Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

door
Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

KRC Genk of Club Brugge zullen wellicht met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Het aanvallende trio van de twee topclubs kende een geweldig 2021. Wij gingen hun cijfers voor dit jaar eens dieper bekijken.


Paul Onuachu: De Nigeriaanse aanvaller kende een fantastisch jaar. Hij speelde 50 wedstrijden en daarin scoorde hij maar liefst 34 keer en deelde 3 assists uit. Geen enkele speler doet beter in dit lijstje. Onuachu kon geen toptransfer versieren in de zomer en kreeg kritiek voor zijn prestaties dit seizoen. Maar met 14 goals in 26 wedstrijden zijn die ook best goed. Bovendien pakte hij met Genk een prijs (de beker) en kende hij sterke play-offs. Onuachu moet altijd in de top twee staan van de Gouden Schoen.



Theo Bongonda: De flankaanvaller is soms een lust voor het oog, soms een bron van ergernis. Een geweldig talent, maar nog wat wisselvallig. Maar met 14 goals en 14 assists in 52 wedstrijden zijn de statistieken zeer behoorlijk. De Gouden Schoen zal niet naar hem gaan, maar een plaats in de top tien moet zeker haalbaar zijn.

Junya Ito: De Japanse sneltrein is sowieso één van de beste voetballers in de Belgische competitie. Het is best opvallend dat zijn naam zelden of nooit wordt genoemd inzake een toptransfer. Met 11 goals en maar liefst 20 assists in 55 wedstrijden kende hij een fantastisch jaar. Ito kende een heel constant jaar en is een smaakmaker in de Jupiler Pro League

Cijfers Genkse drietand: 157 duels, 59 goals, 37 assists



Noa Lang: De Nederlander heeft soms nare maniertjes, dat kan hem punten kosten in zo een referendum, maar hij is een geniale voetballer. Met 19 goals en 18 assists in 49 partijen is hij de meest bepalende speler van Club Brugge in 2021. Hij is dan ook een topkandidaat voor de Gouden Schoen. Met een titel en een supercup won hij prijzen, enkel in de Champions League kon hij zich niet echt doorzetten.

Charles De Ketelaere: Dat lukte De Ketelaere wel op het kampioenenbal. Niet inzake goals en assists, maar wel inzake spelniveau. Hij toonde zich toch in drie van de zes matchen in de Champions League. Hij zette ook de stap naar betere statistieken en in 2021 staat de teller op 14 goals en 13 assists in 51 wedstrijden. Voor de Gouden Schoen lijkt hij nog net tekort te komen, maar de top vijf zal hij altijd halen.

Hans Vanaken: Misschien wel dé topkandidaat. Er wordt meer gesproken over Lang en CDK, maar dat is omdat Vanaken al jaren een hoog niveau haalt. Het wordt als ‘normaal’ aanzien. Hij was ‘Mister Champions League’ en zette op internationaal vlak nog een grote stap voorwaarts bij de Rode Duivels. In de competitie is hij constant en een dragende factor, die zelden een grote vormdip kent. Met 18 goals en 9 assists in 48 matchen was hij weer op de afspraak. Tijd voor een derde Gouden Schoen?

Cijfers Brugse drietand: 148 duels, 51 goals, 40 assists

CR

LEES OOK: Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

Wie zou de Gouden Schoen het meest verdienen?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

27
27
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

19
19
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

44
44
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

137
137
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

60
60
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

187
187
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

71
71
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

138
138
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

123
123
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

218
218
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

494
494
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

118
118
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

237
237
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

190
190
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

92
92
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

312
312
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

281
281
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

322
322
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

238
238
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

249
249
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

908
908
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

284
284

Meer sportnieuws