TU: 'CDK blijft, Witsel naar Premier League'

door
TU: 'CDK blijft, Witsel naar Premier League'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Charles de Ketelaere kan op heel wat interesse rekenen. Het goudhaantje van Club Brugge stond naar verluidt in de belangstelling van Tottenham, maar Antonio Conte heeft andere plannen volgens Fiorentina News. Corriere di Puglia e Luciana stelt dan weer dat CDK nog steeds erg gewild is door AC Milan. De Rossoneri zouden wel pas een bod doen als de Brugse vraagprijs zakt. Dat lijkt uitgesloten komende winter, waardoor de speler nog tot de zomer in België lijkt te blijven.  

Volgens Calciomercato heeft Club Brugge navraag gedaan naar Bryan Reynolds. De Amerikaanse rechtsachter staat al lang op de shortlist van Club, dat toen het pleit verloor van AS Roma. Zij betaalden 7 miljoen euro aan Dallas om hem vast te leggen, maar onder José Mourinho komt de talentvolle verdediger niet aan de bak. Ook Hull City zou hem willen, en ook Sampdoria en Troyes werden al genoemd.

Club zou volgens het medium Correio bovendien meer kans maken op een transfer van Mathues Bahia. Zijn club EC Bahia zou namelijk een vervanger gevonden hebben, waardoor een transfer dichterbij lijkt. De speler zou al een aanbieding op zak hebben van de landskampioen. Nog bij Club zou de entourage van Matej Mitrovic aansturen op een contractontbinding. Dat meldt Het Nieuwsblad.

RSC Anderlecht zou willen shoppen bij PSG. Volgens Goal heeft RSCA zijn oog laten vallen op Djeidi Gassama. Dat is een achttienjarige flankaanvaller die uitkomt voor de U19 van de Franse topclub. Daar speelde hij een zeer sterke Youth League, waar hij 5 keer scoorde en 2 assists uitdeelde. Tegen Club NXT was hij in twee wedstrijden goed voor één treffer. Hij ligt tot midden 2023 onder contract in Parijs.

Theo Bongonda zou mits een goed bod wel eens kunnen vertrekken in januari. Daarom heeft Racing Genk heeft volgens MVS Foot interesse in Faïz Selemani. Dat is geen toeval, want de flankaanvaller van KV Kortrijk heeft namelijk dezelfde makelaar. Mogelijk werd Selemani aangeboden bij de Limburgers.

Sporting Charleroi heeft Shamar Nicholson verkocht aan Spartak Moskou. En de Carolo’s zouden daarbij langs de kassa gepasseerd zijn. De Russen zouden 10 miljoen euro betaald hebben voor de Jamaicaan, de tweede duurste uitgaande transfer ooit voor de club. Charleroi betaalde zelf 1,5 miljoen euro voor Nicholson.
Charleroi zou ook nog zaakjes kunnen doen met AA Gent. Sudpresse meldt namelijk dat de Henegouwse club doordrukt voor de komst van Vakoun Bayo. Het transferdossier zou al in de afrondende fase zitten.

Standard wil af van twee verdedigers, als we LDH mogen geloven. De Rouches zouden Nicolas Gavory en Moussa Sissako willen lozen volgens de krant. Gavory zou alvast interesse genieten van het Franse Clermont.

BUITENLAND

Lamkel Zé is nog altijd eigendom van Antwerp, maar speelt al even in Slovakije bij DAC. Daar zou hij na enkele maanden willen vertrekken volgens Het Nieuwsblad. Bij Antwerp lijkt zijn verhaal evenwel over.

Hakim Ziyech zit meer dan hem lief is op de bank bij Chelsea. De Marokkaan zou volgens BILD naar Duitsland kunnen. Borussia Dortmund zou concrete interesse tonen. Zijn salaris is wel een probleem. Daarom zouden de Borussen denken aan een huurbeurt, met mogelijk een aankoopoptie. Sport 1 weet dan weer dat hij bij FC Barcelona het plan B is voor Ferran Torres.

Mauro Icardi komt niet uit de verf bij PSG. De Argentijn speelt er een bijrol en zou tijdens een van de komende mercato's kunnen vertrekken. Volgens La Gazzetta dello Sport ligt Juventus op de loer voor de spits. Vanwege de mogelijke hoge transfersom voor Icardi denkt de Oude Dame aan een ruildeal met middenvelder Arthur.

Bij FC Barcelona zou Xavi vijf spelers naar de uitgang duwen. Dat meldt AS. Coutinho, Umtiti, de Jong, Dest en Demir mogen Camp Nou allemaal verlaten.

Maxime Busi gaat volgens La Gazzetta dello Sport Parma verlaten. De club zou een akkoord hebben over een transfer met het Franse Stade Reims. Het zou gaan om een huurbeurt met verplichte aankoopoptie. Bij Reims komt Busi Thomas Foket tegen.

Erling Haaland staat op het lijstje van elke grote club. Nu zou ook Liverpool zich mengen in de strijd om het goudhaantje van Dortmund. Dat meldt Sky Deutschland. De Reds zullen wel moeten afrekenen met moordende concurrentie. Liverpool zou dan weer afscheid kunnen nemen van Joe Gomez. Die zou volgens Daily Mail in beeld zijn bij Real Madrid.

Nog bij de Reds is er onzekerheid over de toekomst van sterspeler Mohamed Salah. Komende zomer begint hij namelijk aan zijn laatste contractjaar. De onderhandelingen over een verlenging zouden moeizaam verlopen. Salah zal niet zomaar tekenen en wil sportieve versterkingen zien, weet The Express. Er zou een echte topspits moeten bijkomen. Marc Behrenbeck (Sky Germany) schuift de naam van Haaland naar voren.

Francesco Antonucci zou mogen beschikken bij Feyenoord. De Belg komt dit seizoen niet veel aan spelen toe. De Telegraaf meldt dat ex-club Volendam hem will huren. Ook het Franse Troyes wordt genoemd. De speler zelf zou zich beter voelen bij een overgang naar Volendam.

Axel Witsel lijkt in januari te mogen beschikken bij Borussia Dortmund, weet het Duitse Expresse. Hetzelfde medium schuift Newcastle United naar voren als mogelijke bestemming. Ook Juventus en Barcelona werden al genoemd.

LEES OOK: Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Zal CDK naar AC Milan gaan?

Meest recent

Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

37
37
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

110
110
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

89
89
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

54
54
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

27
27
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

175
175
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

54
54
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

148
148
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

250
250
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

76
76
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

143
143
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

60
60
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

105
105
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

193
193
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

164
164
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

608
608
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

136
136
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

80
80
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

66
66
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

108
108
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

207
207
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

186
186

Meer sportnieuws