Charleroi en Gillet nemen afscheid van elkaar

door
Charleroi en Gillet nemen afscheid van elkaar

Sporting Charleroi draait een goed seizoen. De Carolo's staan zevende in de JPL en lijken zich misschien wel nog te kunnen gaan mengen in de strijd om PO I. In Henegouwen nemen ze nu wel afscheid van een ervaren kracht.


Zo maken de Zebra's op hun website bekend dat Guillaume Gillet de club verlaat. De 37-jarige middenvelder had nog een contract tot eind dit seizoen, maar dat wordt in onderling overleg vroegtijdig stopgezet. Gillet verdedigde sinds begin juli 2020 de kleuren van Charleroi, nadat hij transfervrij opgepikt werd bij het Franse RC Lens.

Gillet zat dit seizoen vaker op de bank dan hem lief was en wilde meer aan spelen toekomen. Mogelijk vindt hij die speelminuten bij RFC Luik, dat aan zijn mouw trekt volgens La Dernière Heure. Bij Charleroi klinkt dankbaarheid naar de speler toe. "Het personeel, de directie en de hele Zebra-familie wensen Guillaume het allerbeste en danken hem voor alles wat hij de club heeft gebracht tijdens zijn verblijf", klinkt het. Gillet droeg 47 keer het truitje van Charleroi (0 goals, 2 assists).

SUCCESSEN MET ANDERLECHT

Gillet speelde voor heel wat ploegen, maar zijn veruit succesvolste periode beleefde hij RSC Anderlecht. Daar stond hij van begin 2008 tot begin 2016 onder contract. Met de recordkampioen won hij maar liefst vier titels, één beker en één supercup. Hij speelde 330 wedstrijden voor Paars-Wit en was daarin goed voor 62 goals en 40 assists. In zijn carrière kwam de ex-Rode Duivel ook nog uit voor onder andere KAS Eupen, AA Gent, SC Bastia en FC Nantes.  

👋 Bon vent, Guillaume. Et merci ! 🦓

https://t.co/aIbsCkucKW#RCSC #Mercato #ZèbredOr pic.twitter.com/FHRJ33xCeL

— Royal Charleroi Sporting Club (@SportCharleroi) January 3, 2022

LEES OOK: Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Heeft hij nog zijn plaats in de JPL?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

9
9
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

29
29
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

38
38
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

34
34
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

206
206
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

151
151
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

219
219
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

216
216
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

509
509
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

352
352
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

454
454
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

381
381
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

94
94
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

230
230
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

538
538
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

131
131
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

168
168
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws