Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

door
Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

Bij RSC Anderlecht kenden ze vorig jaar best een goed seizoen. Het werd derde in de Jupiler Pro League en na de play-offs was er een vierde plaats. De kern was zeker niet van hoogstaande kwaliteit. Dat blijkt uit de huidige prestaties van de vertrekkers.


Anderlecht had met Lukas Nmecha en Sambi Lokonga twee spelers van de buitencategorie, in België, in zijn selectie. Zij vertrokken en het is geen toeval dat zij sterk presteren bij VfL Wolfsburg en Arsenal. Kompany moest het vertrek van de twee smaakmakers opvangen met meerdere spelers en met een goed tactisch concept. Daar slaagde hij in. Maar hoe gaat het met de andere vertrekkers?



Timon Wellenreuther viel zwaar door de mand vorig seizoen en kostte RSCA heel wat punten. Hij speelt momenteel bij de Nederlandse laagvlieger Willem II. Daar is hij een basisspeler, waar hij topprestaties afwisselt met vreemde blunders. Hij heeft geen toekomst meer in Brussel. Derde doelman Warner Hahn trok naar Go Ahead Eagles, elfde in de Eredivisie, waar hij ook eerste keeper is.

Elias Cobbaut kende zeer matige play-offs en stootte op zijn limieten. Wesley Hoedt en Hannes Delcroix zijn beter. Cobbaut werd uitgeleend aan Parma, dat veertiende staat in de Serie B. Hij is er een basispion, maar een onuitwisbare indruk liet hij daar nog niet achter. Matt Miazga was vorig jaar de leider van de defensie, maar hij stootte in de play-offs op zijn plafond. De Amerikaan werd terecht niet aangekocht, Hoedt is beter, en Chelsea leende hem uit aan Alaves. Bij de nummer zestien uit La Liga begon hij in de basis, maar de laatste maanden is hij er steevast bankzitter. Derrick Luckassen werd al snel aan de kant geschoven door Kompany. Hij trok in januari naar Kasimpasa en speelt momenteel regelmatig bij Karagumruk, de nummer tien in Turkije.



Jacob-Bruun Larsen stelde vooral teleur bij Anderlecht, al speelde hij degelijke play-offs. Keerde terug naar Hoffenheim, waar hij weer aan de oppervlakte kwam met 4 goals en 1 assist. Viel nadien uit met een blessure en is al een tijdlang out. Percy Tau keerde in januari terug naar Brighton, waar hij amper speelde. Ging naar Egypte om er voor El Ahly te spelen en op dat niveau presteert hij wel met 5 goals en 1 assist in 7 matchen. Paul Mukairu werd niet weerhouden en keerde terug naar de Turkse club Antalyaspor, dat onderaan bengelt in Turkije. De Nigeriaanse flankaanvaller scoorde nog maar 3 keer dit seizoen. Abdoulay Diaby flopte compleet in Brussel. Hij trok naar Al-Jazira, waar hij tot op heden 2 keer scoorde en 2 assists uitdeelde in 9 matchen.

Mohammed Dauda was nog een spits die amper iets wist klaar te maken in Brussel. Hij is absoluut geen Benito Raman en RSCA verhuurde hem aan de Spaanse tweedeklasser Cartagena. Ook daar breekt hij weinig potten met 2 goals en 2 assists in 20 matchen. Kompany speelde ook nog met Landry Dimata (Espanyol, 0 goals en 0 assists in La Liga), Mustapha Bundu (2 goals en 1 assist bij Aarhus), Michel Vlap (3 goals en 1 assist bij FC Twente), Kemar Lawrence (sterkhouder bij Toronto FC) en Peter Zulj (0 goals en 0 assists als bankzitter bij Basaksehir).

Conclusie: Van bovenstaande spelers leek enkel Bruun Larsen nog van waarde te kunnen zijn voor het huidige RSCA. De rest overtuigt niet bij zijn nieuwe club, die vaak zelfs een stap hebben teruggezet. Het is duidelijk dat vorig jaar met die spelers meer dan het maximum uit de kern werd gehaald. Dit jaar is er een betere kern en het is dan ook geen toeval dat RSCA veel meer scoort en de prestaties ook beter en beter worden. In mei zullen we zien of Kompany ook alles uit de kern heeft gehaald.

LEES OOK: Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Werd vorig jaar alles uit de kern gehaald?

Meest recent

‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

18
18
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

15
15
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

131
131
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

213
213
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

37
37
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

184
184
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

181
181
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

51
51
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

135
135
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

49
49
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

26
26
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

332
332
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

438
438
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

380
380
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

39
39
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

304
304
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

334
334
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

314
314
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

317
317
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

264
264
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

108
108
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

364
364
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

713
713

Meer sportnieuws