CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

door
CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

Het Belgische voetbal moet op dit moment afrekenen met meerdere problemen tegelijkertijd. Zo zijn er in het recente verleden al incidenten geweest met pyrotechnisch materiaal, en dit weekend was er ook de racismerel rond Vincent Kompany.


Dat incident overschaduwt het weekend en doet ons voetbal alweer in een negatief daglicht staan. De Anderlecht-coach reageerde aangeslagen na de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht. Hij gaf aan de hele wedstrijd racistisch bejegend te zijn geweest door supporters van Club Brugge. Na het incident liepen er heel wat verontwaardigde reacties binnen met één algemene teneur: dit moet stoppen.

LUKAKU WOEDEND

De misschien wel meest verontwaardigde persoon was Romelu Lukaku. De Chelsea-spits gaf op Instagram uiting aan zijn woede en liet geen spaander heel van de Pro League. "Fuck jullie hashtags", schreef hij onder meer. Een boodschap die niet veel aan de verbeelding overlaat en de Pro League wil aanzetten om ook eens daadwerkelijk maatregelen te treffen tegen racisme in het Belgische voetbal. De Pro League reageerde en zegt haar verantwoordelijkheid op te nemen.

Ook de voetbalbond erkent dat er een racismeprobleem is in onze voetbalwereld. Vandaag kwam CEO Peter Bossaert aan het woord, onder meer over de woorden van Big Rom. Die zullen ongetwijfeld niet alleen aan de Pro League, maar ook aan de voetbalbond gericht geweest zijn.

"Romelu was de eerste die me belde, toen het gebeurd was. Omdat Kompany de stamvader is van Belgisch internationaal voetbalsucces met een diverse achtergrond", citeert Sporza Bossaert. De CEO geeft ook enkele concrete voorbeelden van maatregelen. Zo heeft hij het over een Diversity Board, die bestaat uit mensen van verschillende origines. Zijn nemen regelmatig bepaalde zaken onder de loep, klinkt het. 

LEES OOK: Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Doet de KBVB genoeg?

Meest recent

Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

63
63
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

29
29
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

195
195
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

123
123
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

155
155
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

315
315
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

84
84
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

275
275
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

233
233
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

459
459
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

141
141
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

444
444
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

102
102
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

67
67
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

235
235
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

60
60
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

163
163
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

193
193
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

95
95
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

341
341
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

577
577
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

108
108
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

34
34
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

540
540
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

139
139

Meer sportnieuws