Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

312 stemmen
Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

KRC Genk of Club Brugge zullen wellicht met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Het aanvallende trio van de twee topclubs kende een geweldig 2021. Wij gingen hun cijfers voor dit jaar eens dieper bekijken.


Paul Onuachu: De Nigeriaanse aanvaller kende een fantastisch jaar. Hij speelde 50 wedstrijden en daarin scoorde hij maar liefst 34 keer en deelde 3 assists uit. Geen enkele speler doet beter in dit lijstje. Onuachu kon geen toptransfer versieren in de zomer en kreeg kritiek voor zijn prestaties dit seizoen. Maar met 14 goals in 26 wedstrijden zijn die ook best goed. Bovendien pakte hij met Genk een prijs (de beker) en kende hij sterke play-offs. Onuachu moet altijd in de top twee staan van de Gouden Schoen.



Theo Bongonda: De flankaanvaller is soms een lust voor het oog, soms een bron van ergernis. Een geweldig talent, maar nog wat wisselvallig. Maar met 14 goals en 14 assists in 52 wedstrijden zijn de statistieken zeer behoorlijk. De Gouden Schoen zal niet naar hem gaan, maar een plaats in de top tien moet zeker haalbaar zijn.

Junya Ito: De Japanse sneltrein is sowieso één van de beste voetballers in de Belgische competitie. Het is best opvallend dat zijn naam zelden of nooit wordt genoemd inzake een toptransfer. Met 11 goals en maar liefst 20 assists in 55 wedstrijden kende hij een fantastisch jaar. Ito kende een heel constant jaar en is een smaakmaker in de Jupiler Pro League

Cijfers Genkse drietand: 157 duels, 59 goals, 37 assists



Noa Lang: De Nederlander heeft soms nare maniertjes, dat kan hem punten kosten in zo een referendum, maar hij is een geniale voetballer. Met 19 goals en 18 assists in 49 partijen is hij de meest bepalende speler van Club Brugge in 2021. Hij is dan ook een topkandidaat voor de Gouden Schoen. Met een titel en een supercup won hij prijzen, enkel in de Champions League kon hij zich niet echt doorzetten.

Charles De Ketelaere: Dat lukte De Ketelaere wel op het kampioenenbal. Niet inzake goals en assists, maar wel inzake spelniveau. Hij toonde zich toch in drie van de zes matchen in de Champions League. Hij zette ook de stap naar betere statistieken en in 2021 staat de teller op 14 goals en 13 assists in 51 wedstrijden. Voor de Gouden Schoen lijkt hij nog net tekort te komen, maar de top vijf zal hij altijd halen.

Hans Vanaken: Misschien wel dé topkandidaat. Er wordt meer gesproken over Lang en CDK, maar dat is omdat Vanaken al jaren een hoog niveau haalt. Het wordt als ‘normaal’ aanzien. Hij was ‘Mister Champions League’ en zette op internationaal vlak nog een grote stap voorwaarts bij de Rode Duivels. In de competitie is hij constant en een dragende factor, die zelden een grote vormdip kent. Met 18 goals en 9 assists in 48 matchen was hij weer op de afspraak. Tijd voor een derde Gouden Schoen?

Cijfers Brugse drietand: 148 duels, 51 goals, 40 assists

CR

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Wie zou de Gouden Schoen het meest verdienen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

35
35
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

15
15
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

132
132
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

196
196
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

86
86
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

113
113
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

39
39
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

302
302
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

38
38
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

329
329
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

113
113
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

306
306
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

120
120
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

223
223
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

194
194
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

115
115
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

43
43
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

103
103
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

278
278
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

763
763
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

212
212
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

261
261
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

170
170

Meer sportnieuws