'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

door
'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

Club Brugge haalde in de zomer stevig uit op de transfermarkt, maar zes maanden later blijkt het offensief grotendeels mislukt te zijn. Van de tien zomeraankopen blijkt enkel Jack Hendry een absolute voltreffer te zijn, terwijl Stanley Nsoki nog een twijfelgeval is. De andere aankopen vielen echter stuk voor stuk door de mand, met de mislukte terugkeer van Wesley Moraes als één van de dieptepunten.


De Braziliaanse spits keerde eind augustus verrassend terug in het Jan Breydelstadion. Daar hoopte Wesley na anderhalf jaar blessureleed zijn carrière weer op de rails te krijgen, maar dat werd een grote tegenvaller. Club nam hem op huurbasis over van Aston Villa, maar Philippe Clement deed amper een beroep op de targetspits. Hij raakte niet verder dan 105 speelminuten verspreid over zes wedstrijden. De laatste weken haalt hij zelfs amper nog de ruime wedstrijdselectie.

Een oplossing drong zich dan ook op en de voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Wesley op zoek zou gaan naar een nieuwe club. Die zou hij nu ook bijna gevonden hebben, want volgens Braziliaanse media gaat hij opnieuw aan de slag in zijn thuisland. Internacional zou een voorstel neergelegd hebben om Wesley voor een jaar te huren en zou dicht bij zijn komst staan.

EERSTE KEER
De nummer twaalf uit de Serie A troeft daarmee São Paulo af, dat zich ook gemeld had maar uiteindelijk toch weer afhaakte. Het zou voor Wesley de eerste keer zijn dat hij in eigen land aan de slag gaat, want hij verliet Brazilië al op zeer jonge leeftijd om zijn carrière te lanceren bij het Slowaakse AS Trencin. In eigen land zou hij zich ook weer in de kijker kunnen spelen van bondscoach Tite, die Wesley in november 2019 tegen Argentinië zijn eerste en tot dusver enige cap gunde.

LEES OOK: 11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Zal Wesley zich in Brazilië weer kunnen lanceren?

Meest recent

11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

50
50
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

100
100
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

146
146
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

161
161
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

282
282
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

32
32
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

266
266
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

90
90
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

59
59
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

247
247
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

159
159
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

236
236
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

139
139
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

386
386
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

270
270
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

421
421
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

139
139
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

307
307
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

410
410
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

305
305
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

124
124
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

815
815
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

155
155

Meer sportnieuws