Barça waagt ultieme poging voor pikante transferdeal

243 stemmen
Barça waagt ultieme poging voor pikante transferdeal

Een mix van sportief talent en een professionele mentaliteit. Dat soort voetballers wil Xavi Hernandez naar Camp Nou halen. Spelers die beantwoorden aan het Barça-DNA en die een onmiddellijke impact kunnen maken op het spel. Dat maakt het absoluut niet verwonderlijk dat de coach van Barcelona graag Noussair Mazraoui wil aantrekken.


MODERNE BACK

Een wingback met goede defensieve en aanvallende skills. Dat is de droom van menig Europese topclub. In het hedendaagse voetbal zijn dergelijke profielen zelfs van cruciaal belang geworden. Zoals Denzel Dumfries bijvoorbeeld, die bij Oranje meer aanvaller is dan back. Of Sergio Gomez bij Anderlecht, die in het Lotto park de ganse linkerflank voor z’n rekening neemt. En ook zoals Noussair Mazraoui bij Ajax, de Marokkaan die dit seizoen al goed is voor vier doelpunten en drie assists.



Door de combinatie van een aflopend contract in Amsterdam en zijn uniek arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten, is Mazraoui onlangs op de radar terechtgekomen van FC Barcelona. En da’s logisch ook. De 12-voudige international is volgende zomer namelijk gratis op te pikken bij Ajax en daarnaast beschikt Mazraoui over de juiste capaciteiten die naadloos aansluiten met het voetbal-DNA van Barça. Zo’n type dat Xavi Hernandez er dolgraag bij wil in Catalonië.

ATTRACTIE

Noussair Mazraoui vormt samen met Anthony de beste rechterflank van Nederland. En ook in de Champions League maakt de rechtsachter grote indruk. De 24-jarige is technisch begaafd, bezit een uitstekende balbehandeling, is explosief op de eerste meters en hij kan goed combineren. De Nederlandse pers omschrijft Mazraoui als een ware attractie, die eigenlijk zoveel meer is dan enkel maar een rechtsachter.



Daarnaast kan Mazraoui goed een man voorbij en pakt hij uit met een goede steekpass. Op het Europees grondgebied is er ook geen elegantere rechtsachter te vinden dan hem. “Hij beschikt over de technische vaardigheden van een Braziliaanse nummer tien”, schreef Het Parool eerder dit seizoen. Het is dan ook geen verrassing dat Ajax-coach Erik ten Hag Mazraoui’s naam altijd bijna als eerste zet op het wedstrijdformulier.

BARCELONA

Noussair Mazraoui behoort tot dezelfde Ajax-generatie van Donny van de Beek (Manchester United), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspurs) en Frenkie de Jong (FC Barcelona). En nu lijkt zijn tijd aangebroken om een mooie transfer naar het buitenland af te dwingen. Niet toevallig stapte Mazraoui eerder dit jaar over naar Mino Raiola, de supermakelaar die goede banden onderhoudt met zowat elke Europese topclub.



In de voorbije weken zat FC Barcelona geregeld samen met Raiola om een mogelijke overgang van zijn cliënt Erling Haaland te bespreken. Maar tijdens die gesprekken werd ook de toekomst van Noussair Mazraoui besproken. De Marokkaan wil geen vertrek forceren bij Ajax maar hij houdt uiteraard al zijn opties open met het oog op het aflopen van zijn huidig contract in Amsterdam.

GOUDEN DUO

Noussair Mazraoui is een speler die zich goed voelt in een aanvallende tactiek, zoals dat het geval is bij Ajax. Daar vormt de rechter flankverdediger een uniek duo met de Braziliaanse sterspeler Anthony. Het Amsterdams koppel lijkt zowat onhoudbaar in de Eredivisie maar ook in de Champions League maken Mazraoui en Anthony geregeld indruk. ’t Is grotendeels dankzij hen dat Ajax in de groepsfase kon uitpakken met een perfect rapport van 18 op 18.



Het gouden duo vindt elkaar bijna blindelings en ook naast het veld kunnen ze het goed vinden met elkaar. “Misschien ook omdat we allebei straatvoetballertjes waren. We zijn beiden technisch begaafd, redelijk snel en hebben lichte voetjes. Ik denk wel dat het publiek van ons kan smullen. Wij genieten zelf ook en maken graag plezier. Als je dat doet, speel je een flank ook gemakkelijker aan flarden”, zei Mazraoui daarover aan AD.

IDEAAL VOOR BARCA

De uitstekende prestaties van Mazraoui zijn dus ook FC Barcelona niet ontgaan, en dat is grotendeels dankzij de transformatie die de Marokkaan in het tussenseizoen heeft ondergaan. Erik ten Hag wilde namelijk Mazraoui’s gebrek aan rendement aanpakken, want in de vorige twee seizoenen scoorde hij maar één keer en gaf hij ook maar één assist. Dan zijn Mazraoui’s statistieken dit seizoen pakken beter met vier goals en drie assists.



De Marokkaan is in eerste plaats uiteraard een verdediger maar in het systeem van Ajax, en ook dat van Barcelona trouwens, wordt er gespeeld met opkomende verdedigers. De backs moeten dus ook een offensieve bijdrage leveren. En dat doet Mazraoui dit seizoen met succes. Hij maakte er een persoonlijke doelstelling van om zich te onderscheiden met goals en assists. “Ik ben nu ook superhongerig naar statistieken”, zei hij aan AD.

XAVI

Op het sportief gebied voldoet Mazraoui duidelijk aan de hoge vereisten die Xavi Hernandez verwacht op Camp Nou. Maar daarnaast draagt de coach van Barcelona ook een grote mate van professionaliteit en mentaliteit hoog in het vaandel. Zo moeten de spelers onder meer anderhalf uur voor de training aanwezig zijn op de club en treedt er een boetesysteem in voege. Voor Mazraoui zal dat alleszins geen probleem vormen.



De sterkhouder van Ajax focust zich de laatste jaren veel meer op zijn levensstijl. Mazraoui is nu nog veel meer bezig met goed slapen, gezond eten en water drinken. Dat deed hij voorheen ook al, maar hij legt de lat zo hoog mogelijk en dat is er aan te zien tussen de lijnen. Zijn fitheid ging naar een hoger niveau en dat is ook merkbaar aan zijn fysieke data. Die extra fitheid zorgt ervoor dat Mazraoui nog kracht overheeft om de achterlijn te halen, centers af te leveren en dribbels aan te gaan.

LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Is Mazraoui een pure Barça-speler?

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen op 18-jarige flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

7
7
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

75
75
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

24
24
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

363
363
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

288
288
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

96
96
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

320
320
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

300
300
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

50
50
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

74
74
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

129
129
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

46
46
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

415
415
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

406
406
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

138
138
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

63
63
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

569
569
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

123
123
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

136
136
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

167
167
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

159
159
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

72
72
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

458
458

Meer sportnieuws