Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

455 stemmen
Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

Bij RSC Anderlecht kenden ze vorig jaar best een goed seizoen. Het werd derde in de Jupiler Pro League en na de play-offs was er een vierde plaats. De kern was zeker niet van hoogstaande kwaliteit. Dat blijkt uit de huidige prestaties van de vertrekkers.


Anderlecht had met Lukas Nmecha en Sambi Lokonga twee spelers van de buitencategorie, in België, in zijn selectie. Zij vertrokken en het is geen toeval dat zij sterk presteren bij VfL Wolfsburg en Arsenal. Kompany moest het vertrek van de twee smaakmakers opvangen met meerdere spelers en met een goed tactisch concept. Daar slaagde hij in. Maar hoe gaat het met de andere vertrekkers?



Timon Wellenreuther viel zwaar door de mand vorig seizoen en kostte RSCA heel wat punten. Hij speelt momenteel bij de Nederlandse laagvlieger Willem II. Daar is hij een basisspeler, waar hij topprestaties afwisselt met vreemde blunders. Hij heeft geen toekomst meer in Brussel. Derde doelman Warner Hahn trok naar Go Ahead Eagles, elfde in de Eredivisie, waar hij ook eerste keeper is.

Elias Cobbaut kende zeer matige play-offs en stootte op zijn limieten. Wesley Hoedt en Hannes Delcroix zijn beter. Cobbaut werd uitgeleend aan Parma, dat veertiende staat in de Serie B. Hij is er een basispion, maar een onuitwisbare indruk liet hij daar nog niet achter. Matt Miazga was vorig jaar de leider van de defensie, maar hij stootte in de play-offs op zijn plafond. De Amerikaan werd terecht niet aangekocht, Hoedt is beter, en Chelsea leende hem uit aan Alaves. Bij de nummer zestien uit La Liga begon hij in de basis, maar de laatste maanden is hij er steevast bankzitter. Derrick Luckassen werd al snel aan de kant geschoven door Kompany. Hij trok in januari naar Kasimpasa en speelt momenteel regelmatig bij Karagumruk, de nummer tien in Turkije.



Jacob-Bruun Larsen stelde vooral teleur bij Anderlecht, al speelde hij degelijke play-offs. Keerde terug naar Hoffenheim, waar hij weer aan de oppervlakte kwam met 4 goals en 1 assist. Viel nadien uit met een blessure en is al een tijdlang out. Percy Tau keerde in januari terug naar Brighton, waar hij amper speelde. Ging naar Egypte om er voor El Ahly te spelen en op dat niveau presteert hij wel met 5 goals en 1 assist in 7 matchen. Paul Mukairu werd niet weerhouden en keerde terug naar de Turkse club Antalyaspor, dat onderaan bengelt in Turkije. De Nigeriaanse flankaanvaller scoorde nog maar 3 keer dit seizoen. Abdoulay Diaby flopte compleet in Brussel. Hij trok naar Al-Jazira, waar hij tot op heden 2 keer scoorde en 2 assists uitdeelde in 9 matchen.

Mohammed Dauda was nog een spits die amper iets wist klaar te maken in Brussel. Hij is absoluut geen Benito Raman en RSCA verhuurde hem aan de Spaanse tweedeklasser Cartagena. Ook daar breekt hij weinig potten met 2 goals en 2 assists in 20 matchen. Kompany speelde ook nog met Landry Dimata (Espanyol, 0 goals en 0 assists in La Liga), Mustapha Bundu (2 goals en 1 assist bij Aarhus), Michel Vlap (3 goals en 1 assist bij FC Twente), Kemar Lawrence (sterkhouder bij Toronto FC) en Peter Zulj (0 goals en 0 assists als bankzitter bij Basaksehir).

Conclusie: Van bovenstaande spelers leek enkel Bruun Larsen nog van waarde te kunnen zijn voor het huidige RSCA. De rest overtuigt niet bij zijn nieuwe club, die vaak zelfs een stap hebben teruggezet. Het is duidelijk dat vorig jaar met die spelers meer dan het maximum uit de kern werd gehaald. Dit jaar is er een betere kern en het is dan ook geen toeval dat RSCA veel meer scoort en de prestaties ook beter en beter worden. In mei zullen we zien of Kompany ook alles uit de kern heeft gehaald.

LEES OOK: De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Werd vorig jaar alles uit de kern gehaald?

Meest recent

'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

0
0
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

39
39
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

260
260
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

96
96
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

54
54
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

64
64
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

152
152
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

412
412
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

383
383
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

391
391
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

315
315
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

158
158
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

525
525
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

244
244
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

900
900
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

311
311
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

599
599
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

427
427
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

144
144
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

700
700
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

284
284
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

226
226
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

149
149
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

573
573

Meer sportnieuws