'Jonathan David maakt megatransfer naar de Premier League'

door
'Jonathan David maakt megatransfer naar de Premier League'

Halfweg het seizoen in de Ligue 1 mag Jonathan David zich de topschutter van de competitie noemen. De voormalige spits van AA Gent vond dit seizoen al twaalf keer de weg naar de netten en troeft daarmee onder meer Wissam Ben Yedder en Kylian Mbappé af. Ook in de Champions League wist hij al drie keer te scoren. Op zijn 21ste lijkt de Canadees inmiddels ook al Frankrijk veroverd te hebben.


Anderhalf jaar nadat de Franse kampioen David voor 27 miljoen euro kwam wegplukken uit de Ghelamco Arena, lijkt hij stilaan alweer klaar voor een nieuwe stap hogerop. En David lijkt ook van plan om die snel te gaan zetten, zo mogen we afleiden uit de uitspraken van zijn makelaar. "Het is onze bedoeling om het seizoen af te maken bij Lille, maar het zal om meerdere redenen zijn laatste worden", verklaarde Nick Mavromaras onlangs in de Canadese media. "De Premier League zou een mooie optie zijn."

Die lokroep lijkt snel gehoor te hebben gekregen, want volgens The Athletic prijkt David helemaal bovenaan het verlanglijstje van Arsenal voor de zomer. De Gunners zijn op zoek naar een nieuwe spits, want de contracten van Alexandre Lacazette en Eddie Nketiah lopen af en de kans lijkt alsmaar kleiner te worden dat zij nog zullen bijtekenen. David moet die leemte opvullen.

DIEPE BUIDEL
Arsenal zal wel diep in de buidel moeten tasten als het de strijd om David effectief wil winnen. Lille betaalde in 2020 al 27 miljoen en sindsdien is de waarde van de aanvaller alleen maar gestegen. Transfermarkt schat die momenteel op 50 miljoen euro, en met een contract tot 2025 heeft Lille geen reden om ook maar iets van die prijs af te doen. 

LEES OOK: Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

Zou dat een goede transfer zijn voor hem?

Meest recent

DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

0
0
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

50
50
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

30
30
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

61
61
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

36
36
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

214
214
Breuk met DAZN: twee alternatieven voor Pro League

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

302
302
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

20
20
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

99
99
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

192
192
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

422
422
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

195
195
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

180
180
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

238
238
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1627
1627
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

274
274
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

472
472
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

1027
1027
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

227
227
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

321
321
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

725
725
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

48
48
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

584
584
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252

Meer sportnieuws