AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

door
AA Gent krijgt ondanks verliescijfers goed nieuws

AA Gent beleeft een opmerkelijk seizoen. Het nam in de competitie een vrij dramatische start, maar bleef het aldoor wel goed doen in de Conference League. Inmiddels lijkt ook hun fortuin in de Jupiler Pro League gekeerd te zijn met een negen op negen, terwijl ze na Nieuwjaar ook als enige Belgische ploeg in Europa overblijven na plaatsing voor de achtste finales.


De Buffalo's lijken dus in de lift te zitten, maar dat vertaalt zich nog niet in de boekhouding. Het Laatste Nieuws weet dat uit de jaarrekeningen blijkt dat de club vorig seizoen 2,3 miljoen euro verlies gemaakt heeft. Dat zijn uiteraard geen geweldige cijfers, maar toch zullen ze daar in de Ghelamco Arena best tevreden mee zijn. Het betekent immers een verbetering.

In het seizoen daarvoor was Gent immers nog 5,8 miljoen euro in het rood gegaan. De verbetering in de cijfers zou vooral te danken zijn aan de transfer van Jonathan David, die in de zomer van 2020 voor 27 miljoen euro naar Lille verkaste. De loonkosten stegen immers met 3 miljoen en de omzet daalde, vooral door de vele wedstrijden zonder publiek vorig seizoen.

BETERSCHAP OP KOMST
Gent heeft de voorbije jaren dus stevig verlies geleden, maar er is beterschap op komst. Ook afgelopen zomer cashten ze immers weer stevig met de verkoop van Niklas Dorsch en Roman Yaremchuk, die samen een kleine 25 miljoen opleverden. Daarnaast kan de Ghelamco Arena tegenwoordig ook weer vollopen én wist Gent nog enkele miljoenen op te halen in de Conference League. Mogelijk wordt er dit seizoen dus weer winst gemaakt.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Moet Gent zich zorgen maken over die cijfers?

Meest recent

Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

62
62
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

26
26
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

131
131
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

26
26
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

58
58
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

75
75
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

273
273
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

137
137
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

450
450
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

426
426
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

98
98
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

159
159
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

191
191
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

195
195
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

315
315
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1182
1182
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

335
335
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

493
493
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

373
373
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

521
521
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

665
665
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

456
456
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

942
942
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

368
368

Meer sportnieuws