Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

door
Vertrekkers RSCA: top in grote competitie, matig in tweede klasse

Bij RSC Anderlecht kenden ze vorig jaar best een goed seizoen. Het werd derde in de Jupiler Pro League en na de play-offs was er een vierde plaats. De kern was zeker niet van hoogstaande kwaliteit. Dat blijkt uit de huidige prestaties van de vertrekkers.


Anderlecht had met Lukas Nmecha en Sambi Lokonga twee spelers van de buitencategorie, in België, in zijn selectie. Zij vertrokken en het is geen toeval dat zij sterk presteren bij VfL Wolfsburg en Arsenal. Kompany moest het vertrek van de twee smaakmakers opvangen met meerdere spelers en met een goed tactisch concept. Daar slaagde hij in. Maar hoe gaat het met de andere vertrekkers?



Timon Wellenreuther viel zwaar door de mand vorig seizoen en kostte RSCA heel wat punten. Hij speelt momenteel bij de Nederlandse laagvlieger Willem II. Daar is hij een basisspeler, waar hij topprestaties afwisselt met vreemde blunders. Hij heeft geen toekomst meer in Brussel. Derde doelman Warner Hahn trok naar Go Ahead Eagles, elfde in de Eredivisie, waar hij ook eerste keeper is.

Elias Cobbaut kende zeer matige play-offs en stootte op zijn limieten. Wesley Hoedt en Hannes Delcroix zijn beter. Cobbaut werd uitgeleend aan Parma, dat veertiende staat in de Serie B. Hij is er een basispion, maar een onuitwisbare indruk liet hij daar nog niet achter. Matt Miazga was vorig jaar de leider van de defensie, maar hij stootte in de play-offs op zijn plafond. De Amerikaan werd terecht niet aangekocht, Hoedt is beter, en Chelsea leende hem uit aan Alaves. Bij de nummer zestien uit La Liga begon hij in de basis, maar de laatste maanden is hij er steevast bankzitter. Derrick Luckassen werd al snel aan de kant geschoven door Kompany. Hij trok in januari naar Kasimpasa en speelt momenteel regelmatig bij Karagumruk, de nummer tien in Turkije.



Jacob-Bruun Larsen stelde vooral teleur bij Anderlecht, al speelde hij degelijke play-offs. Keerde terug naar Hoffenheim, waar hij weer aan de oppervlakte kwam met 4 goals en 1 assist. Viel nadien uit met een blessure en is al een tijdlang out. Percy Tau keerde in januari terug naar Brighton, waar hij amper speelde. Ging naar Egypte om er voor El Ahly te spelen en op dat niveau presteert hij wel met 5 goals en 1 assist in 7 matchen. Paul Mukairu werd niet weerhouden en keerde terug naar de Turkse club Antalyaspor, dat onderaan bengelt in Turkije. De Nigeriaanse flankaanvaller scoorde nog maar 3 keer dit seizoen. Abdoulay Diaby flopte compleet in Brussel. Hij trok naar Al-Jazira, waar hij tot op heden 2 keer scoorde en 2 assists uitdeelde in 9 matchen.

Mohammed Dauda was nog een spits die amper iets wist klaar te maken in Brussel. Hij is absoluut geen Benito Raman en RSCA verhuurde hem aan de Spaanse tweedeklasser Cartagena. Ook daar breekt hij weinig potten met 2 goals en 2 assists in 20 matchen. Kompany speelde ook nog met Landry Dimata (Espanyol, 0 goals en 0 assists in La Liga), Mustapha Bundu (2 goals en 1 assist bij Aarhus), Michel Vlap (3 goals en 1 assist bij FC Twente), Kemar Lawrence (sterkhouder bij Toronto FC) en Peter Zulj (0 goals en 0 assists als bankzitter bij Basaksehir).

Conclusie: Van bovenstaande spelers leek enkel Bruun Larsen nog van waarde te kunnen zijn voor het huidige RSCA. De rest overtuigt niet bij zijn nieuwe club, die vaak zelfs een stap hebben teruggezet. Het is duidelijk dat vorig jaar met die spelers meer dan het maximum uit de kern werd gehaald. Dit jaar is er een betere kern en het is dan ook geen toeval dat RSCA veel meer scoort en de prestaties ook beter en beter worden. In mei zullen we zien of Kompany ook alles uit de kern heeft gehaald.

LEES OOK: Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Werd vorig jaar alles uit de kern gehaald?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

3
3
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

26
26
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

125
125
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

64
64
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

136
136
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

154
154
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

73
73
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

179
179
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

53
53
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

49
49
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

159
159
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

48
48
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

131
131
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

349
349
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

51
51
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

497
497
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

100
100
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

229
229
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

108
108
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

487
487
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

171
171
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

70
70
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

347
347
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

333
333
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

164
164

Meer sportnieuws