TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

door
TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Wesley Moraes had zich zijn terugkeer naar Club Brugge anders voorgesteld. De spits zou dan ook willen vertrekken. Blauw-Zwart zal hem daarbij niet tegenhouden. Wesley zou  kunnen rekenen op interesse uit Brazilië. Volgens het Braziliaanse medium GE Globo willen Sao Paulo en Palmeiras hem in januari een nieuwe huurovereenkomst voorschotelen.

Matej Mitrovic heeft geen toekomst meer bij Club Brugge. De Kroaat was even in beeld bij HNK Rijeka, maar volgens Germanijak is zijn salaris veel te hoog voor de club. In Kroatië zou enkel Dinamo Zagreb over voldoende financiële slagkracht beschikken. Afgelopen zomer zou er contact geweest zijn, maar Mitrovic verlengde toen zijn contract bij de landskampioen.

In januari komt Tajon Buchanan de Brugse rangen versterken. De verwachtingen liggen hoog. Mogelijk komt er nog een andere speler uit de Verenigde Staten naar Blauw-Zwart. De Amerikaanse journalist Tom Bogert weet immers dat de 17-jarige spits Darren Yapi al stage mocht lopen in Brugge. Club zal wel moeten afrekenen met concurrentie van Arsenal, waar Yapi op proef is bij de U23.

Standard liep deze zomer heel wat geld mis. La Dernière Heure weet dat Al Ahly toen 5,5 miljoen euro bood op Jackson Muleka. De Congolese aanvaller kon er jaarlijks 1,5 miljoen euro netto verdienen. Standard heeft recht op 35% van de winst bij een volgende transfer van Muleka. Daardoor willen de Rouches alles uit de kan halen om nog een mooie som over te houden.

Standard zou volgens MSV Foot interesse hebben in Kevin Soni, een 23-jarige centrumspits van Asteras Tripolis. De Rouches hebben wel concurrentie. Ook Straatsburg en Saint-Etienne volgen de speler uit Kameroen. Soni - die nog tot 2024 vastligt - heeft een marktwaarde van 350.000 euro.

BUITENLAND

FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta en Mino Raiola hadden onlangs naar verluidt een onderhoud in de marge van de Golden Boy-verkiezing. Volgens SPORT kwamen toen een viertal spelers van Raiola ter sprake. Drie daarvan zijn na het seizoen einde contract: Xavi Simons (PSG), Paul Pogba (Manchester United) en Noussair Mazraoui (Ajax). Laporta zou niet op voorhand 'neen' zeggen tegen een transfervrije overstap, als hun lonen zouden meevallen tenminste.

Xavi
zou de komst van Pogba wel niet zien zitten. De Barça-coach zou liever een meer technische speler naar Camp Nou zien komen, in plaats van de fysiek sterke Fransman.

Er zou ook gesproken zijn over Erling Haaland, al is de concurrentie voor de Noor groot. Bovendien heeft Barça momenteel niet de nodige financiële middelen. Haaland is volgens MARCA wel dé prioriteit van de Catalanen. Barça doet er alles aan om het voordeel te krijgen in deze transfersoap. Laporta hoopt dat Raiola zijn commissie wil laten zakken, en de Catalanen zullen enkele spelers laten gaan om het nodige geld te verzamelen.

LEES OOK: Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Zal Haaland naar Barça gaan?

Meest recent

Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

9
9
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

25
25
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

58
58
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

30
30
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

74
74
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

168
168
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

210
210
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

99
99
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

200
200
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

96
96
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

166
166
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

429
429
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

325
325
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

437
437
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

126
126
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

149
149
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

114
114
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

77
77
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

54
54
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

432
432
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

192
192
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

42
42
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

109
109

Meer sportnieuws