CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

357 stemmen
CEO voetbalbond spreekt over snoeiharde kritiek Lukaku

Het Belgische voetbal moet op dit moment afrekenen met meerdere problemen tegelijkertijd. Zo zijn er in het recente verleden al incidenten geweest met pyrotechnisch materiaal, en dit weekend was er ook de racismerel rond Vincent Kompany.


Dat incident overschaduwt het weekend en doet ons voetbal alweer in een negatief daglicht staan. De Anderlecht-coach reageerde aangeslagen na de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht. Hij gaf aan de hele wedstrijd racistisch bejegend te zijn geweest door supporters van Club Brugge. Na het incident liepen er heel wat verontwaardigde reacties binnen met één algemene teneur: dit moet stoppen.

LUKAKU WOEDEND

De misschien wel meest verontwaardigde persoon was Romelu Lukaku. De Chelsea-spits gaf op Instagram uiting aan zijn woede en liet geen spaander heel van de Pro League. "Fuck jullie hashtags", schreef hij onder meer. Een boodschap die niet veel aan de verbeelding overlaat en de Pro League wil aanzetten om ook eens daadwerkelijk maatregelen te treffen tegen racisme in het Belgische voetbal. De Pro League reageerde en zegt haar verantwoordelijkheid op te nemen.

Ook de voetbalbond erkent dat er een racismeprobleem is in onze voetbalwereld. Vandaag kwam CEO Peter Bossaert aan het woord, onder meer over de woorden van Big Rom. Die zullen ongetwijfeld niet alleen aan de Pro League, maar ook aan de voetbalbond gericht geweest zijn.

"Romelu was de eerste die me belde, toen het gebeurd was. Omdat Kompany de stamvader is van Belgisch internationaal voetbalsucces met een diverse achtergrond", citeert Sporza Bossaert. De CEO geeft ook enkele concrete voorbeelden van maatregelen. Zo heeft hij het over een Diversity Board, die bestaat uit mensen van verschillende origines. Zijn nemen regelmatig bepaalde zaken onder de loep, klinkt het. 

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Doet de KBVB genoeg?

Meest recent

'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

14
14
Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

39
39
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

31
31
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

204
204
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

292
292
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

87
87
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

131
131
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

486
486
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

65
65
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

123
123
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

241
241
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

273
273
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

274
274
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

83
83
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

59
59
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

281
281
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

109
109
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

288
288
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

402
402
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

79
79
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

618
618
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

196
196
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

455
455

Meer sportnieuws