Charleroi en Gillet nemen afscheid van elkaar

door
Charleroi en Gillet nemen afscheid van elkaar

Sporting Charleroi draait een goed seizoen. De Carolo's staan zevende in de JPL en lijken zich misschien wel nog te kunnen gaan mengen in de strijd om PO I. In Henegouwen nemen ze nu wel afscheid van een ervaren kracht.


Zo maken de Zebra's op hun website bekend dat Guillaume Gillet de club verlaat. De 37-jarige middenvelder had nog een contract tot eind dit seizoen, maar dat wordt in onderling overleg vroegtijdig stopgezet. Gillet verdedigde sinds begin juli 2020 de kleuren van Charleroi, nadat hij transfervrij opgepikt werd bij het Franse RC Lens.

Gillet zat dit seizoen vaker op de bank dan hem lief was en wilde meer aan spelen toekomen. Mogelijk vindt hij die speelminuten bij RFC Luik, dat aan zijn mouw trekt volgens La Dernière Heure. Bij Charleroi klinkt dankbaarheid naar de speler toe. "Het personeel, de directie en de hele Zebra-familie wensen Guillaume het allerbeste en danken hem voor alles wat hij de club heeft gebracht tijdens zijn verblijf", klinkt het. Gillet droeg 47 keer het truitje van Charleroi (0 goals, 2 assists).

SUCCESSEN MET ANDERLECHT

Gillet speelde voor heel wat ploegen, maar zijn veruit succesvolste periode beleefde hij RSC Anderlecht. Daar stond hij van begin 2008 tot begin 2016 onder contract. Met de recordkampioen won hij maar liefst vier titels, één beker en één supercup. Hij speelde 330 wedstrijden voor Paars-Wit en was daarin goed voor 62 goals en 40 assists. In zijn carrière kwam de ex-Rode Duivel ook nog uit voor onder andere KAS Eupen, AA Gent, SC Bastia en FC Nantes.  

👋 Bon vent, Guillaume. Et merci ! 🦓

https://t.co/aIbsCkucKW#RCSC #Mercato #ZèbredOr pic.twitter.com/FHRJ33xCeL

— Royal Charleroi Sporting Club (@SportCharleroi) January 3, 2022

LEES OOK: Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

Heeft hij nog zijn plaats in de JPL?

Meest recent

Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

47
47
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

43
43
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

149
149
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

108
108
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

242
242
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

29
29
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

78
78
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

184
184
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

124
124
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

133
133
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

509
509
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

186
186
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

428
428
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

394
394
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

522
522
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

194
194
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

396
396
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

301
301
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

557
557
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

645
645
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

93
93
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

454
454
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

300
300
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

325
325
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

392
392

Meer sportnieuws