Kompany veroorzaakt eigen ondergang

783
Kompany veroorzaakt eigen ondergang

Dit seizoen is de verdedigende stabiliteit een groot probleem bij Anderlecht. En in de voorbije weken verbeterde dat er zeker niet op met Lisandro Magallan in de basisploeg. De roep om Taylor Harwood-Bellis is daarom luider dan ooit, al is het nog maar de vraag of Vincent Kompany daar zal aan toegeven. Nochtans zou dat alleen maar in zijn voordeel spelen …


DISCUSSIE

Soms hebben voetbalcoaches van die vreemde kronkels. Philippe Clement staat alom gekend door zijn opvallende en aparte personeelskeuzes, zoals hij dinsdag nogmaals bewees in de Champions League tegen Paris Saint-Germain, maar ook Vincent Kompany hoeft niet onder te doen voor de coach van Club Brugge. Het spitsenduo Christian Kouamé-Joshua Zirkzee en het niet opstellen van Lior Refaelov zorgden bijvoorbeeld al voor grote discussie in de pers en onder de fans van Sporting.



Het laatste issue waarmee Kompany de wenkbrauwen doet fronsen, is het stelselmatig passeren van Taylor Harwood-Bellis. De huurling van Manchester City was aan een sterk seizoen bezig bij Anderlecht, maar in de laatste vier wedstrijden startte hij geen enkele keer in het basiselftal. Zijn vervanger in elk van deze wedstrijden was Lisandro Magallan, die voor één seizoen gehuurd wordt van Ajax. Maar de Argentijn liet telkens een bedenkelijke indruk na.

REFERENTIEMATCH

Vorig seizoen was de defensie van Anderlecht nog de beste van de Jupiler Pro League, maar dit jaar is die verdedigende stabiliteit helemaal zoek. Logisch ook, omdat er met Matt Miazga een belangrijke pion vertrok. Anderzijds moesten er automatismen opgebouwd worden tussen Hannes Delcroix en de nieuwkomer Wesley Hoedt. Maar na de blessure van Delcroix kreeg Harwood-Bellis – enigszins noodgedwongen – vroeger dan verwacht een vaste basisplaats van Vincent Kompany.



En daarna ontgoochelde de huurling van Manchester City amper. De grote ommekeer gebeurde in de topper tegen KRC Genk, waar Harwood-Bellis probleemloos Paul Onuachu, toch wel de beste spits op de Belgische velden, in bedwang kon houden. “Het is een grote kerel en dan is het zaak om slim te zijn”, aldus de centrale verdediger na zijn referentiematch voor Anderlecht. “Ik denk wel dat ik hem goed uit de wedstrijd heb gehouden.”

KANTELMOMENT TEGEN KORTRIJK

Vincent Kompany zag dat het goed was en Taylor Harwood-Bellis was niet meer weg te denken uit het basiselftal van Anderlecht. De 19-jarige verdediger kwam er trouwens ook op voorspraak van Kompany, die Harwood-Bellis vorige zomer in hoogst eigen persoon opbelde om naar Anderlecht te komen. “Hij was een van mijn idolen toen ik opgroeide als voetballer, dus deze kans kon ik niet laten liggen”, vertelt hij daarover aan Het Laatste Nieuws. “Dat was een speciaal moment voor mij.”



Maar sinds eind november raakt Taylor Harwood-Bellis niet meer in het basiselftal van Vincent Kompany. In de match tegen KV Kortrijk zette de coach hem op de bank, maar daar had Kompany een goede reden voor. Tijdens de interlandbreak met de Engelse beloften had Harwood-Bellis namelijk een risicocontact waardoor hij even in quarantaine moest. Daardoor kon de verdediger amper trainen op Neerpede en moest Kompany tegen Kortrijk noodgedwongen kiezen voor Lisandro Magallan in het hart van de verdediging.

WAAR IS HARWOOD-BELLIS?

