AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

306 stemmen
AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

AA Gent beleeft een opmerkelijk seizoen. Het nam in de competitie een vrij dramatische start, maar bleef het aldoor wel goed doen in de Conference League. Inmiddels lijkt ook hun fortuin in de Jupiler Pro League gekeerd te zijn met een negen op negen, terwijl ze na Nieuwjaar ook als enige Belgische ploeg in Europa overblijven na plaatsing voor de achtste finales.


De Buffalo's lijken dus in de lift te zitten, maar dat vertaalt zich nog niet in de boekhouding. Het Laatste Nieuws weet dat uit de jaarrekeningen blijkt dat de club vorig seizoen 2,3 miljoen euro verlies gemaakt heeft. Dat zijn uiteraard geen geweldige cijfers, maar toch zullen ze daar in de Ghelamco Arena best tevreden mee zijn. Het betekent immers een verbetering.

In het seizoen daarvoor was Gent immers nog 5,8 miljoen euro in het rood gegaan. De verbetering in de cijfers zou vooral te danken zijn aan de transfer van Jonathan David, die in de zomer van 2020 voor 27 miljoen euro naar Lille verkaste. De loonkosten stegen immers met 3 miljoen en de omzet daalde, vooral door de vele wedstrijden zonder publiek vorig seizoen.

BETERSCHAP OP KOMST
Gent heeft de voorbije jaren dus stevig verlies geleden, maar er is beterschap op komst. Ook afgelopen zomer cashten ze immers weer stevig met de verkoop van Niklas Dorsch en Roman Yaremchuk, die samen een kleine 25 miljoen opleverden. Daarnaast kan de Ghelamco Arena tegenwoordig ook weer vollopen én wist Gent nog enkele miljoenen op te halen in de Conference League. Mogelijk wordt er dit seizoen dus weer winst gemaakt.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

🚀

Moet Gent zich zorgen maken over die cijfers?

Meest recent

Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

6
6
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

142
142
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

199
199
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

142
142
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

110
110
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

81
81
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

201
201
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

302
302
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

539
539
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

444
444
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

385
385
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

100
100
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

789
789
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

81
81
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

333
333
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

67
67
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

138
138
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

450
450
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

120
120
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

76
76
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

223
223
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

675
675
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

955
955
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

754
754

Meer sportnieuws