Na een flinke novemberdip lijkt de crisis afgewend bij Club Brugge, dat woensdag die goede lijn hoopt door te trekken. Dan gaat de landskampioen op bezoek bij OH Leuven, waar Philippe Clement mogelijk nog eens een beroep doet op zijn brede kern. Ten opzichte van de 3-0 zege tegen Zulte Waregem worden alvast een aantal wissels verwacht, mét mogelijk één grote verrassing in de wedstrijdkern.
De voorbije weken viel daar doorgaans geen spoor te bekennen van Owen Otasowie, voor wie Blauw-Zwart afgelopen zomer toch vier miljoen op tafel legde. Hoewel de 20-jarige middenvelder daarom niet meteen een basisplaats moest afdwingen, werd er op korte termijn van hem dus iets meer verwacht. Voorlopig wacht Otasowie echter nog altijd op zijn debuut voor de hoofdmacht, en komt hij zelfs bij Club NXT niet op regelmatige basis in actie.
Termen als 'flop' en 'miscast' doen dan ook al gretig de ronde, maar in Westkapelle geeft men het geloof in de jonge Amerikaan vooralsnog niet op. Recent kreeg Otasowie, die volgens Het Nieuwsblad niet enkel last had met het niveau en de intensiteit in ons land maar ook kampte met de nodige aanpassingsproblemen, daarom reeds even vrijaf om komaf te maken met een privékwestie. Een weekje verlof dat hem naar verluidt heel wat deugd deed.
RENTREE TEGEN GENK
Vorige week vernam de krant immers al van insiders dat Otasowie tegenwoordig een goede indruk maakt op training, iets wat Clement nu ook bevestigt. "Hij is teruggekomen als een ander mens. De laatste weken komt hij inderdaad aan de oppervlakte, al ligt de intensiteit op training door de opeenvolging van matchen iets lager. Vrijdagavond (1-1 tegen Genk, nvdr.) maakte hij met de beloften zijn eerste minuten sinds lang. Hij is groeiende", werd de coach geciteerd. Otasowie werd wel na 50 minuten met een lichte blessure vervangen, afwachten dus of hij straks eindelijk ook bij de A-kern zijn kans krijgt. Door de Europese uitschakeling dreigt de speelgelegenheid na nieuwjaar alleen maar af te nemen.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
Arne Decraene