TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

door
TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Wesley Moraes had zich zijn terugkeer naar Club Brugge anders voorgesteld. De spits zou dan ook willen vertrekken. Blauw-Zwart zal hem daarbij niet tegenhouden. Wesley zou  kunnen rekenen op interesse uit Brazilië. Volgens het Braziliaanse medium GE Globo willen Sao Paulo en Palmeiras hem in januari een nieuwe huurovereenkomst voorschotelen.

Matej Mitrovic heeft geen toekomst meer bij Club Brugge. De Kroaat was even in beeld bij HNK Rijeka, maar volgens Germanijak is zijn salaris veel te hoog voor de club. In Kroatië zou enkel Dinamo Zagreb over voldoende financiële slagkracht beschikken. Afgelopen zomer zou er contact geweest zijn, maar Mitrovic verlengde toen zijn contract bij de landskampioen.

In januari komt Tajon Buchanan de Brugse rangen versterken. De verwachtingen liggen hoog. Mogelijk komt er nog een andere speler uit de Verenigde Staten naar Blauw-Zwart. De Amerikaanse journalist Tom Bogert weet immers dat de 17-jarige spits Darren Yapi al stage mocht lopen in Brugge. Club zal wel moeten afrekenen met concurrentie van Arsenal, waar Yapi op proef is bij de U23.

Standard liep deze zomer heel wat geld mis. La Dernière Heure weet dat Al Ahly toen 5,5 miljoen euro bood op Jackson Muleka. De Congolese aanvaller kon er jaarlijks 1,5 miljoen euro netto verdienen. Standard heeft recht op 35% van de winst bij een volgende transfer van Muleka. Daardoor willen de Rouches alles uit de kan halen om nog een mooie som over te houden.

Standard zou volgens MSV Foot interesse hebben in Kevin Soni, een 23-jarige centrumspits van Asteras Tripolis. De Rouches hebben wel concurrentie. Ook Straatsburg en Saint-Etienne volgen de speler uit Kameroen. Soni - die nog tot 2024 vastligt - heeft een marktwaarde van 350.000 euro.

BUITENLAND

FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta en Mino Raiola hadden onlangs naar verluidt een onderhoud in de marge van de Golden Boy-verkiezing. Volgens SPORT kwamen toen een viertal spelers van Raiola ter sprake. Drie daarvan zijn na het seizoen einde contract: Xavi Simons (PSG), Paul Pogba (Manchester United) en Noussair Mazraoui (Ajax). Laporta zou niet op voorhand 'neen' zeggen tegen een transfervrije overstap, als hun lonen zouden meevallen tenminste.

Xavi
zou de komst van Pogba wel niet zien zitten. De Barça-coach zou liever een meer technische speler naar Camp Nou zien komen, in plaats van de fysiek sterke Fransman.

Er zou ook gesproken zijn over Erling Haaland, al is de concurrentie voor de Noor groot. Bovendien heeft Barça momenteel niet de nodige financiële middelen. Haaland is volgens MARCA wel dé prioriteit van de Catalanen. Barça doet er alles aan om het voordeel te krijgen in deze transfersoap. Laporta hoopt dat Raiola zijn commissie wil laten zakken, en de Catalanen zullen enkele spelers laten gaan om het nodige geld te verzamelen.

LEES OOK: 'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Zal Haaland naar Barça gaan?

Meest recent

Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

3
3
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

14
14
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

36
36
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

17
17
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

44
44
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

10
10
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

39
39
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

62
62
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

21
21
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

150
150
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

66
66
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

50
50
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

121
121
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

105
105
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

70
70
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

26
26
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

85
85
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

31
31
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

234
234
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

166
166
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

151
151
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

212
212
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

290
290
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

392
392

Meer sportnieuws