befaamde seizoen 2015/16, waarin Leicester de historische eindoverwinning pakte in de Premier League, blijft de club zoeken naar stabiliteit. Sindsdien ontsloeg Leicester drie trainers. Claudio Ranieri, amper negen maanden nadat hij de club vanuit het degradatiemoeras naar de titel leidde. Craig Shakespeare, de ex-assistent van Ranieri die in de wandelgangen een enorm aandeel had in de titel. En ten slotte Claude Puel.

ONDER DE VERWACHTINGEN

Sinds 2019 staat Brendan Rodgers aan het roer in het King Power Stadium, maar ook de Noord-Ier slaagt er niet in om van Leicester echt ‘the best of the rest’ te maken. The Foxes zullen zich dit seizoen niet kwalificeren voor de Champions League en zelfs een plaats in de top zes van de Premier League is ver weg. Nochtans staat Rodgers te boek als een coach die bijna obsessief en met grote drive het beste nastreeft voor zijn ploeg. Hij leerde zelfs de Spaanse en Italiaanse taal om beter te kunnen communiceren met zijn spelers – en uiteraard met het oog op de toekomst.

Aan kwaliteit ontbreekt het de spelersgroep van Leicester nochtans niet. ’t Is vooral op het mentale gebied dat het probleem zich bevindt. Rodgers probeert verschillende zaken uit om de juiste oplossing voor het mentale probleem te vinden, maar de gouden formule heeft hij nog niet gevonden. De coach voert erg frequent tactische en personeelswissels door, maar die blijken zelden succesvol te zijn. Leicester lijkt vandaag dus niet meteen een stabiele omgeving te zijn, en dat geldt niet enkel op het veld. In de voorbije jaren speelden er zich zelfs verschillende machtspelletjes af in de kleedkamer.



In dat opzicht lijkt het King Power Stadium niet meteen de beste keuze te zijn voor Charles De Ketelaere. De golden boy van het Belgische voetbal maakt weldra zijn eerste buitenlandse transfer en die moet er hoe dan ook ‘boenk’ op zitten. De Ketelaere zal ongetwijfeld een eerste mislukt buitenlands avontuur willen vermijden, want op die manier kan hij kostbare tijd verliezen in zijn carrièreopbouw. “Hij zal naar het buitenland moeten gaan om te tonen dat hij dat niveau aankan”, vertelde Kevin De Bruyne onlangs over De Ketelaere in de podcast MidMid. Maar dan lijken er volgens ons veel betere opties weggelegd voor hem dan dit Leicester City.

SCHUIVEN, SCHUIVEN, SCHUIVEN

Nochtans beantwoordt het profiel van Leicester, dat zich profileert als ‘the best of the rest’ op papier goed aan de verwachtingen van De Ketelaere. Leicester is een leuke club met uitstraling, en bovendien ambitieus. The Foxes treven elk jaar om Europees voetbal en de top zes van de Premier League te behalen. Maar de club wordt in de voorbije jaren vooral gezien als een instabiele omgeving. En dat is niet de juiste biotoop voor het supertalent De Ketelaere.

Ter verdediging van Brendan Rodgers kan de hoge blessurelast worden ingeroepen. De kwetsuren van Ricardo Pereira en Wesley Fofana betekenden een grote domper voor Leicester. Daarnaast wisselden de sterkhouders Youri Tielemans, James Madisson en Wilfried Ndidi elkaar af in de ziekenboeg, waardoor The Foxes zelden met hun beste elftal konden aantreden.



Daarnaast zijn de stand-ins van bovengenoemde namen niet meteen kwalitatieve vervangers gebleken. In bijna vier jaar tijd maakte Caglar Soyuncu nooit zoveel foutjes zoals dit seizoen. Zomeraanwinst Boubakary Soumare heeft moeite om zich aan te passen en het constante geschuif van pionnen en formaties door Brendan Rodgers helpt daar uiteraard niet bij. We vragen ons al af hoeveel posities de polyvalente Charles De Ketelaere onder Rodgers zou bekleden bij Leicester?

LEES OOK: 'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Moet De Ketelaere naar Leicester trekken?

Meest recent

Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

7
7
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

22
22
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

60
60
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

67
67
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

58
58
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

159
159
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

179
179
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

106
106
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

346
346
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

34
34
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

73
73
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

70
70
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

192
192
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

169
169
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

76
76
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

357
357
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

166
166
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

329
329
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

274
274
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

297
297
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

204
204
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

64
64
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

221
221
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

154
154
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

191
191

Meer sportnieuws