CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

door
CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

Het Belgische voetbal moet op dit moment afrekenen met meerdere problemen tegelijkertijd. Zo zijn er in het recente verleden al incidenten geweest met pyrotechnisch materiaal, en dit weekend was er ook de racismerel rond Vincent Kompany.


Dat incident overschaduwt het weekend en doet ons voetbal alweer in een negatief daglicht staan. De Anderlecht-coach reageerde aangeslagen na de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht. Hij gaf aan de hele wedstrijd racistisch bejegend te zijn geweest door supporters van Club Brugge. Na het incident liepen er heel wat verontwaardigde reacties binnen met één algemene teneur: dit moet stoppen.

LUKAKU WOEDEND

De misschien wel meest verontwaardigde persoon was Romelu Lukaku. De Chelsea-spits gaf op Instagram uiting aan zijn woede en liet geen spaander heel van de Pro League. "Fuck jullie hashtags", schreef hij onder meer. Een boodschap die niet veel aan de verbeelding overlaat en de Pro League wil aanzetten om ook eens daadwerkelijk maatregelen te treffen tegen racisme in het Belgische voetbal. De Pro League reageerde en zegt haar verantwoordelijkheid op te nemen.

Ook de voetbalbond erkent dat er een racismeprobleem is in onze voetbalwereld. Vandaag kwam CEO Peter Bossaert aan het woord, onder meer over de woorden van Big Rom. Die zullen ongetwijfeld niet alleen aan de Pro League, maar ook aan de voetbalbond gericht geweest zijn.

"Romelu was de eerste die me belde, toen het gebeurd was. Omdat Kompany de stamvader is van Belgisch internationaal voetbalsucces met een diverse achtergrond", citeert Sporza Bossaert. De CEO geeft ook enkele concrete voorbeelden van maatregelen. Zo heeft hij het over een Diversity Board, die bestaat uit mensen van verschillende origines. Zijn nemen regelmatig bepaalde zaken onder de loep, klinkt het. 

LEES OOK: Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Doet de KBVB genoeg?

Meest recent

Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

12
12
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

42
42
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

121
121
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

62
62
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

46
46
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

390
390
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

89
89
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

282
282
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

484
484
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

300
300
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

348
348
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

365
365
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

58
58
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

420
420
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

72
72
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

73
73
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

86
86
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

246
246
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

250
250
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

447
447
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

91
91
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

191
191
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

315
315
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

205
205
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

76
76

Meer sportnieuws