Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

door
Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

Bij RSC Anderlecht kenden ze vorig jaar best een goed seizoen. Het werd derde in de Jupiler Pro League en na de play-offs was er een vierde plaats. De kern was zeker niet van hoogstaande kwaliteit. Dat blijkt uit de huidige prestaties van de vertrekkers.


Anderlecht had met Lukas Nmecha en Sambi Lokonga twee spelers van de buitencategorie, in België, in zijn selectie. Zij vertrokken en het is geen toeval dat zij sterk presteren bij VfL Wolfsburg en Arsenal. Kompany moest het vertrek van de twee smaakmakers opvangen met meerdere spelers en met een goed tactisch concept. Daar slaagde hij in. Maar hoe gaat het met de andere vertrekkers?



Timon Wellenreuther viel zwaar door de mand vorig seizoen en kostte RSCA heel wat punten. Hij speelt momenteel bij de Nederlandse laagvlieger Willem II. Daar is hij een basisspeler, waar hij topprestaties afwisselt met vreemde blunders. Hij heeft geen toekomst meer in Brussel. Derde doelman Warner Hahn trok naar Go Ahead Eagles, elfde in de Eredivisie, waar hij ook eerste keeper is.

Elias Cobbaut kende zeer matige play-offs en stootte op zijn limieten. Wesley Hoedt en Hannes Delcroix zijn beter. Cobbaut werd uitgeleend aan Parma, dat veertiende staat in de Serie B. Hij is er een basispion, maar een onuitwisbare indruk liet hij daar nog niet achter. Matt Miazga was vorig jaar de leider van de defensie, maar hij stootte in de play-offs op zijn plafond. De Amerikaan werd terecht niet aangekocht, Hoedt is beter, en Chelsea leende hem uit aan Alaves. Bij de nummer zestien uit La Liga begon hij in de basis, maar de laatste maanden is hij er steevast bankzitter. Derrick Luckassen werd al snel aan de kant geschoven door Kompany. Hij trok in januari naar Kasimpasa en speelt momenteel regelmatig bij Karagumruk, de nummer tien in Turkije.



Jacob-Bruun Larsen stelde vooral teleur bij Anderlecht, al speelde hij degelijke play-offs. Keerde terug naar Hoffenheim, waar hij weer aan de oppervlakte kwam met 4 goals en 1 assist. Viel nadien uit met een blessure en is al een tijdlang out. Percy Tau keerde in januari terug naar Brighton, waar hij amper speelde. Ging naar Egypte om er voor El Ahly te spelen en op dat niveau presteert hij wel met 5 goals en 1 assist in 7 matchen. Paul Mukairu werd niet weerhouden en keerde terug naar de Turkse club Antalyaspor, dat onderaan bengelt in Turkije. De Nigeriaanse flankaanvaller scoorde nog maar 3 keer dit seizoen. Abdoulay Diaby flopte compleet in Brussel. Hij trok naar Al-Jazira, waar hij tot op heden 2 keer scoorde en 2 assists uitdeelde in 9 matchen.

Mohammed Dauda was nog een spits die amper iets wist klaar te maken in Brussel. Hij is absoluut geen Benito Raman en RSCA verhuurde hem aan de Spaanse tweedeklasser Cartagena. Ook daar breekt hij weinig potten met 2 goals en 2 assists in 20 matchen. Kompany speelde ook nog met Landry Dimata (Espanyol, 0 goals en 0 assists in La Liga), Mustapha Bundu (2 goals en 1 assist bij Aarhus), Michel Vlap (3 goals en 1 assist bij FC Twente), Kemar Lawrence (sterkhouder bij Toronto FC) en Peter Zulj (0 goals en 0 assists als bankzitter bij Basaksehir).

Conclusie: Van bovenstaande spelers leek enkel Bruun Larsen nog van waarde te kunnen zijn voor het huidige RSCA. De rest overtuigt niet bij zijn nieuwe club, die vaak zelfs een stap hebben teruggezet. Het is duidelijk dat vorig jaar met die spelers meer dan het maximum uit de kern werd gehaald. Dit jaar is er een betere kern en het is dan ook geen toeval dat RSCA veel meer scoort en de prestaties ook beter en beter worden. In mei zullen we zien of Kompany ook alles uit de kern heeft gehaald.

LEES OOK: Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

Werd vorig jaar alles uit de kern gehaald?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

31
31
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

117
117
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

123
123
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

161
161
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

211
211
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

345
345
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

241
241
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

70
70
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

532
532
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

459
459
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

501
501

Meer sportnieuws