Xavi haalt snoeihard uit: "De competitie wordt vervalst"

door
Xavi haalt snoeihard uit:

In La Liga krijgen de clubs Nieuwjaarsdag nog vrij, maar zondag moeten ze gewoon weer aan de bak. Alleen is daar wel heel wat discussie over, want het coronavirus raasde de voorbije dagen ook door de Spaanse club. Vooral FC Barcelona werd zeer hard getrokken en daardoor wordt het voor trainer Xavi een bijzonder lastige puzzel om te leggen tegen Mallorca.


De lijst met afwezigen is de jongste dagen immers aangedikt tot ongeziene proporties. Maar liefst zeven spelers legden de voorbije dagen een positieve coronatest af, terwijl er ook nog altijd een pak geblesseerden zijn. Memphis Depay, Ansu Fati en Pedri hebben de trainingen wel hervat, maar zijn nog niet klaar voor zondag. Daardoor telden de Spaanse kranten de voorbije dagen amper tien beschikbare A-kernspelers, waaronder twee keepers.

Xavi was op zijn persconferentie voor de match dan ook niet te spreken dat er toch gespeeld wordt. "We missen zeventien of achttien spelers. Deze wedstrijd had gewoon afgelast moeten worden, de competitie wordt op deze manier vervalst. Het was tijd om een beroep te doen op gezond verstand en deze wedstrijd uit te stellen. Maar we hebben geen andere keuze", haalde hij uit.

NIET DE ENIGE
Barça werd de voorbije dagen het zwaarst getroffen door het virus, maar ze zijn wel lang niet de enige club die in Spanje een uitbraak kende. Ook tegenstander Mallorca moet een drietal spelers missen, terwijl ook bij onder meer Real Madrid een aantal positieve gevallen ontdekt werden. Daar zat ook Thibaut Courtois bij, maar die testte inmiddels alweer negatief.

LEES OOK: Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Had de match afgelast moeten worden?

Meest recent

Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

119
119
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

93
93
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

231
231
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

132
132
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

273
273
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

167
167
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

156
156
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

274
274
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

228
228
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

397
397
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

183
183
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

156
156
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

571
571
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

199
199
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

131
131
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

655
655
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

200
200
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

465
465
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

359
359
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

279
279
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

264
264
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

598
598
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

341
341
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

163
163
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

97
97

Meer sportnieuws