Mignolet vreest voor terugkeer Vermaelen en Fellaini

stemmen
Mignolet vreest voor terugkeer Vermaelen en Fellaini

De overheid wil het voetbal aanpakken en spelers zullen meer RSZ moeten gaan betalen. Er volgt nog een overleg met de clubs. Simon Mignolet stelt zich vragen in Het Belang van Limburg.


De Rode Duivel is van mening dat er op de man wordt gespeeld. Hij haalt aan dat profvoetballers een beperkte sociale bescherming genieten, geen recht hebben op een werkloosheidsuitkering en dat mutualiteiten worden ontlast, aangezien de clubs spelers blijven doorbetalen als ze geblesseerd zijn. Hij denkt dat de overheid zichzelf in de voet schiet

Vooral omdat de grote Belgische toppers hun carrière niet in België zullen afsluiten, wat een nadeel is voor het imago van de Jupiler Pro League. Jongens als Simon Mignolet en Vincent Kompany keerden wél terug en groeiden uit tot de meest geliefde spelers van hun club. Jongens waarnaar de jeugd opkijkt en wat goed is voor het product voetbal. Mignolet denkt niet dat er nog veel Rode Duivels zullen terugkeren.

LOON

Spelers als Thomas Vermaelen, Toby Alderweireld en Marouane Fellaini ziet hij niet terugkeren als de overheid zijn plannen gaat doorvoeren omtrent de RSZ-bijdragen. Het neveneffect zou nog wel eens kunnen zijn dat er nog meer 'goedkope' spelers uit het buitenland hun weg naar België gaan vinden. Heel wat waarnemers vinden dat het beter was geweest om het minimumloon van spelers buiten de EU fors omhoog te trekken, zoals men in Nederland doet. Daar is het effect dat er veel meer jeugdspelers van eigen bodem hun kans krijgen. In België lijkt de overheid vooral uit te zijn op snel geld om de kassa te vullen na de zware jaren vanwege de coronapandemie.

LEES OOK: Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Pakt de overheid het helemaal verkeerd aan?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

74
74
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

96
96
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

473
473
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

382
382
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

430
430
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

237
237
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

231
231
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

129
129
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1222
1222
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

53
53
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

314
314
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

498
498
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

894
894
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

702
702
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

269
269
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws