'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

319 stemmen
'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

Club Brugge haalde in de zomer stevig uit op de transfermarkt, maar zes maanden later blijkt het offensief grotendeels mislukt te zijn. Van de tien zomeraankopen blijkt enkel Jack Hendry een absolute voltreffer te zijn, terwijl Stanley Nsoki nog een twijfelgeval is. De andere aankopen vielen echter stuk voor stuk door de mand, met de mislukte terugkeer van Wesley Moraes als één van de dieptepunten.


De Braziliaanse spits keerde eind augustus verrassend terug in het Jan Breydelstadion. Daar hoopte Wesley na anderhalf jaar blessureleed zijn carrière weer op de rails te krijgen, maar dat werd een grote tegenvaller. Club nam hem op huurbasis over van Aston Villa, maar Philippe Clement deed amper een beroep op de targetspits. Hij raakte niet verder dan 105 speelminuten verspreid over zes wedstrijden. De laatste weken haalt hij zelfs amper nog de ruime wedstrijdselectie.

Een oplossing drong zich dan ook op en de voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Wesley op zoek zou gaan naar een nieuwe club. Die zou hij nu ook bijna gevonden hebben, want volgens Braziliaanse media gaat hij opnieuw aan de slag in zijn thuisland. Internacional zou een voorstel neergelegd hebben om Wesley voor een jaar te huren en zou dicht bij zijn komst staan.

EERSTE KEER
De nummer twaalf uit de Serie A troeft daarmee São Paulo af, dat zich ook gemeld had maar uiteindelijk toch weer afhaakte. Het zou voor Wesley de eerste keer zijn dat hij in eigen land aan de slag gaat, want hij verliet Brazilië al op zeer jonge leeftijd om zijn carrière te lanceren bij het Slowaakse AS Trencin. In eigen land zou hij zich ook weer in de kijker kunnen spelen van bondscoach Tite, die Wesley in november 2019 tegen Argentinië zijn eerste en tot dusver enige cap gunde.

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Zal Wesley zich in Brazilië weer kunnen lanceren?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

27
27
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

104
104
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

51
51
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

69
69
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

371
371
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

95
95
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

143
143
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

519
519
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

62
62
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

249
249
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

372
372
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1328
1328
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

567
567
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

188
188
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

208
208
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

838
838
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

615
615
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

208
208
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws