Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

door
Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

Na het ontslag van Enzo Scifo gaat het Moeskroen voor de wind in 1B. Les Hurlus verloren vorig weekend ongelukkig van leider Westerlo maar sluipen na een nieuwe zege stilaan richting de tweede (mogelijke) promotieplek. Lommel gooide op Le Cannonier een voorsprong te grabbel en verzuimde zo om een prima zaak te doen.

Het financieel geplaagde Moeskroen zat in een prima sportieve periode in 1B. Vorig weekend liet het team van Jeunechamps zelfs de kans liggen om leider Westerlo een voetje te lichten, na een rode kaart zag het nog een dubbele voorsprong verloren gaan. Tegenstander Lommel speelde tot nu toe een wisselvallig seizoen maar mocht nog hopen op plek twee.
Lommel neemt de voorsprong op Le Cannonier
De Limburgers namen de beste start op Le Cannonier. Na nog geen tien minuten spelen kreeg Arzani de bal aangespeeld in de zestien meter en van dichtbij maakte hij de 0-1. Moeskroen reageerde met een dot van een kans voor Chevalier, de ex-speler van KVK vond een sterke Fiermarin op zijn weg. Met de rust in zicht kreeg Lommel een unieke kans om de wedstrijd al vroegtijdig in een definitieve plooi te leggen toen Sales alleen op Gillekens mocht afgaan, die laatste kon al bij al gemakkelijk redding brengen op de zwakke poging van de Braziliaan. Halfweg had Groen-Wit de beste papieren.

Lommel opent sterk en mag halfweg dromen van de zege.
Thuisploeg draait rollen volledig om
Les Hurlus gingen na de pauze op zoek naar de gelijkmaker, na dik vijf minuten spelen vloog een eerste poging van Carcela hoog over. Aan de overzijde schoot Arzani op de vuisten van Gillekens. De thuisploeg drukte wel steeds meer, na een prima assist van Tainmont vond maatje Chevalier nog een goede Fiermarin op zijn weg. Bij de daaropvolgende hoekschop haalde Fiermarin ook nog een kopbal van Tainmont uit zijn doelvlak. De gelijkmaker kon niet uitblijven en nog voor het uur maakte Carcela er na een warrige fase 1-1 van, meer dan verdiend voor Moeskroen. De thuisploeg rook bloed en dik vijf minuten later pakte Bocat een voorzet in de vlucht en zijn botsend schot vloog over Fiermarin doel: 2-1. Lommel stond nu met de rug tegen de muur en kreeg even later zelfs een kans op de gelijkmaker maar Gillekens hield de voorsprong op het bord. Het ervaren Moeskroen hield stand (met nog een prachtige redding van Gillekens in blessuretijd) en staat nu op twee punten van de tweede plek, knap na een dramatische start van de competitie.
Scoreverloop:
0-1 (9') Sales, 1-1 (59') Carcela, 2-1 (65') Bocat

Is Moeskroen de topfavoriet voor de tweede plek?

Meest recent

Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

3
3
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

3
3
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

141
141
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

160
160
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

34
34
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

158
158
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

239
239
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

309
309
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

581
581
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

111
111
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

491
491
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

603
603
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

283
283
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

178
178
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

69
69
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

179
179
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

76
76
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

93
93
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

250
250
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

697
697
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

118
118
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

198
198
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

316
316
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155

Meer sportnieuws