Duo Mbappé-Messi duwt Club al vroeg het ravijn in

139 stemmen
Duo Mbappé-Messi duwt Club al vroeg het ravijn in

Wat aanvankelijk nog een Europees sprookje leek te worden is voor Club Brugge toch wel uitgedraaid op een stevige anticlimax. Het team van Clement stond al na dik vijf minuten spelen met de rug tegen de muur en kon pas na de pauze min of meer een vuist maken tegen een veel te sterk PSG.

Het Europese lot van Club Brugge hing na de smadelijke nederlaag tegen Leipzig aan een uiterst dun zijden draadje. De landskampioen moest stunten bij PSG en ook nog eens hopen dat Leipzig het dan minder goed deed tegen Manchester City. De Parijzenaren deden het met zowat al hun sterren, enkel Neymar was onbeschikbaar. Clement verraste door Sandra opnieuw een basisplaats te gunnen, Vormer zat andermaal op de bank.
PSG slaat Club al na vijf minuten KO
De bezoekers begonnen dramatisch in het Parc des Princes: Mignolet verwerkte een voorzet-schot van Mendes slecht en Mbappé strafte dat meteen genadeloos af: 1-0 voor PSG. De schade kon even later zelfs nog groter zijn maar deze keer pakte de bezoekende doelman wel prima bij een één op één duel met Wijnaldum. Na dik vijf minuten spelen stond het toch al 2-0, opnieuw was het Mbappé die een dramatisch verdedigende Hendry te grazen nam. De Belgische landskampioen was op alle vlakken meer dan een maat te klein voor de Franse kampioen, een sterke Mignolet zorgde er voorlopig voor dat het 'maar' 2-0 stond. Halfweg de eerste helft was er eindelijk een goede kans voor Club Brugge: Sandra trapte vanuit een scherpe hoek op Donnaruma.  In het slotkwartier miste Rits nog de kans op de aansluitingstreffer maar uiteindelijk maakte Messi het nog voor de pauze helemaal af door een bal prachtig in de bovenhoek te krullen: 3-0.

PSG is veel te sterk voor Club Brugge en staat halfweg al 3-0 voor.
Club maakt heel even een vuist
Club kreeg na de pauze de bal van de thuisploeg en zorgde zowaar voor wat druk. Iets voorbij het uur was het wel opnieuw PSG dat een paar prima kansen kreeg, Mignolet haalde onder meer een schot van Di Maria uit zijn doelvlak. Aan de overzijde werd Blauw-Zwart halfweg de tweede helft dan toch beloond voor een betere tweede helft, Rits kreeg centraal de bal aangespeeld en plaatste hem binnenkant voet voorbij Donnaruma: 3-1. De Fransen reageerden quasi meteen met een gekruld schot van Mbappé dat wederom stijlrijk door Mignolet werd gepakt. Op een kwartier van het einde werd het verschil weer drie, invaller Van der Brempt tikte Messi aan in de zestien meter en de Argentijn maakte het zelf af vanaf elf meter: 4-1. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo eindigt het Europees avontuur van Club Brugge toch wel met een valse noot.
Scoreverloop:
1-0 (2') Mbappé, 2-0 (7') Mbappé, 3-0 (38') Messi, 3-1 (68') Rits, 4-1 (76') Messi (p)

Andere partij:

Leipzig-Manchester City 2-1

LEES OOK: 'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Had er meer ingezeten voor Club in deze CL campagne?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

51
51
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

56
56
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

29
29
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

107
107
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

402
402
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

152
152
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

313
313
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

924
924
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

506
506
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

932
932
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

442
442
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

566
566
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

352
352
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

587
587
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws