Selecteert Martinez verrassende spits voor het WK?

311 stemmen
Selecteert Martinez verrassende spits voor het WK?

Bij de Rode Duivels zullen Michy Batshuayi, Divock Origi en Christian Benteke moeten strijden voor een plaats achter Romelu Lukaku. Bondscoach Roberto Martinez sluit niet uit dat een andere spits zich in de strijd gaat mengen. Hij draait een zeer goed seizoen.


Bij de beloften en bij Vitesse doet Loïs Openda het zeer goed. Al moet de aanvaller na dit seizoen een stap hogerop zetten in clubverband om te tonen dat hij het niveau van de Rode Duivels aankan. Dat kan bij Club Brugge, maar eventueel ook bij een andere club in het buitenland. Martinez laat aan La Capitale weten dat Openda mag hopen. “Hij is een speler die we op de voet volgen en hij maakte het afgelopen jaar bijzonder veel progressie”, aldus de coach. Hij geeft aan waarom de aanvaller nog geen kans kreeg bij de nationale ploeg.

BELOFTEN

"Er zijn twee redenen waarom hij zijn kans nog niet heeft gekregen: de eerste is dat het met Lukaku, Batshuayi, Benteke en Origi niet eenvoudig is om op dit moment een aanvalsplek te vinden. Je moet klaar zijn om met deze spelers te concurreren. Bovendien moeten de beloften zich plaatsen voor het EK en daarom moeten spelers als Openda, Onana en Verschaeren voorlopig in deze groep blijven."

Openda wist in de EK-kwalificatiegroep van de beloften 6 keer te scoren in 6 wedstrijden. Bij Vitesse doet hij het ook goed met 13 goals en 3 assists in 27 wedstrijden. Hij is nog steeds eigendom van Club Brugge, waar hij nog tot medio 2024 onder contract ligt.

LEES OOK: België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

Gaat Openda in 2022 zijn debuut maken voor de Rode Duivels?

Meest recent

Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

9
9
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

55
55
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

183
183
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

305
305
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

79
79
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

254
254
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

457
457
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

257
257
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

149
149
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

190
190
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

185
185
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

345
345
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

710
710
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

117
117
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

465
465
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

68
68
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

365
365
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

109
109
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

116
116
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

391
391
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

290
290
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

119
119
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

679
679

Meer sportnieuws