"Anderlecht kan weer de rijkste club van België worden"

610 stemmen

RSC Anderlecht boekte weer een verlies van 29 miljoen euro en de club heeft nog een zeer lange weg af te leggen om weer zwarte cijfers te schrijven in de boekhouding. Volgens sporteconoom Trudo Dejonghe heeft RSCA echter een mooie toekomst voor de boeg.


Anderlecht was tientallen jaren aan een stuk de rijkste club in België. Het werd de afgelopen jaren voorbijgestoken door bijna elke Belgische topclub, buiten Standard. Anderlecht kan op dit moment niet dezelfde sommen in spelers investeren zoals Club Brugge, Royal Antwerp FC of KRC Genk. Dat komt door het wanbeleid dat vele jaren duurde. De laatste jaren onder Herman Van Holsbeeck, Luc Devroe en Frank Arnesen/Michael Verschueren zorgden voor een financiële krater.

POTENTIEEL

Toch oogt de toekomst mooi, want Anderlecht heeft zeer veel potentieel. "Anderlecht heeft alleszins het potentieel om weer de rijkste club van België te worden. Het heeft zo veel troeven in handen. Paars-wit is gezegend met zijn ligging in Brussel. Dat is op commercieel vlak een godsgeschenk en daar liggen, zoals Anderlecht zelf al aanhaalde, nog veel opportuniteiten", laat hij weten in Het Laatste Nieuws.

Anderlecht wil de komende jaren onder CEO Peter Verbeke financieel weer beter worden. De laatste boekhouding was al beter dan die van vorig jaar, maar Anderlecht moet nog veel financieel werk verzetten. De kapitaalsinjectie geeft de club alvast ademruimte, waardoor het niet moet verkopen om putten te vullen. Dat is een grote hulp voor de sportieve werking van Anderlecht. De club kan met een gezond financieel beleid de weg naar de top verder inzetten en met Vincent Kompany lijkt het daarvoor de ideale coach te hebben.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Zal RSCA binnen vijf jaar financieel weer gezond zijn?

Meest recent

'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

106
106
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

22
22
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

61
61
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

11
11
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

125
125
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

38
38
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

22
22
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

449
449
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

377
377
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

58
58
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

132
132
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

259
259
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

139
139
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

176
176
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

107
107
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

71
71
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

76
76
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

544
544
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

252
252
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

321
321
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

321
321
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1093
1093

Meer sportnieuws