Virton strikt nieuwe coach: extra versterking op komst

65 stemmen
Virton strikt nieuwe coach: extra versterking op komst

Excelsior Virton heeft een nieuwe coach: Pablo Correa. Die gaf woensdagmiddag zijn eerste (video)persconferentie, een paar uur nadat zijn officiële aankomst in Gaume officieel was gemaakt.


De Frans-Uruguayaanse coach vertrouwt op een gezonde agressiviteit in de ploeg en een goede organisatie om het behoud te verzekeren. De opvolger van Christophe Grégoire, die zondag de wedstrijd van Virton al vanop afstand volgde, verborg niet dat hij blij was een uitdaging te vinden na meer dan twee en een half jaar zonder club te hebben gezeten. Zijn laatste werk als clubcoach dateert van 2019, toen hij bij Auxerre in de Ligue 2 aan de slag was. "Ik had een slechte tijd zonder voetbal, gaf de oud-coach van Nancy toe. Zeker toen het niet meer mogelijk was om naar het stadion te gaan. Ik had voorstellen, maar die pasten niet bij mij. Waarom Virton? Omdat ik een goed gevoel had na een aantal gesprekken met het bestuur. Ik ben iemand die veel op gevoel beslist. Zondag waardeerde ik de motivatie en de vastberadenheid van het team, maar er zijn dingen die moeten veranderen. "

Een agressief blok 
Pablo Correa (54) zit in het vak sinds 2002 en heeft Nancy twee keer van de Ligue 2 naar de Ligue 1 geloodst. Net als promotiespecialist Dennis Van Wijk. Hij staat bekend als een verdedigende coach en geeft er de voorkeur aan om een goed blok dat de tegenstander zal irriteren. Een duidelijke erfenis van zijn verleden in Uruguay, Correa dringt sterk aan op het idee van agressiviteit in de ploeg. " Er moet een echte overmijn-lijk-mentaliteit heersen in de ploeg. Dat is noodzakelijk in het voetbal en misschien zelfs meer op een niveau als dat van in 1B", is de visie van Correa. 

De nieuwe coach van Virton sprak ook nog over mogelijke transfers. "Je hebt er minstens één per linie nodig", zei hij. Daaropvolgend verduidelijkte sportief directeur Tom Van den Abbeele dat er naar alle waarschijnlijkheid drie aanwinsten bijkomen. Idealiter gebeurt dat nog vóór de hervatting van de training en de start van het trainingskamp.

Zien we Virton volgend seizoen ook nog in 1B?

Meest recent

Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

3
3
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

41
41
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

64
64
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

25
25
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

45
45
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

36
36
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

45
45
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

180
180
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

126
126
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

102
102
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

29
29
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

262
262
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

156
156
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

61
61
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

44
44
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

91
91
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

308
308
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

237
237
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

112
112
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

768
768
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

346
346
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

796
796

Meer sportnieuws