Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

door
Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

Na het ontslag van Enzo Scifo gaat het Moeskroen voor de wind in 1B. Les Hurlus verloren vorig weekend ongelukkig van leider Westerlo maar sluipen na een nieuwe zege stilaan richting de tweede (mogelijke) promotieplek. Lommel gooide op Le Cannonier een voorsprong te grabbel en verzuimde zo om een prima zaak te doen.

Het financieel geplaagde Moeskroen zat in een prima sportieve periode in 1B. Vorig weekend liet het team van Jeunechamps zelfs de kans liggen om leider Westerlo een voetje te lichten, na een rode kaart zag het nog een dubbele voorsprong verloren gaan. Tegenstander Lommel speelde tot nu toe een wisselvallig seizoen maar mocht nog hopen op plek twee.
Lommel neemt de voorsprong op Le Cannonier
De Limburgers namen de beste start op Le Cannonier. Na nog geen tien minuten spelen kreeg Arzani de bal aangespeeld in de zestien meter en van dichtbij maakte hij de 0-1. Moeskroen reageerde met een dot van een kans voor Chevalier, de ex-speler van KVK vond een sterke Fiermarin op zijn weg. Met de rust in zicht kreeg Lommel een unieke kans om de wedstrijd al vroegtijdig in een definitieve plooi te leggen toen Sales alleen op Gillekens mocht afgaan, die laatste kon al bij al gemakkelijk redding brengen op de zwakke poging van de Braziliaan. Halfweg had Groen-Wit de beste papieren.

Lommel opent sterk en mag halfweg dromen van de zege.
Thuisploeg draait rollen volledig om
Les Hurlus gingen na de pauze op zoek naar de gelijkmaker, na dik vijf minuten spelen vloog een eerste poging van Carcela hoog over. Aan de overzijde schoot Arzani op de vuisten van Gillekens. De thuisploeg drukte wel steeds meer, na een prima assist van Tainmont vond maatje Chevalier nog een goede Fiermarin op zijn weg. Bij de daaropvolgende hoekschop haalde Fiermarin ook nog een kopbal van Tainmont uit zijn doelvlak. De gelijkmaker kon niet uitblijven en nog voor het uur maakte Carcela er na een warrige fase 1-1 van, meer dan verdiend voor Moeskroen. De thuisploeg rook bloed en dik vijf minuten later pakte Bocat een voorzet in de vlucht en zijn botsend schot vloog over Fiermarin doel: 2-1. Lommel stond nu met de rug tegen de muur en kreeg even later zelfs een kans op de gelijkmaker maar Gillekens hield de voorsprong op het bord. Het ervaren Moeskroen hield stand (met nog een prachtige redding van Gillekens in blessuretijd) en staat nu op twee punten van de tweede plek, knap na een dramatische start van de competitie.
Scoreverloop:
0-1 (9') Sales, 1-1 (59') Carcela, 2-1 (65') Bocat

Is Moeskroen de topfavoriet voor de tweede plek?

Meest recent

Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

2
2
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

39
39
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

63
63
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

46
46
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

38
38
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

76
76
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

254
254
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

166
166
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

242
242
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

99
99
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

181
181
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

250
250
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

540
540
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

219
219
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

197
197
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

108
108
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

389
389
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

302
302
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

292
292
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

445
445
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

98
98
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

195
195
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1305
1305
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

104
104
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

144
144

Meer sportnieuws