CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

door
CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

Het Belgische voetbal moet op dit moment afrekenen met meerdere problemen tegelijkertijd. Zo zijn er in het recente verleden al incidenten geweest met pyrotechnisch materiaal, en dit weekend was er ook de racismerel rond Vincent Kompany.


Dat incident overschaduwt het weekend en doet ons voetbal alweer in een negatief daglicht staan. De Anderlecht-coach reageerde aangeslagen na de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht. Hij gaf aan de hele wedstrijd racistisch bejegend te zijn geweest door supporters van Club Brugge. Na het incident liepen er heel wat verontwaardigde reacties binnen met één algemene teneur: dit moet stoppen.

LUKAKU WOEDEND

De misschien wel meest verontwaardigde persoon was Romelu Lukaku. De Chelsea-spits gaf op Instagram uiting aan zijn woede en liet geen spaander heel van de Pro League. "Fuck jullie hashtags", schreef hij onder meer. Een boodschap die niet veel aan de verbeelding overlaat en de Pro League wil aanzetten om ook eens daadwerkelijk maatregelen te treffen tegen racisme in het Belgische voetbal. De Pro League reageerde en zegt haar verantwoordelijkheid op te nemen.

Ook de voetbalbond erkent dat er een racismeprobleem is in onze voetbalwereld. Vandaag kwam CEO Peter Bossaert aan het woord, onder meer over de woorden van Big Rom. Die zullen ongetwijfeld niet alleen aan de Pro League, maar ook aan de voetbalbond gericht geweest zijn.

"Romelu was de eerste die me belde, toen het gebeurd was. Omdat Kompany de stamvader is van Belgisch internationaal voetbalsucces met een diverse achtergrond", citeert Sporza Bossaert. De CEO geeft ook enkele concrete voorbeelden van maatregelen. Zo heeft hij het over een Diversity Board, die bestaat uit mensen van verschillende origines. Zijn nemen regelmatig bepaalde zaken onder de loep, klinkt het. 

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Doet de KBVB genoeg?

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

9
9
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

9
9
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

142
142
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

31
31
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

47
47
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

146
146
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

128
128
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

105
105
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

127
127
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

257
257
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

265
265
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

68
68
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

28
28
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

157
157
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

417
417
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

339
339
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

239
239
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

275
275
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

81
81
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

238
238
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

295
295
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

394
394
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

102
102

Meer sportnieuws