Mignolet vreest voor terugkeer Vermaelen en Fellaini

door
Mignolet vreest voor terugkeer Vermaelen en Fellaini

De overheid wil het voetbal aanpakken en spelers zullen meer RSZ moeten gaan betalen. Er volgt nog een overleg met de clubs. Simon Mignolet stelt zich vragen in Het Belang van Limburg.


De Rode Duivel is van mening dat er op de man wordt gespeeld. Hij haalt aan dat profvoetballers een beperkte sociale bescherming genieten, geen recht hebben op een werkloosheidsuitkering en dat mutualiteiten worden ontlast, aangezien de clubs spelers blijven doorbetalen als ze geblesseerd zijn. Hij denkt dat de overheid zichzelf in de voet schiet

Vooral omdat de grote Belgische toppers hun carrière niet in België zullen afsluiten, wat een nadeel is voor het imago van de Jupiler Pro League. Jongens als Simon Mignolet en Vincent Kompany keerden wél terug en groeiden uit tot de meest geliefde spelers van hun club. Jongens waarnaar de jeugd opkijkt en wat goed is voor het product voetbal. Mignolet denkt niet dat er nog veel Rode Duivels zullen terugkeren.

LOON

Spelers als Thomas Vermaelen, Toby Alderweireld en Marouane Fellaini ziet hij niet terugkeren als de overheid zijn plannen gaat doorvoeren omtrent de RSZ-bijdragen. Het neveneffect zou nog wel eens kunnen zijn dat er nog meer 'goedkope' spelers uit het buitenland hun weg naar België gaan vinden. Heel wat waarnemers vinden dat het beter was geweest om het minimumloon van spelers buiten de EU fors omhoog te trekken, zoals men in Nederland doet. Daar is het effect dat er veel meer jeugdspelers van eigen bodem hun kans krijgen. In België lijkt de overheid vooral uit te zijn op snel geld om de kassa te vullen na de zware jaren vanwege de coronapandemie.

LEES OOK: Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

Pakt de overheid het helemaal verkeerd aan?

Meest recent

Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

0
0
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

84
84
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

145
145
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

53
53
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

302
302
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

32
32
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

68
68
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

133
133
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

469
469
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

245
245
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

99
99
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

292
292
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

272
272
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1240
1240
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

513
513
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

147
147
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

607
607
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

337
337
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

381
381
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

238
238
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

312
312
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

324
324
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

52
52
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

474
474
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

528
528

Meer sportnieuws