Virton strikt nieuwe coach: extra versterking op komst

65
Virton strikt nieuwe coach: extra versterking op komst

Excelsior Virton heeft een nieuwe coach: Pablo Correa. Die gaf woensdagmiddag zijn eerste (video)persconferentie, een paar uur nadat zijn officiële aankomst in Gaume officieel was gemaakt.


De Frans-Uruguayaanse coach vertrouwt op een gezonde agressiviteit in de ploeg en een goede organisatie om het behoud te verzekeren. De opvolger van Christophe Grégoire, die zondag de wedstrijd van Virton al vanop afstand volgde, verborg niet dat hij blij was een uitdaging te vinden na meer dan twee en een half jaar zonder club te hebben gezeten. Zijn laatste werk als clubcoach dateert van 2019, toen hij bij Auxerre in de Ligue 2 aan de slag was. "Ik had een slechte tijd zonder voetbal, gaf de oud-coach van Nancy toe. Zeker toen het niet meer mogelijk was om naar het stadion te gaan. Ik had voorstellen, maar die pasten niet bij mij. Waarom Virton? Omdat ik een goed gevoel had na een aantal gesprekken met het bestuur. Ik ben iemand die veel op gevoel beslist. Zondag waardeerde ik de motivatie en de vastberadenheid van het team, maar er zijn dingen die moeten veranderen. "

Een agressief blok 
Pablo Correa (54) zit in het vak sinds 2002 en heeft Nancy twee keer van de Ligue 2 naar de Ligue 1 geloodst. Net als promotiespecialist Dennis Van Wijk. Hij staat bekend als een verdedigende coach en geeft er de voorkeur aan om een goed blok dat de tegenstander zal irriteren. Een duidelijke erfenis van zijn verleden in Uruguay, Correa dringt sterk aan op het idee van agressiviteit in de ploeg. " Er moet een echte overmijn-lijk-mentaliteit heersen in de ploeg. Dat is noodzakelijk in het voetbal en misschien zelfs meer op een niveau als dat van in 1B", is de visie van Correa. 

De nieuwe coach van Virton sprak ook nog over mogelijke transfers. "Je hebt er minstens één per linie nodig", zei hij. Daaropvolgend verduidelijkte sportief directeur Tom Van den Abbeele dat er naar alle waarschijnlijkheid drie aanwinsten bijkomen. Idealiter gebeurt dat nog vóór de hervatting van de training en de start van het trainingskamp.

Zien we Virton volgend seizoen ook nog in 1B?

Meest recent

Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

8
8
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

15
15
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

24
24
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

31
31
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

48
48
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

8
8
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

41
41
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

270
270
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

137
137
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

161
161
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

64
64
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

119
119
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

81
81
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

62
62
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

124
124
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

285
285
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

197
197
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

127
127
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

468
468
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

315
315
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

117
117

Meer sportnieuws