TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

door
TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Wesley Moraes had zich zijn terugkeer naar Club Brugge anders voorgesteld. De spits zou dan ook willen vertrekken. Blauw-Zwart zal hem daarbij niet tegenhouden. Wesley zou  kunnen rekenen op interesse uit Brazilië. Volgens het Braziliaanse medium GE Globo willen Sao Paulo en Palmeiras hem in januari een nieuwe huurovereenkomst voorschotelen.

Matej Mitrovic heeft geen toekomst meer bij Club Brugge. De Kroaat was even in beeld bij HNK Rijeka, maar volgens Germanijak is zijn salaris veel te hoog voor de club. In Kroatië zou enkel Dinamo Zagreb over voldoende financiële slagkracht beschikken. Afgelopen zomer zou er contact geweest zijn, maar Mitrovic verlengde toen zijn contract bij de landskampioen.

In januari komt Tajon Buchanan de Brugse rangen versterken. De verwachtingen liggen hoog. Mogelijk komt er nog een andere speler uit de Verenigde Staten naar Blauw-Zwart. De Amerikaanse journalist Tom Bogert weet immers dat de 17-jarige spits Darren Yapi al stage mocht lopen in Brugge. Club zal wel moeten afrekenen met concurrentie van Arsenal, waar Yapi op proef is bij de U23.

Standard liep deze zomer heel wat geld mis. La Dernière Heure weet dat Al Ahly toen 5,5 miljoen euro bood op Jackson Muleka. De Congolese aanvaller kon er jaarlijks 1,5 miljoen euro netto verdienen. Standard heeft recht op 35% van de winst bij een volgende transfer van Muleka. Daardoor willen de Rouches alles uit de kan halen om nog een mooie som over te houden.

Standard zou volgens MSV Foot interesse hebben in Kevin Soni, een 23-jarige centrumspits van Asteras Tripolis. De Rouches hebben wel concurrentie. Ook Straatsburg en Saint-Etienne volgen de speler uit Kameroen. Soni - die nog tot 2024 vastligt - heeft een marktwaarde van 350.000 euro.

BUITENLAND

FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta en Mino Raiola hadden onlangs naar verluidt een onderhoud in de marge van de Golden Boy-verkiezing. Volgens SPORT kwamen toen een viertal spelers van Raiola ter sprake. Drie daarvan zijn na het seizoen einde contract: Xavi Simons (PSG), Paul Pogba (Manchester United) en Noussair Mazraoui (Ajax). Laporta zou niet op voorhand 'neen' zeggen tegen een transfervrije overstap, als hun lonen zouden meevallen tenminste.

Xavi
zou de komst van Pogba wel niet zien zitten. De Barça-coach zou liever een meer technische speler naar Camp Nou zien komen, in plaats van de fysiek sterke Fransman.

Er zou ook gesproken zijn over Erling Haaland, al is de concurrentie voor de Noor groot. Bovendien heeft Barça momenteel niet de nodige financiële middelen. Haaland is volgens MARCA wel dé prioriteit van de Catalanen. Barça doet er alles aan om het voordeel te krijgen in deze transfersoap. Laporta hoopt dat Raiola zijn commissie wil laten zakken, en de Catalanen zullen enkele spelers laten gaan om het nodige geld te verzamelen.

LEES OOK: 'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

Zal Haaland naar Barça gaan?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

49
49
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

168
168
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

26
26
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

18
18
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

42
42
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

74
74
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

54
54
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

42
42
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

40
40
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

172
172
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

121
121
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

691
691
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws