'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

319 stemmen
'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

Club Brugge haalde in de zomer stevig uit op de transfermarkt, maar zes maanden later blijkt het offensief grotendeels mislukt te zijn. Van de tien zomeraankopen blijkt enkel Jack Hendry een absolute voltreffer te zijn, terwijl Stanley Nsoki nog een twijfelgeval is. De andere aankopen vielen echter stuk voor stuk door de mand, met de mislukte terugkeer van Wesley Moraes als één van de dieptepunten.


De Braziliaanse spits keerde eind augustus verrassend terug in het Jan Breydelstadion. Daar hoopte Wesley na anderhalf jaar blessureleed zijn carrière weer op de rails te krijgen, maar dat werd een grote tegenvaller. Club nam hem op huurbasis over van Aston Villa, maar Philippe Clement deed amper een beroep op de targetspits. Hij raakte niet verder dan 105 speelminuten verspreid over zes wedstrijden. De laatste weken haalt hij zelfs amper nog de ruime wedstrijdselectie.

Een oplossing drong zich dan ook op en de voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Wesley op zoek zou gaan naar een nieuwe club. Die zou hij nu ook bijna gevonden hebben, want volgens Braziliaanse media gaat hij opnieuw aan de slag in zijn thuisland. Internacional zou een voorstel neergelegd hebben om Wesley voor een jaar te huren en zou dicht bij zijn komst staan.

EERSTE KEER
De nummer twaalf uit de Serie A troeft daarmee São Paulo af, dat zich ook gemeld had maar uiteindelijk toch weer afhaakte. Het zou voor Wesley de eerste keer zijn dat hij in eigen land aan de slag gaat, want hij verliet Brazilië al op zeer jonge leeftijd om zijn carrière te lanceren bij het Slowaakse AS Trencin. In eigen land zou hij zich ook weer in de kijker kunnen spelen van bondscoach Tite, die Wesley in november 2019 tegen Argentinië zijn eerste en tot dusver enige cap gunde.

LEES OOK: 'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Zal Wesley zich in Brazilië weer kunnen lanceren?

Meest recent

Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

2
2
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

14
14
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

75
75
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

55
55
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

129
129
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

259
259
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

207
207
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

20
20
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

104
104
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

24
24
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

132
132
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

673
673
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

199
199
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

122
122
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

64
64
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

396
396
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

348
348
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

854
854
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

561
561
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

145
145

Meer sportnieuws