CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

door
CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

Het Belgische voetbal moet op dit moment afrekenen met meerdere problemen tegelijkertijd. Zo zijn er in het recente verleden al incidenten geweest met pyrotechnisch materiaal, en dit weekend was er ook de racismerel rond Vincent Kompany.


Dat incident overschaduwt het weekend en doet ons voetbal alweer in een negatief daglicht staan. De Anderlecht-coach reageerde aangeslagen na de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht. Hij gaf aan de hele wedstrijd racistisch bejegend te zijn geweest door supporters van Club Brugge. Na het incident liepen er heel wat verontwaardigde reacties binnen met één algemene teneur: dit moet stoppen.

LUKAKU WOEDEND

De misschien wel meest verontwaardigde persoon was Romelu Lukaku. De Chelsea-spits gaf op Instagram uiting aan zijn woede en liet geen spaander heel van de Pro League. "Fuck jullie hashtags", schreef hij onder meer. Een boodschap die niet veel aan de verbeelding overlaat en de Pro League wil aanzetten om ook eens daadwerkelijk maatregelen te treffen tegen racisme in het Belgische voetbal. De Pro League reageerde en zegt haar verantwoordelijkheid op te nemen.

Ook de voetbalbond erkent dat er een racismeprobleem is in onze voetbalwereld. Vandaag kwam CEO Peter Bossaert aan het woord, onder meer over de woorden van Big Rom. Die zullen ongetwijfeld niet alleen aan de Pro League, maar ook aan de voetbalbond gericht geweest zijn.

"Romelu was de eerste die me belde, toen het gebeurd was. Omdat Kompany de stamvader is van Belgisch internationaal voetbalsucces met een diverse achtergrond", citeert Sporza Bossaert. De CEO geeft ook enkele concrete voorbeelden van maatregelen. Zo heeft hij het over een Diversity Board, die bestaat uit mensen van verschillende origines. Zijn nemen regelmatig bepaalde zaken onder de loep, klinkt het. 

LEES OOK: ‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Doet de KBVB genoeg?

Meest recent

Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

55
55
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

114
114
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

132
132
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

181
181
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

33
33
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

305
305
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

557
557
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

215
215
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

227
227
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

56
56
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

118
118
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

310
310
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

316
316
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

199
199
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

28
28
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

197
197
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

267
267
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

347
347
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

367
367
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

115
115
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

349
349
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

267
267
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

215
215
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

224
224
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

259
259

Meer sportnieuws