'Clement zet eigen toptransfer op het spel'

529
'Clement zet eigen toptransfer op het spel'

Philippe Clement had afgelopen zomer graag een volgende stap in zijn carrière gezet. Er was echter geen concrete interesse van clubs uit de grote Europese competities. De kans is klein dat hij zich dit jaar in de kijker heeft weten te coachen.


Club Brugge begon ijzersterk in de Champions League en Clement leek op weg om met Blauw-Zwart een prachtige campagne af te werken. Dat gebeurde niet en Club Brugge werd de laatste vier wedstrijden een speelbal voor Manchester City, RB Leipzig en PSG. Vooral de partij thuis tegen Leipzig was een grote ontnuchtering, waar Clement geen punten scoorde voor heel Europa.

"Clement mag nog steeds de ambitie hebben om ooit een buitenlands club te coachen. Alleen zullen die constantere prestaties verwachten. Naarmate de Champions League vorderde, is Clement daar niet in geslaagd", laat Eddy Snelders weten bij Sporza.

GEEN ENORME STUNT

Clement doet het al jaren zeer goed in België en kan dit seizoen een vierde opeenvolgende landstitel vieren als coach. Dat zou een indrukwekkende prestatie zijn. Alleen kijken de clubs ook vaak naar het parcours in Europa. Club Brugge toonde zich in sommige matchen, zoals op het veld van Real Madrid en deze keer thuis tegen PSG. Maar een echt enorme stunt bleef uit. Club Brugge haalde niet pakweg de halve finale (of zelfs de kwartfinale) van de Europa League en overwinterde niet in de Champions League. Vorig jaar was die kans er in een groep met Lazio en Zenit, wat geen Europese topclubs zijn. Daar miste Club misschien wel dé kans om in de voetsporen van Anderlecht en AA Gent te treden. 

LEES OOK: Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

Zal Club in de komende vijf jaar wel eens de volgende ronde van de CL halen?

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

3
3
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

8
8
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

12
12
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

29
29
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

39
39
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

203
203
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

44
44
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

40
40
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

84
84
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

75
75
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

124
124
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

157
157
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

56
56
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

59
59
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

323
323
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

801
801
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

90
90
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

27
27
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

177
177
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

85
85
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

173
173
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

211
211
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

403
403
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

715
715
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

263
263

Meer sportnieuws