'Prins van Newcastle meldt zich in Italië met 1 miljard euro'

628 stemmen
'Prins van Newcastle meldt zich in Italië met 1 miljard euro'

Internazionale keert al een tijdje in moeilijk vaarwater. De Nerrazurri kan de financiële eindjes amper aan elkaar knopen door de klappen die de Chinese eigenaar Suning te verwerken kreeg. Het Saudische PIF, dat eerder Newcastle al kocht, lijkt zich ook in Italië te gaan inkopen.


De gerenommeerde Amerikaanse krant International Business Times meldt dat hetzelfde investeringsfonds dat Newcastle in handen heeft, ook in de dans is voor Inter Milan. En dat voor een bedrag van maar liefst één miljard euro. PIF is uit op het grootste aandelenpakket van de regerend Italiaans kampioen. Inter zou daardoor één van de rijkste voetbalclubs op aarde worden.

De 70% aan aandelen waar de Saudi het op gemunt hebben is momenteel in handen van de Chinese Suning Holdings Group. Door een financieel slechte situatie probeert hel al sinds de zomer van 2019 van de Milanese club af te geraken. De afgelopen jaargang boekte Inter een recordverlies van 245 miljoen euro, ondanks dat de landstitel werd behaald en Romelu Lukaku werd verkocht. Zelfs nu nog zit de club iedere maand met een tekort van 13 miljoen euro.

GROOTSE PLANNEN
Het Saudi-Arabische fonds PIF is met een waarde van 350 miljard euro bij werelds rijkste fondsen en wil een weg maken in het mondiale voetbal onder leiding van kroonprins Mohammed Bin Salman. Afgelopen najaar plantte PIF een eerste zaadje door Newcastle United over te nemen, en nu zou Inter aan de beurt zijn. Daar stopt het echter niet want er zouden ook onderhandelingen aan de gang zijn met Marseille en een Braziliaanse topclub.

LEES OOK: 'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Maakt deze overname het Italiaanse voetbal 'kapot' ?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

91
91
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

30
30
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

325
325
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

53
53
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

192
192
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

226
226
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

160
160
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

106
106
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

668
668
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

168
168
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

166
166
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1048
1048
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

674
674
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

444
444
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

840
840
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

830
830
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

136
136
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

490
490
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

804
804
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

395
395

Meer sportnieuws