Charleroi en Gillet nemen afscheid van elkaar

door
Charleroi en Gillet nemen afscheid van elkaar

Sporting Charleroi draait een goed seizoen. De Carolo's staan zevende in de JPL en lijken zich misschien wel nog te kunnen gaan mengen in de strijd om PO I. In Henegouwen nemen ze nu wel afscheid van een ervaren kracht.


Zo maken de Zebra's op hun website bekend dat Guillaume Gillet de club verlaat. De 37-jarige middenvelder had nog een contract tot eind dit seizoen, maar dat wordt in onderling overleg vroegtijdig stopgezet. Gillet verdedigde sinds begin juli 2020 de kleuren van Charleroi, nadat hij transfervrij opgepikt werd bij het Franse RC Lens.

Gillet zat dit seizoen vaker op de bank dan hem lief was en wilde meer aan spelen toekomen. Mogelijk vindt hij die speelminuten bij RFC Luik, dat aan zijn mouw trekt volgens La Dernière Heure. Bij Charleroi klinkt dankbaarheid naar de speler toe. "Het personeel, de directie en de hele Zebra-familie wensen Guillaume het allerbeste en danken hem voor alles wat hij de club heeft gebracht tijdens zijn verblijf", klinkt het. Gillet droeg 47 keer het truitje van Charleroi (0 goals, 2 assists).

SUCCESSEN MET ANDERLECHT

Gillet speelde voor heel wat ploegen, maar zijn veruit succesvolste periode beleefde hij RSC Anderlecht. Daar stond hij van begin 2008 tot begin 2016 onder contract. Met de recordkampioen won hij maar liefst vier titels, één beker en één supercup. Hij speelde 330 wedstrijden voor Paars-Wit en was daarin goed voor 62 goals en 40 assists. In zijn carrière kwam de ex-Rode Duivel ook nog uit voor onder andere KAS Eupen, AA Gent, SC Bastia en FC Nantes.  

👋 Bon vent, Guillaume. Et merci ! 🦓

https://t.co/aIbsCkucKW#RCSC #Mercato #ZèbredOr pic.twitter.com/FHRJ33xCeL

— Royal Charleroi Sporting Club (@SportCharleroi) January 3, 2022

LEES OOK: De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

Heeft hij nog zijn plaats in de JPL?

Meest recent

Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

13
13
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

8
8
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

76
76
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

133
133
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

152
152
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

77
77
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

318
318
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

270
270
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

325
325
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

102
102
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

426
426
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

492
492
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

389
389
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

374
374
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

259
259
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1957
1957
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

131
131
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

480
480
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

244
244
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

201
201
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

241
241
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

284
284
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

104
104

Meer sportnieuws