Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

door
Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

KRC Genk of Club Brugge zullen wellicht met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Het aanvallende trio van de twee topclubs kende een geweldig 2021. Wij gingen hun cijfers voor dit jaar eens dieper bekijken.


Paul Onuachu: De Nigeriaanse aanvaller kende een fantastisch jaar. Hij speelde 50 wedstrijden en daarin scoorde hij maar liefst 34 keer en deelde 3 assists uit. Geen enkele speler doet beter in dit lijstje. Onuachu kon geen toptransfer versieren in de zomer en kreeg kritiek voor zijn prestaties dit seizoen. Maar met 14 goals in 26 wedstrijden zijn die ook best goed. Bovendien pakte hij met Genk een prijs (de beker) en kende hij sterke play-offs. Onuachu moet altijd in de top twee staan van de Gouden Schoen.



Theo Bongonda: De flankaanvaller is soms een lust voor het oog, soms een bron van ergernis. Een geweldig talent, maar nog wat wisselvallig. Maar met 14 goals en 14 assists in 52 wedstrijden zijn de statistieken zeer behoorlijk. De Gouden Schoen zal niet naar hem gaan, maar een plaats in de top tien moet zeker haalbaar zijn.

Junya Ito: De Japanse sneltrein is sowieso één van de beste voetballers in de Belgische competitie. Het is best opvallend dat zijn naam zelden of nooit wordt genoemd inzake een toptransfer. Met 11 goals en maar liefst 20 assists in 55 wedstrijden kende hij een fantastisch jaar. Ito kende een heel constant jaar en is een smaakmaker in de Jupiler Pro League

Cijfers Genkse drietand: 157 duels, 59 goals, 37 assists



Noa Lang: De Nederlander heeft soms nare maniertjes, dat kan hem punten kosten in zo een referendum, maar hij is een geniale voetballer. Met 19 goals en 18 assists in 49 partijen is hij de meest bepalende speler van Club Brugge in 2021. Hij is dan ook een topkandidaat voor de Gouden Schoen. Met een titel en een supercup won hij prijzen, enkel in de Champions League kon hij zich niet echt doorzetten.

Charles De Ketelaere: Dat lukte De Ketelaere wel op het kampioenenbal. Niet inzake goals en assists, maar wel inzake spelniveau. Hij toonde zich toch in drie van de zes matchen in de Champions League. Hij zette ook de stap naar betere statistieken en in 2021 staat de teller op 14 goals en 13 assists in 51 wedstrijden. Voor de Gouden Schoen lijkt hij nog net tekort te komen, maar de top vijf zal hij altijd halen.

Hans Vanaken: Misschien wel dé topkandidaat. Er wordt meer gesproken over Lang en CDK, maar dat is omdat Vanaken al jaren een hoog niveau haalt. Het wordt als ‘normaal’ aanzien. Hij was ‘Mister Champions League’ en zette op internationaal vlak nog een grote stap voorwaarts bij de Rode Duivels. In de competitie is hij constant en een dragende factor, die zelden een grote vormdip kent. Met 18 goals en 9 assists in 48 matchen was hij weer op de afspraak. Tijd voor een derde Gouden Schoen?

Cijfers Brugse drietand: 148 duels, 51 goals, 40 assists

CR

LEES OOK: Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Wie zou de Gouden Schoen het meest verdienen?

Meest recent

Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

4
4
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

10
10
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

76
76
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

33
33
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

324
324
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

399
399
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

72
72
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

291
291
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

218
218
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

492
492
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

411
411
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

70
70
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

750
750
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

433
433
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

204
204
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

259
259
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

742
742
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1024
1024
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

342
342
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

125
125
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

326
326
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

329
329
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

668
668
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

376
376
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

821
821

Meer sportnieuws