Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

door
Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

KRC Genk of Club Brugge zullen wellicht met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Het aanvallende trio van de twee topclubs kende een geweldig 2021. Wij gingen hun cijfers voor dit jaar eens dieper bekijken.


Paul Onuachu: De Nigeriaanse aanvaller kende een fantastisch jaar. Hij speelde 50 wedstrijden en daarin scoorde hij maar liefst 34 keer en deelde 3 assists uit. Geen enkele speler doet beter in dit lijstje. Onuachu kon geen toptransfer versieren in de zomer en kreeg kritiek voor zijn prestaties dit seizoen. Maar met 14 goals in 26 wedstrijden zijn die ook best goed. Bovendien pakte hij met Genk een prijs (de beker) en kende hij sterke play-offs. Onuachu moet altijd in de top twee staan van de Gouden Schoen.



Theo Bongonda: De flankaanvaller is soms een lust voor het oog, soms een bron van ergernis. Een geweldig talent, maar nog wat wisselvallig. Maar met 14 goals en 14 assists in 52 wedstrijden zijn de statistieken zeer behoorlijk. De Gouden Schoen zal niet naar hem gaan, maar een plaats in de top tien moet zeker haalbaar zijn.

Junya Ito: De Japanse sneltrein is sowieso één van de beste voetballers in de Belgische competitie. Het is best opvallend dat zijn naam zelden of nooit wordt genoemd inzake een toptransfer. Met 11 goals en maar liefst 20 assists in 55 wedstrijden kende hij een fantastisch jaar. Ito kende een heel constant jaar en is een smaakmaker in de Jupiler Pro League

Cijfers Genkse drietand: 157 duels, 59 goals, 37 assists



Noa Lang: De Nederlander heeft soms nare maniertjes, dat kan hem punten kosten in zo een referendum, maar hij is een geniale voetballer. Met 19 goals en 18 assists in 49 partijen is hij de meest bepalende speler van Club Brugge in 2021. Hij is dan ook een topkandidaat voor de Gouden Schoen. Met een titel en een supercup won hij prijzen, enkel in de Champions League kon hij zich niet echt doorzetten.

Charles De Ketelaere: Dat lukte De Ketelaere wel op het kampioenenbal. Niet inzake goals en assists, maar wel inzake spelniveau. Hij toonde zich toch in drie van de zes matchen in de Champions League. Hij zette ook de stap naar betere statistieken en in 2021 staat de teller op 14 goals en 13 assists in 51 wedstrijden. Voor de Gouden Schoen lijkt hij nog net tekort te komen, maar de top vijf zal hij altijd halen.

Hans Vanaken: Misschien wel dé topkandidaat. Er wordt meer gesproken over Lang en CDK, maar dat is omdat Vanaken al jaren een hoog niveau haalt. Het wordt als ‘normaal’ aanzien. Hij was ‘Mister Champions League’ en zette op internationaal vlak nog een grote stap voorwaarts bij de Rode Duivels. In de competitie is hij constant en een dragende factor, die zelden een grote vormdip kent. Met 18 goals en 9 assists in 48 matchen was hij weer op de afspraak. Tijd voor een derde Gouden Schoen?

Cijfers Brugse drietand: 148 duels, 51 goals, 40 assists

CR

LEES OOK: Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Wie zou de Gouden Schoen het meest verdienen?

Meest recent

'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

3
3
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

60
60
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

104
104
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

43
43
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

58
58
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

39
39
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

166
166
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

40
40
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

54
54
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

98
98
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

268
268
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

117
117
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

168
168
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

123
123
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

95
95
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

424
424
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

86
86
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

160
160
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

115
115
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

171
171

Meer sportnieuws