TU: 'Club Brugge wil toptalent, PSG denkt aan ruil Neymar'

door
TU: 'Club Brugge wil toptalent, PSG denkt aan ruil Neymar'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge toont interesse voor Orri Oskarsson van FC Kopenhagen. Dat meldt het Deense NordicBet. De zeventienjarige IJslander zou vijf miljoen euro plus bonussen moeten kosten. Oskarsson heeft bij Kopenhagen nog een contract tot midden 2024. Er zou wel zware concurrentie zijn voor Blauw-Zwart, van onder meer RB Leipzig, Ajax, Dortmund en Juventus.

Voor de verdediging denkt de landskampioen volgens Sportbladet aan Casper Widell van Helsingborgs. Club zou wel moeten afrekenen met concurrentie uit eigen land voor de 18-jarige centrale verdediger. Ook KRC Genk, AA Gent en RSC Anderlecht worden namelijk genoemd. Widell heeft nog een contract tot eind 2023 in Zweden.

RSC Anderlecht werd onlangs gelinkt aan Valentin Castellanos van New York Red Bulls. De Argentijn wordt echter ook gevolgd door Pep Guardiola, die zich lovend uitliet over de aanvaller. Daardoor lijkt de marktwaarde van de speler te gaan stijgen, waardoor Castellanos waarschijnlijk geen spek meer is voor de bek van Paars-Wit. Er worden bedragen genoemd van meer dan 10 miljoen euro.
 
BUITENLAND

PSG zou volgens El Nacional azen op de diensten van Barcelona-middenvelder Frenkie de Jong. De Franse club zou 50 miljoen euro over hebben voor de Nederlander, of een ruil op poten willen zetten met Neymar. De Braziliaan weegt zwaar op de loonlast in Parijs en met het vrijgekomen geld bij een ruil zou PSG een andere grote naam kunnen strikken. Het is wel zeer de vraag of Barça de Braziliaan kan terugnemen, omdat zijn loon niet van de poes is.

AC Milan zag onlangs Simon Kjaer voor de rest van het seizoen uitvallen. De Rossoneri zoeken een vervanger en zouden Sven Botman van Lille OSC willen halen volgens Gazzetta dello Sport. De Nederlandse verdediger zou tussen de 25-30 miljoen euro moeten kosten. Hij ligt nog tot midden 2025 vast in Noord-Frankrijk.

De Milanezen zouden bovendien - net als reeksgenoot Atalanta - graag Divock Origi halen in januari. Dat weet Calciomercato. Onze landgenoot liet zich de laatste tijd opmerken met enkele belangrijke doelpunten voor Liverpool, maar veel speelt hij niet in Engeland. In Italië zou de spits meer speelkansen kunnen krijgen.

FC Barcelona zoekt volop aanvallende versterking. Daarbij zou de Blaugrana volgens The Independent uitgekomen zijn bij Pierre-Emerick Aubameyang. Die verloor onlangs nog de aanvoerdersband bij Arsenal en zou op slechte voet leven met het clubbestuur. The Daily Telegraph meldt dat de Gabonees geen prioriteit zou zijn voor Barça. Hij is in januari namelijk onbeschikbaar door de Africa Cup en heeft ook een zwaar loon. Edinson Cavani wordt genoemd als alternatief.

SPORT weet dat Barça ook denkt aan een ruildeal met Internazionale. Daarbij zou de overbodige Luuk de Jong naar Milaan trekken. Alexis Sanchez, ex-Barcelona, zou de omgekeerde beweging maken. De Chileen zou in de Catalaanse hoofdstad meer aan spelen kunnen toekomen dan bij de Nerazzurri. De deal zou zo goed als rond zijn. Xavi moet enkel nog instemmen.

Barça zou bij Ajax dan weer Noussair Mazraoui wegplukken, weet SPORT. De rechtsachter zou weg willen en Barcelona als de ideale bestemming zien. Mazraoui zou niets kosten, want zijn contract loopt af in Amsterdam. Bij Ajax is hij een sterkhouder.

Real Madrid lijkt geneigd om Eden Hazard van de hand te doen. Bij een transfer zou de Koninklijke 30-40 procent willen terugverdienen van haar investering in onze landgenoot. Concreet zou dat een bedrag tussen de 34 en de 46 miljoen euro zijn. Franse bronnen melden alvast dat er interesse is van ex-club Lille OSC.

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

Zal Neymar terugkeren naar Barça?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

215
215
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

64
64
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

177
177
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

68
68
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

627
627
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

781
781
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

291
291
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

176
176
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

62
62
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

208
208
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

138
138
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

403
403
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

213
213
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

120
120
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

301
301
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

209
209
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

137
137
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

529
529
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

125
125
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

763
763

Meer sportnieuws