AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

door
AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

AA Gent beleeft een opmerkelijk seizoen. Het nam in de competitie een vrij dramatische start, maar bleef het aldoor wel goed doen in de Conference League. Inmiddels lijkt ook hun fortuin in de Jupiler Pro League gekeerd te zijn met een negen op negen, terwijl ze na Nieuwjaar ook als enige Belgische ploeg in Europa overblijven na plaatsing voor de achtste finales.


De Buffalo's lijken dus in de lift te zitten, maar dat vertaalt zich nog niet in de boekhouding. Het Laatste Nieuws weet dat uit de jaarrekeningen blijkt dat de club vorig seizoen 2,3 miljoen euro verlies gemaakt heeft. Dat zijn uiteraard geen geweldige cijfers, maar toch zullen ze daar in de Ghelamco Arena best tevreden mee zijn. Het betekent immers een verbetering.

In het seizoen daarvoor was Gent immers nog 5,8 miljoen euro in het rood gegaan. De verbetering in de cijfers zou vooral te danken zijn aan de transfer van Jonathan David, die in de zomer van 2020 voor 27 miljoen euro naar Lille verkaste. De loonkosten stegen immers met 3 miljoen en de omzet daalde, vooral door de vele wedstrijden zonder publiek vorig seizoen.

BETERSCHAP OP KOMST
Gent heeft de voorbije jaren dus stevig verlies geleden, maar er is beterschap op komst. Ook afgelopen zomer cashten ze immers weer stevig met de verkoop van Niklas Dorsch en Roman Yaremchuk, die samen een kleine 25 miljoen opleverden. Daarnaast kan de Ghelamco Arena tegenwoordig ook weer vollopen én wist Gent nog enkele miljoenen op te halen in de Conference League. Mogelijk wordt er dit seizoen dus weer winst gemaakt.

LEES OOK: ‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Moet Gent zich zorgen maken over die cijfers?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

117
117
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

41
41
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

38
38
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

50
50
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

95
95
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

203
203
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

138
138
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

222
222
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

154
154
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

110
110
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

31
31
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

603
603
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

343
343
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

138
138
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1230
1230
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

738
738
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

63
63
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

632
632
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1399
1399
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

577
577
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

617
617
'El Ouahdi out: KRC Genk drukt door voor vervanger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

274
274
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

508
508
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1113
1113
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

429
429

Meer sportnieuws