Ultra's van Anderlecht boycotten wedstrijd tegen KVK

door
Ultra's van Anderlecht boycotten wedstrijd tegen KVK

De kalender voor de Belgische clubs is behoorlijk goed gevuld tot het einde van het jaar. Zo staat Anderlecht voor vier wedstrijden in veertien dagen. Voor de bekerwedstrijd tegen KV Kortrijk, dreigen ze het wel zonder een groot deel van hun supporters te moeten doen. 


De Mauves Army is al sinds 2003 één van de meest fanatieke supportersfederaties van RSC Anderlecht. De ultra's zijn echter niet opgezet met het vroege aanvangsuur van de aanstaande bekerwedstrijd tegen KV Kortrijk. Zo wordt die op gang getrapt op donderdag 23 december om 18u. Om die reden wordt er nu al gewag gemaakt van een boycot van de supportersgroep. 

Harde woorden 

In een officieel statement maakte de Mauves Army bekend dat geen van zijn leden aanwezig zal zijn voor de wedstrijd tegen KV Kortrijk. "Met spijt in het hart, maar volledig overeenkomend met onze principes, hebben wij beslist om deze match volledig te boycotten. Geen van onze leden zal aanwezig zijn in de tribunes én er zal ook geen animatie voorzien worden. De beslissing valt volledig te wijten aan de wedstrijduren die ons opgelegd worden door de TV-zenders", luidt het nog 'brave begin' van het statement. 

Ook de KBVB bleef uiteindelijk niet gespaard van kritiek. "De personen die dit uur hebben vastgelegd, hebben duidelijk nog nooit Brussel doorkruist tijdens de spitsuren. Daarnaast lijken ze ook geen beroep uit te oefenen of werkverplichtingen te kennen. Sinds enkele jaren stellen we meer van dit soort verschuivingen vast in het voetbal, en we houden ons hart dan ook vast in aanloop naar de Wereldbeker in Qatar. Dat wordt een ware hel voor onze competitiekalender. We betreuren daarnaast het feit dat onze club nog geen statement maakte over deze belachelijke aanvangsuren", bleef het kritiek luiden aan het adres van zowel de KBVB als Anderlecht zelf. 

LEES OOK: Anderlecht-drama nipt vermeden: wending stadionperikelen

Trending:

'Here we go: Jashari geeft zelf jawoord aan AC Milan'
'Here we go: Jashari geeft zelf jawoord aan AC Milan'

Is dit de oplossing?

Meest recent

Geraerts speelt open kaart: “Daarom Standard afgewezen”

Karel Geraerts boekte in het verleden successen bij Union SG, maar werd vervolgens ontslagen bij het ...

9
9
Anderlecht-drama nipt vermeden: wending stadionperikelen

RSC Anderlecht is van plan om een nieuw stadion te bouwen, maar die plannen zijn nog lang niet ...

80
80
‘Union SG verliest succescoach Pocognoli transfervrij’

Union SG verbaasde aan het begin van vorig seizoen door de onervaren Sebastien Pocognoli aan te ...

224
224
Anderlecht op stoom: volgende aanwinst voorgesteld

RSC Anderlecht blijft doorstomen op de zomermercato. Na Cedric Hatenboer, Zoumana Keita, Mihajlo ...

223
223
Anthony Vanden Borre verrast iedereen met groot nieuws

Anthony Vanden Borre werd ooit gezien als hét grootste Belgische talent. Bij Anderlecht stond ...

65
65
De Condé krijgt plots vijf versterkingen bij KRC Genk

KRC Genk is zich volop aan het voorbereiden voor volgend seizoen. Onder Thorsten Fink wonnen de ...

310
310
‘Yannick Ferrera pakt uit met opvallende nieuwe uitdaging'

Yannick Ferrera werkte op de Belgische velden al onder meer bij Sporting Charleroi, Standard Luik, ...

38
38
‘Anderlecht vs Standard: Kaminski verbaast met keuze’

De Belgische (top)clubs kijken elkaar vaak in de ogen op de transfermarkt. Thomas Kaminski werd in ...

127
127
‘Arnaud Bodart heeft knappe knaltransfer te pakken’

Arnaud Bodart speelde jarenlang voor Standard Luik vooraleer hij na een heuse transfersoap in de ...

83
83
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club strijden, Tolu kiest'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

415
415
'Witsel weg bij Atlético: zijn volgende stap lekt uit'

Eerder werd al bevestigd dat Atlético Madrid niet meer door zal gaan met Axel Witsel. ...

411
411
Solden begonnen: 'Anderlecht op zucht van toptransfer'

RSC Anderlecht blijft gaan op de zomermercato. Na Cedric Hatenboer, Zoumana Keita, Mihajlo Cvetkovic ...

527
527
RWDM next? Lyon grijpt in, Textor onverbiddelijk weg

John Textor is er een boeltje van aan het maken. In Frankrijk werd Olympique Lyon gedegradeerd door ...

142
142
Lokeren kondigt grote veranderingen aan: nieuwe naam én logo

Terwijl Lokeren samen met Seraing en Franc-Borains een bommetje onder de competitiehervorming heeft ...

138
138
Opstand bij fans Anderlecht: "Hij moet nu weg!"

Wouter Vandenhaute blijft kop van jut bij RSC Anderlecht. De Paars-Witte fans hopen dat er nog zal ...

569
569
OHL verpatst neef Erling Haaland voor verrassend bedrag

Oud-Heverlee Leuven haalde Jonatan Braut Brunes in de zomer van 2023 voor 2,6 miljoen euro binnen, ...

124
124
Tweede aanwinst op twee dagen: KVM troeft AA Gent af

KV Mechelen staat komend weekend voor een interessante test. Dan staat namelijk een oefenwedstrijd ...

171
171
'Club Brugge wacht niet af: peperdure Jashari-opvolger'

Club Brugge houdt het been voorlopig stijf, maar de kans is groot dat Ardon Jashari deze zomer ...

477
477
Bom onder competitiehervorming: Union en co dienen klacht in

Komend seizoen wordt normaal gezien het laatste in de Jupiler Pro League mét Play-Offs. Maar ...

711
711
Club-fan Julie Vanloo getroffen door drama na EK-winst

Na de euforie, de complete deceptie. De Belgian Cats werden zondagavond voor de tweede keer op een ...

273
273
In afwachting drie aanwinsten: Standard laat tweetal gaan

Standard toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt en is nog lang niet klaar met ...

240
240
'Transfergesprekken lopen: Arokodare naar topcompetitie'

KRC Genk staat op punt om twee van zijn sterkhouders kwijt te spelen. Christopher Bonsu Baah is ...

766
766
Bijltjesdag Atlético: Witsel zonder pardon aan de kant geschoven

Atlético Madrid sneuvelde al vroegtijdig op het WK voor clubs en dat heeft zware gevolgen ...

105
105
'Union hangt spectaculair prijskaartje rond Sadiki'

Binnen minder een drietal weken vat Union SG zijn nieuwe seizoen aan in de supercup tegen Club ...

178
178
'Verrassingsaanval RSCA: nieuwe topschutter op komst'

Met het vertrek van Kasper Dolberg in het achterhoofd, werkt Anderlecht achter de schermen aan een ...

555
555

Meer sportnieuws