Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

1331
Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

Antwerp FC en Standard maakten zondag geen reclame voor het Belgische voetbal. Beide ploegen maakten er een wedstrijd van die bol stond met overtredingen en provocaties. En dat was net de bedoeling van de sluwe Rouches.


TESTOSTERONBOMMEN

“Haantjesgedrag zie je wel vaker op onze velden”, zei Tom Boudeweel maandag bij Sporza “Sommige spelers zijn echte testosteronbommen.” Dat was zondag zo het geval op de Bosuil. Antwerp en Standard maakten er een bitsige partij van met veel spelonderbrekingen, overtredingen, provocaties en frustratie. De balans van de wedstrijd? 24 overtredingen, goed voor 10 gele en 3 rode kaarten. ’t Was geen reclame voor het Belgische voetbal. En dit keer lag het niet aan de supporters. “Nu maken de spelers zelf antireclame voor ons voetbal.”

Tijdens de eerste helft viel het allemaal nog wel mee met de driftigheid, maar na het rustsignaal gingen de poppen voor het eerst aan het dansen. Het verbale incident tussen Abdoulaye Seck en Selim Amallah was de meest besproken actie van de wedstrijd. “Wat tegen Seck is gezegd, is zodanig erg dat hij het zelf nog niet kan verwoorden", vertelde Björn Engels bij Sporza. “Hij ziet eruit als een beest, maar hij is een doodbrave jongen. Het moet echt erg geweest zijn, anders zou hij nooit zo reageren. Hij was er echt het hart van in.”



Wat er precies gezegd werd tussen de speler, dat weten enkel Amallah en Seck. En de provocaties gingen vervolgens verder op de grasmat. Getuige de felle duels op het veld en de rode kaarten voor Jelle Bataille en Damjan Pavlovic, die laatste was de ganse wedstrijd lang een bankzitter nota bene. “Spelers dagen elkaar uit en intimideren elkaar”, stelde sportpsycholoog Kris Perquy maandag vast bij Sporza. “Binnen de clubs is er duidelijk meer en meer aandacht voor emoties en het omgaan met de emoties. Maar er is nog een lange weg te gaan.”

HET PLAN VAN DE ROUCHES

De provocatie van Selim Amallah bij Abdoulaye Seck was duidelijk de ontsteker die de wedstrijd deed ontsporen. De thuisfans roerden zich en ook de spelers van The Great Old waren niet te spreken over de speelwijze van Standard. Lawrence Visser kreeg er dan ook van langs na de wedstrijd. “Hij hielp de wedstrijd naar de kloten”, reageerde Radja Nainggolan scherp. “Als je Seck rood geeft, moet je iedereen op dezelfde manier bestraffen. En da's niet gebeurd. Vanaf die eerste uitsluiting raakte hij de controle kwijt.”

Maar uiteindelijk stapte Standard zondag als winnaar van het veld. Het listig plannetje van de Rouches was duidelijk geslaagd, want Antwerp FC liep namelijk perfect in de Luikse val. Standard weet precies hoe ze hun tegenstanders uit hun ‘kot’ moeten lokken en dat lukte zondag dus wonderwel. Al praten wij de manier waarop, specifiek de vermeende discussie tussen Abdoualaye Seck en Selim Amallah, zeker niet goed.



Standard is dit seizoen de ploeg namelijk de ploeg die het meest aantal overtredingen telt in de Jupiler Pro League en Antwerp behoort opvallend genoeg tot de ‘braafste’ leerlingen van de klas. De Rouches maken per wedstrijd gemiddeld 14 overtredingen en Antwerp ‘maar’ 9. En die verhoudingen waren zondag nagenoeg hetzelfde met 9 overtredingen voor Antwerp en 15 voor Standard. En die agressieve manier van spelen bevalt the Great Old dus duidelijk niet.

IN DE VAL GELOKT

In zijn analyse van de voorbije speeldag in Gazet van Antwerpen benadrukt Patrick Goots bijvoorbeeld dat dit voor Antwerp een belangrijke les is die men in groep moet meenemen. “Want de rode kaarten van Seck en Bataille hebben natuurlijk gevolgen.” Daarnaast waarschuwt Goots dat er nog veel matchen met zo’n specifieke wedstrijdomstandigheden en sluwe tegenstanders zullen volgen in de strijd om een plek in de top vier.



Ook Alexandre Teklak gaf in La Dernière Heure aan dat Antwerp in de val van Standard werd gelokt. De analist verklaart bovendien dat the Great Old met Birger Verstraete, Björn Engels en Radja Nainggolan zelf over enkele spelers beschikt die zich vaak bezondigen aan sluwe overtredingen en provocaties. Een koekje van eigen deeg dus. “De enige die de legitimiteit heeft om met de scheidsrechter te komen praten, is Nainggolan. Sommige spelers leven met hun eigen mythe.”

DE GEVOLGEN

De veelbesproken wedstrijd tussen Antwerp FC en Standard zal sowieso een flink staartje krijgen. De uitgesloten spelers Jelle Bataille en Damjan Pavlovic kregen maandag al een schorsingsvoorstel van maar liefst vier speeldagen, waarvan in het geval van Bataille één match voorwaardelijk. Bovendien worden Abdoulaye Seck, Selim Amallah en scheidsrechter Lawrence Visser weldra opgeroepen voor het Disciplinair Comité om duiding te geven omtrent het bedenkelijke incident tijdens de rust. De drie protagonisten kregen maandag alvast hun uitnodiging in de bus van bondsprocureur Ebe Verhaeghen.

LEES OOK: Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Moet Antwerp beter kunnen weerstaan aan zo'n provocaties?

Meest recent

'De Bruyne doet ogen openen: Allegri grijpt in bij Napoli'

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

12
12
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

117
117
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

17
17
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

123
123
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

150
150
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

20
20
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

78
78
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

83
83
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

117
117
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

100
100
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

89
89
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

291
291
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

116
116
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

396
396
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

200
200
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

446
446
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

348
348
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

502
502
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

334
334
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

114
114
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

95
95
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

157
157

Meer sportnieuws