'Jonathan David maakt megatransfer naar de Premier League'

door
'Jonathan David maakt megatransfer naar de Premier League'

Halfweg het seizoen in de Ligue 1 mag Jonathan David zich de topschutter van de competitie noemen. De voormalige spits van AA Gent vond dit seizoen al twaalf keer de weg naar de netten en troeft daarmee onder meer Wissam Ben Yedder en Kylian Mbappé af. Ook in de Champions League wist hij al drie keer te scoren. Op zijn 21ste lijkt de Canadees inmiddels ook al Frankrijk veroverd te hebben.


Anderhalf jaar nadat de Franse kampioen David voor 27 miljoen euro kwam wegplukken uit de Ghelamco Arena, lijkt hij stilaan alweer klaar voor een nieuwe stap hogerop. En David lijkt ook van plan om die snel te gaan zetten, zo mogen we afleiden uit de uitspraken van zijn makelaar. "Het is onze bedoeling om het seizoen af te maken bij Lille, maar het zal om meerdere redenen zijn laatste worden", verklaarde Nick Mavromaras onlangs in de Canadese media. "De Premier League zou een mooie optie zijn."

Die lokroep lijkt snel gehoor te hebben gekregen, want volgens The Athletic prijkt David helemaal bovenaan het verlanglijstje van Arsenal voor de zomer. De Gunners zijn op zoek naar een nieuwe spits, want de contracten van Alexandre Lacazette en Eddie Nketiah lopen af en de kans lijkt alsmaar kleiner te worden dat zij nog zullen bijtekenen. David moet die leemte opvullen.

DIEPE BUIDEL
Arsenal zal wel diep in de buidel moeten tasten als het de strijd om David effectief wil winnen. Lille betaalde in 2020 al 27 miljoen en sindsdien is de waarde van de aanvaller alleen maar gestegen. Transfermarkt schat die momenteel op 50 miljoen euro, en met een contract tot 2025 heeft Lille geen reden om ook maar iets van die prijs af te doen. 

Zou dat een goede transfer zijn voor hem?

Meest recent

Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

28
28
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

119
119
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

136
136
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

269
269
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

228
228
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

492
492
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

485
485
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

317
317
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

98
98
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

41
41
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

310
310
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

352
352
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

44
44
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

800
800
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

158
158
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

521
521
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

273
273
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

131
131
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

861
861
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

196
196
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

299
299
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

213
213
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

188
188
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

462
462

Meer sportnieuws