Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

312
Toppers Club Brugge en Genk maken indruk: 110 goals en 77 assists

KRC Genk of Club Brugge zullen wellicht met de Gouden Schoen aan de haal gaan. Het aanvallende trio van de twee topclubs kende een geweldig 2021. Wij gingen hun cijfers voor dit jaar eens dieper bekijken.


Paul Onuachu: De Nigeriaanse aanvaller kende een fantastisch jaar. Hij speelde 50 wedstrijden en daarin scoorde hij maar liefst 34 keer en deelde 3 assists uit. Geen enkele speler doet beter in dit lijstje. Onuachu kon geen toptransfer versieren in de zomer en kreeg kritiek voor zijn prestaties dit seizoen. Maar met 14 goals in 26 wedstrijden zijn die ook best goed. Bovendien pakte hij met Genk een prijs (de beker) en kende hij sterke play-offs. Onuachu moet altijd in de top twee staan van de Gouden Schoen.



Theo Bongonda: De flankaanvaller is soms een lust voor het oog, soms een bron van ergernis. Een geweldig talent, maar nog wat wisselvallig. Maar met 14 goals en 14 assists in 52 wedstrijden zijn de statistieken zeer behoorlijk. De Gouden Schoen zal niet naar hem gaan, maar een plaats in de top tien moet zeker haalbaar zijn.

Junya Ito: De Japanse sneltrein is sowieso één van de beste voetballers in de Belgische competitie. Het is best opvallend dat zijn naam zelden of nooit wordt genoemd inzake een toptransfer. Met 11 goals en maar liefst 20 assists in 55 wedstrijden kende hij een fantastisch jaar. Ito kende een heel constant jaar en is een smaakmaker in de Jupiler Pro League. 

Cijfers Genkse drietand: 157 duels, 59 goals, 37 assists



Noa Lang: De Nederlander heeft soms nare maniertjes, dat kan hem punten kosten in zo een referendum, maar hij is een geniale voetballer. Met 19 goals en 18 assists in 49 partijen is hij de meest bepalende speler van Club Brugge in 2021. Hij is dan ook een topkandidaat voor de Gouden Schoen. Met een titel en een supercup won hij prijzen, enkel in de Champions League kon hij zich niet echt doorzetten.

Charles De Ketelaere: Dat lukte De Ketelaere wel op het kampioenenbal. Niet inzake goals en assists, maar wel inzake spelniveau. Hij toonde zich toch in drie van de zes matchen in de Champions League. Hij zette ook de stap naar betere statistieken en in 2021 staat de teller op 14 goals en 13 assists in 51 wedstrijden. Voor de Gouden Schoen lijkt hij nog net tekort te komen, maar de top vijf zal hij altijd halen.

Hans Vanaken: Misschien wel dé topkandidaat. Er wordt meer gesproken over Lang en CDK, maar dat is omdat Vanaken al jaren een hoog niveau haalt. Het wordt als ‘normaal’ aanzien. Hij was ‘Mister Champions League’ en zette op internationaal vlak nog een grote stap voorwaarts bij de Rode Duivels. In de competitie is hij constant en een dragende factor, die zelden een grote vormdip kent. Met 18 goals en 9 assists in 48 matchen was hij weer op de afspraak. Tijd voor een derde Gouden Schoen?

Cijfers Brugse drietand: 148 duels, 51 goals, 40 assists

CR

LEES OOK: Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Wie zou de Gouden Schoen het meest verdienen?

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

18
18
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

41
41
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

104
104
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

80
80
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

113
113
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

195
195
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

95
95
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

114
114
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

114
114
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

99
99
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

67
67
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

38
38
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

176
176
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

116
116
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

55
55
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

65
65
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

28
28
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

288
288
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

80
80
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

125
125
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

107
107
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

112
112
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

115
115
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

347
347

Meer sportnieuws