Strijd om beloften in 1B barst los: "Het gaat tussen die 6 clubs"

door
Strijd om beloften in 1B barst los:

Terwijl in de Jupiler Pro League de topclubs strijden om de prijzen, vechten ze dit seizoen ook een bijzonder intens robbertje uit in de beloftencompetitie. Er werd vorig seizoen immers na jarenlang gebakkelei eindelijk een akkoord gevonden over de integratie van beloftenteams in 1B en de twee hoogste amateurreeksen. Wie welk plaatsje krijgt, wordt dit seizoen beslist.


In totaal zullen volgend seizoen veertien beloftenelftallen bij de grote jongens mogen meevoetballen. De top vier in de A-reeks van de U21 mag volgend seizoen aan de slag in 1B en uiteraard azen alle topclubs op die tickets, zeker nadat duidelijk werd hoeveel progressie de jongens van Club NXT vorig seizoen gemaakt hebben. De nummers vijf tot en met acht zullen instromen in eerste nationale, terwijl in tweede nationale de nummer negen uit de A-reeks, de top twee uit de B-reeks en drie winnaars van barragematchen hun opwachting zullen maken.

Het levert alvast een pittige strijd op. "Je voelt de motivatie bij veel clubs voor de matchen van de beloften. Ook bij ons heeft het bestuur duidelijk gemaakt dat we absoluut bij de top vier willen eindigen", verklaart Hans Somers, trainer van de Genkse U21, aan Sporza. "Ik verwacht dat de strijd voor die vier plaatsen zal gaan tussen ons, Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, Standard en Charleroi. Al is Charleroi de laatste matchen aan het afhaken."

BESTE PAPIEREN
KRC Genk, Anderlecht en Club Brugge lijken er voorlopig alvast bovenuit te steken. Genk staat aan de leiding met een perfect rapport uit acht matchen, terwijl Anderlecht en Club op twee en zes punten volgen. AA Gent is momenteel vierde, maar heeft wel een match meer gespeeld dan de top drie. Zij hebben één punt meer dan Standard en drie meer dan Charleroi, maar de Carolo's hebben ook nog een match tegoed.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Zullen de beloftenteams een meerwaarde zijn voor 1B?

Meest recent

Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

5
5
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

12
12
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

144
144
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

72
72
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

33
33
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

52
52
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

313
313
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

123
123
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

25
25
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

54
54
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

275
275
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

328
328
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

96
96
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

270
270
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

347
347
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

442
442
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

337
337
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

119
119
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

637
637
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

764
764
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

246
246
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

330
330
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

74
74
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

134
134

Meer sportnieuws