'Ex-icoon van Anderlecht wil afzakken naar lagere reeksen'

door
'Ex-icoon van Anderlecht wil afzakken naar lagere reeksen'

Er beweegt heel wat op de transfermarkt in de Jupiler Pro League. Zo is Charleroi een van de actiefste ploegen. Het haalde al drie nieuwe krachten binnen.


Vandaag werd met Bingourou Kamara al de derde aanwinst van de Zebra's voorgesteld. De keeper werd gehaald bij SC Strasbourg en moet in het Zwarte Land de concurrentie aangaan met nummer één Hervé Koffi. Voor de aanval werden dan weer Nauris Petkevicius (FC Hegelmann) en Vakoun Bayo (AA Gent) gehaald. Zij moeten het vertrek van topschutter Shamar Nicholson naar Spartak Moskou opvangen. Dat zal geen gemakkelijk taak worden, want de Jamaicaan trof dit seizoen al 11 keer raak in de Jupiler Pro League.

GILLET OP WEG NAAR UITGANG

Wie mogelijk op weg is naar de uitgang, is Guillaume Gillet. De middenvelder zit meer dan hem lief op de bank dit seizoen en krijgt maar weinig speelminuten toebedeeld van Edward Still. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de speler het daar moeilijk mee en denkt hij eraan om de Carolo's al in januari uit te wuiven. De krant noemt Club Luik - eerste amateur - als mogelijke bestemming. Hij speelde er lange tijd in de jeugdreeksen. Het contract van Gillet loopt komende zomer af.

We kennen Gillet uit zijn periodes bij AA Gent en vooral RSC Anderlecht. Daar was hij jarenlang een vaste kracht op het middenveld. Hij speelde er in totaal maar liefst 330 wedstrijden. Op zijn paars-witte palmares staan vier titels, één beker en één supercup. Verder speelde Gillet voor onder meer FC Nantes, Lens en SC Bastia.    

    

LEES OOK: Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

Moet hij in de JPL blijven?

Meest recent

Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

16
16
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

102
102
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

90
90
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

85
85
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

210
210
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

84
84
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

126
126
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

158
158
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

176
176
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

248
248
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

232
232
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

127
127
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

797
797
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

392
392
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

210
210
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

101
101
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

156
156
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

198
198
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

217
217
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

241
241
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

181
181
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

771
771
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

343
343
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

32
32

Meer sportnieuws