Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

1331
Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

Antwerp FC en Standard maakten zondag geen reclame voor het Belgische voetbal. Beide ploegen maakten er een wedstrijd van die bol stond met overtredingen en provocaties. En dat was net de bedoeling van de sluwe Rouches.


TESTOSTERONBOMMEN

“Haantjesgedrag zie je wel vaker op onze velden”, zei Tom Boudeweel maandag bij Sporza “Sommige spelers zijn echte testosteronbommen.” Dat was zondag zo het geval op de Bosuil. Antwerp en Standard maakten er een bitsige partij van met veel spelonderbrekingen, overtredingen, provocaties en frustratie. De balans van de wedstrijd? 24 overtredingen, goed voor 10 gele en 3 rode kaarten. ’t Was geen reclame voor het Belgische voetbal. En dit keer lag het niet aan de supporters. “Nu maken de spelers zelf antireclame voor ons voetbal.”

Tijdens de eerste helft viel het allemaal nog wel mee met de driftigheid, maar na het rustsignaal gingen de poppen voor het eerst aan het dansen. Het verbale incident tussen Abdoulaye Seck en Selim Amallah was de meest besproken actie van de wedstrijd. “Wat tegen Seck is gezegd, is zodanig erg dat hij het zelf nog niet kan verwoorden", vertelde Björn Engels bij Sporza. “Hij ziet eruit als een beest, maar hij is een doodbrave jongen. Het moet echt erg geweest zijn, anders zou hij nooit zo reageren. Hij was er echt het hart van in.”



Wat er precies gezegd werd tussen de speler, dat weten enkel Amallah en Seck. En de provocaties gingen vervolgens verder op de grasmat. Getuige de felle duels op het veld en de rode kaarten voor Jelle Bataille en Damjan Pavlovic, die laatste was de ganse wedstrijd lang een bankzitter nota bene. “Spelers dagen elkaar uit en intimideren elkaar”, stelde sportpsycholoog Kris Perquy maandag vast bij Sporza. “Binnen de clubs is er duidelijk meer en meer aandacht voor emoties en het omgaan met de emoties. Maar er is nog een lange weg te gaan.”

HET PLAN VAN DE ROUCHES

De provocatie van Selim Amallah bij Abdoulaye Seck was duidelijk de ontsteker die de wedstrijd deed ontsporen. De thuisfans roerden zich en ook de spelers van The Great Old waren niet te spreken over de speelwijze van Standard. Lawrence Visser kreeg er dan ook van langs na de wedstrijd. “Hij hielp de wedstrijd naar de kloten”, reageerde Radja Nainggolan scherp. “Als je Seck rood geeft, moet je iedereen op dezelfde manier bestraffen. En da's niet gebeurd. Vanaf die eerste uitsluiting raakte hij de controle kwijt.”

Maar uiteindelijk stapte Standard zondag als winnaar van het veld. Het listig plannetje van de Rouches was duidelijk geslaagd, want Antwerp FC liep namelijk perfect in de Luikse val. Standard weet precies hoe ze hun tegenstanders uit hun ‘kot’ moeten lokken en dat lukte zondag dus wonderwel. Al praten wij de manier waarop, specifiek de vermeende discussie tussen Abdoualaye Seck en Selim Amallah, zeker niet goed.



Standard is dit seizoen de ploeg namelijk de ploeg die het meest aantal overtredingen telt in de Jupiler Pro League en Antwerp behoort opvallend genoeg tot de ‘braafste’ leerlingen van de klas. De Rouches maken per wedstrijd gemiddeld 14 overtredingen en Antwerp ‘maar’ 9. En die verhoudingen waren zondag nagenoeg hetzelfde met 9 overtredingen voor Antwerp en 15 voor Standard. En die agressieve manier van spelen bevalt the Great Old dus duidelijk niet.

IN DE VAL GELOKT

In zijn analyse van de voorbije speeldag in Gazet van Antwerpen benadrukt Patrick Goots bijvoorbeeld dat dit voor Antwerp een belangrijke les is die men in groep moet meenemen. “Want de rode kaarten van Seck en Bataille hebben natuurlijk gevolgen.” Daarnaast waarschuwt Goots dat er nog veel matchen met zo’n specifieke wedstrijdomstandigheden en sluwe tegenstanders zullen volgen in de strijd om een plek in de top vier.



Ook Alexandre Teklak gaf in La Dernière Heure aan dat Antwerp in de val van Standard werd gelokt. De analist verklaart bovendien dat the Great Old met Birger Verstraete, Björn Engels en Radja Nainggolan zelf over enkele spelers beschikt die zich vaak bezondigen aan sluwe overtredingen en provocaties. Een koekje van eigen deeg dus. “De enige die de legitimiteit heeft om met de scheidsrechter te komen praten, is Nainggolan. Sommige spelers leven met hun eigen mythe.”

DE GEVOLGEN

De veelbesproken wedstrijd tussen Antwerp FC en Standard zal sowieso een flink staartje krijgen. De uitgesloten spelers Jelle Bataille en Damjan Pavlovic kregen maandag al een schorsingsvoorstel van maar liefst vier speeldagen, waarvan in het geval van Bataille één match voorwaardelijk. Bovendien worden Abdoulaye Seck, Selim Amallah en scheidsrechter Lawrence Visser weldra opgeroepen voor het Disciplinair Comité om duiding te geven omtrent het bedenkelijke incident tijdens de rust. De drie protagonisten kregen maandag alvast hun uitnodiging in de bus van bondsprocureur Ebe Verhaeghen.

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Moet Antwerp beter kunnen weerstaan aan zo'n provocaties?

Meest recent

Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

22
22
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

21
21
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

36
36
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

436
436
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

118
118
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

25
25
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

56
56
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

110
110
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

117
117
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

93
93
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

148
148
Standard heeft beet en legt speler langer vast

Standard heeft weer uitzicht op een goede toekomst. De Rouches zetten stelselmatig stappen ...

37
37
Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Arnaud Bodart heeft een nieuwe club gevonden. De 28-jarige Belgische doelman gaat aan de slag bij Le ...

30
30
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

225
225
'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

274
274
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

202
202
Verrassing bij Anderlecht: met basisdebutant tegen Lyon?

Tijdens de openingsspeeldag van de Europa League, krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van ...

318
318
Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Vanaf volgende week gaat het tijdperk-Mark van Bommel officieel van start bij de Rode Duivels. De ...

767
767
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

323
323
Anderlecht-Lyon: Vitor Bruno krijgt straf compliment

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

271
271
Europa League op TV: hier kijk je naar Anderlecht en Union

Deze week trekt de League Phase van de Europa League zich op gang met een openingsspeeldag verspreid ...

133
133
AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

260
260
TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

437
437
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

300
300
Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Het rommelt bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. CEO Peter Willems is vertrokken bij de KBVB en ...

130
130

Meer sportnieuws