TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

465 stemmen
TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Wesley Moraes had zich zijn terugkeer naar Club Brugge anders voorgesteld. De spits zou dan ook willen vertrekken. Blauw-Zwart zal hem daarbij niet tegenhouden. Wesley zou  kunnen rekenen op interesse uit Brazilië. Volgens het Braziliaanse medium GE Globo willen Sao Paulo en Palmeiras hem in januari een nieuwe huurovereenkomst voorschotelen.

Matej Mitrovic heeft geen toekomst meer bij Club Brugge. De Kroaat was even in beeld bij HNK Rijeka, maar volgens Germanijak is zijn salaris veel te hoog voor de club. In Kroatië zou enkel Dinamo Zagreb over voldoende financiële slagkracht beschikken. Afgelopen zomer zou er contact geweest zijn, maar Mitrovic verlengde toen zijn contract bij de landskampioen.

In januari komt Tajon Buchanan de Brugse rangen versterken. De verwachtingen liggen hoog. Mogelijk komt er nog een andere speler uit de Verenigde Staten naar Blauw-Zwart. De Amerikaanse journalist Tom Bogert weet immers dat de 17-jarige spits Darren Yapi al stage mocht lopen in Brugge. Club zal wel moeten afrekenen met concurrentie van Arsenal, waar Yapi op proef is bij de U23.

Standard liep deze zomer heel wat geld mis. La Dernière Heure weet dat Al Ahly toen 5,5 miljoen euro bood op Jackson Muleka. De Congolese aanvaller kon er jaarlijks 1,5 miljoen euro netto verdienen. Standard heeft recht op 35% van de winst bij een volgende transfer van Muleka. Daardoor willen de Rouches alles uit de kan halen om nog een mooie som over te houden.

Standard zou volgens MSV Foot interesse hebben in Kevin Soni, een 23-jarige centrumspits van Asteras Tripolis. De Rouches hebben wel concurrentie. Ook Straatsburg en Saint-Etienne volgen de speler uit Kameroen. Soni - die nog tot 2024 vastligt - heeft een marktwaarde van 350.000 euro.

BUITENLAND

FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta en Mino Raiola hadden onlangs naar verluidt een onderhoud in de marge van de Golden Boy-verkiezing. Volgens SPORT kwamen toen een viertal spelers van Raiola ter sprake. Drie daarvan zijn na het seizoen einde contract: Xavi Simons (PSG), Paul Pogba (Manchester United) en Noussair Mazraoui (Ajax). Laporta zou niet op voorhand 'neen' zeggen tegen een transfervrije overstap, als hun lonen zouden meevallen tenminste.

Xavi
zou de komst van Pogba wel niet zien zitten. De Barça-coach zou liever een meer technische speler naar Camp Nou zien komen, in plaats van de fysiek sterke Fransman.

Er zou ook gesproken zijn over Erling Haaland, al is de concurrentie voor de Noor groot. Bovendien heeft Barça momenteel niet de nodige financiële middelen. Haaland is volgens MARCA wel dé prioriteit van de Catalanen. Barça doet er alles aan om het voordeel te krijgen in deze transfersoap. Laporta hoopt dat Raiola zijn commissie wil laten zakken, en de Catalanen zullen enkele spelers laten gaan om het nodige geld te verzamelen.

LEES OOK: Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Zal Haaland naar Barça gaan?

Meest recent

Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

12
12
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

27
27
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

85
85
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

37
37
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

60
60
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

20
20
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

50
50
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

111
111
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

327
327
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

125
125
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

331
331
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

436
436
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1124
1124
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

48
48
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

121
121
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

443
443
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

161
161
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

178
178
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

87
87
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

70
70
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

73
73
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

260
260

Meer sportnieuws