Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

door
Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

Antwerp FC en Standard maakten zondag geen reclame voor het Belgische voetbal. Beide ploegen maakten er een wedstrijd van die bol stond met overtredingen en provocaties. En dat was net de bedoeling van de sluwe Rouches.


TESTOSTERONBOMMEN

“Haantjesgedrag zie je wel vaker op onze velden”, zei Tom Boudeweel maandag bij Sporza “Sommige spelers zijn echte testosteronbommen.” Dat was zondag zo het geval op de Bosuil. Antwerp en Standard maakten er een bitsige partij van met veel spelonderbrekingen, overtredingen, provocaties en frustratie. De balans van de wedstrijd? 24 overtredingen, goed voor 10 gele en 3 rode kaarten. ’t Was geen reclame voor het Belgische voetbal. En dit keer lag het niet aan de supporters. “Nu maken de spelers zelf antireclame voor ons voetbal.”

Tijdens de eerste helft viel het allemaal nog wel mee met de driftigheid, maar na het rustsignaal gingen de poppen voor het eerst aan het dansen. Het verbale incident tussen Abdoulaye Seck en Selim Amallah was de meest besproken actie van de wedstrijd. “Wat tegen Seck is gezegd, is zodanig erg dat hij het zelf nog niet kan verwoorden", vertelde Björn Engels bij Sporza. “Hij ziet eruit als een beest, maar hij is een doodbrave jongen. Het moet echt erg geweest zijn, anders zou hij nooit zo reageren. Hij was er echt het hart van in.”



Wat er precies gezegd werd tussen de speler, dat weten enkel Amallah en Seck. En de provocaties gingen vervolgens verder op de grasmat. Getuige de felle duels op het veld en de rode kaarten voor Jelle Bataille en Damjan Pavlovic, die laatste was de ganse wedstrijd lang een bankzitter nota bene. “Spelers dagen elkaar uit en intimideren elkaar”, stelde sportpsycholoog Kris Perquy maandag vast bij Sporza. “Binnen de clubs is er duidelijk meer en meer aandacht voor emoties en het omgaan met de emoties. Maar er is nog een lange weg te gaan.”

HET PLAN VAN DE ROUCHES

De provocatie van Selim Amallah bij Abdoulaye Seck was duidelijk de ontsteker die de wedstrijd deed ontsporen. De thuisfans roerden zich en ook de spelers van The Great Old waren niet te spreken over de speelwijze van Standard. Lawrence Visser kreeg er dan ook van langs na de wedstrijd. “Hij hielp de wedstrijd naar de kloten”, reageerde Radja Nainggolan scherp. “Als je Seck rood geeft, moet je iedereen op dezelfde manier bestraffen. En da's niet gebeurd. Vanaf die eerste uitsluiting raakte hij de controle kwijt.”

Maar uiteindelijk stapte Standard zondag als winnaar van het veld. Het listig plannetje van de Rouches was duidelijk geslaagd, want Antwerp FC liep namelijk perfect in de Luikse val. Standard weet precies hoe ze hun tegenstanders uit hun ‘kot’ moeten lokken en dat lukte zondag dus wonderwel. Al praten wij de manier waarop, specifiek de vermeende discussie tussen Abdoualaye Seck en Selim Amallah, zeker niet goed.



Standard is dit seizoen de ploeg namelijk de ploeg die het meest aantal overtredingen telt in de Jupiler Pro League en Antwerp behoort opvallend genoeg tot de ‘braafste’ leerlingen van de klas. De Rouches maken per wedstrijd gemiddeld 14 overtredingen en Antwerp ‘maar’ 9. En die verhoudingen waren zondag nagenoeg hetzelfde met 9 overtredingen voor Antwerp en 15 voor Standard. En die agressieve manier van spelen bevalt the Great Old dus duidelijk niet.

IN DE VAL GELOKT

In zijn analyse van de voorbije speeldag in Gazet van Antwerpen benadrukt Patrick Goots bijvoorbeeld dat dit voor Antwerp een belangrijke les is die men in groep moet meenemen. “Want de rode kaarten van Seck en Bataille hebben natuurlijk gevolgen.” Daarnaast waarschuwt Goots dat er nog veel matchen met zo’n specifieke wedstrijdomstandigheden en sluwe tegenstanders zullen volgen in de strijd om een plek in de top vier.



Ook Alexandre Teklak gaf in La Dernière Heure aan dat Antwerp in de val van Standard werd gelokt. De analist verklaart bovendien dat the Great Old met Birger Verstraete, Björn Engels en Radja Nainggolan zelf over enkele spelers beschikt die zich vaak bezondigen aan sluwe overtredingen en provocaties. Een koekje van eigen deeg dus. “De enige die de legitimiteit heeft om met de scheidsrechter te komen praten, is Nainggolan. Sommige spelers leven met hun eigen mythe.”

DE GEVOLGEN

De veelbesproken wedstrijd tussen Antwerp FC en Standard zal sowieso een flink staartje krijgen. De uitgesloten spelers Jelle Bataille en Damjan Pavlovic kregen maandag al een schorsingsvoorstel van maar liefst vier speeldagen, waarvan in het geval van Bataille één match voorwaardelijk. Bovendien worden Abdoulaye Seck, Selim Amallah en scheidsrechter Lawrence Visser weldra opgeroepen voor het Disciplinair Comité om duiding te geven omtrent het bedenkelijke incident tijdens de rust. De drie protagonisten kregen maandag alvast hun uitnodiging in de bus van bondsprocureur Ebe Verhaeghen.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Moet Antwerp beter kunnen weerstaan aan zo'n provocaties?

Meest recent

Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

44
44
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

32
32
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

54
54
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

124
124
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

147
147
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

80
80
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

34
34
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

47
47
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

227
227
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

48
48
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

316
316
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

253
253
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

73
73
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

238
238
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

404
404
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

145
145
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

308
308
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

291
291
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

159
159
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

149
149
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

125
125
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

97
97
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

504
504
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

164
164

Meer sportnieuws