Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

door
Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

Zaterdag opent de wintermercato haar deuren en bij de Belgische clubs wordt er weer heel wat transferactiviteit verwacht. Club Brugge staat alvast dicht bij een nieuwe versterking want volgens Het Laatste Nieuws komt Mauricio Cuevas straks de huidige landskampioen vervoegen. De 18-jarige rechtsachter is een echte vrijetrapspecialist want vorig seizoen scoorde hij vier stuks via een stilstaande fase. En onder die doelpunten zaten er echte pareltjes tussen.


CLUB NXT

Club Brugge voert een gestructureerd transferbeleid waarbij er wordt ingezet op de korte en lange termijn. Dergelijke strategie is een werk van lange adem en houdt bepaalde risico’s in. En zeker bij de transfers van jonge spelers. Club haalde dit jaar verschillende talenten aan boord met het oog op de toekomst, maar door uiteenlopende redenen konden Owen Otasowie, Ruben Providence, Tibo Persyn, Daniel Perez en Antonio Nusa voorlopig hun stempel nog niet drukken.



“Transfers staan bij ons nooit op zich, ze maken deel uit van de samenstelling van de kern en die bestaat uit een mix van korte en lange termijn”, gaf Vincent Mannaert duiding over het Brugse transferrapport in Sport/Voetbalmagazine. Club Brugge blijft dus de transfermarkt monitoren op zoek naar jong goud, en in die zoektocht komen de West-Vlamingen nu uit bij Mauricio Cuevas, een 18-jarige rechtsachter die einde contract is bij LA Galaxy. Volgens Het Laatste Nieuws zal hij eerst aansluiten bij Club NXT.

MODERNE WINGBACK

Cuevas wordt in de Verenigde Staten omschreven als een groot talent maar op 18-jarige leeftijd telt hij al 21 officiële duels bij LA Galaxy II, dat in de tweede Amerikaanse divisie uitkomt. Daar gooide hij hoge ogen en Cuevas werd er beschouwd als een veelbelovende youngster. In maart dit jaar lijstte het vermaarde CIES Football Observatory hem zelfs bij de vijftien meest talentvolle 18-jarigen ter wereld. Ondertussen telt Cuevas ook al 6 caps bij de Amerikaanse U17.



Cuevas is een moderne rechter flankverdediger met veel voetballend vermogen en een goede dribbel. Zijn rechtervoet is dominant maar ook met links voelt hij zich erg comfortabel. De Amerikaanse jeugdinternational houdt er ook van om verticaal en snel te voetballen. Zijn passing-arsenaal is tevens gevarieerd want Cuevas hanteert zowel op de korte als lange afstand een goede passing. Ondanks zijn kleine gestalte – Cuevas meet 1 meter 71 – staat hij ook goed zijn mannetje in de duels en bij de balrecuperatie.

SPECIALIST

Maar Cuevas’ meest uitgesproken sterke punt is ongetwijfeld zijn vrije trap. In de Championship groeide de tiener op dat vlak namelijk uit tot een echte bedreiging voor elke tegenstander. Cuevas scoorde in het kalenderjaar 2020 vier doelpunten voor LA Galaxy II, wat sowieso een hoog aantal is voor een rechtsachter, maar nóg straffer is dat al zijn goals voortkwamen uit een rechtstreeks genomen vrije trap. Club Brugge krijgt er met de vrijetrapspecialist dus een serieus wapen bij, zoals er op Jan Breydel vroeger eentje rondliep met Bosko Balaban.



“Balaban moet basketten. Kan je hem inbrengen bij vrije trappen en daarna weer naar de kant halen”, verwoordde Jean-Luc Dehaene destijds perfect. Cuevas maakte de meest onwaarschijnlijke vrije trappen voor LA Galaxy II, want de totale waarschijnlijkheid van zijn vier doelpunten samen, volgens het wetenschappelijke model van de expected goals, bedroeg amper 94%. Hieronder vind je alvast een demonstratie van zijn gescoorde vrije trappen.

VS. RIO GRANDE VALLEY: 17% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 15% KANS





VS. LAS VEGAS LIGHTS: 11% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 24% KANS




LEES OOK: 'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

Wordt Cuevas een aanwinst voor Club?

Meest recent

Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

24
24
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

10
10
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

27
27
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

181
181
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

101
101
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

125
125
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

77
77
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

294
294
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

158
158
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

142
142
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

408
408
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

141
141
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

154
154
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

256
256
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

254
254
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

343
343
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

133
133
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

121
121
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

274
274
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

43
43
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

183
183
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121

Meer sportnieuws