Ibrahimovic ziet prestigieuze prijs aan neus voorbij gaan

door
Ibrahimovic ziet prestigieuze prijs aan neus voorbij gaan

Ook op zijn veertigste lijkt er geen sleet te zitten op Zlatan Ibrahimovic. Ibracadabra scoorde voor AC Milan dit seizoen toch alweer mooi zeven keer in de Serie A.


De cijfers van Ibrahimovic tijdens het afgelopen jaar waren echter niet genoeg om uitgeroepen te worden tot Zweeds Voetballer van het Jaar. Die prijs is dit jaar namelijk weggelegd voor Emil Forsberg (30) van RB Leipzig. Die wordt bekroond voor zij sterke prestaties bij zijn club en zijn land. Het is de eerste keer in zijn carrière dat Forsberg met de trofee gaat lopen.

KWELDUIVEL VAN CLUB BRUGGE

De fans van Club Brugge zullen Forsberg nog kennen uit de Champions League. Hij was twee maal trefzeker in de zware thuisnederlaag op de voorlaatste speeldag in de poulefase. Daarmee lag hij mee aan de basis van de Europese uitschakeling van Club. Ook op het Europees kampioenschap afgelopen zomer liet Forsberg een sterke indruk na. Hij scoorde drie keer in de groepsfase en schopte het met Zweden tot in de achtste finales. Ook daarin scoorde hij.

Forsberg brak in eigen land door bij GIF Sundsvall. Dat zag hem vertrekken naar Mälmo FF. Daar speelde hij 84 wedstrijden, waarin hij de netten 25 keer deed trillen. Dat trok de aandacht van het kapitaalkrachtige RB Leipzig. De Duitsers legden in januari 2015 3,7 miljoen euro op tafel voor de speler. In Duitsland is hij uitgegroeid tot een vaste waarde. Voor Die Roten Bullen telt hij ondertussen al maar liefst 239 duels, waarin hij goed was voor 53 goals en 58 assists.  

           

   

LEES OOK: Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Terechte winnaar?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

13
13
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

117
117
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

79
79
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

7
7
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

145
145
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

71
71
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

37
37
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

70
70
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

57
57
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

266
266
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

175
175
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

180
180
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

183
183
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

108
108
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

272
272
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

308
308
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

846
846
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

52
52
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

347
347
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

76
76
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1253
1253
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

423
423
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

145
145
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

398
398

Meer sportnieuws