Mignolet vreest voor terugkeer Vermaelen en Fellaini

door
Mignolet vreest voor terugkeer Vermaelen en Fellaini

De overheid wil het voetbal aanpakken en spelers zullen meer RSZ moeten gaan betalen. Er volgt nog een overleg met de clubs. Simon Mignolet stelt zich vragen in Het Belang van Limburg.


De Rode Duivel is van mening dat er op de man wordt gespeeld. Hij haalt aan dat profvoetballers een beperkte sociale bescherming genieten, geen recht hebben op een werkloosheidsuitkering en dat mutualiteiten worden ontlast, aangezien de clubs spelers blijven doorbetalen als ze geblesseerd zijn. Hij denkt dat de overheid zichzelf in de voet schiet

Vooral omdat de grote Belgische toppers hun carrière niet in België zullen afsluiten, wat een nadeel is voor het imago van de Jupiler Pro League. Jongens als Simon Mignolet en Vincent Kompany keerden wél terug en groeiden uit tot de meest geliefde spelers van hun club. Jongens waarnaar de jeugd opkijkt en wat goed is voor het product voetbal. Mignolet denkt niet dat er nog veel Rode Duivels zullen terugkeren.

LOON

Spelers als Thomas Vermaelen, Toby Alderweireld en Marouane Fellaini ziet hij niet terugkeren als de overheid zijn plannen gaat doorvoeren omtrent de RSZ-bijdragen. Het neveneffect zou nog wel eens kunnen zijn dat er nog meer 'goedkope' spelers uit het buitenland hun weg naar België gaan vinden. Heel wat waarnemers vinden dat het beter was geweest om het minimumloon van spelers buiten de EU fors omhoog te trekken, zoals men in Nederland doet. Daar is het effect dat er veel meer jeugdspelers van eigen bodem hun kans krijgen. In België lijkt de overheid vooral uit te zijn op snel geld om de kassa te vullen na de zware jaren vanwege de coronapandemie.

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Pakt de overheid het helemaal verkeerd aan?

Meest recent

United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

22
22
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

41
41
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

93
93
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

106
106
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

12
12
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

205
205
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

261
261
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

91
91
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

508
508
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

79
79
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

90
90
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

213
213
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

203
203
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

125
125
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

94
94
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

513
513
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

146
146
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

330
330
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

260
260
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

50
50
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

799
799
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80

Meer sportnieuws