Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

door
Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

Zaterdag opent de wintermercato haar deuren en bij de Belgische clubs wordt er weer heel wat transferactiviteit verwacht. Club Brugge staat alvast dicht bij een nieuwe versterking want volgens Het Laatste Nieuws komt Mauricio Cuevas straks de huidige landskampioen vervoegen. De 18-jarige rechtsachter is een echte vrijetrapspecialist want vorig seizoen scoorde hij vier stuks via een stilstaande fase. En onder die doelpunten zaten er echte pareltjes tussen.


CLUB NXT

Club Brugge voert een gestructureerd transferbeleid waarbij er wordt ingezet op de korte en lange termijn. Dergelijke strategie is een werk van lange adem en houdt bepaalde risico’s in. En zeker bij de transfers van jonge spelers. Club haalde dit jaar verschillende talenten aan boord met het oog op de toekomst, maar door uiteenlopende redenen konden Owen Otasowie, Ruben Providence, Tibo Persyn, Daniel Perez en Antonio Nusa voorlopig hun stempel nog niet drukken.



“Transfers staan bij ons nooit op zich, ze maken deel uit van de samenstelling van de kern en die bestaat uit een mix van korte en lange termijn”, gaf Vincent Mannaert duiding over het Brugse transferrapport in Sport/Voetbalmagazine. Club Brugge blijft dus de transfermarkt monitoren op zoek naar jong goud, en in die zoektocht komen de West-Vlamingen nu uit bij Mauricio Cuevas, een 18-jarige rechtsachter die einde contract is bij LA Galaxy. Volgens Het Laatste Nieuws zal hij eerst aansluiten bij Club NXT.

MODERNE WINGBACK

Cuevas wordt in de Verenigde Staten omschreven als een groot talent maar op 18-jarige leeftijd telt hij al 21 officiële duels bij LA Galaxy II, dat in de tweede Amerikaanse divisie uitkomt. Daar gooide hij hoge ogen en Cuevas werd er beschouwd als een veelbelovende youngster. In maart dit jaar lijstte het vermaarde CIES Football Observatory hem zelfs bij de vijftien meest talentvolle 18-jarigen ter wereld. Ondertussen telt Cuevas ook al 6 caps bij de Amerikaanse U17.



Cuevas is een moderne rechter flankverdediger met veel voetballend vermogen en een goede dribbel. Zijn rechtervoet is dominant maar ook met links voelt hij zich erg comfortabel. De Amerikaanse jeugdinternational houdt er ook van om verticaal en snel te voetballen. Zijn passing-arsenaal is tevens gevarieerd want Cuevas hanteert zowel op de korte als lange afstand een goede passing. Ondanks zijn kleine gestalte – Cuevas meet 1 meter 71 – staat hij ook goed zijn mannetje in de duels en bij de balrecuperatie.

SPECIALIST

Maar Cuevas’ meest uitgesproken sterke punt is ongetwijfeld zijn vrije trap. In de Championship groeide de tiener op dat vlak namelijk uit tot een echte bedreiging voor elke tegenstander. Cuevas scoorde in het kalenderjaar 2020 vier doelpunten voor LA Galaxy II, wat sowieso een hoog aantal is voor een rechtsachter, maar nóg straffer is dat al zijn goals voortkwamen uit een rechtstreeks genomen vrije trap. Club Brugge krijgt er met de vrijetrapspecialist dus een serieus wapen bij, zoals er op Jan Breydel vroeger eentje rondliep met Bosko Balaban.



“Balaban moet basketten. Kan je hem inbrengen bij vrije trappen en daarna weer naar de kant halen”, verwoordde Jean-Luc Dehaene destijds perfect. Cuevas maakte de meest onwaarschijnlijke vrije trappen voor LA Galaxy II, want de totale waarschijnlijkheid van zijn vier doelpunten samen, volgens het wetenschappelijke model van de expected goals, bedroeg amper 94%. Hieronder vind je alvast een demonstratie van zijn gescoorde vrije trappen.

VS. RIO GRANDE VALLEY: 17% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 15% KANS





VS. LAS VEGAS LIGHTS: 11% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 24% KANS




LEES OOK: Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Wordt Cuevas een aanwinst voor Club?

Meest recent

Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

79
79
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

36
36
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

177
177
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

136
136
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

109
109
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

309
309
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

327
327
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

70
70
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

156
156
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

226
226
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

149
149
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

464
464
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

756
756
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

159
159
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

760
760
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

423
423
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

215
215
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

149
149
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

485
485
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

223
223
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

38
38
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

264
264
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

112
112
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

417
417

Meer sportnieuws