Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

Club Brugge heeft prijs met nieuwe Balaban

Zaterdag opent de wintermercato haar deuren en bij de Belgische clubs wordt er weer heel wat transferactiviteit verwacht. Club Brugge staat alvast dicht bij een nieuwe versterking want volgens Het Laatste Nieuws komt Mauricio Cuevas straks de huidige landskampioen vervoegen. De 18-jarige rechtsachter is een echte vrijetrapspecialist want vorig seizoen scoorde hij vier stuks via een stilstaande fase. En onder die doelpunten zaten er echte pareltjes tussen.


CLUB NXT

Club Brugge voert een gestructureerd transferbeleid waarbij er wordt ingezet op de korte en lange termijn. Dergelijke strategie is een werk van lange adem en houdt bepaalde risico’s in. En zeker bij de transfers van jonge spelers. Club haalde dit jaar verschillende talenten aan boord met het oog op de toekomst, maar door uiteenlopende redenen konden Owen Otasowie, Ruben Providence, Tibo Persyn, Daniel Perez en Antonio Nusa voorlopig hun stempel nog niet drukken.



“Transfers staan bij ons nooit op zich, ze maken deel uit van de samenstelling van de kern en die bestaat uit een mix van korte en lange termijn”, gaf Vincent Mannaert duiding over het Brugse transferrapport in Sport/Voetbalmagazine. Club Brugge blijft dus de transfermarkt monitoren op zoek naar jong goud, en in die zoektocht komen de West-Vlamingen nu uit bij Mauricio Cuevas, een 18-jarige rechtsachter die einde contract is bij LA Galaxy. Volgens Het Laatste Nieuws zal hij eerst aansluiten bij Club NXT.

MODERNE WINGBACK

Cuevas wordt in de Verenigde Staten omschreven als een groot talent maar op 18-jarige leeftijd telt hij al 21 officiële duels bij LA Galaxy II, dat in de tweede Amerikaanse divisie uitkomt. Daar gooide hij hoge ogen en Cuevas werd er beschouwd als een veelbelovende youngster. In maart dit jaar lijstte het vermaarde CIES Football Observatory hem zelfs bij de vijftien meest talentvolle 18-jarigen ter wereld. Ondertussen telt Cuevas ook al 6 caps bij de Amerikaanse U17.



Cuevas is een moderne rechter flankverdediger met veel voetballend vermogen en een goede dribbel. Zijn rechtervoet is dominant maar ook met links voelt hij zich erg comfortabel. De Amerikaanse jeugdinternational houdt er ook van om verticaal en snel te voetballen. Zijn passing-arsenaal is tevens gevarieerd want Cuevas hanteert zowel op de korte als lange afstand een goede passing. Ondanks zijn kleine gestalte – Cuevas meet 1 meter 71 – staat hij ook goed zijn mannetje in de duels en bij de balrecuperatie.

SPECIALIST

Maar Cuevas’ meest uitgesproken sterke punt is ongetwijfeld zijn vrije trap. In de Championship groeide de tiener op dat vlak namelijk uit tot een echte bedreiging voor elke tegenstander. Cuevas scoorde in het kalenderjaar 2020 vier doelpunten voor LA Galaxy II, wat sowieso een hoog aantal is voor een rechtsachter, maar nóg straffer is dat al zijn goals voortkwamen uit een rechtstreeks genomen vrije trap. Club Brugge krijgt er met de vrijetrapspecialist dus een serieus wapen bij, zoals er op Jan Breydel vroeger eentje rondliep met Bosko Balaban.



“Balaban moet basketten. Kan je hem inbrengen bij vrije trappen en daarna weer naar de kant halen”, verwoordde Jean-Luc Dehaene destijds perfect. Cuevas maakte de meest onwaarschijnlijke vrije trappen voor LA Galaxy II, want de totale waarschijnlijkheid van zijn vier doelpunten samen, volgens het wetenschappelijke model van de expected goals, bedroeg amper 94%. Hieronder vind je alvast een demonstratie van zijn gescoorde vrije trappen.

