Charleroi en Gillet nemen afscheid van elkaar

door
Charleroi en Gillet nemen afscheid van elkaar

Sporting Charleroi draait een goed seizoen. De Carolo's staan zevende in de JPL en lijken zich misschien wel nog te kunnen gaan mengen in de strijd om PO I. In Henegouwen nemen ze nu wel afscheid van een ervaren kracht.


Zo maken de Zebra's op hun website bekend dat Guillaume Gillet de club verlaat. De 37-jarige middenvelder had nog een contract tot eind dit seizoen, maar dat wordt in onderling overleg vroegtijdig stopgezet. Gillet verdedigde sinds begin juli 2020 de kleuren van Charleroi, nadat hij transfervrij opgepikt werd bij het Franse RC Lens.

Gillet zat dit seizoen vaker op de bank dan hem lief was en wilde meer aan spelen toekomen. Mogelijk vindt hij die speelminuten bij RFC Luik, dat aan zijn mouw trekt volgens La Dernière Heure. Bij Charleroi klinkt dankbaarheid naar de speler toe. "Het personeel, de directie en de hele Zebra-familie wensen Guillaume het allerbeste en danken hem voor alles wat hij de club heeft gebracht tijdens zijn verblijf", klinkt het. Gillet droeg 47 keer het truitje van Charleroi (0 goals, 2 assists).

SUCCESSEN MET ANDERLECHT

Gillet speelde voor heel wat ploegen, maar zijn veruit succesvolste periode beleefde hij RSC Anderlecht. Daar stond hij van begin 2008 tot begin 2016 onder contract. Met de recordkampioen won hij maar liefst vier titels, één beker en één supercup. Hij speelde 330 wedstrijden voor Paars-Wit en was daarin goed voor 62 goals en 40 assists. In zijn carrière kwam de ex-Rode Duivel ook nog uit voor onder andere KAS Eupen, AA Gent, SC Bastia en FC Nantes.  

👋 Bon vent, Guillaume. Et merci ! 🦓

https://t.co/aIbsCkucKW#RCSC #Mercato #ZèbredOr pic.twitter.com/FHRJ33xCeL

— Royal Charleroi Sporting Club (@SportCharleroi) January 3, 2022

LEES OOK: 'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

Heeft hij nog zijn plaats in de JPL?

Meest recent

'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

30
30
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

10
10
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

117
117
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

139
139
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

86
86
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

98
98
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

318
318
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

62
62
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

86
86
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

88
88
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

60
60
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

99
99
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

81
81
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

277
277
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

89
89
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

37
37
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

249
249
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

389
389
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

713
713
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

89
89
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

137
137
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

141
141
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

925
925
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

458
458

Meer sportnieuws