AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

door
AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

AA Gent beleeft een opmerkelijk seizoen. Het nam in de competitie een vrij dramatische start, maar bleef het aldoor wel goed doen in de Conference League. Inmiddels lijkt ook hun fortuin in de Jupiler Pro League gekeerd te zijn met een negen op negen, terwijl ze na Nieuwjaar ook als enige Belgische ploeg in Europa overblijven na plaatsing voor de achtste finales.


De Buffalo's lijken dus in de lift te zitten, maar dat vertaalt zich nog niet in de boekhouding. Het Laatste Nieuws weet dat uit de jaarrekeningen blijkt dat de club vorig seizoen 2,3 miljoen euro verlies gemaakt heeft. Dat zijn uiteraard geen geweldige cijfers, maar toch zullen ze daar in de Ghelamco Arena best tevreden mee zijn. Het betekent immers een verbetering.

In het seizoen daarvoor was Gent immers nog 5,8 miljoen euro in het rood gegaan. De verbetering in de cijfers zou vooral te danken zijn aan de transfer van Jonathan David, die in de zomer van 2020 voor 27 miljoen euro naar Lille verkaste. De loonkosten stegen immers met 3 miljoen en de omzet daalde, vooral door de vele wedstrijden zonder publiek vorig seizoen.

BETERSCHAP OP KOMST
Gent heeft de voorbije jaren dus stevig verlies geleden, maar er is beterschap op komst. Ook afgelopen zomer cashten ze immers weer stevig met de verkoop van Niklas Dorsch en Roman Yaremchuk, die samen een kleine 25 miljoen opleverden. Daarnaast kan de Ghelamco Arena tegenwoordig ook weer vollopen én wist Gent nog enkele miljoenen op te halen in de Conference League. Mogelijk wordt er dit seizoen dus weer winst gemaakt.

LEES OOK: Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Moet Gent zich zorgen maken over die cijfers?

Meest recent

Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

1
1
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

21
21
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

67
67
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

322
322
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

72
72
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

30
30
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

280
280
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

109
109
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

242
242
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

174
174
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

90
90
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

225
225
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

19
19
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

84
84
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

415
415
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

131
131
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

215
215
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

97
97
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

339
339
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

192
192
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

172
172
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

523
523
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

177
177
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

175
175
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

34
34

Meer sportnieuws