TU: 'CDK blijft, Witsel naar Premier League'

door
TU: 'CDK blijft, Witsel naar Premier League'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Charles de Ketelaere kan op heel wat interesse rekenen. Het goudhaantje van Club Brugge stond naar verluidt in de belangstelling van Tottenham, maar Antonio Conte heeft andere plannen volgens Fiorentina News. Corriere di Puglia e Luciana stelt dan weer dat CDK nog steeds erg gewild is door AC Milan. De Rossoneri zouden wel pas een bod doen als de Brugse vraagprijs zakt. Dat lijkt uitgesloten komende winter, waardoor de speler nog tot de zomer in België lijkt te blijven.  

Volgens Calciomercato heeft Club Brugge navraag gedaan naar Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter staat al lang op de shortlist van Club, dat toen het pleit verloor van AS Roma. Zij betaalden 7 miljoen euro aan Dallas om hem vast te leggen, maar onder José Mourinho komt de talentvolle verdediger niet aan de bak. Ook Hull City zou hem willen, en ook Sampdoria en Troyes werden al genoemd.

Club zou volgens het medium Correio bovendien meer kans maken op een transfer van Mathues Bahia. Zijn club EC Bahia zou namelijk een vervanger gevonden hebben, waardoor een transfer dichterbij lijkt. De speler zou al een aanbieding op zak hebben van de landskampioen. Nog bij Club zou de entourage van Matej Mitrovic aansturen op een contractontbinding. Dat meldt Het Nieuwsblad.

RSC Anderlecht zou willen shoppen bij PSG. Volgens Goal heeft RSCA zijn oog laten vallen op Djeidi Gassama. Dat is een achttienjarige flankaanvaller die uitkomt voor de U19 van de Franse topclub. Daar speelde hij een zeer sterke Youth League, waar hij 5 keer scoorde en 2 assists uitdeelde. Tegen Club NXT was hij in twee wedstrijden goed voor één treffer. Hij ligt tot midden 2023 onder contract in Parijs.

Theo Bongonda zou mits een goed bod wel eens kunnen vertrekken in januari. Daarom heeft Racing Genk heeft volgens MVS Foot interesse in Faïz Selemani. Dat is geen toeval, want de flankaanvaller van KV Kortrijk heeft namelijk dezelfde makelaar. Mogelijk werd Selemani aangeboden bij de Limburgers.

Sporting Charleroi heeft Shamar Nicholson verkocht aan Spartak Moskou. En de Carolo’s zouden daarbij langs de kassa gepasseerd zijn. De Russen zouden 10 miljoen euro betaald hebben voor de Jamaicaan, de tweede duurste uitgaande transfer ooit voor de club. Charleroi betaalde zelf 1,5 miljoen euro voor Nicholson.
Charleroi zou ook nog zaakjes kunnen doen met AA Gent. Sudpresse meldt namelijk dat de Henegouwse club doordrukt voor de komst van Vakoun Bayo. Het transferdossier zou al in de afrondende fase zitten.

Standard wil af van twee verdedigers, als we LDH mogen geloven. De Rouches zouden Nicolas Gavory en Moussa Sissako willen lozen volgens de krant. Gavory zou alvast interesse genieten van het Franse Clermont.

BUITENLAND

Lamkel Zé is nog altijd eigendom van Antwerp, maar speelt al even in Slovakije bij DAC. Daar zou hij na enkele maanden willen vertrekken volgens Het Nieuwsblad. Bij Antwerp lijkt zijn verhaal evenwel over.

Hakim Ziyech zit meer dan hem lief is op de bank bij Chelsea. De Marokkaan zou volgens BILD naar Duitsland kunnen. Borussia Dortmund zou concrete interesse tonen. Zijn salaris is wel een probleem. Daarom zouden de Borussen denken aan een huurbeurt, met mogelijk een aankoopoptie. Sport 1 weet dan weer dat hij bij FC Barcelona het plan B is voor Ferran Torres.

Mauro Icardi komt niet uit de verf bij PSG. De Argentijn speelt er een bijrol en zou tijdens een van de komende mercato's kunnen vertrekken. Volgens La Gazzetta dello Sport ligt Juventus op de loer voor de spits. Vanwege de mogelijke hoge transfersom voor Icardi denkt de Oude Dame aan een ruildeal met middenvelder Arthur.

Bij FC Barcelona zou Xavi vijf spelers naar de uitgang duwen. Dat meldt AS. Coutinho, Umtiti, de Jong, Dest en Demir mogen Camp Nou allemaal verlaten.

Maxime Busi gaat volgens La Gazzetta dello Sport Parma verlaten. De club zou een akkoord hebben over een transfer met het Franse Stade Reims. Het zou gaan om een huurbeurt met verplichte aankoopoptie. Bij Reims komt Busi Thomas Foket tegen.

Erling Haaland staat op het lijstje van elke grote club. Nu zou ook Liverpool zich mengen in de strijd om het goudhaantje van Dortmund. Dat meldt Sky Deutschland. De Reds zullen wel moeten afrekenen met moordende concurrentie. Liverpool zou dan weer afscheid kunnen nemen van Joe Gomez. Die zou volgens Daily Mail in beeld zijn bij Real Madrid.

Nog bij de Reds is er onzekerheid over de toekomst van sterspeler Mohamed Salah. Komende zomer begint hij namelijk aan zijn laatste contractjaar. De onderhandelingen over een verlenging zouden moeizaam verlopen. Salah zal niet zomaar tekenen en wil sportieve versterkingen zien, weet The Express. Er zou een echte topspits moeten bijkomen. Marc Behrenbeck (Sky Germany) schuift de naam van Haaland naar voren.

Francesco Antonucci zou mogen beschikken bij Feyenoord. De Belg komt dit seizoen niet veel aan spelen toe. De Telegraaf meldt dat ex-club Volendam hem will huren. Ook het Franse Troyes wordt genoemd. De speler zelf zou zich beter voelen bij een overgang naar Volendam.

Axel Witsel lijkt in januari te mogen beschikken bij Borussia Dortmund, weet het Duitse Expresse. Hetzelfde medium schuift Newcastle United naar voren als mogelijke bestemming. Ook Juventus en Barcelona werden al genoemd.

LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Zal CDK naar AC Milan gaan?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

9
9
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

65
65
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

24
24
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

37
37
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

236
236
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

78
78
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

131
131
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

110
110
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

484
484
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

356
356
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

520
520
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

226
226
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

220
220
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

222
222
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

227
227
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

437
437
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

658
658
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

503
503
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

297
297
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

499
499
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

736
736
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

438
438
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

444
444

Meer sportnieuws