Vanaken legt vinger op de wonde bij Club Brugge

344 stemmen
Vanaken legt vinger op de wonde bij Club Brugge

Club Brugge leek aanvankelijk op weg naar een droomcampagne in de Champions League na een vier op zes in de eerste twee matchen tegen PSG en RB Leipzig, maar zakte daarna als een kaartenhuisje ineen. Blauw-Zwart sloot zijn campagne uiteindelijk af met vier zware nederlagen op rij, want na de twee pandoeringen tegen Man City en de 0-5 tegen RB Leipzig kreeg het nu ook nog eens een 4-1 om de oren van PSG.


De sterren van PSG wisten alle pijnpunten van Club in het Parc des Princes wel zeer makkelijk bloot te leggen. Al na zeven minuten hadden ze een dubbele voorsprong beet en van die opdoffer kon Club niet meer herstellen. Hans Vanaken zag echter ook dat er in Parijs eigenlijk relatief weinig nieuws onder de zon was.

"We maakten het onszelf heel lastig", stelde de Rode Duivel vast bij VTM. "We zijn ontgoocheld dat we niet doorgaan in Europa. We moeten alles rustig bekijken om de juiste analyse over deze Champions League-campagne te maken. We mogen die stunts niet vergeten - dat was knap. Maar, ook in de eigen competitie, krijgen we te veel doelpunten binnen. Dat is een werkpunt. We moeten er 2, 3 of zelfs 4 maken om te winnen. Dat zou als topclub niet mogen."

KNAPPE CIJFERS
Zelf mag Vanaken wel tevreden zijn over zijn campagne in het kampioenenbal. De draaischijf kan immers knappe cijfers voorleggen met drie goals en een assist in zes matchen. In de eerste drie matchen stond hij telkens aan het kanon en daarmee zette hij een unieke reeks neer. Hij wist immers in vijf Champions League-matchen op een rij raak te treffen, slechts vier spelers deden ooit beter sinds het toernooi in 1992 opgericht werd.

LEES OOK: 'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Heeft Club Brugge de uitschakeling aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

30
30
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

3
3
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

109
109
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

45
45
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

184
184
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

102
102
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

202
202
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

357
357
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

367
367
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

88
88
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

444
444
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

153
153
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

52
52
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

561
561
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

296
296
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

277
277
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

505
505
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

200
200
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

110
110
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

83
83
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

267
267
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

108
108

Meer sportnieuws