Barça waagt ultieme poging voor pikante transferdeal

door
Barça waagt ultieme poging voor pikante transferdeal

Een mix van sportief talent en een professionele mentaliteit. Dat soort voetballers wil Xavi Hernandez naar Camp Nou halen. Spelers die beantwoorden aan het Barça-DNA en die een onmiddellijke impact kunnen maken op het spel. Dat maakt het absoluut niet verwonderlijk dat de coach van Barcelona graag Noussair Mazraoui wil aantrekken.


MODERNE BACK

Een wingback met goede defensieve en aanvallende skills. Dat is de droom van menig Europese topclub. In het hedendaagse voetbal zijn dergelijke profielen zelfs van cruciaal belang geworden. Zoals Denzel Dumfries bijvoorbeeld, die bij Oranje meer aanvaller is dan back. Of Sergio Gomez bij Anderlecht, die in het Lotto park de ganse linkerflank voor z’n rekening neemt. En ook zoals Noussair Mazraoui bij Ajax, de Marokkaan die dit seizoen al goed is voor vier doelpunten en drie assists.



Door de combinatie van een aflopend contract in Amsterdam en zijn uniek arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten, is Mazraoui onlangs op de radar terechtgekomen van FC Barcelona. En da’s logisch ook. De 12-voudige international is volgende zomer namelijk gratis op te pikken bij Ajax en daarnaast beschikt Mazraoui over de juiste capaciteiten die naadloos aansluiten met het voetbal-DNA van Barça. Zo’n type dat Xavi Hernandez er dolgraag bij wil in Catalonië.

ATTRACTIE

Noussair Mazraoui vormt samen met Anthony de beste rechterflank van Nederland. En ook in de Champions League maakt de rechtsachter grote indruk. De 24-jarige is technisch begaafd, bezit een uitstekende balbehandeling, is explosief op de eerste meters en hij kan goed combineren. De Nederlandse pers omschrijft Mazraoui als een ware attractie, die eigenlijk zoveel meer is dan enkel maar een rechtsachter.



Daarnaast kan Mazraoui goed een man voorbij en pakt hij uit met een goede steekpass. Op het Europees grondgebied is er ook geen elegantere rechtsachter te vinden dan hem. “Hij beschikt over de technische vaardigheden van een Braziliaanse nummer tien”, schreef Het Parool eerder dit seizoen. Het is dan ook geen verrassing dat Ajax-coach Erik ten Hag Mazraoui’s naam altijd bijna als eerste zet op het wedstrijdformulier.

BARCELONA

Noussair Mazraoui behoort tot dezelfde Ajax-generatie van Donny van de Beek (Manchester United), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspurs) en Frenkie de Jong (FC Barcelona). En nu lijkt zijn tijd aangebroken om een mooie transfer naar het buitenland af te dwingen. Niet toevallig stapte Mazraoui eerder dit jaar over naar Mino Raiola, de supermakelaar die goede banden onderhoudt met zowat elke Europese topclub.



In de voorbije weken zat FC Barcelona geregeld samen met Raiola om een mogelijke overgang van zijn cliënt Erling Haaland te bespreken. Maar tijdens die gesprekken werd ook de toekomst van Noussair Mazraoui besproken. De Marokkaan wil geen vertrek forceren bij Ajax maar hij houdt uiteraard al zijn opties open met het oog op het aflopen van zijn huidig contract in Amsterdam.

GOUDEN DUO

Noussair Mazraoui is een speler die zich goed voelt in een aanvallende tactiek, zoals dat het geval is bij Ajax. Daar vormt de rechter flankverdediger een uniek duo met de Braziliaanse sterspeler Anthony. Het Amsterdams koppel lijkt zowat onhoudbaar in de Eredivisie maar ook in de Champions League maken Mazraoui en Anthony geregeld indruk. ’t Is grotendeels dankzij hen dat Ajax in de groepsfase kon uitpakken met een perfect rapport van 18 op 18.



Het gouden duo vindt elkaar bijna blindelings en ook naast het veld kunnen ze het goed vinden met elkaar. “Misschien ook omdat we allebei straatvoetballertjes waren. We zijn beiden technisch begaafd, redelijk snel en hebben lichte voetjes. Ik denk wel dat het publiek van ons kan smullen. Wij genieten zelf ook en maken graag plezier. Als je dat doet, speel je een flank ook gemakkelijker aan flarden”, zei Mazraoui daarover aan AD.

IDEAAL VOOR BARCA

De uitstekende prestaties van Mazraoui zijn dus ook FC Barcelona niet ontgaan, en dat is grotendeels dankzij de transformatie die de Marokkaan in het tussenseizoen heeft ondergaan. Erik ten Hag wilde namelijk Mazraoui’s gebrek aan rendement aanpakken, want in de vorige twee seizoenen scoorde hij maar één keer en gaf hij ook maar één assist. Dan zijn Mazraoui’s statistieken dit seizoen pakken beter met vier goals en drie assists.



De Marokkaan is in eerste plaats uiteraard een verdediger maar in het systeem van Ajax, en ook dat van Barcelona trouwens, wordt er gespeeld met opkomende verdedigers. De backs moeten dus ook een offensieve bijdrage leveren. En dat doet Mazraoui dit seizoen met succes. Hij maakte er een persoonlijke doelstelling van om zich te onderscheiden met goals en assists. “Ik ben nu ook superhongerig naar statistieken”, zei hij aan AD.

XAVI

Op het sportief gebied voldoet Mazraoui duidelijk aan de hoge vereisten die Xavi Hernandez verwacht op Camp Nou. Maar daarnaast draagt de coach van Barcelona ook een grote mate van professionaliteit en mentaliteit hoog in het vaandel. Zo moeten de spelers onder meer anderhalf uur voor de training aanwezig zijn op de club en treedt er een boetesysteem in voege. Voor Mazraoui zal dat alleszins geen probleem vormen.



De sterkhouder van Ajax focust zich de laatste jaren veel meer op zijn levensstijl. Mazraoui is nu nog veel meer bezig met goed slapen, gezond eten en water drinken. Dat deed hij voorheen ook al, maar hij legt de lat zo hoog mogelijk en dat is er aan te zien tussen de lijnen. Zijn fitheid ging naar een hoger niveau en dat is ook merkbaar aan zijn fysieke data. Die extra fitheid zorgt ervoor dat Mazraoui nog kracht overheeft om de achterlijn te halen, centers af te leveren en dribbels aan te gaan.

LEES OOK: 'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

Is Mazraoui een pure Barça-speler?

Meest recent

'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

53
53
Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

33
33
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

275
275
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

295
295
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

250
250
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

110
110
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

37
37
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

122
122
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

56
56
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

67
67
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

171
171
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

598
598
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

93
93
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

175
175
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

231
231
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

231
231
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

125
125
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

114
114
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

82
82
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

38
38
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

175
175
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

322
322
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

139
139
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

437
437

Meer sportnieuws