Xavi haalt snoeihard uit: "De competitie wordt vervalst"

door
Xavi haalt snoeihard uit:

In La Liga krijgen de clubs Nieuwjaarsdag nog vrij, maar zondag moeten ze gewoon weer aan de bak. Alleen is daar wel heel wat discussie over, want het coronavirus raasde de voorbije dagen ook door de Spaanse club. Vooral FC Barcelona werd zeer hard getrokken en daardoor wordt het voor trainer Xavi een bijzonder lastige puzzel om te leggen tegen Mallorca.


De lijst met afwezigen is de jongste dagen immers aangedikt tot ongeziene proporties. Maar liefst zeven spelers legden de voorbije dagen een positieve coronatest af, terwijl er ook nog altijd een pak geblesseerden zijn. Memphis Depay, Ansu Fati en Pedri hebben de trainingen wel hervat, maar zijn nog niet klaar voor zondag. Daardoor telden de Spaanse kranten de voorbije dagen amper tien beschikbare A-kernspelers, waaronder twee keepers.

Xavi was op zijn persconferentie voor de match dan ook niet te spreken dat er toch gespeeld wordt. "We missen zeventien of achttien spelers. Deze wedstrijd had gewoon afgelast moeten worden, de competitie wordt op deze manier vervalst. Het was tijd om een beroep te doen op gezond verstand en deze wedstrijd uit te stellen. Maar we hebben geen andere keuze", haalde hij uit.

NIET DE ENIGE
Barça werd de voorbije dagen het zwaarst getroffen door het virus, maar ze zijn wel lang niet de enige club die in Spanje een uitbraak kende. Ook tegenstander Mallorca moet een drietal spelers missen, terwijl ook bij onder meer Real Madrid een aantal positieve gevallen ontdekt werden. Daar zat ook Thibaut Courtois bij, maar die testte inmiddels alweer negatief.

LEES OOK: 'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Had de match afgelast moeten worden?

Meest recent

Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

11
11
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

12
12
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

10
10
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

112
112
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

213
213
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

72
72
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

45
45
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

134
134
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

97
97
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

46
46
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

127
127
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

395
395
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

145
145
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

47
47
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

112
112
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

253
253
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

345
345
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

622
622
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

281
281
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

260
260
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

225
225
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

168
168
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

534
534

Meer sportnieuws