Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

door
Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

Antwerp FC en Standard maakten zondag geen reclame voor het Belgische voetbal. Beide ploegen maakten er een wedstrijd van die bol stond met overtredingen en provocaties. En dat was net de bedoeling van de sluwe Rouches.


TESTOSTERONBOMMEN

“Haantjesgedrag zie je wel vaker op onze velden”, zei Tom Boudeweel maandag bij Sporza “Sommige spelers zijn echte testosteronbommen.” Dat was zondag zo het geval op de Bosuil. Antwerp en Standard maakten er een bitsige partij van met veel spelonderbrekingen, overtredingen, provocaties en frustratie. De balans van de wedstrijd? 24 overtredingen, goed voor 10 gele en 3 rode kaarten. ’t Was geen reclame voor het Belgische voetbal. En dit keer lag het niet aan de supporters. “Nu maken de spelers zelf antireclame voor ons voetbal.”

Tijdens de eerste helft viel het allemaal nog wel mee met de driftigheid, maar na het rustsignaal gingen de poppen voor het eerst aan het dansen. Het verbale incident tussen Abdoulaye Seck en Selim Amallah was de meest besproken actie van de wedstrijd. “Wat tegen Seck is gezegd, is zodanig erg dat hij het zelf nog niet kan verwoorden", vertelde Björn Engels bij Sporza. “Hij ziet eruit als een beest, maar hij is een doodbrave jongen. Het moet echt erg geweest zijn, anders zou hij nooit zo reageren. Hij was er echt het hart van in.”



Wat er precies gezegd werd tussen de speler, dat weten enkel Amallah en Seck. En de provocaties gingen vervolgens verder op de grasmat. Getuige de felle duels op het veld en de rode kaarten voor Jelle Bataille en Damjan Pavlovic, die laatste was de ganse wedstrijd lang een bankzitter nota bene. “Spelers dagen elkaar uit en intimideren elkaar”, stelde sportpsycholoog Kris Perquy maandag vast bij Sporza. “Binnen de clubs is er duidelijk meer en meer aandacht voor emoties en het omgaan met de emoties. Maar er is nog een lange weg te gaan.”

HET PLAN VAN DE ROUCHES

De provocatie van Selim Amallah bij Abdoulaye Seck was duidelijk de ontsteker die de wedstrijd deed ontsporen. De thuisfans roerden zich en ook de spelers van The Great Old waren niet te spreken over de speelwijze van Standard. Lawrence Visser kreeg er dan ook van langs na de wedstrijd. “Hij hielp de wedstrijd naar de kloten”, reageerde Radja Nainggolan scherp. “Als je Seck rood geeft, moet je iedereen op dezelfde manier bestraffen. En da's niet gebeurd. Vanaf die eerste uitsluiting raakte hij de controle kwijt.”

Maar uiteindelijk stapte Standard zondag als winnaar van het veld. Het listig plannetje van de Rouches was duidelijk geslaagd, want Antwerp FC liep namelijk perfect in de Luikse val. Standard weet precies hoe ze hun tegenstanders uit hun ‘kot’ moeten lokken en dat lukte zondag dus wonderwel. Al praten wij de manier waarop, specifiek de vermeende discussie tussen Abdoualaye Seck en Selim Amallah, zeker niet goed.



Standard is dit seizoen de ploeg namelijk de ploeg die het meest aantal overtredingen telt in de Jupiler Pro League en Antwerp behoort opvallend genoeg tot de ‘braafste’ leerlingen van de klas. De Rouches maken per wedstrijd gemiddeld 14 overtredingen en Antwerp ‘maar’ 9. En die verhoudingen waren zondag nagenoeg hetzelfde met 9 overtredingen voor Antwerp en 15 voor Standard. En die agressieve manier van spelen bevalt the Great Old dus duidelijk niet.

IN DE VAL GELOKT

In zijn analyse van de voorbije speeldag in Gazet van Antwerpen benadrukt Patrick Goots bijvoorbeeld dat dit voor Antwerp een belangrijke les is die men in groep moet meenemen. “Want de rode kaarten van Seck en Bataille hebben natuurlijk gevolgen.” Daarnaast waarschuwt Goots dat er nog veel matchen met zo’n specifieke wedstrijdomstandigheden en sluwe tegenstanders zullen volgen in de strijd om een plek in de top vier.



Ook Alexandre Teklak gaf in La Dernière Heure aan dat Antwerp in de val van Standard werd gelokt. De analist verklaart bovendien dat the Great Old met Birger Verstraete, Björn Engels en Radja Nainggolan zelf over enkele spelers beschikt die zich vaak bezondigen aan sluwe overtredingen en provocaties. Een koekje van eigen deeg dus. “De enige die de legitimiteit heeft om met de scheidsrechter te komen praten, is Nainggolan. Sommige spelers leven met hun eigen mythe.”

DE GEVOLGEN

De veelbesproken wedstrijd tussen Antwerp FC en Standard zal sowieso een flink staartje krijgen. De uitgesloten spelers Jelle Bataille en Damjan Pavlovic kregen maandag al een schorsingsvoorstel van maar liefst vier speeldagen, waarvan in het geval van Bataille één match voorwaardelijk. Bovendien worden Abdoulaye Seck, Selim Amallah en scheidsrechter Lawrence Visser weldra opgeroepen voor het Disciplinair Comité om duiding te geven omtrent het bedenkelijke incident tijdens de rust. De drie protagonisten kregen maandag alvast hun uitnodiging in de bus van bondsprocureur Ebe Verhaeghen.

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Moet Antwerp beter kunnen weerstaan aan zo'n provocaties?

Meest recent

'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

0
0
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

4
4
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

35
35
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

115
115
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

554
554
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

57
57
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

52
52
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

71
71
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

264
264
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

301
301
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

366
366
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

514
514
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

191
191
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

244
244
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

458
458
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

357
357
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

268
268
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

236
236
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

256
256
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

124
124
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

407
407
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

499
499
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

376
376
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

123
123

Meer sportnieuws