Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

1331 stemmen
Verbazing op de Bosuil: Antwerp in de val gelokt

Antwerp FC en Standard maakten zondag geen reclame voor het Belgische voetbal. Beide ploegen maakten er een wedstrijd van die bol stond met overtredingen en provocaties. En dat was net de bedoeling van de sluwe Rouches.


TESTOSTERONBOMMEN

“Haantjesgedrag zie je wel vaker op onze velden”, zei Tom Boudeweel maandag bij Sporza “Sommige spelers zijn echte testosteronbommen.” Dat was zondag zo het geval op de Bosuil. Antwerp en Standard maakten er een bitsige partij van met veel spelonderbrekingen, overtredingen, provocaties en frustratie. De balans van de wedstrijd? 24 overtredingen, goed voor 10 gele en 3 rode kaarten. ’t Was geen reclame voor het Belgische voetbal. En dit keer lag het niet aan de supporters. “Nu maken de spelers zelf antireclame voor ons voetbal.”

Tijdens de eerste helft viel het allemaal nog wel mee met de driftigheid, maar na het rustsignaal gingen de poppen voor het eerst aan het dansen. Het verbale incident tussen Abdoulaye Seck en Selim Amallah was de meest besproken actie van de wedstrijd. “Wat tegen Seck is gezegd, is zodanig erg dat hij het zelf nog niet kan verwoorden", vertelde Björn Engels bij Sporza. “Hij ziet eruit als een beest, maar hij is een doodbrave jongen. Het moet echt erg geweest zijn, anders zou hij nooit zo reageren. Hij was er echt het hart van in.”



Wat er precies gezegd werd tussen de speler, dat weten enkel Amallah en Seck. En de provocaties gingen vervolgens verder op de grasmat. Getuige de felle duels op het veld en de rode kaarten voor Jelle Bataille en Damjan Pavlovic, die laatste was de ganse wedstrijd lang een bankzitter nota bene. “Spelers dagen elkaar uit en intimideren elkaar”, stelde sportpsycholoog Kris Perquy maandag vast bij Sporza. “Binnen de clubs is er duidelijk meer en meer aandacht voor emoties en het omgaan met de emoties. Maar er is nog een lange weg te gaan.”

HET PLAN VAN DE ROUCHES

De provocatie van Selim Amallah bij Abdoulaye Seck was duidelijk de ontsteker die de wedstrijd deed ontsporen. De thuisfans roerden zich en ook de spelers van The Great Old waren niet te spreken over de speelwijze van Standard. Lawrence Visser kreeg er dan ook van langs na de wedstrijd. “Hij hielp de wedstrijd naar de kloten”, reageerde Radja Nainggolan scherp. “Als je Seck rood geeft, moet je iedereen op dezelfde manier bestraffen. En da's niet gebeurd. Vanaf die eerste uitsluiting raakte hij de controle kwijt.”

Maar uiteindelijk stapte Standard zondag als winnaar van het veld. Het listig plannetje van de Rouches was duidelijk geslaagd, want Antwerp FC liep namelijk perfect in de Luikse val. Standard weet precies hoe ze hun tegenstanders uit hun ‘kot’ moeten lokken en dat lukte zondag dus wonderwel. Al praten wij de manier waarop, specifiek de vermeende discussie tussen Abdoualaye Seck en Selim Amallah, zeker niet goed.



Standard is dit seizoen de ploeg namelijk de ploeg die het meest aantal overtredingen telt in de Jupiler Pro League en Antwerp behoort opvallend genoeg tot de ‘braafste’ leerlingen van de klas. De Rouches maken per wedstrijd gemiddeld 14 overtredingen en Antwerp ‘maar’ 9. En die verhoudingen waren zondag nagenoeg hetzelfde met 9 overtredingen voor Antwerp en 15 voor Standard. En die agressieve manier van spelen bevalt the Great Old dus duidelijk niet.

IN DE VAL GELOKT

In zijn analyse van de voorbije speeldag in Gazet van Antwerpen benadrukt Patrick Goots bijvoorbeeld dat dit voor Antwerp een belangrijke les is die men in groep moet meenemen. “Want de rode kaarten van Seck en Bataille hebben natuurlijk gevolgen.” Daarnaast waarschuwt Goots dat er nog veel matchen met zo’n specifieke wedstrijdomstandigheden en sluwe tegenstanders zullen volgen in de strijd om een plek in de top vier.



Ook Alexandre Teklak gaf in La Dernière Heure aan dat Antwerp in de val van Standard werd gelokt. De analist verklaart bovendien dat the Great Old met Birger Verstraete, Björn Engels en Radja Nainggolan zelf over enkele spelers beschikt die zich vaak bezondigen aan sluwe overtredingen en provocaties. Een koekje van eigen deeg dus. “De enige die de legitimiteit heeft om met de scheidsrechter te komen praten, is Nainggolan. Sommige spelers leven met hun eigen mythe.”

DE GEVOLGEN

De veelbesproken wedstrijd tussen Antwerp FC en Standard zal sowieso een flink staartje krijgen. De uitgesloten spelers Jelle Bataille en Damjan Pavlovic kregen maandag al een schorsingsvoorstel van maar liefst vier speeldagen, waarvan in het geval van Bataille één match voorwaardelijk. Bovendien worden Abdoulaye Seck, Selim Amallah en scheidsrechter Lawrence Visser weldra opgeroepen voor het Disciplinair Comité om duiding te geven omtrent het bedenkelijke incident tijdens de rust. De drie protagonisten kregen maandag alvast hun uitnodiging in de bus van bondsprocureur Ebe Verhaeghen.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Moet Antwerp beter kunnen weerstaan aan zo'n provocaties?

Meest recent

Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

32
32
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

47
47
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

23
23
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

106
106
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

141
141
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

295
295
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

172
172
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

987
987
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

430
430
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

215
215
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

136
136
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

264
264
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

304
304
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

872
872
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

356
356
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

124
124
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

441
441
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1309
1309
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

214
214
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

139
139
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

392
392
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

185
185
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

358
358
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

46
46

Meer sportnieuws