Xavi haalt snoeihard uit: "De competitie wordt vervalst"

door
Xavi haalt snoeihard uit:

In La Liga krijgen de clubs Nieuwjaarsdag nog vrij, maar zondag moeten ze gewoon weer aan de bak. Alleen is daar wel heel wat discussie over, want het coronavirus raasde de voorbije dagen ook door de Spaanse club. Vooral FC Barcelona werd zeer hard getrokken en daardoor wordt het voor trainer Xavi een bijzonder lastige puzzel om te leggen tegen Mallorca.


De lijst met afwezigen is de jongste dagen immers aangedikt tot ongeziene proporties. Maar liefst zeven spelers legden de voorbije dagen een positieve coronatest af, terwijl er ook nog altijd een pak geblesseerden zijn. Memphis Depay, Ansu Fati en Pedri hebben de trainingen wel hervat, maar zijn nog niet klaar voor zondag. Daardoor telden de Spaanse kranten de voorbije dagen amper tien beschikbare A-kernspelers, waaronder twee keepers.

Xavi was op zijn persconferentie voor de match dan ook niet te spreken dat er toch gespeeld wordt. "We missen zeventien of achttien spelers. Deze wedstrijd had gewoon afgelast moeten worden, de competitie wordt op deze manier vervalst. Het was tijd om een beroep te doen op gezond verstand en deze wedstrijd uit te stellen. Maar we hebben geen andere keuze", haalde hij uit.

NIET DE ENIGE
Barça werd de voorbije dagen het zwaarst getroffen door het virus, maar ze zijn wel lang niet de enige club die in Spanje een uitbraak kende. Ook tegenstander Mallorca moet een drietal spelers missen, terwijl ook bij onder meer Real Madrid een aantal positieve gevallen ontdekt werden. Daar zat ook Thibaut Courtois bij, maar die testte inmiddels alweer negatief.

LEES OOK: 'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

🚀

Had de match afgelast moeten worden?

Meest recent

'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

0
0
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

132
132
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

139
139
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

124
124
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

106
106
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

51
51
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

55
55
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

102
102
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

202
202
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

57
57
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

73
73
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

569
569
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

180
180
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

248
248
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

323
323
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

43
43
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

144
144
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

560
560
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

164
164
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

284
284
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

396
396
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

281
281
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

201
201

Meer sportnieuws