De Bilde ziet Clement "groot risico" nemen

door
De Bilde ziet Clement

Vanavond wil Club Brugge alsnog overwinteren in Europa. Daarvoor moet het een beter resultaat behalen bij PSG dan RB Leipzig tegen Manchester City. Dat zal geen evidente opdracht worden als je namen als Mbappé en Messi tegenover je krijgt.


Philippe Clement verraste alvast in zijn basiselftal. Daarin heeft de Brugse coach opnieuw plaats voor Cisse Sandra. Het zeventienjarige talent mag net als tegen RFC Seraing vanaf de eerste minuut zijn kunstjes vertonen. Dit keer wel op het allerhoogste niveau, op het kampioenenbal en tegen een tegenstander van formaat. Afwachten of de jongeling zich staande kan houden tussen al het Parijse geweld.

DE BILDE ZIET CLEMENT GOKKEN

Analist Gilles De Bilde liet bij Het Laatste Nieuws alvast zijn licht al eens schijnen op de keuzes van Clement. De beslissing om Sandra aan de aftrap te brengen en Vormer op de bank te laten starten vindt hij gewaagd van de oefenmeester. "Geen Vormer, alweer... Het lijkt alsof Clement er alles wil aandoen om Ruud niet in het elftal te zien. Dit is een enorm belangrijke match. Ik heb niets tegen Sandra - hij heeft kwaliteiten - maar het is een groot risico, een gok van Clement", aldus De Bilde.

Blauw-Zwart zal het vooral achterin goed gesloten moeten houden vanavond. Laat dat net zijn waar het schoentje wrong tegen Leipzig, dat bij wijlen als een mes door de Brugse boter sneed. En dat met niet eens het sterkste elftal van de Duitsers. Stanley N'Soki mag zich alvast opnieuw bewijzen in de Brugse verdediging na zijn zwakke optreden op de vorige speeldag van de Champions League.


LEES OOK: "Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Goed van Clement om Sandra aan de aftrap te brengen?

Meest recent

Frutos terug naar Anderlecht? De Argentijn reageert

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

5
5
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

10
10
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

31
31
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

47
47
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

133
133
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

56
56
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

313
313
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

81
81
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

174
174
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

117
117
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

184
184
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

310
310
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

165
165
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

173
173
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

38
38
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

142
142
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

81
81
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

174
174
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

95
95
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

156
156
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

240
240
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

95
95
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

191
191

Meer sportnieuws