AA Gent krijgt dubbele opsteker voor topper tegen Genk

door
AA Gent krijgt dubbele opsteker voor topper tegen Genk

AA Gent is dit seizoen uitgegroeid tot de behoeder van de Belgische coëfficiënt, want het is de enige ploeg uit ons land die na Nieuwjaar nog in Europa actief zal zijn. Ze werden immers groepswinnaar in de Conference League en zijn zo meteen zeker van een ticket voor de achtste finale. Ondanks dat er donderdag niets meer op het spel stond, droegen ze wel nog hun steentje bij door met 1-0 te winnen van Flora Tallinn.


De Buffalo's hebben de laatste weken ook in eigen land een stevige inhaalrace ingezet en zijn opgeklommen naar de zesde plaats na een tien op twaalf. Die opmars kunnen ze zondag verderzetten, maar dan zullen ze wel moeten winnen in de topper tegen Genk. De Limburgers verkeren nog steeds in een diepe crisis, want de thuisnederlaag tegen Rapid Wenen donderdag betekende dat ze al acht matchen niet meer gewonnen hebben en Europees uitgeschakeld zijn.

Gent zit dus mentaal in het voordeel en bovendien krijgt het ook nog eens een extra opsteker. Het kan immers weer rekenen op Joseph Okumu en Sven Kums. Die laatste is hersteld van een griep, Okumu keert dan weer terug uit blessure. Verder gooit Vanhaezebrouck zijn selectie flink overhoop, nadat hij donderdag een pak bank- en tribunezitters een kans gaf.

BRUNO
Ondanks zijn winnende treffer valt bijvoorbeeld Gianni Bruno weer naast de selectie. Ook Opéri, Chakvetadze, Mboyo, Cissé en Bayo zijn er niet meer bij. Onder meer Hjulsager en Malede, die in Europa niet speelgerechtigd waren, maken opnieuw hun opwachting.


LEES OOK: Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

🚀

Zal AA Gent zondag opnieuw winnen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

70
70
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

22
22
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

212
212
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

85
85
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

192
192
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

141
141
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

342
342
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

229
229
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

268
268
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

59
59
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

135
135
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

263
263
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

419
419
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

206
206
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

97
97
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

332
332
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

551
551

Meer sportnieuws