Beleeft Ronaldo vs Messi-strijd apotheose op WK in Qatar?

79 stemmen
Beleeft Ronaldo vs Messi-strijd apotheose op WK in Qatar?

Al 13 jaar vechten Ronaldo en Messi om de titel van beste voetballer op de planeet. Tenminste onder de supporters is het een hotitem. De twee tenoren kunnen het best aardig met elkaar vinden. Voor beide spelers wordt het waarschijnlijk hun laatste WK. Een laatste keer Ronaldo vs Messi.

Het duel met de meest iconische rivaliteit in de voetbalgeschiedenis zou kunnen eindigen in de mooiste competitie van allemaal: het WK. Messi - Ronaldo, Ronaldo - Messi. Sinds de komst van de twee wonderkinderen woedde de vraag: wie is beter tussen Leo Messi of CR7? Of wie heb je het liefst in je team? Twee moeilijke vragen waar al discussies op zijn stuk gegaan. 

De 34-jarige Argentijn speelde al meer dan 800 wedstrijden, goed voor 678 goals en 409 assists voor zijn ploegmaats. Aan de andere zijde hebben we de 36-jarige Portugees Ronaldo, ook een fenomeen en harde werker, die 687 keer het net heeft doorboord en 300 assists gaf in 915 wedstrijden. Ongeloofelijke statistieken van twee buitengewone kampioenen. Maar elk met één gemis: ze hebben nog geen WK`gewonnen. 

ALLESBEPALENDE DEFENSIE
Gezien hun leèftijd wordt dit naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK waarop ze beide actief zijn. Voetbal blijft een ploegsport en dan is Ronaldo met Portugal toch licht in het voordeel. Voor achterin lijkt het verschil gemaakt te worden. De Argentijnen kunnen met Montiel-Otamendi-Romero-Tagliafico een aardige defensie op de mat brengen, maar bij Portugal vinden we met Cancelo-Ruben Dias-Pepe-Nuno Mendes toch vier klasbakken die net dat tikkeltje meer kunnen. 

Afwachten wat de loting brengt voor de twee voetbalgoden en hopen voor de neutrale voetbalfan dat de twee tenoren elkaar in de finales tegenkomen voor een rechtstreeks duel. Mogelijk het allerlaatste in de mondiale voetbalgeschedienis.  

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Wie maakt het meeste kans om alsnog het WK te winnen?

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

12
12
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

29
29
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

20
20
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

53
53
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

46
46
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

271
271
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

591
591
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

298
298
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

302
302
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

279
279
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

37
37
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

224
224
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

231
231
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

39
39
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

88
88
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

193
193
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

873
873
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

198
198
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

231
231
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

222
222
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

314
314

Meer sportnieuws