VS. RIO GRANDE VALLEY: 17% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 15% KANS





VS. LAS VEGAS LIGHTS: 11% KANS





VS. ORANGE COUNTY SC: 24% KANS




POLL: Wordt Cuevas een aanwinst voor Club?

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

'Van Bommel overweegt drastische ingreep bij Antwerp'
'Van Bommel overweegt drastische ingreep bij Antwerp'

Antwerp kreeg tegen KV Mechelen al voor de derde competitiematch op rij de nul niet van het bord. ...

100
100
Eden Hazard trekt voetbalschoenen opnieuw aan
Eden Hazard trekt voetbalschoenen opnieuw aan

Terwijl broer Thorgan stilaan zijn stempel drukt bij Anderlecht blijft het stil rond Eden Hazard. De ...

120
120
Raman zet Riemer voor schut met bizarre actie: "Hopeloos"
Raman zet Riemer voor schut met bizarre actie: "Hopeloos"

Door de blessure van Kasper Dolberg kreeg en greep Luis Vazquez zondag zijn kans bij Anderlecht. ...

202
202
<strong>Het ontspoort volledig bij zorgwekkend Antwerp FC</strong>
Het ontspoort volledig bij zorgwekkend Antwerp FC

Op het gebied van de kansencreatie, de kwaliteit van de kansen, en de dreiging voor het doel, zit ...

241
241
Kompany beseft: "Dit wordt een heel zware test"
Kompany beseft: "Dit wordt een heel zware test"

Burnley speelt morgenavond een zeer belangrijk duel tegen Luton Town. De Clarets mogen die partij ...

39
39
Degryse kritisch: "Dat is geen excuus voor Deila"
Degryse kritisch: "Dat is geen excuus voor Deila"

Club Brugge moet de criticasters de mond gaan snoeren. Die kritiek neemt toe nadat Blauw-Zwart vier ...

104
104
De Boeck greep net naast topjob: "Kozen voor iemand anders"
De Boeck greep net naast topjob: "Kozen voor iemand anders"

KV Kortrijk kende een zeer moeilijke zomer. Een mercato die niet echt geslaagd was wegens ...

102
102
Anderlecht weigerde dit opvallende voorstel voor Dupé
Anderlecht weigerde dit opvallende voorstel voor Dupé

RSC Anderlecht zag in de zomer Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge andere oorden opzoeken. Het ...

374
374
Anderlecht eert Paul Van Himst op prachtige wijze
Anderlecht eert Paul Van Himst op prachtige wijze

Paul Van Himst is vandaag 80 jaar geworden. De meest legendarische speler ooit van RSC Anderlecht ...

123
123
De  Bilde ziet dit groot probleem bij Club Brugge
De Bilde ziet dit groot probleem bij Club Brugge

Club Brugge blijft wisselvallig voor de dag komen. Tegen STVV speelden ze 1-1 nadat ze weer niet ...

220
220
Is het huwelijk tussen Mazzu en Charleroi weldra over?
Is het huwelijk tussen Mazzu en Charleroi weldra over?

Felice Mazzu zal grote spijt hebben dat hij Union SG verliet. De trainer kende nadien een ...

129
129
Vrancken opvallend positief: "Heel goed"
Vrancken opvallend positief: "Heel goed"

KRC Genk krijgt de trein maar niet op de rails. De Limburgers speelden 3-3 tegen KVC Westerlo. ...

143
143
Weldra vijfde Belg in de Major League Soccer?
Weldra vijfde Belg in de Major League Soccer?

In de Major League Soccer spelen heel wat grote namen, met uiteraard Lionel Messi als de grootste. ...

40
40
Bonsu Baah riskeert zware straf na discutabel rood
Bonsu Baah riskeert zware straf na discutabel rood

Het werd voor KRC Genk een baalweekend, want de Limburgers konden al voor de vierde opeenvolgende ...

299
299
Barcelona pakt uit: astronomisch prijskaartje voor sensatie
Barcelona pakt uit: astronomisch prijskaartje voor sensatie

Vorig seizoen wist FC Barcelona na vier jaar opnieuw de titel te pakken in La Liga, waarmee ze hopen ...

81
81