"Anderlecht kan weer de rijkste club van België worden"

door

RSC Anderlecht boekte weer een verlies van 29 miljoen euro en de club heeft nog een zeer lange weg af te leggen om weer zwarte cijfers te schrijven in de boekhouding. Volgens sporteconoom Trudo Dejonghe heeft RSCA echter een mooie toekomst voor de boeg.


Anderlecht was tientallen jaren aan een stuk de rijkste club in België. Het werd de afgelopen jaren voorbijgestoken door bijna elke Belgische topclub, buiten Standard. Anderlecht kan op dit moment niet dezelfde sommen in spelers investeren zoals Club Brugge, Royal Antwerp FC of KRC Genk. Dat komt door het wanbeleid dat vele jaren duurde. De laatste jaren onder Herman Van Holsbeeck, Luc Devroe en Frank Arnesen/Michael Verschueren zorgden voor een financiële krater.

POTENTIEEL

Toch oogt de toekomst mooi, want Anderlecht heeft zeer veel potentieel. "Anderlecht heeft alleszins het potentieel om weer de rijkste club van België te worden. Het heeft zo veel troeven in handen. Paars-wit is gezegend met zijn ligging in Brussel. Dat is op commercieel vlak een godsgeschenk en daar liggen, zoals Anderlecht zelf al aanhaalde, nog veel opportuniteiten", laat hij weten in Het Laatste Nieuws.

Anderlecht wil de komende jaren onder CEO Peter Verbeke financieel weer beter worden. De laatste boekhouding was al beter dan die van vorig jaar, maar Anderlecht moet nog veel financieel werk verzetten. De kapitaalsinjectie geeft de club alvast ademruimte, waardoor het niet moet verkopen om putten te vullen. Dat is een grote hulp voor de sportieve werking van Anderlecht. De club kan met een gezond financieel beleid de weg naar de top verder inzetten en met Vincent Kompany lijkt het daarvoor de ideale coach te hebben.

LEES OOK: Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

Zal RSCA binnen vijf jaar financieel weer gezond zijn?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

14
14
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

37
37
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

43
43
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

38
38
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

219
219
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

155
155
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

225
225
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

221
221
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

521
521
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

361
361
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

460
460
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

393
393
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

64
64
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

58
58
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

544
544
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

170
170
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

16
16

Meer sportnieuws