'Barça krijgt alweer financiële klap te verwerken'

door
'Barça krijgt alweer financiële klap te verwerken'

Het doek is woensdagavond gevallen over de groepsfase van de Champions League en dat heeft toch tot enkele opmerkelijke conclusies geleid. Zo is FC Barcelona er bijvoorbeeld in groep E niet in geslaagd om zijn vel te redden. Het ging kansloos met 3-0 ten onder op het veld van Bayern München en kon daardoor zijn laatste strohalm op kwalificatie niet grijpen.


Benfica mag in plaats daarvan zijn ticket voor de achtste finales boeken, terwijl Barça vrede moet nemen met het vangnet van de play-offs van de Europa League. Dat zal de Catalanen ook letterlijk duur kosten, want ze moeten volgens RMC Sport een kruis maken over maar liefst meer dan 30 miljoen euro aan potentiële inkomsten. Dat kan ook budgettaire problemen opleveren, want Barça had gerekend op minstens de kwartfinales in het kampioenenbal om zijn begroting in evenwicht te houden.

Die verliezen zullen dus elders gecompenseerd moeten worden, maar dat zal moeilijk worden. Barcelona zou de Europa League immers al moeten winnen om enigszins in de buurt te kunnen komen van wat het in een kwartfinale van de Champions League had kunnen opstrijken. En door slechts zeven punten te halen ziet het ook nog enkele miljoenen aan premies door de vingers glippen, want elke zege levert in de Champions League 2,8 miljoen euro op.

TRANSFERS
Het maakt dat het de komende maanden wellicht weer een pak moeilijker zal worden voor de Catalanen om zich te gaan versterken, want er is nu al amper geld om de transfermarkt op te trekken. In Camp Nou zullen ze vooral hopen dat de de tegenvallende sportieve prestaties er maar niet toe gaan leiden dat de club één van zijn goudhaantjes moet gaan verkopen om het hoofd boven water te houden.

LEES OOK: Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

Denk je dat Barça spelers zal moeten verkopen?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

19
19
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

17
17
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

32
32
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

151
151
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

74
74
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

106
106
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

188
188
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

119
119
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

77
77
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

95
95
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

270
270
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

888
888
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

94
94
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

79
79
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

91
91
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

348
348
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

481
481
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

395
395
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

723
723
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

211
211
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

269
269
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

541
541
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

375
375
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

288
288

Meer sportnieuws