Strijd om beloften in 1B barst los: "Het gaat tussen die 6 clubs"

door
Strijd om beloften in 1B barst los:

Terwijl in de Jupiler Pro League de topclubs strijden om de prijzen, vechten ze dit seizoen ook een bijzonder intens robbertje uit in de beloftencompetitie. Er werd vorig seizoen immers na jarenlang gebakkelei eindelijk een akkoord gevonden over de integratie van beloftenteams in 1B en de twee hoogste amateurreeksen. Wie welk plaatsje krijgt, wordt dit seizoen beslist.


In totaal zullen volgend seizoen veertien beloftenelftallen bij de grote jongens mogen meevoetballen. De top vier in de A-reeks van de U21 mag volgend seizoen aan de slag in 1B en uiteraard azen alle topclubs op die tickets, zeker nadat duidelijk werd hoeveel progressie de jongens van Club NXT vorig seizoen gemaakt hebben. De nummers vijf tot en met acht zullen instromen in eerste nationale, terwijl in tweede nationale de nummer negen uit de A-reeks, de top twee uit de B-reeks en drie winnaars van barragematchen hun opwachting zullen maken.

Het levert alvast een pittige strijd op. "Je voelt de motivatie bij veel clubs voor de matchen van de beloften. Ook bij ons heeft het bestuur duidelijk gemaakt dat we absoluut bij de top vier willen eindigen", verklaart Hans Somers, trainer van de Genkse U21, aan Sporza. "Ik verwacht dat de strijd voor die vier plaatsen zal gaan tussen ons, Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, Standard en Charleroi. Al is Charleroi de laatste matchen aan het afhaken."

BESTE PAPIEREN
KRC Genk, Anderlecht en Club Brugge lijken er voorlopig alvast bovenuit te steken. Genk staat aan de leiding met een perfect rapport uit acht matchen, terwijl Anderlecht en Club op twee en zes punten volgen. AA Gent is momenteel vierde, maar heeft wel een match meer gespeeld dan de top drie. Zij hebben één punt meer dan Standard en drie meer dan Charleroi, maar de Carolo's hebben ook nog een match tegoed.

LEES OOK: Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

Zullen de beloftenteams een meerwaarde zijn voor 1B?

Meest recent

Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

24
24
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

14
14
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

98
98
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

354
354
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

225
225
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

114
114
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

95
95
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

53
53
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

134
134
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

398
398
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

143
143
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

89
89
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

610
610
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

553
553
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

582
582
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

273
273
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

181
181
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

179
179
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

491
491
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

397
397
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

201
201
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

296
296
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

165
165

Meer sportnieuws