TU: 'Club Brugge wil toptalent, PSG denkt aan ruil Neymar'

door
TU: 'Club Brugge wil toptalent, PSG denkt aan ruil Neymar'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge toont interesse voor Orri Oskarsson van FC Kopenhagen. Dat meldt het Deense NordicBet. De zeventienjarige IJslander zou vijf miljoen euro plus bonussen moeten kosten. Oskarsson heeft bij Kopenhagen nog een contract tot midden 2024. Er zou wel zware concurrentie zijn voor Blauw-Zwart, van onder meer RB Leipzig, Ajax, Dortmund en Juventus.

Voor de verdediging denkt de landskampioen volgens Sportbladet aan Casper Widell van Helsingborgs. Club zou wel moeten afrekenen met concurrentie uit eigen land voor de 18-jarige centrale verdediger. Ook KRC Genk, AA Gent en RSC Anderlecht worden namelijk genoemd. Widell heeft nog een contract tot eind 2023 in Zweden.

RSC Anderlecht werd onlangs gelinkt aan Valentin Castellanos van New York Red Bulls. De Argentijn wordt echter ook gevolgd door Pep Guardiola, die zich lovend uitliet over de aanvaller. Daardoor lijkt de marktwaarde van de speler te gaan stijgen, waardoor Castellanos waarschijnlijk geen spek meer is voor de bek van Paars-Wit. Er worden bedragen genoemd van meer dan 10 miljoen euro.
 
BUITENLAND

PSG zou volgens El Nacional azen op de diensten van Barcelona-middenvelder Frenkie de Jong. De Franse club zou 50 miljoen euro over hebben voor de Nederlander, of een ruil op poten willen zetten met Neymar. De Braziliaan weegt zwaar op de loonlast in Parijs en met het vrijgekomen geld bij een ruil zou PSG een andere grote naam kunnen strikken. Het is wel zeer de vraag of Barça de Braziliaan kan terugnemen, omdat zijn loon niet van de poes is.

AC Milan zag onlangs Simon Kjaer voor de rest van het seizoen uitvallen. De Rossoneri zoeken een vervanger en zouden Sven Botman van Lille OSC willen halen volgens Gazzetta dello Sport. De Nederlandse verdediger zou tussen de 25-30 miljoen euro moeten kosten. Hij ligt nog tot midden 2025 vast in Noord-Frankrijk.

De Milanezen zouden bovendien - net als reeksgenoot Atalanta - graag Divock Origi halen in januari. Dat weet Calciomercato. Onze landgenoot liet zich de laatste tijd opmerken met enkele belangrijke doelpunten voor Liverpool, maar veel speelt hij niet in Engeland. In Italië zou de spits meer speelkansen kunnen krijgen.

FC Barcelona zoekt volop aanvallende versterking. Daarbij zou de Blaugrana volgens The Independent uitgekomen zijn bij Pierre-Emerick Aubameyang. Die verloor onlangs nog de aanvoerdersband bij Arsenal en zou op slechte voet leven met het clubbestuur. The Daily Telegraph meldt dat de Gabonees geen prioriteit zou zijn voor Barça. Hij is in januari namelijk onbeschikbaar door de Africa Cup en heeft ook een zwaar loon. Edinson Cavani wordt genoemd als alternatief.

SPORT weet dat Barça ook denkt aan een ruildeal met Internazionale. Daarbij zou de overbodige Luuk de Jong naar Milaan trekken. Alexis Sanchez, ex-Barcelona, zou de omgekeerde beweging maken. De Chileen zou in de Catalaanse hoofdstad meer aan spelen kunnen toekomen dan bij de Nerazzurri. De deal zou zo goed als rond zijn. Xavi moet enkel nog instemmen.

Barça zou bij Ajax dan weer Noussair Mazraoui wegplukken, weet SPORT. De rechtsachter zou weg willen en Barcelona als de ideale bestemming zien. Mazraoui zou niets kosten, want zijn contract loopt af in Amsterdam. Bij Ajax is hij een sterkhouder.

Real Madrid lijkt geneigd om Eden Hazard van de hand te doen. Bij een transfer zou de Koninklijke 30-40 procent willen terugverdienen van haar investering in onze landgenoot. Concreet zou dat een bedrag tussen de 34 en de 46 miljoen euro zijn. Franse bronnen melden alvast dat er interesse is van ex-club Lille OSC.

LEES OOK: Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Zal Neymar terugkeren naar Barça?

Meest recent

Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

6
6
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

58
58
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander podium

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

7
7
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

16
16
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

85
85
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

156
156
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

63
63
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

233
233
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

83
83
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

65
65
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

89
89
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

164
164
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

330
330
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

76
76
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

64
64
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

144
144
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

24
24
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

427
427
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

355
355
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

560
560
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

459
459

Meer sportnieuws