Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

door
Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

Bij RSC Anderlecht kenden ze vorig jaar best een goed seizoen. Het werd derde in de Jupiler Pro League en na de play-offs was er een vierde plaats. De kern was zeker niet van hoogstaande kwaliteit. Dat blijkt uit de huidige prestaties van de vertrekkers.


Anderlecht had met Lukas Nmecha en Sambi Lokonga twee spelers van de buitencategorie, in België, in zijn selectie. Zij vertrokken en het is geen toeval dat zij sterk presteren bij VfL Wolfsburg en Arsenal. Kompany moest het vertrek van de twee smaakmakers opvangen met meerdere spelers en met een goed tactisch concept. Daar slaagde hij in. Maar hoe gaat het met de andere vertrekkers?



Timon Wellenreuther viel zwaar door de mand vorig seizoen en kostte RSCA heel wat punten. Hij speelt momenteel bij de Nederlandse laagvlieger Willem II. Daar is hij een basisspeler, waar hij topprestaties afwisselt met vreemde blunders. Hij heeft geen toekomst meer in Brussel. Derde doelman Warner Hahn trok naar Go Ahead Eagles, elfde in de Eredivisie, waar hij ook eerste keeper is.

Elias Cobbaut kende zeer matige play-offs en stootte op zijn limieten. Wesley Hoedt en Hannes Delcroix zijn beter. Cobbaut werd uitgeleend aan Parma, dat veertiende staat in de Serie B. Hij is er een basispion, maar een onuitwisbare indruk liet hij daar nog niet achter. Matt Miazga was vorig jaar de leider van de defensie, maar hij stootte in de play-offs op zijn plafond. De Amerikaan werd terecht niet aangekocht, Hoedt is beter, en Chelsea leende hem uit aan Alaves. Bij de nummer zestien uit La Liga begon hij in de basis, maar de laatste maanden is hij er steevast bankzitter. Derrick Luckassen werd al snel aan de kant geschoven door Kompany. Hij trok in januari naar Kasimpasa en speelt momenteel regelmatig bij Karagumruk, de nummer tien in Turkije.



Jacob-Bruun Larsen stelde vooral teleur bij Anderlecht, al speelde hij degelijke play-offs. Keerde terug naar Hoffenheim, waar hij weer aan de oppervlakte kwam met 4 goals en 1 assist. Viel nadien uit met een blessure en is al een tijdlang out. Percy Tau keerde in januari terug naar Brighton, waar hij amper speelde. Ging naar Egypte om er voor El Ahly te spelen en op dat niveau presteert hij wel met 5 goals en 1 assist in 7 matchen. Paul Mukairu werd niet weerhouden en keerde terug naar de Turkse club Antalyaspor, dat onderaan bengelt in Turkije. De Nigeriaanse flankaanvaller scoorde nog maar 3 keer dit seizoen. Abdoulay Diaby flopte compleet in Brussel. Hij trok naar Al-Jazira, waar hij tot op heden 2 keer scoorde en 2 assists uitdeelde in 9 matchen.

Mohammed Dauda was nog een spits die amper iets wist klaar te maken in Brussel. Hij is absoluut geen Benito Raman en RSCA verhuurde hem aan de Spaanse tweedeklasser Cartagena. Ook daar breekt hij weinig potten met 2 goals en 2 assists in 20 matchen. Kompany speelde ook nog met Landry Dimata (Espanyol, 0 goals en 0 assists in La Liga), Mustapha Bundu (2 goals en 1 assist bij Aarhus), Michel Vlap (3 goals en 1 assist bij FC Twente), Kemar Lawrence (sterkhouder bij Toronto FC) en Peter Zulj (0 goals en 0 assists als bankzitter bij Basaksehir).

Conclusie: Van bovenstaande spelers leek enkel Bruun Larsen nog van waarde te kunnen zijn voor het huidige RSCA. De rest overtuigt niet bij zijn nieuwe club, die vaak zelfs een stap hebben teruggezet. Het is duidelijk dat vorig jaar met die spelers meer dan het maximum uit de kern werd gehaald. Dit jaar is er een betere kern en het is dan ook geen toeval dat RSCA veel meer scoort en de prestaties ook beter en beter worden. In mei zullen we zien of Kompany ook alles uit de kern heeft gehaald.

LEES OOK: Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

Werd vorig jaar alles uit de kern gehaald?

Meest recent

Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

2
2
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

130
130
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

36
36
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

348
348
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

334
334
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

46
46
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

61
61
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

604
604
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

450
450
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

99
99
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

283
283
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

28
28
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

86
86
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

33
33
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

259
259
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

223
223
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

100
100
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

74
74
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

516
516
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

134
134
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

98
98
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

117
117
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

100
100
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

239
239
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

120
120

Meer sportnieuws