AA Gent krijgt dubbele opsteker voor topper tegen Genk

212 stemmen
AA Gent krijgt dubbele opsteker voor topper tegen Genk

AA Gent is dit seizoen uitgegroeid tot de behoeder van de Belgische coëfficiënt, want het is de enige ploeg uit ons land die na Nieuwjaar nog in Europa actief zal zijn. Ze werden immers groepswinnaar in de Conference League en zijn zo meteen zeker van een ticket voor de achtste finale. Ondanks dat er donderdag niets meer op het spel stond, droegen ze wel nog hun steentje bij door met 1-0 te winnen van Flora Tallinn.


De Buffalo's hebben de laatste weken ook in eigen land een stevige inhaalrace ingezet en zijn opgeklommen naar de zesde plaats na een tien op twaalf. Die opmars kunnen ze zondag verderzetten, maar dan zullen ze wel moeten winnen in de topper tegen Genk. De Limburgers verkeren nog steeds in een diepe crisis, want de thuisnederlaag tegen Rapid Wenen donderdag betekende dat ze al acht matchen niet meer gewonnen hebben en Europees uitgeschakeld zijn.

Gent zit dus mentaal in het voordeel en bovendien krijgt het ook nog eens een extra opsteker. Het kan immers weer rekenen op Joseph Okumu en Sven Kums. Die laatste is hersteld van een griep, Okumu keert dan weer terug uit blessure. Verder gooit Vanhaezebrouck zijn selectie flink overhoop, nadat hij donderdag een pak bank- en tribunezitters een kans gaf.

BRUNO
Ondanks zijn winnende treffer valt bijvoorbeeld Gianni Bruno weer naast de selectie. Ook Opéri, Chakvetadze, Mboyo, Cissé en Bayo zijn er niet meer bij. Onder meer Hjulsager en Malede, die in Europa niet speelgerechtigd waren, maken opnieuw hun opwachting.


LEES OOK: AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

Zal AA Gent zondag opnieuw winnen?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

21
21
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

121
121
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

91
91
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

88
88
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

277
277
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

158
158
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

157
157
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

349
349
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

611
611
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

307
307
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3439
3439
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

75
75
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

206
206
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

224
224
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

202
202
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

128
128

Meer sportnieuws