'Jonathan David maakt megatransfer naar de Premier League'

door
'Jonathan David maakt megatransfer naar de Premier League'

Halfweg het seizoen in de Ligue 1 mag Jonathan David zich de topschutter van de competitie noemen. De voormalige spits van AA Gent vond dit seizoen al twaalf keer de weg naar de netten en troeft daarmee onder meer Wissam Ben Yedder en Kylian Mbappé af. Ook in de Champions League wist hij al drie keer te scoren. Op zijn 21ste lijkt de Canadees inmiddels ook al Frankrijk veroverd te hebben.


Anderhalf jaar nadat de Franse kampioen David voor 27 miljoen euro kwam wegplukken uit de Ghelamco Arena, lijkt hij stilaan alweer klaar voor een nieuwe stap hogerop. En David lijkt ook van plan om die snel te gaan zetten, zo mogen we afleiden uit de uitspraken van zijn makelaar. "Het is onze bedoeling om het seizoen af te maken bij Lille, maar het zal om meerdere redenen zijn laatste worden", verklaarde Nick Mavromaras onlangs in de Canadese media. "De Premier League zou een mooie optie zijn."

Die lokroep lijkt snel gehoor te hebben gekregen, want volgens The Athletic prijkt David helemaal bovenaan het verlanglijstje van Arsenal voor de zomer. De Gunners zijn op zoek naar een nieuwe spits, want de contracten van Alexandre Lacazette en Eddie Nketiah lopen af en de kans lijkt alsmaar kleiner te worden dat zij nog zullen bijtekenen. David moet die leemte opvullen.

DIEPE BUIDEL
Arsenal zal wel diep in de buidel moeten tasten als het de strijd om David effectief wil winnen. Lille betaalde in 2020 al 27 miljoen en sindsdien is de waarde van de aanvaller alleen maar gestegen. Transfermarkt schat die momenteel op 50 miljoen euro, en met een contract tot 2025 heeft Lille geen reden om ook maar iets van die prijs af te doen. 

LEES OOK: ‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

Zou dat een goede transfer zijn voor hem?

Meest recent

'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

25
25
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

20
20
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

145
145
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

12
12
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

290
290
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

125
125
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

39
39
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

394
394
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

84
84
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

91
91
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

49
49
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

183
183
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

108
108
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

90
90
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

33
33
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

162
162
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

176
176
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

144
144
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

137
137
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

272
272
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

349
349

Meer sportnieuws