'Clement zet eigen toptransfer op het spel'

door
'Clement zet eigen toptransfer op het spel'

Philippe Clement had afgelopen zomer graag een volgende stap in zijn carrière gezet. Er was echter geen concrete interesse van clubs uit de grote Europese competities. De kans is klein dat hij zich dit jaar in de kijker heeft weten te coachen.


Club Brugge begon ijzersterk in de Champions League en Clement leek op weg om met Blauw-Zwart een prachtige campagne af te werken. Dat gebeurde niet en Club Brugge werd de laatste vier wedstrijden een speelbal voor Manchester City, RB Leipzig en PSG. Vooral de partij thuis tegen Leipzig was een grote ontnuchtering, waar Clement geen punten scoorde voor heel Europa.

"Clement mag nog steeds de ambitie hebben om ooit een buitenlands club te coachen. Alleen zullen die constantere prestaties verwachten. Naarmate de Champions League vorderde, is Clement daar niet in geslaagd", laat Eddy Snelders weten bij Sporza.

GEEN ENORME STUNT

Clement doet het al jaren zeer goed in België en kan dit seizoen een vierde opeenvolgende landstitel vieren als coach. Dat zou een indrukwekkende prestatie zijn. Alleen kijken de clubs ook vaak naar het parcours in Europa. Club Brugge toonde zich in sommige matchen, zoals op het veld van Real Madrid en deze keer thuis tegen PSG. Maar een echt enorme stunt bleef uit. Club Brugge haalde niet pakweg de halve finale (of zelfs de kwartfinale) van de Europa League en overwinterde niet in de Champions League. Vorig jaar was die kans er in een groep met Lazio en Zenit, wat geen Europese topclubs zijn. Daar miste Club misschien wel dé kans om in de voetsporen van Anderlecht en AA Gent te treden. 

LEES OOK: Club Brugge-pion onthult contact met Union

Zal Club in de komende vijf jaar wel eens de volgende ronde van de CL halen?

Meest recent

Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

38
38
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

26
26
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

132
132
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

61
61
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

317
317
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

128
128
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

113
113
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

27
27
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

144
144
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

309
309
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

79
79
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

313
313
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

56
56
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

738
738
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

454
454
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

71
71
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

553
553
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

255
255
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

442
442
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

704
704
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

601
601
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

229
229
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

97
97
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

337
337
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

135
135

Meer sportnieuws