'FC Barcelona verlost van overbodige aanvaller'

201 stemmen
'FC Barcelona verlost van overbodige aanvaller'

Het zijn pijnlijke tijden voor FC Barcelona. Na het vertrek van Lionel Messi lijkt het sportieve verval niet te stuiten. In La Liga lijkt Barça dit jaar geen rol van betekenis te zullen spelen, en ook in de Champions League moest het deze week de rol lossen.


In de eigen competitie staan de Blaugrana slechts op een zevende plaats. Die geeft geen recht op Europees voetbal volgend jaar. De Europa League - waar Barça in terechtkomt na de derde plaats in de groepsfase van de CL - kan soelaas brengen. Maar dan moet Barça die competitie al winnen om volgend jaar Europees te kunnen spelen, of de finale halen tegen een ploeg die zich weet te plaatsen voor de CL. En de vraag is hoeveel trek ze wel hebben in de Europa League in de Catalaanse hoofdstad. Daar zijn ze immers gewend om te schitteren op het allerhoogste niveau op het kampioenenbal.

VERLOST VAN AANVALLER

Ondertussen gonst het zoals wel vaker van de transfergeruchten aan in- en uitgaande zijde in Catalonië. Volgens Turkse media en het Spaanse Estadio Deportivo zou Luuk de Jong op weg zijn naar de uitgang van Camp Nou. Hij zou gewild zijn door de Turkse topclub Fenerbahçe. De Jong wordt door Barça gehuurd van Sevilla tot medio 2022, maar de Catalanen zouden hem graag vroeger laten gaan. Sevilla zou daar echter niet van willen weten en de Jong zijn huurcontract willen laten uitdoen.

De Nederlandse aanvaller heeft vooralsnog geen onvergetelijke indruk achtergelaten in Catalonië. In tien wedstrijden kon hij slechts één keer scoren en gaf hij geen enkele assist. Cijfers die we niet gewend zijn van een aanvaller van de Spaanse topclub. Het mag dan ook niet verbazen dat de Jong niet in de bovenste schuif ligt van coach Xavi, die zelf met de allerbeste aanvallers de kleedkamer deelde.

  


LEES OOK: ’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Kan de Jong Barça nog diensten bewijzen?

Meest recent

De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

8
8
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

67
67
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

57
57
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

44
44
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

156
156
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

56
56
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

187
187
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

77
77
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

48
48
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

36
36
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

439
439
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

75
75
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

217
217
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

75
75
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

68
68
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

135
135
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

93
93
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

66
66
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

396
396
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

69
69
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

251
251

Meer sportnieuws