Smaakmaker Antwerp: "Ik wil de Gouden Bal winnen"

door
Smaakmaker Antwerp:

Royal Antwerp FC ligt midden december al uit de Beker van België en de Europa League. Voor Brian Priske is het noodzakelijk dat de Great Old goed voor de dag komt in de Jupiler Pro League. Hij rekent daarbij op één speler.


Standard moest afgelopen zomer met pijn in het hart Michel-Angé Balikwisha laten gaan naar concurrent Antwerp. De club betaalde ongeveer 5 miljoen euro voor de flankaanvaller. De eerste maanden waren bijzonder matig. Balikiwisha kende uiteraard een blessure, maar mocht toch al 15 keer opdraven voor zijn nieuwe club. Afgelopen donderdag scoorde hij tegen Olympiacos pas zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe werkgever. De teller staat nu op 1 goal en 2 assists.

RONALDO

De jonge Belg hoopt dat hij nu echt is vertrokken. Hij heeft alvast de droom om de wereldtop te behalen. "Het is een kinderdroom om de Gouden Bal te winnen. Iedereen wil de beste speler ter wereld zijn. Ik ben pas 20, misschien sta ik over drie jaar in de top drie voor de Gouden Bal. Stel dat ik naar Sevilla ga en ik speel er sterk, en ik beland in het elftal van het seizoen.... In feite moet het worden gezien als een bron van motivatie. Ik ga mijn ambities niet van de daken schreeuwen, maar als mij de vraag wordt gesteld, beantwoord ik die eerlijk. Mijn idool is Cristiano Ronaldo. Hij heeft zichzelf altijd zeer hoge doelen gesteld", aldus Balikwisha in La Dernière Heure.

De speler zal eerst uit de Belgische competitie moeten overvleugelen als hij een transfer naar een topcompetitie wil zetten. Aan Balikwisha om dat de komende maanden te bewijzen op de Bosuil.

LEES OOK: Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Gaat hij ooit de wereldtop halen?

Meest recent

Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

10
10
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

52
52
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

178
178
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

157
157
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

119
119
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

33
33
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

190
190
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

246
246
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

48
48
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

177
177
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

169
169
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

255
255
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

347
347
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

318
318
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

188
188
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

128
128
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

286
286
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

75
75
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

292
292
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

301
301
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

155
155
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

170
170
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

109
109
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

194
194
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

321
321

Meer sportnieuws