"Anderlecht kan weer de rijkste club van België worden"

610 stemmen

RSC Anderlecht boekte weer een verlies van 29 miljoen euro en de club heeft nog een zeer lange weg af te leggen om weer zwarte cijfers te schrijven in de boekhouding. Volgens sporteconoom Trudo Dejonghe heeft RSCA echter een mooie toekomst voor de boeg.


Anderlecht was tientallen jaren aan een stuk de rijkste club in België. Het werd de afgelopen jaren voorbijgestoken door bijna elke Belgische topclub, buiten Standard. Anderlecht kan op dit moment niet dezelfde sommen in spelers investeren zoals Club Brugge, Royal Antwerp FC of KRC Genk. Dat komt door het wanbeleid dat vele jaren duurde. De laatste jaren onder Herman Van Holsbeeck, Luc Devroe en Frank Arnesen/Michael Verschueren zorgden voor een financiële krater.

POTENTIEEL

Toch oogt de toekomst mooi, want Anderlecht heeft zeer veel potentieel. "Anderlecht heeft alleszins het potentieel om weer de rijkste club van België te worden. Het heeft zo veel troeven in handen. Paars-wit is gezegend met zijn ligging in Brussel. Dat is op commercieel vlak een godsgeschenk en daar liggen, zoals Anderlecht zelf al aanhaalde, nog veel opportuniteiten", laat hij weten in Het Laatste Nieuws.

Anderlecht wil de komende jaren onder CEO Peter Verbeke financieel weer beter worden. De laatste boekhouding was al beter dan die van vorig jaar, maar Anderlecht moet nog veel financieel werk verzetten. De kapitaalsinjectie geeft de club alvast ademruimte, waardoor het niet moet verkopen om putten te vullen. Dat is een grote hulp voor de sportieve werking van Anderlecht. De club kan met een gezond financieel beleid de weg naar de top verder inzetten en met Vincent Kompany lijkt het daarvoor de ideale coach te hebben.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Zal RSCA binnen vijf jaar financieel weer gezond zijn?

Meest recent

Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

7
7
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

34
34
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

29
29
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

62
62
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

286
286
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

143
143
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

55
55
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

349
349
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

109
109
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

704
704
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

104
104
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

92
92
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

79
79
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

193
193
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

353
353
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

313
313
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

545
545
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

917
917
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

149
149
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

939
939
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

219
219
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

696
696
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

243
243

Meer sportnieuws