Virton strikt nieuwe coach: extra versterking op komst

65 stemmen
Virton strikt nieuwe coach: extra versterking op komst

Excelsior Virton heeft een nieuwe coach: Pablo Correa. Die gaf woensdagmiddag zijn eerste (video)persconferentie, een paar uur nadat zijn officiële aankomst in Gaume officieel was gemaakt.


De Frans-Uruguayaanse coach vertrouwt op een gezonde agressiviteit in de ploeg en een goede organisatie om het behoud te verzekeren. De opvolger van Christophe Grégoire, die zondag de wedstrijd van Virton al vanop afstand volgde, verborg niet dat hij blij was een uitdaging te vinden na meer dan twee en een half jaar zonder club te hebben gezeten. Zijn laatste werk als clubcoach dateert van 2019, toen hij bij Auxerre in de Ligue 2 aan de slag was. "Ik had een slechte tijd zonder voetbal, gaf de oud-coach van Nancy toe. Zeker toen het niet meer mogelijk was om naar het stadion te gaan. Ik had voorstellen, maar die pasten niet bij mij. Waarom Virton? Omdat ik een goed gevoel had na een aantal gesprekken met het bestuur. Ik ben iemand die veel op gevoel beslist. Zondag waardeerde ik de motivatie en de vastberadenheid van het team, maar er zijn dingen die moeten veranderen. "

Een agressief blok 
Pablo Correa (54) zit in het vak sinds 2002 en heeft Nancy twee keer van de Ligue 2 naar de Ligue 1 geloodst. Net als promotiespecialist Dennis Van Wijk. Hij staat bekend als een verdedigende coach en geeft er de voorkeur aan om een goed blok dat de tegenstander zal irriteren. Een duidelijke erfenis van zijn verleden in Uruguay, Correa dringt sterk aan op het idee van agressiviteit in de ploeg. " Er moet een echte overmijn-lijk-mentaliteit heersen in de ploeg. Dat is noodzakelijk in het voetbal en misschien zelfs meer op een niveau als dat van in 1B", is de visie van Correa. 

De nieuwe coach van Virton sprak ook nog over mogelijke transfers. "Je hebt er minstens één per linie nodig", zei hij. Daaropvolgend verduidelijkte sportief directeur Tom Van den Abbeele dat er naar alle waarschijnlijkheid drie aanwinsten bijkomen. Idealiter gebeurt dat nog vóór de hervatting van de training en de start van het trainingskamp.

Zien we Virton volgend seizoen ook nog in 1B?

Meest recent

Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

5
5
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

39
39
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

25
25
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

189
189
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

15
15
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

74
74
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

53
53
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

667
667
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

523
523
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

184
184
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

32
32
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

336
336
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

324
324
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

392
392
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

321
321
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

377
377
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

49
49
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

177
177
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

534
534
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

241
241
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

113
113
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

340
340
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

113
113
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

447
447
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

143
143

Meer sportnieuws