Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

door
Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

Na het ontslag van Enzo Scifo gaat het Moeskroen voor de wind in 1B. Les Hurlus verloren vorig weekend ongelukkig van leider Westerlo maar sluipen na een nieuwe zege stilaan richting de tweede (mogelijke) promotieplek. Lommel gooide op Le Cannonier een voorsprong te grabbel en verzuimde zo om een prima zaak te doen.

Het financieel geplaagde Moeskroen zat in een prima sportieve periode in 1B. Vorig weekend liet het team van Jeunechamps zelfs de kans liggen om leider Westerlo een voetje te lichten, na een rode kaart zag het nog een dubbele voorsprong verloren gaan. Tegenstander Lommel speelde tot nu toe een wisselvallig seizoen maar mocht nog hopen op plek twee.
Lommel neemt de voorsprong op Le Cannonier
De Limburgers namen de beste start op Le Cannonier. Na nog geen tien minuten spelen kreeg Arzani de bal aangespeeld in de zestien meter en van dichtbij maakte hij de 0-1. Moeskroen reageerde met een dot van een kans voor Chevalier, de ex-speler van KVK vond een sterke Fiermarin op zijn weg. Met de rust in zicht kreeg Lommel een unieke kans om de wedstrijd al vroegtijdig in een definitieve plooi te leggen toen Sales alleen op Gillekens mocht afgaan, die laatste kon al bij al gemakkelijk redding brengen op de zwakke poging van de Braziliaan. Halfweg had Groen-Wit de beste papieren.

Lommel opent sterk en mag halfweg dromen van de zege.
Thuisploeg draait rollen volledig om
Les Hurlus gingen na de pauze op zoek naar de gelijkmaker, na dik vijf minuten spelen vloog een eerste poging van Carcela hoog over. Aan de overzijde schoot Arzani op de vuisten van Gillekens. De thuisploeg drukte wel steeds meer, na een prima assist van Tainmont vond maatje Chevalier nog een goede Fiermarin op zijn weg. Bij de daaropvolgende hoekschop haalde Fiermarin ook nog een kopbal van Tainmont uit zijn doelvlak. De gelijkmaker kon niet uitblijven en nog voor het uur maakte Carcela er na een warrige fase 1-1 van, meer dan verdiend voor Moeskroen. De thuisploeg rook bloed en dik vijf minuten later pakte Bocat een voorzet in de vlucht en zijn botsend schot vloog over Fiermarin doel: 2-1. Lommel stond nu met de rug tegen de muur en kreeg even later zelfs een kans op de gelijkmaker maar Gillekens hield de voorsprong op het bord. Het ervaren Moeskroen hield stand (met nog een prachtige redding van Gillekens in blessuretijd) en staat nu op twee punten van de tweede plek, knap na een dramatische start van de competitie.
Scoreverloop:
0-1 (9') Sales, 1-1 (59') Carcela, 2-1 (65') Bocat

Is Moeskroen de topfavoriet voor de tweede plek?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

7
7
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

34
34
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

86
86
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

22
22
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

124
124
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

81
81
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

84
84
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

70
70
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

164
164
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

64
64
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

129
129
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1129
1129
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

62
62
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

73
73
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

491
491
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

224
224
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

119
119
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

149
149
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

135
135
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1036
1036
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

128
128
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

380
380
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

875
875

Meer sportnieuws