TU: 'CDK blijft, Witsel naar Premier League'

door
TU: 'CDK blijft, Witsel naar Premier League'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Charles de Ketelaere kan op heel wat interesse rekenen. Het goudhaantje van Club Brugge stond naar verluidt in de belangstelling van Tottenham, maar Antonio Conte heeft andere plannen volgens Fiorentina News. Corriere di Puglia e Luciana stelt dan weer dat CDK nog steeds erg gewild is door AC Milan. De Rossoneri zouden wel pas een bod doen als de Brugse vraagprijs zakt. Dat lijkt uitgesloten komende winter, waardoor de speler nog tot de zomer in België lijkt te blijven.  

Volgens Calciomercato heeft Club Brugge navraag gedaan naar Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter staat al lang op de shortlist van Club, dat toen het pleit verloor van AS Roma. Zij betaalden 7 miljoen euro aan Dallas om hem vast te leggen, maar onder José Mourinho komt de talentvolle verdediger niet aan de bak. Ook Hull City zou hem willen, en ook Sampdoria en Troyes werden al genoemd.

Club zou volgens het medium Correio bovendien meer kans maken op een transfer van Mathues Bahia. Zijn club EC Bahia zou namelijk een vervanger gevonden hebben, waardoor een transfer dichterbij lijkt. De speler zou al een aanbieding op zak hebben van de landskampioen. Nog bij Club zou de entourage van Matej Mitrovic aansturen op een contractontbinding. Dat meldt Het Nieuwsblad.

RSC Anderlecht zou willen shoppen bij PSG. Volgens Goal heeft RSCA zijn oog laten vallen op Djeidi Gassama. Dat is een achttienjarige flankaanvaller die uitkomt voor de U19 van de Franse topclub. Daar speelde hij een zeer sterke Youth League, waar hij 5 keer scoorde en 2 assists uitdeelde. Tegen Club NXT was hij in twee wedstrijden goed voor één treffer. Hij ligt tot midden 2023 onder contract in Parijs.

Theo Bongonda zou mits een goed bod wel eens kunnen vertrekken in januari. Daarom heeft Racing Genk heeft volgens MVS Foot interesse in Faïz Selemani. Dat is geen toeval, want de flankaanvaller van KV Kortrijk heeft namelijk dezelfde makelaar. Mogelijk werd Selemani aangeboden bij de Limburgers.

Sporting Charleroi heeft Shamar Nicholson verkocht aan Spartak Moskou. En de Carolo’s zouden daarbij langs de kassa gepasseerd zijn. De Russen zouden 10 miljoen euro betaald hebben voor de Jamaicaan, de tweede duurste uitgaande transfer ooit voor de club. Charleroi betaalde zelf 1,5 miljoen euro voor Nicholson.
Charleroi zou ook nog zaakjes kunnen doen met AA Gent. Sudpresse meldt namelijk dat de Henegouwse club doordrukt voor de komst van Vakoun Bayo. Het transferdossier zou al in de afrondende fase zitten.

Standard wil af van twee verdedigers, als we LDH mogen geloven. De Rouches zouden Nicolas Gavory en Moussa Sissako willen lozen volgens de krant. Gavory zou alvast interesse genieten van het Franse Clermont.

BUITENLAND

Lamkel Zé is nog altijd eigendom van Antwerp, maar speelt al even in Slovakije bij DAC. Daar zou hij na enkele maanden willen vertrekken volgens Het Nieuwsblad. Bij Antwerp lijkt zijn verhaal evenwel over.

Hakim Ziyech zit meer dan hem lief is op de bank bij Chelsea. De Marokkaan zou volgens BILD naar Duitsland kunnen. Borussia Dortmund zou concrete interesse tonen. Zijn salaris is wel een probleem. Daarom zouden de Borussen denken aan een huurbeurt, met mogelijk een aankoopoptie. Sport 1 weet dan weer dat hij bij FC Barcelona het plan B is voor Ferran Torres.

Mauro Icardi komt niet uit de verf bij PSG. De Argentijn speelt er een bijrol en zou tijdens een van de komende mercato's kunnen vertrekken. Volgens La Gazzetta dello Sport ligt Juventus op de loer voor de spits. Vanwege de mogelijke hoge transfersom voor Icardi denkt de Oude Dame aan een ruildeal met middenvelder Arthur.

Bij FC Barcelona zou Xavi vijf spelers naar de uitgang duwen. Dat meldt AS. Coutinho, Umtiti, de Jong, Dest en Demir mogen Camp Nou allemaal verlaten.

Maxime Busi gaat volgens La Gazzetta dello Sport Parma verlaten. De club zou een akkoord hebben over een transfer met het Franse Stade Reims. Het zou gaan om een huurbeurt met verplichte aankoopoptie. Bij Reims komt Busi Thomas Foket tegen.

Erling Haaland staat op het lijstje van elke grote club. Nu zou ook Liverpool zich mengen in de strijd om het goudhaantje van Dortmund. Dat meldt Sky Deutschland. De Reds zullen wel moeten afrekenen met moordende concurrentie. Liverpool zou dan weer afscheid kunnen nemen van Joe Gomez. Die zou volgens Daily Mail in beeld zijn bij Real Madrid.

Nog bij de Reds is er onzekerheid over de toekomst van sterspeler Mohamed Salah. Komende zomer begint hij namelijk aan zijn laatste contractjaar. De onderhandelingen over een verlenging zouden moeizaam verlopen. Salah zal niet zomaar tekenen en wil sportieve versterkingen zien, weet The Express. Er zou een echte topspits moeten bijkomen. Marc Behrenbeck (Sky Germany) schuift de naam van Haaland naar voren.

Francesco Antonucci zou mogen beschikken bij Feyenoord. De Belg komt dit seizoen niet veel aan spelen toe. De Telegraaf meldt dat ex-club Volendam hem will huren. Ook het Franse Troyes wordt genoemd. De speler zelf zou zich beter voelen bij een overgang naar Volendam.

Axel Witsel lijkt in januari te mogen beschikken bij Borussia Dortmund, weet het Duitse Expresse. Hetzelfde medium schuift Newcastle United naar voren als mogelijke bestemming. Ook Juventus en Barcelona werden al genoemd.

LEES OOK: Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Zal CDK naar AC Milan gaan?

Meest recent

Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

22
22
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

30
30
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

121
121
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

208
208
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

47
47
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

296
296
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

107
107
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

731
731
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

159
159
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

652
652
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

67
67
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

173
173
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

227
227
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

86
86
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

179
179
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

575
575
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

32
32
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

266
266
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

559
559
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

209
209
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

175
175
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

98
98

Meer sportnieuws