Selecteert Martinez verrassende spits voor het WK?

311 stemmen
Selecteert Martinez verrassende spits voor het WK?

Bij de Rode Duivels zullen Michy Batshuayi, Divock Origi en Christian Benteke moeten strijden voor een plaats achter Romelu Lukaku. Bondscoach Roberto Martinez sluit niet uit dat een andere spits zich in de strijd gaat mengen. Hij draait een zeer goed seizoen.


Bij de beloften en bij Vitesse doet Loïs Openda het zeer goed. Al moet de aanvaller na dit seizoen een stap hogerop zetten in clubverband om te tonen dat hij het niveau van de Rode Duivels aankan. Dat kan bij Club Brugge, maar eventueel ook bij een andere club in het buitenland. Martinez laat aan La Capitale weten dat Openda mag hopen. “Hij is een speler die we op de voet volgen en hij maakte het afgelopen jaar bijzonder veel progressie”, aldus de coach. Hij geeft aan waarom de aanvaller nog geen kans kreeg bij de nationale ploeg.

BELOFTEN

"Er zijn twee redenen waarom hij zijn kans nog niet heeft gekregen: de eerste is dat het met Lukaku, Batshuayi, Benteke en Origi niet eenvoudig is om op dit moment een aanvalsplek te vinden. Je moet klaar zijn om met deze spelers te concurreren. Bovendien moeten de beloften zich plaatsen voor het EK en daarom moeten spelers als Openda, Onana en Verschaeren voorlopig in deze groep blijven."

Openda wist in de EK-kwalificatiegroep van de beloften 6 keer te scoren in 6 wedstrijden. Bij Vitesse doet hij het ook goed met 13 goals en 3 assists in 27 wedstrijden. Hij is nog steeds eigendom van Club Brugge, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt.

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Gaat Openda in 2022 zijn debuut maken voor de Rode Duivels?

Meest recent

'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

107
107
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

71
71
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

188
188
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

28
28
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

119
119
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

364
364
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

528
528
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

49
49
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

83
83
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

102
102
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

275
275
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

49
49
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

16
16
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

45
45
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

378
378
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

123
123
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

586
586
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

481
481
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

182
182
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

92
92
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

101
101
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

221
221
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

77
77
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

138
138

Meer sportnieuws