'FC Barcelona verlost van overbodige aanvaller'

door
'FC Barcelona verlost van overbodige aanvaller'

Het zijn pijnlijke tijden voor FC Barcelona. Na het vertrek van Lionel Messi lijkt het sportieve verval niet te stuiten. In La Liga lijkt Barça dit jaar geen rol van betekenis te zullen spelen, en ook in de Champions League moest het deze week de rol lossen.


In de eigen competitie staan de Blaugrana slechts op een zevende plaats. Die geeft geen recht op Europees voetbal volgend jaar. De Europa League - waar Barça in terechtkomt na de derde plaats in de groepsfase van de CL - kan soelaas brengen. Maar dan moet Barça die competitie al winnen om volgend jaar Europees te kunnen spelen, of de finale halen tegen een ploeg die zich weet te plaatsen voor de CL. En de vraag is hoeveel trek ze wel hebben in de Europa League in de Catalaanse hoofdstad. Daar zijn ze immers gewend om te schitteren op het allerhoogste niveau op het kampioenenbal.

VERLOST VAN AANVALLER

Ondertussen gonst het zoals wel vaker van de transfergeruchten aan in- en uitgaande zijde in Catalonië. Volgens Turkse media en het Spaanse Estadio Deportivo zou Luuk de Jong op weg zijn naar de uitgang van Camp Nou. Hij zou gewild zijn door de Turkse topclub Fenerbahçe. De Jong wordt door Barça gehuurd van Sevilla tot medio 2022, maar de Catalanen zouden hem graag vroeger laten gaan. Sevilla zou daar echter niet van willen weten en de Jong zijn huurcontract willen laten uitdoen.

De Nederlandse aanvaller heeft vooralsnog geen onvergetelijke indruk achtergelaten in Catalonië. In tien wedstrijden kon hij slechts één keer scoren en gaf hij geen enkele assist. Cijfers die we niet gewend zijn van een aanvaller van de Spaanse topclub. Het mag dan ook niet verbazen dat de Jong niet in de bovenste schuif ligt van coach Xavi, die zelf met de allerbeste aanvallers de kleedkamer deelde.

  


LEES OOK: 'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

Kan de Jong Barça nog diensten bewijzen?

Meest recent

Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

13
13
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

10
10
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

16
16
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

145
145
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

110
110
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

173
173
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

280
280
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

208
208
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

43
43
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

63
63
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

93
93
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

160
160
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

57
57
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

197
197
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

366
366
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

299
299
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

154
154
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

91
91
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

691
691
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

118
118
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

140
140
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

191
191
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

315
315
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

168
168
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

147
147

Meer sportnieuws