De Argentijn mocht in de voorbije vier wedstrijden tegen KV Kortrijk, Sporting Charleroi, Seraing en Zulte Waregem in de basis starten, maar de balans na dit vierluik oogt allerminst positief voor hem. Magallan was namelijk rechtstreeks verantwoordelijk voor verschillende tegendoelpunten en in elke wedstrijd viel hij op meerdere fouten te betrappen. Daarom lijkt er voor hem allerminst een grote toekomst weggelegd in het Lotto Park.

Het valt uiteraard te begrijpen dat Vincent Kompany tegen KV Kortrijk moest kiezen voor Lisandro Magallan als vervanger van Taylor Harwood-Bellis. Maar dat hij nu al vier wedstrijden op rij gedegradeerd is tot een bankzitter, en dat terwijl Magallan een erg bedenkelijke indruk nalaat in de al instabiele verdediging, roept toch veel vragen op.



Maar Kompany zou uiteraard Kompany niet zijn, mocht hij daar geen gedegen uitleg voor hebben. “We moeten geduldig blijven”, zei Kompany vorig weekend na de match tegen Zulte Waregem, waarin Magallan verantwoordelijk was voor twee tegendoelpunten. “Een verdediger moet 15 wedstrijden samen spelen voordat we van stabiliteit kunnen spreken. Onze defensieve fases moeten we als collectief behandelen”, was de uitleg van de coach van Anderlecht.

KOPPIGE KOMPANY

Door de bedenkelijke prestaties van Lisandro Magallan wordt in de media en door de paars-witte achterban luidop afgevraagd waarom Taylor-Harwood Bellis in de laatste weken geen basisspeler meer is bij Anderlecht. De Engelsman is dit seizoen nochtans de meest betrouwbare verdediger bij Anderlecht en hij brengt stabiliteit in de ploeg. De aanwezigheid van Harwood-Bellis lijkt daarom nochtans van cruciaal belang te zijn in de pas zevende beste verdediging van het land.



Maar Kompany lijkt dus de moeilijke weg te nemen en hij wil Magallan duidelijk niet openlijk afvallen. Het is daarbij nog maar de vraag of de coach van Anderlecht hierdoor de prestaties van zijn eigen ploeg niet in gevaar brengt én bijgevolg ook zijn individuele situatie bij de Belgische recordkampioen. Bovendien bezit Harwood-Bellis over een specifiek profiel die meer aansluit bij Kompany’s visie dan Magallan.

PROFIEL VOOR KOMPANY

Harwood-Bellis werd bij Manchester City opgeleid als een sobere uitvoetballende verdediger, die weinig risico’s in zijn spel legt. Het is dan ook geen toeval dat de 19-jarige na Josh Cullen dit seizoen het minste balverlies leed bij Anderlecht. Harwood-Bellis prefereert een korte passing en hij probeert zich ook steeds aanspeelbaar te maken voor zijn ploegmaats. Ook zo'n bewuste positionering zorgt steeds voor een positief effect op het passingspel van de ploeg.



Maar de ware kwaliteiten van Taylor Harwood-Bellis bevinden zich niet nadrukkelijk op het gebied van passing of technisch vermogen. Ondanks zijn jonge leeftijd van 19 jaar straalt hij een enorme rust uit en geeft hij tevens blijk van een grote volwassenheid. Dergelijke kwaliteiten worden doorgaans niet meteen geassocieerd met een beloftevolle tiener, maar door de combinatie van die betreffende capaciteiten wierp Harwood-Bellis zich wel op tot één van de elite talenten van Manchester City. En als één van de sterkhouders bij Anderlecht …

LEES OOK: Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Wie moet Kompany opstellen?

Meest recent

Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

49
49
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

172
172
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

90
90
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

22
22
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

50
50
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

76
76
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

96
96
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

60
60
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

282
282
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

67
67
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

50
50
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

139
139
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

238
238
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

625
625
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

401
401
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

411
411
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

992
992
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

252
252
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

246
246
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

64
64
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

96
96
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

175
175
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

101
101
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

254
254
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

187
187

Meer sportnieuws