'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

door
'Wesley vertrekt door achterpoortje en heeft nieuwe club beet'

Club Brugge haalde in de zomer stevig uit op de transfermarkt, maar zes maanden later blijkt het offensief grotendeels mislukt te zijn. Van de tien zomeraankopen blijkt enkel Jack Hendry een absolute voltreffer te zijn, terwijl Stanley Nsoki nog een twijfelgeval is. De andere aankopen vielen echter stuk voor stuk door de mand, met de mislukte terugkeer van Wesley Moraes als één van de dieptepunten.


De Braziliaanse spits keerde eind augustus verrassend terug in het Jan Breydelstadion. Daar hoopte Wesley na anderhalf jaar blessureleed zijn carrière weer op de rails te krijgen, maar dat werd een grote tegenvaller. Club nam hem op huurbasis over van Aston Villa, maar Philippe Clement deed amper een beroep op de targetspits. Hij raakte niet verder dan 105 speelminuten verspreid over zes wedstrijden. De laatste weken haalt hij zelfs amper nog de ruime wedstrijdselectie.

Een oplossing drong zich dan ook op en de voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Wesley op zoek zou gaan naar een nieuwe club. Die zou hij nu ook bijna gevonden hebben, want volgens Braziliaanse media gaat hij opnieuw aan de slag in zijn thuisland. Internacional zou een voorstel neergelegd hebben om Wesley voor een jaar te huren en zou dicht bij zijn komst staan.

EERSTE KEER
De nummer twaalf uit de Serie A troeft daarmee São Paulo af, dat zich ook gemeld had maar uiteindelijk toch weer afhaakte. Het zou voor Wesley de eerste keer zijn dat hij in eigen land aan de slag gaat, want hij verliet Brazilië al op zeer jonge leeftijd om zijn carrière te lanceren bij het Slowaakse AS Trencin. In eigen land zou hij zich ook weer in de kijker kunnen spelen van bondscoach Tite, die Wesley in november 2019 tegen Argentinië zijn eerste en tot dusver enige cap gunde.

LEES OOK: 'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Zal Wesley zich in Brazilië weer kunnen lanceren?

Meest recent

'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

90
90
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

114
114
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

37
37
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

92
92
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

36
36
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

26
26
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

124
124
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

157
157
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

92
92
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

383
383
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

232
232
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

339
339
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

103
103
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

466
466
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

305
305
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

87
87
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

152
152
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

84
84
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

237
237
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

456
456
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

403
403
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

170
170
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

589
589

Meer sportnieuws