Xavi haalt snoeihard uit: "De competitie wordt vervalst"

door
Xavi haalt snoeihard uit:

In La Liga krijgen de clubs Nieuwjaarsdag nog vrij, maar zondag moeten ze gewoon weer aan de bak. Alleen is daar wel heel wat discussie over, want het coronavirus raasde de voorbije dagen ook door de Spaanse club. Vooral FC Barcelona werd zeer hard getrokken en daardoor wordt het voor trainer Xavi een bijzonder lastige puzzel om te leggen tegen Mallorca.


De lijst met afwezigen is de jongste dagen immers aangedikt tot ongeziene proporties. Maar liefst zeven spelers legden de voorbije dagen een positieve coronatest af, terwijl er ook nog altijd een pak geblesseerden zijn. Memphis Depay, Ansu Fati en Pedri hebben de trainingen wel hervat, maar zijn nog niet klaar voor zondag. Daardoor telden de Spaanse kranten de voorbije dagen amper tien beschikbare A-kernspelers, waaronder twee keepers.

Xavi was op zijn persconferentie voor de match dan ook niet te spreken dat er toch gespeeld wordt. "We missen zeventien of achttien spelers. Deze wedstrijd had gewoon afgelast moeten worden, de competitie wordt op deze manier vervalst. Het was tijd om een beroep te doen op gezond verstand en deze wedstrijd uit te stellen. Maar we hebben geen andere keuze", haalde hij uit.

NIET DE ENIGE
Barça werd de voorbije dagen het zwaarst getroffen door het virus, maar ze zijn wel lang niet de enige club die in Spanje een uitbraak kende. Ook tegenstander Mallorca moet een drietal spelers missen, terwijl ook bij onder meer Real Madrid een aantal positieve gevallen ontdekt werden. Daar zat ook Thibaut Courtois bij, maar die testte inmiddels alweer negatief.

LEES OOK: Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

🚀

Had de match afgelast moeten worden?

Meest recent

'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

32
32
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

77
77
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

271
271
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

360
360
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

55
55
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

103
103
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

304
304
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

412
412
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

262
262
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

208
208
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

73
73
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

227
227
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

226
226
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

185
185
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

72
72
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

364
364
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

167
167
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

594
594
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

308
308
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

557
557
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

772
772
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

356
356
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

882
882
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

133
133
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

422
422

Meer sportnieuws