Smaakmaker Antwerp: "Ik wil de Gouden Bal winnen"

door
Smaakmaker Antwerp:

Royal Antwerp FC ligt midden december al uit de Beker van België en de Europa League. Voor Brian Priske is het noodzakelijk dat de Great Old goed voor de dag komt in de Jupiler Pro League. Hij rekent daarbij op één speler.


Standard moest afgelopen zomer met pijn in het hart Michel-Angé Balikwisha laten gaan naar concurrent Antwerp. De club betaalde ongeveer 5 miljoen euro voor de flankaanvaller. De eerste maanden waren bijzonder matig. Balikiwisha kende uiteraard een blessure, maar mocht toch al 15 keer opdraven voor zijn nieuwe club. Afgelopen donderdag scoorde hij tegen Olympiacos pas zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe werkgever. De teller staat nu op 1 goal en 2 assists.

RONALDO

De jonge Belg hoopt dat hij nu echt is vertrokken. Hij heeft alvast de droom om de wereldtop te behalen. "Het is een kinderdroom om de Gouden Bal te winnen. Iedereen wil de beste speler ter wereld zijn. Ik ben pas 20, misschien sta ik over drie jaar in de top drie voor de Gouden Bal. Stel dat ik naar Sevilla ga en ik speel er sterk, en ik beland in het elftal van het seizoen.... In feite moet het worden gezien als een bron van motivatie. Ik ga mijn ambities niet van de daken schreeuwen, maar als mij de vraag wordt gesteld, beantwoord ik die eerlijk. Mijn idool is Cristiano Ronaldo. Hij heeft zichzelf altijd zeer hoge doelen gesteld", aldus Balikwisha in La Dernière Heure.

De speler zal eerst uit de Belgische competitie moeten overvleugelen als hij een transfer naar een topcompetitie wil zetten. Aan Balikwisha om dat de komende maanden te bewijzen op de Bosuil.

LEES OOK: 'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Gaat hij ooit de wereldtop halen?

Meest recent

‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

14
14
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

8
8
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

14
14
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

181
181
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

96
96
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

134
134
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

133
133
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

342
342
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

187
187
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

137
137
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

68
68
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

143
143
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

196
196
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

427
427
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

301
301
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

117
117
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

190
190
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

652
652
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

344
344
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

470
470
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

300
300
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

126
126
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

810
810
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

643
643
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

388
388

Meer sportnieuws