Selecteert Martinez verrassende spits voor het WK?

door
Selecteert Martinez verrassende spits voor het WK?

Bij de Rode Duivels zullen Michy Batshuayi, Divock Origi en Christian Benteke moeten strijden voor een plaats achter Romelu Lukaku. Bondscoach Roberto Martinez sluit niet uit dat een andere spits zich in de strijd gaat mengen. Hij draait een zeer goed seizoen.


Bij de beloften en bij Vitesse doet Loïs Openda het zeer goed. Al moet de aanvaller na dit seizoen een stap hogerop zetten in clubverband om te tonen dat hij het niveau van de Rode Duivels aankan. Dat kan bij Club Brugge, maar eventueel ook bij een andere club in het buitenland. Martinez laat aan La Capitale weten dat Openda mag hopen. “Hij is een speler die we op de voet volgen en hij maakte het afgelopen jaar bijzonder veel progressie”, aldus de coach. Hij geeft aan waarom de aanvaller nog geen kans kreeg bij de nationale ploeg.

BELOFTEN

"Er zijn twee redenen waarom hij zijn kans nog niet heeft gekregen: de eerste is dat het met Lukaku, Batshuayi, Benteke en Origi niet eenvoudig is om op dit moment een aanvalsplek te vinden. Je moet klaar zijn om met deze spelers te concurreren. Bovendien moeten de beloften zich plaatsen voor het EK en daarom moeten spelers als Openda, Onana en Verschaeren voorlopig in deze groep blijven."

Openda wist in de EK-kwalificatiegroep van de beloften 6 keer te scoren in 6 wedstrijden. Bij Vitesse doet hij het ook goed met 13 goals en 3 assists in 27 wedstrijden. Hij is nog steeds eigendom van Club Brugge, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt.

LEES OOK: Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

Gaat Openda in 2022 zijn debuut maken voor de Rode Duivels?

Meest recent

'JPL-clubs lonken naar tegenstander Rode Duivels'

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

5
5
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

83
83
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

75
75
Joos pleit voor JPL-verrassing Duivels: "In topmatchen..."

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

49
49
Boodschap voor Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

86
86
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

162
162
Vandenbempt vreest voor Courtois: "Tielemans achterna"

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

92
92
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

84
84
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

76
76
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

107
107
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

157
157
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

167
167
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

101
101
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

75
75
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

290
290
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

196
196
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

577
577
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

211
211
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

478
478
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

457
457
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

350
350
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

307
307
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

196
196
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

278
278
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

183
183

Meer sportnieuws