Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

88
Moeskroen zet opmars in 1B verder na fraaie comeback

Na het ontslag van Enzo Scifo gaat het Moeskroen voor de wind in 1B. Les Hurlus verloren vorig weekend ongelukkig van leider Westerlo maar sluipen na een nieuwe zege stilaan richting de tweede (mogelijke) promotieplek. Lommel gooide op Le Cannonier een voorsprong te grabbel en verzuimde zo om een prima zaak te doen.

Het financieel geplaagde Moeskroen zat in een prima sportieve periode in 1B. Vorig weekend liet het team van Jeunechamps zelfs de kans liggen om leider Westerlo een voetje te lichten, na een rode kaart zag het nog een dubbele voorsprong verloren gaan. Tegenstander Lommel speelde tot nu toe een wisselvallig seizoen maar mocht nog hopen op plek twee.
Lommel neemt de voorsprong op Le Cannonier
De Limburgers namen de beste start op Le Cannonier. Na nog geen tien minuten spelen kreeg Arzani de bal aangespeeld in de zestien meter en van dichtbij maakte hij de 0-1. Moeskroen reageerde met een dot van een kans voor Chevalier, de ex-speler van KVK vond een sterke Fiermarin op zijn weg. Met de rust in zicht kreeg Lommel een unieke kans om de wedstrijd al vroegtijdig in een definitieve plooi te leggen toen Sales alleen op Gillekens mocht afgaan, die laatste kon al bij al gemakkelijk redding brengen op de zwakke poging van de Braziliaan. Halfweg had Groen-Wit de beste papieren.

Lommel opent sterk en mag halfweg dromen van de zege.
Thuisploeg draait rollen volledig om
Les Hurlus gingen na de pauze op zoek naar de gelijkmaker, na dik vijf minuten spelen vloog een eerste poging van Carcela hoog over. Aan de overzijde schoot Arzani op de vuisten van Gillekens. De thuisploeg drukte wel steeds meer, na een prima assist van Tainmont vond maatje Chevalier nog een goede Fiermarin op zijn weg. Bij de daaropvolgende hoekschop haalde Fiermarin ook nog een kopbal van Tainmont uit zijn doelvlak. De gelijkmaker kon niet uitblijven en nog voor het uur maakte Carcela er na een warrige fase 1-1 van, meer dan verdiend voor Moeskroen. De thuisploeg rook bloed en dik vijf minuten later pakte Bocat een voorzet in de vlucht en zijn botsend schot vloog over Fiermarin doel: 2-1. Lommel stond nu met de rug tegen de muur en kreeg even later zelfs een kans op de gelijkmaker maar Gillekens hield de voorsprong op het bord. Het ervaren Moeskroen hield stand (met nog een prachtige redding van Gillekens in blessuretijd) en staat nu op twee punten van de tweede plek, knap na een dramatische start van de competitie.
Scoreverloop:
0-1 (9') Sales, 1-1 (59') Carcela, 2-1 (65') Bocat

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Is Moeskroen de topfavoriet voor de tweede plek?

Meest recent

Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

3
3
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

6
6
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

41
41
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

5
5
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

51
51
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

129
129
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

69
69
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

61
61
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

575
575
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

69
69
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

124
124
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

73
73
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

348
348
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

377
377
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

361
361
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

329
329
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

78
78
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

344
344
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

130
130
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

46
46
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

324
324

Meer sportnieuws