'Prins van Newcastle meldt zich in Italië met 1 miljard euro'

door
'Prins van Newcastle meldt zich in Italië met 1 miljard euro'

Internazionale keert al een tijdje in moeilijk vaarwater. De Nerrazurri kan de financiële eindjes amper aan elkaar knopen door de klappen die de Chinese eigenaar Suning te verwerken kreeg. Het Saudische PIF, dat eerder Newcastle al kocht, lijkt zich ook in Italië te gaan inkopen.


De gerenommeerde Amerikaanse krant International Business Times meldt dat hetzelfde investeringsfonds dat Newcastle in handen heeft, ook in de dans is voor Inter Milan. En dat voor een bedrag van maar liefst één miljard euro. PIF is uit op het grootste aandelenpakket van de regerend Italiaans kampioen. Inter zou daardoor één van de rijkste voetbalclubs op aarde worden.

De 70% aan aandelen waar de Saudi het op gemunt hebben is momenteel in handen van de Chinese Suning Holdings Group. Door een financieel slechte situatie probeert hel al sinds de zomer van 2019 van de Milanese club af te geraken. De afgelopen jaargang boekte Inter een recordverlies van 245 miljoen euro, ondanks dat de landstitel werd behaald en Romelu Lukaku werd verkocht. Zelfs nu nog zit de club iedere maand met een tekort van 13 miljoen euro.

GROOTSE PLANNEN
Het Saudi-Arabische fonds PIF is met een waarde van 350 miljard euro bij werelds rijkste fondsen en wil een weg maken in het mondiale voetbal onder leiding van kroonprins Mohammed Bin Salman. Afgelopen najaar plantte PIF een eerste zaadje door Newcastle United over te nemen, en nu zou Inter aan de beurt zijn. Daar stopt het echter niet want er zouden ook onderhandelingen aan de gang zijn met Marseille en een Braziliaanse topclub.

Maakt deze overname het Italiaanse voetbal 'kapot' ?

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

76
76
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

60
60
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

123
123
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

74
74
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

145
145
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

41
41
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

108
108
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

218
218
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

260
260
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

261
261
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

357
357
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

309
309
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

148
148
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

57
57
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

259
259
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

70
70
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

549
549
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

456
456
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

171
171
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1003
1003
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

152
152
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

597
597

Meer sportnieuws