Kompany veroorzaakt eigen ondergang

783 stemmen
Kompany veroorzaakt eigen ondergang

Dit seizoen is de verdedigende stabiliteit een groot probleem bij Anderlecht. En in de voorbije weken verbeterde dat er zeker niet op met Lisandro Magallan in de basisploeg. De roep om Taylor Harwood-Bellis is daarom luider dan ooit, al is het nog maar de vraag of Vincent Kompany daar zal aan toegeven. Nochtans zou dat alleen maar in zijn voordeel spelen …


DISCUSSIE

Soms hebben voetbalcoaches van die vreemde kronkels. Philippe Clement staat alom gekend door zijn opvallende en aparte personeelskeuzes, zoals hij dinsdag nogmaals bewees in de Champions League tegen Paris Saint-Germain, maar ook Vincent Kompany hoeft niet onder te doen voor de coach van Club Brugge. Het spitsenduo Christian Kouamé-Joshua Zirkzee en het niet opstellen van Lior Refaelov zorgden bijvoorbeeld al voor grote discussie in de pers en onder de fans van Sporting.



Het laatste issue waarmee Kompany de wenkbrauwen doet fronsen, is het stelselmatig passeren van Taylor Harwood-Bellis. De huurling van Manchester City was aan een sterk seizoen bezig bij Anderlecht, maar in de laatste vier wedstrijden startte hij geen enkele keer in het basiselftal. Zijn vervanger in elk van deze wedstrijden was Lisandro Magallan, die voor één seizoen gehuurd wordt van Ajax. Maar de Argentijn liet telkens een bedenkelijke indruk na.

REFERENTIEMATCH

Vorig seizoen was de defensie van Anderlecht nog de beste van de Jupiler Pro League, maar dit jaar is die verdedigende stabiliteit helemaal zoek. Logisch ook, omdat er met Matt Miazga een belangrijke pion vertrok. Anderzijds moesten er automatismen opgebouwd worden tussen Hannes Delcroix en de nieuwkomer Wesley Hoedt. Maar na de blessure van Delcroix kreeg Harwood-Bellis – enigszins noodgedwongen – vroeger dan verwacht een vaste basisplaats van Vincent Kompany.



En daarna ontgoochelde de huurling van Manchester City amper. De grote ommekeer gebeurde in de topper tegen KRC Genk, waar Harwood-Bellis probleemloos Paul Onuachu, toch wel de beste spits op de Belgische velden, in bedwang kon houden. “Het is een grote kerel en dan is het zaak om slim te zijn”, aldus de centrale verdediger na zijn referentiematch voor Anderlecht. “Ik denk wel dat ik hem goed uit de wedstrijd heb gehouden.”

KANTELMOMENT TEGEN KORTRIJK

Vincent Kompany zag dat het goed was en Taylor Harwood-Bellis was niet meer weg te denken uit het basiselftal van Anderlecht. De 19-jarige verdediger kwam er trouwens ook op voorspraak van Kompany, die Harwood-Bellis vorige zomer in hoogst eigen persoon opbelde om naar Anderlecht te komen. “Hij was een van mijn idolen toen ik opgroeide als voetballer, dus deze kans kon ik niet laten liggen”, vertelt hij daarover aan Het Laatste Nieuws. “Dat was een speciaal moment voor mij.”



Maar sinds eind november raakt Taylor Harwood-Bellis niet meer in het basiselftal van Vincent Kompany. In de match tegen KV Kortrijk zette de coach hem op de bank, maar daar had Kompany een goede reden voor. Tijdens de interlandbreak met de Engelse beloften had Harwood-Bellis namelijk een risicocontact waardoor hij even in quarantaine moest. Daardoor kon de verdediger amper trainen op Neerpede en moest Kompany tegen Kortrijk noodgedwongen kiezen voor Lisandro Magallan in het hart van de verdediging.

WAAR IS HARWOOD-BELLIS?

De Argentijn mocht in de voorbije vier wedstrijden tegen KV Kortrijk, Sporting Charleroi, Seraing en Zulte Waregem in de basis starten, maar de balans na dit vierluik oogt allerminst positief voor hem. Magallan was namelijk rechtstreeks verantwoordelijk voor verschillende tegendoelpunten en in elke wedstrijd viel hij op meerdere fouten te betrappen. Daarom lijkt er voor hem allerminst een grote toekomst weggelegd in het Lotto Park.

Het valt uiteraard te begrijpen dat Vincent Kompany tegen KV Kortrijk moest kiezen voor Lisandro Magallan als vervanger van Taylor Harwood-Bellis. Maar dat hij nu al vier wedstrijden op rij gedegradeerd is tot een bankzitter, en dat terwijl Magallan een erg bedenkelijke indruk nalaat in de al instabiele verdediging, roept toch veel vragen op.



Maar Kompany zou uiteraard Kompany niet zijn, mocht hij daar geen gedegen uitleg voor hebben. “We moeten geduldig blijven”, zei Kompany vorig weekend na de match tegen Zulte Waregem, waarin Magallan verantwoordelijk was voor twee tegendoelpunten. “Een verdediger moet 15 wedstrijden samen spelen voordat we van stabiliteit kunnen spreken. Onze defensieve fases moeten we als collectief behandelen”, was de uitleg van de coach van Anderlecht.

KOPPIGE KOMPANY

Door de bedenkelijke prestaties van Lisandro Magallan wordt in de media en door de paars-witte achterban luidop afgevraagd waarom Taylor-Harwood Bellis in de laatste weken geen basisspeler meer is bij Anderlecht. De Engelsman is dit seizoen nochtans de meest betrouwbare verdediger bij Anderlecht en hij brengt stabiliteit in de ploeg. De aanwezigheid van Harwood-Bellis lijkt daarom nochtans van cruciaal belang te zijn in de pas zevende beste verdediging van het land.



Maar Kompany lijkt dus de moeilijke weg te nemen en hij wil Magallan duidelijk niet openlijk afvallen. Het is daarbij nog maar de vraag of de coach van Anderlecht hierdoor de prestaties van zijn eigen ploeg niet in gevaar brengt én bijgevolg ook zijn individuele situatie bij de Belgische recordkampioen. Bovendien bezit Harwood-Bellis over een specifiek profiel die meer aansluit bij Kompany’s visie dan Magallan.

PROFIEL VOOR KOMPANY

Harwood-Bellis werd bij Manchester City opgeleid als een sobere uitvoetballende verdediger, die weinig risico’s in zijn spel legt. Het is dan ook geen toeval dat de 19-jarige na Josh Cullen dit seizoen het minste balverlies leed bij Anderlecht. Harwood-Bellis prefereert een korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Maar de ware kwaliteiten van Taylor Harwood-Bellis bevinden zich niet nadrukkelijk op het gebied van passing of technisch vermogen. Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City. En als één van de sterkhouders bij Anderlecht …

LEES OOK: ‘KRC Genk schrikt: bliksemvertrek Nicky Hayen lonkt’

Wie moet Kompany opstellen?

Meest recent

Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

137
137
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

122
122
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

446
446
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

93
93
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

345
345
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

177
177
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

57
57
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

18
18
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

186
186
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

16
16
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

114
114
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

264
264
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

254
254
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

272
272
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

44
44
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

37
37
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

69
69
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

598
598
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

109
109
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

257
257
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

268
268
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

854
854
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

366
366
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

47
47
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

157
157

Meer sportnieuws