Strijd om beloften in 1B barst los: "Het gaat tussen die 6 clubs"

door
Strijd om beloften in 1B barst los:

Terwijl in de Jupiler Pro League de topclubs strijden om de prijzen, vechten ze dit seizoen ook een bijzonder intens robbertje uit in de beloftencompetitie. Er werd vorig seizoen immers na jarenlang gebakkelei eindelijk een akkoord gevonden over de integratie van beloftenteams in 1B en de twee hoogste amateurreeksen. Wie welk plaatsje krijgt, wordt dit seizoen beslist.


In totaal zullen volgend seizoen veertien beloftenelftallen bij de grote jongens mogen meevoetballen. De top vier in de A-reeks van de U21 mag volgend seizoen aan de slag in 1B en uiteraard azen alle topclubs op die tickets, zeker nadat duidelijk werd hoeveel progressie de jongens van Club NXT vorig seizoen gemaakt hebben. De nummers vijf tot en met acht zullen instromen in eerste nationale, terwijl in tweede nationale de nummer negen uit de A-reeks, de top twee uit de B-reeks en drie winnaars van barragematchen hun opwachting zullen maken.

Het levert alvast een pittige strijd op. "Je voelt de motivatie bij veel clubs voor de matchen van de beloften. Ook bij ons heeft het bestuur duidelijk gemaakt dat we absoluut bij de top vier willen eindigen", verklaart Hans Somers, trainer van de Genkse U21, aan Sporza. "Ik verwacht dat de strijd voor die vier plaatsen zal gaan tussen ons, Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, Standard en Charleroi. Al is Charleroi de laatste matchen aan het afhaken."

BESTE PAPIEREN
KRC Genk, Anderlecht en Club Brugge lijken er voorlopig alvast bovenuit te steken. Genk staat aan de leiding met een perfect rapport uit acht matchen, terwijl Anderlecht en Club op twee en zes punten volgen. AA Gent is momenteel vierde, maar heeft wel een match meer gespeeld dan de top drie. Zij hebben één punt meer dan Standard en drie meer dan Charleroi, maar de Carolo's hebben ook nog een match tegoed.

LEES OOK: Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

Zullen de beloftenteams een meerwaarde zijn voor 1B?

Meest recent

Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

20
20
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

150
150
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

83
83
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

40
40
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

110
110
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

434
434
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

107
107
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

150
150
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

527
527
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

268
268
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

68
68
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

145
145
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

90
90
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

68
68
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

98
98
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

206
206
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

106
106
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

151
151
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

353
353
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

365
365
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

175
175
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

53
53

Meer sportnieuws