AA Gent krijgt dubbele opsteker voor topper tegen Genk

212 stemmen
AA Gent krijgt dubbele opsteker voor topper tegen Genk

AA Gent is dit seizoen uitgegroeid tot de behoeder van de Belgische coëfficiënt, want het is de enige ploeg uit ons land die na Nieuwjaar nog in Europa actief zal zijn. Ze werden immers groepswinnaar in de Conference League en zijn zo meteen zeker van een ticket voor de achtste finale. Ondanks dat er donderdag niets meer op het spel stond, droegen ze wel nog hun steentje bij door met 1-0 te winnen van Flora Tallinn.


De Buffalo's hebben de laatste weken ook in eigen land een stevige inhaalrace ingezet en zijn opgeklommen naar de zesde plaats na een tien op twaalf. Die opmars kunnen ze zondag verderzetten, maar dan zullen ze wel moeten winnen in de topper tegen Genk. De Limburgers verkeren nog steeds in een diepe crisis, want de thuisnederlaag tegen Rapid Wenen donderdag betekende dat ze al acht matchen niet meer gewonnen hebben en Europees uitgeschakeld zijn.

Gent zit dus mentaal in het voordeel en bovendien krijgt het ook nog eens een extra opsteker. Het kan immers weer rekenen op Joseph Okumu en Sven Kums. Die laatste is hersteld van een griep, Okumu keert dan weer terug uit blessure. Verder gooit Vanhaezebrouck zijn selectie flink overhoop, nadat hij donderdag een pak bank- en tribunezitters een kans gaf.

BRUNO
Ondanks zijn winnende treffer valt bijvoorbeeld Gianni Bruno weer naast de selectie. Ook Opéri, Chakvetadze, Mboyo, Cissé en Bayo zijn er niet meer bij. Onder meer Hjulsager en Malede, die in Europa niet speelgerechtigd waren, maken opnieuw hun opwachting.


LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

🚀

Zal AA Gent zondag opnieuw winnen?

Meest recent

'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

28
28
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

62
62
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

60
60
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

42
42
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

134
134
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

414
414
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

569
569
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

507
507
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

88
88
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

413
413
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

561
561
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

250
250
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

70
70
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

243
243
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

470
470
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

268
268
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

740
740
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

227
227
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

248
248
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

578
578
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

396
396
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

762
762
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

634
634
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

746
746

Meer sportnieuws