Strijd om beloften in 1B barst los: "Het gaat tussen die 6 clubs"

door
Strijd om beloften in 1B barst los:

Terwijl in de Jupiler Pro League de topclubs strijden om de prijzen, vechten ze dit seizoen ook een bijzonder intens robbertje uit in de beloftencompetitie. Er werd vorig seizoen immers na jarenlang gebakkelei eindelijk een akkoord gevonden over de integratie van beloftenteams in 1B en de twee hoogste amateurreeksen. Wie welk plaatsje krijgt, wordt dit seizoen beslist.


In totaal zullen volgend seizoen veertien beloftenelftallen bij de grote jongens mogen meevoetballen. De top vier in de A-reeks van de U21 mag volgend seizoen aan de slag in 1B en uiteraard azen alle topclubs op die tickets, zeker nadat duidelijk werd hoeveel progressie de jongens van Club NXT vorig seizoen gemaakt hebben. De nummers vijf tot en met acht zullen instromen in eerste nationale, terwijl in tweede nationale de nummer negen uit de A-reeks, de top twee uit de B-reeks en drie winnaars van barragematchen hun opwachting zullen maken.

Het levert alvast een pittige strijd op. "Je voelt de motivatie bij veel clubs voor de matchen van de beloften. Ook bij ons heeft het bestuur duidelijk gemaakt dat we absoluut bij de top vier willen eindigen", verklaart Hans Somers, trainer van de Genkse U21, aan Sporza. "Ik verwacht dat de strijd voor die vier plaatsen zal gaan tussen ons, Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, Standard en Charleroi. Al is Charleroi de laatste matchen aan het afhaken."

BESTE PAPIEREN
KRC Genk, Anderlecht en Club Brugge lijken er voorlopig alvast bovenuit te steken. Genk staat aan de leiding met een perfect rapport uit acht matchen, terwijl Anderlecht en Club op twee en zes punten volgen. AA Gent is momenteel vierde, maar heeft wel een match meer gespeeld dan de top drie. Zij hebben één punt meer dan Standard en drie meer dan Charleroi, maar de Carolo's hebben ook nog een match tegoed.

LEES OOK: Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

Zullen de beloftenteams een meerwaarde zijn voor 1B?

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

65
65
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

24
24
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

92
92
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

279
279
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

110
110
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

124
124
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

227
227
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

573
573
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

227
227
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

322
322
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

302
302
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

356
356
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

234
234
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

91
91
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

777
777
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

175
175
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

545
545
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

170
170
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

355
355
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

184
184
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

179
179
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

406
406
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

614
614
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

132
132
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

754
754

Meer sportnieuws