Anderlecht baalt en ziet 'koopje' schitteren in de Ligue I

door
Anderlecht baalt en ziet 'koopje' schitteren in de Ligue I

RSC Anderlecht heeft wellicht een zeer mooie kans laten liggen de afgelopen jaren. De Brusselaars hadden één van de revelaties van de Ligue I kunnen aantrekken. Dat lieten ze liggen en dat blijk ondertussen toch wel een zeer jammere zaak te zijn voor RSCA.


Anderlecht kreeg zes jaar geleden Alberth Elis aangeboden, maar toenmalig manager Herman Van Holsbeeck liet de speler links liggen. RSCA kon hem toen voor 250.000 euro op de kop tikken. Andy Najar deed toen zelfs een goed woordje, maar het baatte niet. In januari 2020 probeerde Anderlecht opnieuw, maar toen stuitte het al op zijn financiële beperkingen.

Elis trok uiteindelijk naar Boavista, voor 1 miljoen euro en 50% van de transferrechten. De Portugese club was echter een duiventil, maar met 8 goals en 6 assists in 32 wedstrijden was zijn passage er niet slecht. Door de problemen bij de Portugese club duwde Elis door voor een vertrek.

MARKTWAARDE OMHOOG

Het was de Franse eersteklasser Bordeaux die de flankaanvaller op huurbasis wist over te nemen. Ze bedongen ook een verplichte aankoopoptie van maar liefst 7,5 miljoen euro. In de Ligue I doet de 25-jarige Hondurees het zeer goed met 7 goals in 11 matchen. In Brussel zullen ze toch eens stevig vloeken dat ze Elis aan zich hebben laten voorbij gaan. Sinds de speler werd aangeboden bij Anderlecht steeg zijn marktwaarde volgens Transfermarkt.be van 300.000 euro naar 6 miljoen euro.

LEES OOK: Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Een blunder van RSCA?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

141
141
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

138
138
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

165
165
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

180
180
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

210
210
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

50
50
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

241
241
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

219
219
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

241
241
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

165
165
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

331
331
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

138
138
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

158
158
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

284
284
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

533
533
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

525
525
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

309
309
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

258
258
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

76
76
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

207
207
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

560
560
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

232
232
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

159
159

Meer sportnieuws