Vanaken legt vinger op de wonde bij Club Brugge

344 stemmen
Vanaken legt vinger op de wonde bij Club Brugge

Club Brugge leek aanvankelijk op weg naar een droomcampagne in de Champions League na een vier op zes in de eerste twee matchen tegen PSG en RB Leipzig, maar zakte daarna als een kaartenhuisje ineen. Blauw-Zwart sloot zijn campagne uiteindelijk af met vier zware nederlagen op rij, want na de twee pandoeringen tegen Man City en de 0-5 tegen RB Leipzig kreeg het nu ook nog eens een 4-1 om de oren van PSG.


De sterren van PSG wisten alle pijnpunten van Club in het Parc des Princes wel zeer makkelijk bloot te leggen. Al na zeven minuten hadden ze een dubbele voorsprong beet en van die opdoffer kon Club niet meer herstellen. Hans Vanaken zag echter ook dat er in Parijs eigenlijk relatief weinig nieuws onder de zon was.

"We maakten het onszelf heel lastig", stelde de Rode Duivel vast bij VTM. "We zijn ontgoocheld dat we niet doorgaan in Europa. We moeten alles rustig bekijken om de juiste analyse over deze Champions League-campagne te maken. We mogen die stunts niet vergeten - dat was knap. Maar, ook in de eigen competitie, krijgen we te veel doelpunten binnen. Dat is een werkpunt. We moeten er 2, 3 of zelfs 4 maken om te winnen. Dat zou als topclub niet mogen."

KNAPPE CIJFERS
Zelf mag Vanaken wel tevreden zijn over zijn campagne in het kampioenenbal. De draaischijf kan immers knappe cijfers voorleggen met drie goals en een assist in zes matchen. In de eerste drie matchen stond hij telkens aan het kanon en daarmee zette hij een unieke reeks neer. Hij wist immers in vijf Champions League-matchen op een rij raak te treffen, slechts vier spelers deden ooit beter sinds het toernooi in 1992 opgericht werd.

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Heeft Club Brugge de uitschakeling aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

97
97
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

23
23
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

86
86
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

109
109
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

105
105
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

369
369
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

95
95
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

98
98
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

46
46
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

127
127
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

282
282
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

103
103
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

51
51
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

64
64
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

200
200
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

61
61
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

149
149
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

395
395
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

268
268
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

531
531
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

145
145
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

144
144
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

111
111
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

453
453

Meer sportnieuws