'Prins van Newcastle meldt zich in Italië met 1 miljard euro'

628 stemmen
'Prins van Newcastle meldt zich in Italië met 1 miljard euro'

Internazionale keert al een tijdje in moeilijk vaarwater. De Nerrazurri kan de financiële eindjes amper aan elkaar knopen door de klappen die de Chinese eigenaar Suning te verwerken kreeg. Het Saudische PIF, dat eerder Newcastle al kocht, lijkt zich ook in Italië te gaan inkopen.


De gerenommeerde Amerikaanse krant International Business Times meldt dat hetzelfde investeringsfonds dat Newcastle in handen heeft, ook in de dans is voor Inter Milan. En dat voor een bedrag van maar liefst één miljard euro. PIF is uit op het grootste aandelenpakket van de regerend Italiaans kampioen. Inter zou daardoor één van de rijkste voetbalclubs op aarde worden.

De 70% aan aandelen waar de Saudi het op gemunt hebben is momenteel in handen van de Chinese Suning Holdings Group. Door een financieel slechte situatie probeert hel al sinds de zomer van 2019 van de Milanese club af te geraken. De afgelopen jaargang boekte Inter een recordverlies van 245 miljoen euro, ondanks dat de landstitel werd behaald en Romelu Lukaku werd verkocht. Zelfs nu nog zit de club iedere maand met een tekort van 13 miljoen euro.

GROOTSE PLANNEN
Het Saudi-Arabische fonds PIF is met een waarde van 350 miljard euro bij werelds rijkste fondsen en wil een weg maken in het mondiale voetbal onder leiding van kroonprins Mohammed Bin Salman. Afgelopen najaar plantte PIF een eerste zaadje door Newcastle United over te nemen, en nu zou Inter aan de beurt zijn. Daar stopt het echter niet want er zouden ook onderhandelingen aan de gang zijn met Marseille en een Braziliaanse topclub.

Maakt deze overname het Italiaanse voetbal 'kapot' ?

Meest recent

'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

30
30
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

7
7
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

13
13
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

37
37
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

189
189
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

31
31
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

293
293
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

543
543
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

97
97
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

82
82
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

255
255
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

102
102
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

38
38
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

75
75
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

178
178
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

347
347
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

34
34
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

208
208
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

45
45
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

395
395
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

514
514
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

409
409
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

794
794
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

281
281

Meer sportnieuws