AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

door
AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

AA Gent beleeft een opmerkelijk seizoen. Het nam in de competitie een vrij dramatische start, maar bleef het aldoor wel goed doen in de Conference League. Inmiddels lijkt ook hun fortuin in de Jupiler Pro League gekeerd te zijn met een negen op negen, terwijl ze na Nieuwjaar ook als enige Belgische ploeg in Europa overblijven na plaatsing voor de achtste finales.


De Buffalo's lijken dus in de lift te zitten, maar dat vertaalt zich nog niet in de boekhouding. Het Laatste Nieuws weet dat uit de jaarrekeningen blijkt dat de club vorig seizoen 2,3 miljoen euro verlies gemaakt heeft. Dat zijn uiteraard geen geweldige cijfers, maar toch zullen ze daar in de Ghelamco Arena best tevreden mee zijn. Het betekent immers een verbetering.

In het seizoen daarvoor was Gent immers nog 5,8 miljoen euro in het rood gegaan. De verbetering in de cijfers zou vooral te danken zijn aan de transfer van Jonathan David, die in de zomer van 2020 voor 27 miljoen euro naar Lille verkaste. De loonkosten stegen immers met 3 miljoen en de omzet daalde, vooral door de vele wedstrijden zonder publiek vorig seizoen.

BETERSCHAP OP KOMST
Gent heeft de voorbije jaren dus stevig verlies geleden, maar er is beterschap op komst. Ook afgelopen zomer cashten ze immers weer stevig met de verkoop van Niklas Dorsch en Roman Yaremchuk, die samen een kleine 25 miljoen opleverden. Daarnaast kan de Ghelamco Arena tegenwoordig ook weer vollopen én wist Gent nog enkele miljoenen op te halen in de Conference League. Mogelijk wordt er dit seizoen dus weer winst gemaakt.

LEES OOK: De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

Moet Gent zich zorgen maken over die cijfers?

Meest recent

'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

30
30
Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

38
38
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

284
284
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

86
86
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

33
33
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

63
63
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

199
199
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

137
137
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

21
21
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

419
419
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

259
259
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

118
118
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

304
304
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

599
599
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

85
85
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

345
345
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

236
236
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

168
168
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

184
184
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

276
276
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

748
748
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

436
436
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

495
495
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

344
344

Meer sportnieuws