Ibrahimovic ziet prestigieuze prijs aan neus voorbij gaan

door
Ibrahimovic ziet prestigieuze prijs aan neus voorbij gaan

Ook op zijn veertigste lijkt er geen sleet te zitten op Zlatan Ibrahimovic. Ibracadabra scoorde voor AC Milan dit seizoen toch alweer mooi zeven keer in de Serie A.


De cijfers van Ibrahimovic tijdens het afgelopen jaar waren echter niet genoeg om uitgeroepen te worden tot Zweeds Voetballer van het Jaar. Die prijs is dit jaar namelijk weggelegd voor Emil Forsberg (30) van RB Leipzig. Die wordt bekroond voor zij sterke prestaties bij zijn club en zijn land. Het is de eerste keer in zijn carrière dat Forsberg met de trofee gaat lopen.

KWELDUIVEL VAN CLUB BRUGGE

De fans van Club Brugge zullen Forsberg nog kennen uit de Champions League. Hij was twee maal trefzeker in de zware thuisnederlaag op de voorlaatste speeldag in de poulefase. Daarmee lag hij mee aan de basis van de Europese uitschakeling van Club. Ook op het Europees kampioenschap afgelopen zomer liet Forsberg een sterke indruk na. Hij scoorde drie keer in de groepsfase en schopte het met Zweden tot in de achtste finales. Ook daarin scoorde hij.

Forsberg brak in eigen land door bij GIF Sundsvall. Dat zag hem vertrekken naar Mälmo FF. Daar speelde hij 84 wedstrijden, waarin hij de netten 25 keer deed trillen. Dat trok de aandacht van het kapitaalkrachtige RB Leipzig. De Duitsers legden in januari 2015 3,7 miljoen euro op tafel voor de speler. In Duitsland is hij uitgegroeid tot een vaste waarde. Voor Die Roten Bullen telt hij ondertussen al maar liefst 239 duels, waarin hij goed was voor 53 goals en 58 assists.  

           

   

LEES OOK: Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Terechte winnaar?

Meest recent

Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

6
6
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

8
8
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

52
52
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

39
39
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

161
161
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

266
266
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

76
76
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

134
134
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

298
298
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

144
144
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

309
309
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

132
132
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

313
313
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

305
305
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

282
282
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

556
556
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

583
583
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

101
101
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

201
201
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

543
543
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

555
555
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

328
328
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

269
269
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

292
292

Meer sportnieuws