Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

door
Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

Zaterdag opent de wintermercato haar deuren en bij de Belgische clubs wordt er weer heel wat transferactiviteit verwacht. Club Brugge staat alvast dicht bij een nieuwe versterking want volgens Het Laatste Nieuws komt Mauricio Cuevas straks de huidige landskampioen vervoegen. De 18-jarige rechtsachter is een echte vrijetrapspecialist want vorig seizoen scoorde hij vier stuks via een stilstaande fase. En onder die doelpunten zaten er echte pareltjes tussen.


CLUB NXT

Club Brugge voert een gestructureerd transferbeleid waarbij er wordt ingezet op de korte en lange termijn. Dergelijke strategie is een werk van lange adem en houdt bepaalde risico’s in. En zeker bij de transfers van jonge spelers. Club haalde dit jaar verschillende talenten aan boord met het oog op de toekomst, maar door uiteenlopende redenen konden Owen Otasowie, Ruben Providence, Tibo Persyn, Daniel Perez en Antonio Nusa voorlopig hun stempel nog niet drukken.



“Transfers staan bij ons nooit op zich, ze maken deel uit van de samenstelling van de kern en die bestaat uit een mix van korte en lange termijn”, gaf Vincent Mannaert duiding over het Brugse transferrapport in Sport/Voetbalmagazine. Club Brugge blijft dus de transfermarkt monitoren op zoek naar jong goud, en in die zoektocht komen de West-Vlamingen nu uit bij Mauricio Cuevas, een 18-jarige rechtsachter die einde contract is bij LA Galaxy. Volgens Het Laatste Nieuws zal hij eerst aansluiten bij Club NXT.

MODERNE WINGBACK

Cuevas wordt in de Verenigde Staten omschreven als een groot talent maar op 18-jarige leeftijd telt hij al 21 officiële duels bij LA Galaxy II, dat in de tweede Amerikaanse divisie uitkomt. Daar gooide hij hoge ogen en Cuevas werd er beschouwd als een veelbelovende youngster. In maart dit jaar lijstte het vermaarde CIES Football Observatory hem zelfs bij de vijftien meest talentvolle 18-jarigen ter wereld. Ondertussen telt Cuevas ook al 6 caps bij de Amerikaanse U17.



Cuevas is een moderne rechter flankverdediger met veel voetballend vermogen en een goede dribbel. Zijn rechtervoet is dominant maar ook met links voelt hij zich erg comfortabel. De Amerikaanse jeugdinternational houdt er ook van om verticaal en snel te voetballen. Zijn passing-arsenaal is tevens gevarieerd want Cuevas hanteert zowel op de korte als lange afstand een goede passing. Ondanks zijn kleine gestalte – Cuevas meet 1 meter 71 – staat hij ook goed zijn mannetje in de duels en bij de balrecuperatie.

SPECIALIST

Maar Cuevas’ meest uitgesproken sterke punt is ongetwijfeld zijn vrije trap. In de Championship groeide de tiener op dat vlak namelijk uit tot een echte bedreiging voor elke tegenstander. Cuevas scoorde in het kalenderjaar 2020 vier doelpunten voor LA Galaxy II, wat sowieso een hoog aantal is voor een rechtsachter, maar nóg straffer is dat al zijn goals voortkwamen uit een rechtstreeks genomen vrije trap. Club Brugge krijgt er met de vrijetrapspecialist dus een serieus wapen bij, zoals er op Jan Breydel vroeger eentje rondliep met Bosko Balaban.



“Balaban moet basketten. Kan je hem inbrengen bij vrije trappen en daarna weer naar de kant halen”, verwoordde Jean-Luc Dehaene destijds perfect. Cuevas maakte de meest onwaarschijnlijke vrije trappen voor LA Galaxy II, want de totale waarschijnlijkheid van zijn vier doelpunten samen, volgens het wetenschappelijke model van de expected goals, bedroeg amper 94%. Hieronder vind je alvast een demonstratie van zijn gescoorde vrije trappen.

VS. RIO GRANDE VALLEY: 17% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 15% KANS





VS. LAS VEGAS LIGHTS: 11% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 24% KANS




LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

Wordt Cuevas een aanwinst voor Club?

Meest recent

Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

30
30
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

21
21
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

24
24
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

55
55
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

38
38
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

108
108
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

252
252
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

92
92
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

143
143
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

586
586
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

65
65
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

286
286
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

204
204
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1141
1141
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

232
232
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

880
880
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

564
564
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

653
653
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

594
594
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

135
135
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

37
37
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

163
163
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

695
695
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

140
140

Meer sportnieuws