'Prins van Newcastle meldt zich in Italië met 1 miljard euro'

door
'Prins van Newcastle meldt zich in Italië met 1 miljard euro'

Internazionale keert al een tijdje in moeilijk vaarwater. De Nerrazurri kan de financiële eindjes amper aan elkaar knopen door de klappen die de Chinese eigenaar Suning te verwerken kreeg. Het Saudische PIF, dat eerder Newcastle al kocht, lijkt zich ook in Italië te gaan inkopen.


De gerenommeerde Amerikaanse krant International Business Times meldt dat hetzelfde investeringsfonds dat Newcastle in handen heeft, ook in de dans is voor Inter Milan. En dat voor een bedrag van maar liefst één miljard euro. PIF is uit op het grootste aandelenpakket van de regerend Italiaans kampioen. Inter zou daardoor één van de rijkste voetbalclubs op aarde worden.

De 70% aan aandelen waar de Saudi het op gemunt hebben is momenteel in handen van de Chinese Suning Holdings Group. Door een financieel slechte situatie probeert hel al sinds de zomer van 2019 van de Milanese club af te geraken. De afgelopen jaargang boekte Inter een recordverlies van 245 miljoen euro, ondanks dat de landstitel werd behaald en Romelu Lukaku werd verkocht. Zelfs nu nog zit de club iedere maand met een tekort van 13 miljoen euro.

GROOTSE PLANNEN
Het Saudi-Arabische fonds PIF is met een waarde van 350 miljard euro bij werelds rijkste fondsen en wil een weg maken in het mondiale voetbal onder leiding van kroonprins Mohammed Bin Salman. Afgelopen najaar plantte PIF een eerste zaadje door Newcastle United over te nemen, en nu zou Inter aan de beurt zijn. Daar stopt het echter niet want er zouden ook onderhandelingen aan de gang zijn met Marseille en een Braziliaanse topclub.

LEES OOK: Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

Maakt deze overname het Italiaanse voetbal 'kapot' ?

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

4
4
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

6
6
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

83
83
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

94
94
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

46
46
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

114
114
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

105
105
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

107
107
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

205
205
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

272
272
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

108
108
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

334
334
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

279
279
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

143
143
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

236
236
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

405
405
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

258
258
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

268
268
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

408
408
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

508
508
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

332
332
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

118
118
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

72
72

Meer sportnieuws