"Anderlecht kan weer de rijkste club van België worden"

door

RSC Anderlecht boekte weer een verlies van 29 miljoen euro en de club heeft nog een zeer lange weg af te leggen om weer zwarte cijfers te schrijven in de boekhouding. Volgens sporteconoom Trudo Dejonghe heeft RSCA echter een mooie toekomst voor de boeg.


Anderlecht was tientallen jaren aan een stuk de rijkste club in België. Het werd de afgelopen jaren voorbijgestoken door bijna elke Belgische topclub, buiten Standard. Anderlecht kan op dit moment niet dezelfde sommen in spelers investeren zoals Club Brugge, Royal Antwerp FC of KRC Genk. Dat komt door het wanbeleid dat vele jaren duurde. De laatste jaren onder Herman Van Holsbeeck, Luc Devroe en Frank Arnesen/Michael Verschueren zorgden voor een financiële krater.

POTENTIEEL

Toch oogt de toekomst mooi, want Anderlecht heeft zeer veel potentieel. "Anderlecht heeft alleszins het potentieel om weer de rijkste club van België te worden. Het heeft zo veel troeven in handen. Paars-wit is gezegend met zijn ligging in Brussel. Dat is op commercieel vlak een godsgeschenk en daar liggen, zoals Anderlecht zelf al aanhaalde, nog veel opportuniteiten", laat hij weten in Het Laatste Nieuws.

Anderlecht wil de komende jaren onder CEO Peter Verbeke financieel weer beter worden. De laatste boekhouding was al beter dan die van vorig jaar, maar Anderlecht moet nog veel financieel werk verzetten. De kapitaalsinjectie geeft de club alvast ademruimte, waardoor het niet moet verkopen om putten te vullen. Dat is een grote hulp voor de sportieve werking van Anderlecht. De club kan met een gezond financieel beleid de weg naar de top verder inzetten en met Vincent Kompany lijkt het daarvoor de ideale coach te hebben.

LEES OOK: 'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Zal RSCA binnen vijf jaar financieel weer gezond zijn?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

29
29
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

134
134
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

65
65
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

43
43
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

170
170
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

341
341
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

133
133
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

153
153
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

143
143
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

473
473
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

165
165
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

655
655
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

193
193
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

907
907
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

163
163
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

296
296
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

545
545
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

850
850
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1005
1005
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

61
61

Meer sportnieuws