Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

88
Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

Na het ontslag van Enzo Scifo gaat het Moeskroen voor de wind in 1B. Les Hurlus verloren vorig weekend ongelukkig van leider Westerlo maar sluipen na een nieuwe zege stilaan richting de tweede (mogelijke) promotieplek. Lommel gooide op Le Cannonier een voorsprong te grabbel en verzuimde zo om een prima zaak te doen.

Het financieel geplaagde Moeskroen zat in een prima sportieve periode in 1B. Vorig weekend liet het team van Jeunechamps zelfs de kans liggen om leider Westerlo een voetje te lichten, na een rode kaart zag het nog een dubbele voorsprong verloren gaan. Tegenstander Lommel speelde tot nu toe een wisselvallig seizoen maar mocht nog hopen op plek twee.
Lommel neemt de voorsprong op Le Cannonier
De Limburgers namen de beste start op Le Cannonier. Na nog geen tien minuten spelen kreeg Arzani de bal aangespeeld in de zestien meter en van dichtbij maakte hij de 0-1. Moeskroen reageerde met een dot van een kans voor Chevalier, de ex-speler van KVK vond een sterke Fiermarin op zijn weg. Met de rust in zicht kreeg Lommel een unieke kans om de wedstrijd al vroegtijdig in een definitieve plooi te leggen toen Sales alleen op Gillekens mocht afgaan, die laatste kon al bij al gemakkelijk redding brengen op de zwakke poging van de Braziliaan. Halfweg had Groen-Wit de beste papieren.

Lommel opent sterk en mag halfweg dromen van de zege.
Thuisploeg draait rollen volledig om
Les Hurlus gingen na de pauze op zoek naar de gelijkmaker, na dik vijf minuten spelen vloog een eerste poging van Carcela hoog over. Aan de overzijde schoot Arzani op de vuisten van Gillekens. De thuisploeg drukte wel steeds meer, na een prima assist van Tainmont vond maatje Chevalier nog een goede Fiermarin op zijn weg. Bij de daaropvolgende hoekschop haalde Fiermarin ook nog een kopbal van Tainmont uit zijn doelvlak. De gelijkmaker kon niet uitblijven en nog voor het uur maakte Carcela er na een warrige fase 1-1 van, meer dan verdiend voor Moeskroen. De thuisploeg rook bloed en dik vijf minuten later pakte Bocat een voorzet in de vlucht en zijn botsend schot vloog over Fiermarin doel: 2-1. Lommel stond nu met de rug tegen de muur en kreeg even later zelfs een kans op de gelijkmaker maar Gillekens hield de voorsprong op het bord. Het ervaren Moeskroen hield stand (met nog een prachtige redding van Gillekens in blessuretijd) en staat nu op twee punten van de tweede plek, knap na een dramatische start van de competitie.
Scoreverloop:
0-1 (9') Sales, 1-1 (59') Carcela, 2-1 (65') Bocat

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Is Moeskroen de topfavoriet voor de tweede plek?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

134
134
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

272
272
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

183
183
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

203
203
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

50
50
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

252
252
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

105
105
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

36
36
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

29
29
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

35
35
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

35
35
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

108
108
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

98
98
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

130
130
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

54
54
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

277
277
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

216
216
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

87
87
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

83
83

Meer sportnieuws