AA Gent krijgt dubbele opsteker voor topper tegen Genk

door
AA Gent krijgt dubbele opsteker voor topper tegen Genk

AA Gent is dit seizoen uitgegroeid tot de behoeder van de Belgische coëfficiënt, want het is de enige ploeg uit ons land die na Nieuwjaar nog in Europa actief zal zijn. Ze werden immers groepswinnaar in de Conference League en zijn zo meteen zeker van een ticket voor de achtste finale. Ondanks dat er donderdag niets meer op het spel stond, droegen ze wel nog hun steentje bij door met 1-0 te winnen van Flora Tallinn.


De Buffalo's hebben de laatste weken ook in eigen land een stevige inhaalrace ingezet en zijn opgeklommen naar de zesde plaats na een tien op twaalf. Die opmars kunnen ze zondag verderzetten, maar dan zullen ze wel moeten winnen in de topper tegen Genk. De Limburgers verkeren nog steeds in een diepe crisis, want de thuisnederlaag tegen Rapid Wenen donderdag betekende dat ze al acht matchen niet meer gewonnen hebben en Europees uitgeschakeld zijn.

Gent zit dus mentaal in het voordeel en bovendien krijgt het ook nog eens een extra opsteker. Het kan immers weer rekenen op Joseph Okumu en Sven Kums. Die laatste is hersteld van een griep, Okumu keert dan weer terug uit blessure. Verder gooit Vanhaezebrouck zijn selectie flink overhoop, nadat hij donderdag een pak bank- en tribunezitters een kans gaf.

BRUNO
Ondanks zijn winnende treffer valt bijvoorbeeld Gianni Bruno weer naast de selectie. Ook Opéri, Chakvetadze, Mboyo, Cissé en Bayo zijn er niet meer bij. Onder meer Hjulsager en Malede, die in Europa niet speelgerechtigd waren, maken opnieuw hun opwachting.


LEES OOK: AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

Zal AA Gent zondag opnieuw winnen?

Meest recent

Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

30
30
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

249
249
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

27
27
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

25
25
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

26
26
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

197
197
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

116
116
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

194
194
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

168
168
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

63
63
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

258
258
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

302
302
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

329
329
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

84
84
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

447
447
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

404
404
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

479
479
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

225
225
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

111
111
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

84
84
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

430
430
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

673
673
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

94
94

Meer sportnieuws