Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

door
Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

Zaterdag opent de wintermercato haar deuren en bij de Belgische clubs wordt er weer heel wat transferactiviteit verwacht. Club Brugge staat alvast dicht bij een nieuwe versterking want volgens Het Laatste Nieuws komt Mauricio Cuevas straks de huidige landskampioen vervoegen. De 18-jarige rechtsachter is een echte vrijetrapspecialist want vorig seizoen scoorde hij vier stuks via een stilstaande fase. En onder die doelpunten zaten er echte pareltjes tussen.


CLUB NXT

Club Brugge voert een gestructureerd transferbeleid waarbij er wordt ingezet op de korte en lange termijn. Dergelijke strategie is een werk van lange adem en houdt bepaalde risico’s in. En zeker bij de transfers van jonge spelers. Club haalde dit jaar verschillende talenten aan boord met het oog op de toekomst, maar door uiteenlopende redenen konden Owen Otasowie, Ruben Providence, Tibo Persyn, Daniel Perez en Antonio Nusa voorlopig hun stempel nog niet drukken.



“Transfers staan bij ons nooit op zich, ze maken deel uit van de samenstelling van de kern en die bestaat uit een mix van korte en lange termijn”, gaf Vincent Mannaert duiding over het Brugse transferrapport in Sport/Voetbalmagazine. Club Brugge blijft dus de transfermarkt monitoren op zoek naar jong goud, en in die zoektocht komen de West-Vlamingen nu uit bij Mauricio Cuevas, een 18-jarige rechtsachter die einde contract is bij LA Galaxy. Volgens Het Laatste Nieuws zal hij eerst aansluiten bij Club NXT.

MODERNE WINGBACK

Cuevas wordt in de Verenigde Staten omschreven als een groot talent maar op 18-jarige leeftijd telt hij al 21 officiële duels bij LA Galaxy II, dat in de tweede Amerikaanse divisie uitkomt. Daar gooide hij hoge ogen en Cuevas werd er beschouwd als een veelbelovende youngster. In maart dit jaar lijstte het vermaarde CIES Football Observatory hem zelfs bij de vijftien meest talentvolle 18-jarigen ter wereld. Ondertussen telt Cuevas ook al 6 caps bij de Amerikaanse U17.



Cuevas is een moderne rechter flankverdediger met veel voetballend vermogen en een goede dribbel. Zijn rechtervoet is dominant maar ook met links voelt hij zich erg comfortabel. De Amerikaanse jeugdinternational houdt er ook van om verticaal en snel te voetballen. Zijn passing-arsenaal is tevens gevarieerd want Cuevas hanteert zowel op de korte als lange afstand een goede passing. Ondanks zijn kleine gestalte – Cuevas meet 1 meter 71 – staat hij ook goed zijn mannetje in de duels en bij de balrecuperatie.

SPECIALIST

Maar Cuevas’ meest uitgesproken sterke punt is ongetwijfeld zijn vrije trap. In de Championship groeide de tiener op dat vlak namelijk uit tot een echte bedreiging voor elke tegenstander. Cuevas scoorde in het kalenderjaar 2020 vier doelpunten voor LA Galaxy II, wat sowieso een hoog aantal is voor een rechtsachter, maar nóg straffer is dat al zijn goals voortkwamen uit een rechtstreeks genomen vrije trap. Club Brugge krijgt er met de vrijetrapspecialist dus een serieus wapen bij, zoals er op Jan Breydel vroeger eentje rondliep met Bosko Balaban.



“Balaban moet basketten. Kan je hem inbrengen bij vrije trappen en daarna weer naar de kant halen”, verwoordde Jean-Luc Dehaene destijds perfect. Cuevas maakte de meest onwaarschijnlijke vrije trappen voor LA Galaxy II, want de totale waarschijnlijkheid van zijn vier doelpunten samen, volgens het wetenschappelijke model van de expected goals, bedroeg amper 94%. Hieronder vind je alvast een demonstratie van zijn gescoorde vrije trappen.

VS. RIO GRANDE VALLEY: 17% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 15% KANS





VS. LAS VEGAS LIGHTS: 11% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 24% KANS




LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Wordt Cuevas een aanwinst voor Club?

Meest recent

Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

11
11
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

174
174
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

171
171
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

84
84
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

24
24
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

119
119
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

128
128
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

421
421
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

98
98
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

185
185
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

137
137
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

322
322
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

129
129
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

92
92
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

381
381
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

165
165
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

341
341
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

468
468
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

149
149
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120

Meer sportnieuws