Selecteert Martinez verrassende spits voor het WK?

door
Selecteert Martinez verrassende spits voor het WK?

Bij de Rode Duivels zullen Michy Batshuayi, Divock Origi en Christian Benteke moeten strijden voor een plaats achter Romelu Lukaku. Bondscoach Roberto Martinez sluit niet uit dat een andere spits zich in de strijd gaat mengen. Hij draait een zeer goed seizoen.


Bij de beloften en bij Vitesse doet Loïs Openda het zeer goed. Al moet de aanvaller na dit seizoen een stap hogerop zetten in clubverband om te tonen dat hij het niveau van de Rode Duivels aankan. Dat kan bij Club Brugge, maar eventueel ook bij een andere club in het buitenland. Martinez laat aan La Capitale weten dat Openda mag hopen. “Hij is een speler die we op de voet volgen en hij maakte het afgelopen jaar bijzonder veel progressie”, aldus de coach. Hij geeft aan waarom de aanvaller nog geen kans kreeg bij de nationale ploeg.

BELOFTEN

"Er zijn twee redenen waarom hij zijn kans nog niet heeft gekregen: de eerste is dat het met Lukaku, Batshuayi, Benteke en Origi niet eenvoudig is om op dit moment een aanvalsplek te vinden. Je moet klaar zijn om met deze spelers te concurreren. Bovendien moeten de beloften zich plaatsen voor het EK en daarom moeten spelers als Openda, Onana en Verschaeren voorlopig in deze groep blijven."

Openda wist in de EK-kwalificatiegroep van de beloften 6 keer te scoren in 6 wedstrijden. Bij Vitesse doet hij het ook goed met 13 goals en 3 assists in 27 wedstrijden. Hij is nog steeds eigendom van Club Brugge, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt.

LEES OOK: Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Gaat Openda in 2022 zijn debuut maken voor de Rode Duivels?

Meest recent

De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

0
0
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op de geblesseerde ...

35
35
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

85
85
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

143
143
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

41
41
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

85
85
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

48
48
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

69
69
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

32
32
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

67
67
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

253
253
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

93
93
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

256
256
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

236
236
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

184
184
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

480
480
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

72
72
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

965
965
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

80
80
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

553
553
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

331
331
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

210
210
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

395
395

Meer sportnieuws