'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

319 stemmen
'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

Club Brugge haalde in de zomer stevig uit op de transfermarkt, maar zes maanden later blijkt het offensief grotendeels mislukt te zijn. Van de tien zomeraankopen blijkt enkel Jack Hendry een absolute voltreffer te zijn, terwijl Stanley Nsoki nog een twijfelgeval is. De andere aankopen vielen echter stuk voor stuk door de mand, met de mislukte terugkeer van Wesley Moraes als één van de dieptepunten.


De Braziliaanse spits keerde eind augustus verrassend terug in het Jan Breydelstadion. Daar hoopte Wesley na anderhalf jaar blessureleed zijn carrière weer op de rails te krijgen, maar dat werd een grote tegenvaller. Club nam hem op huurbasis over van Aston Villa, maar Philippe Clement deed amper een beroep op de targetspits. Hij raakte niet verder dan 105 speelminuten verspreid over zes wedstrijden. De laatste weken haalt hij zelfs amper nog de ruime wedstrijdselectie.

Een oplossing drong zich dan ook op en de voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Wesley op zoek zou gaan naar een nieuwe club. Die zou hij nu ook bijna gevonden hebben, want volgens Braziliaanse media gaat hij opnieuw aan de slag in zijn thuisland. Internacional zou een voorstel neergelegd hebben om Wesley voor een jaar te huren en zou dicht bij zijn komst staan.

EERSTE KEER
De nummer twaalf uit de Serie A troeft daarmee São Paulo af, dat zich ook gemeld had maar uiteindelijk toch weer afhaakte. Het zou voor Wesley de eerste keer zijn dat hij in eigen land aan de slag gaat, want hij verliet Brazilië al op zeer jonge leeftijd om zijn carrière te lanceren bij het Slowaakse AS Trencin. In eigen land zou hij zich ook weer in de kijker kunnen spelen van bondscoach Tite, die Wesley in november 2019 tegen Argentinië zijn eerste en tot dusver enige cap gunde.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Zal Wesley zich in Brazilië weer kunnen lanceren?

Meest recent

Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

29
29
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

221
221
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

221
221
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

154
154
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

117
117
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

87
87
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

208
208
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

337
337
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

567
567
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

455
455
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

396
396
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

102
102
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

817
817
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

82
82
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

338
338
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

71
71
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

142
142
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

455
455
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

122
122
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

225
225
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

681
681
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

968
968
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

759
759

Meer sportnieuws