De Bilde ziet Clement "groot risico" nemen

door
De Bilde ziet Clement

Vanavond wil Club Brugge alsnog overwinteren in Europa. Daarvoor moet het een beter resultaat behalen bij PSG dan RB Leipzig tegen Manchester City. Dat zal geen evidente opdracht worden als je namen als Mbappé en Messi tegenover je krijgt.


Philippe Clement verraste alvast in zijn basiselftal. Daarin heeft de Brugse coach opnieuw plaats voor Cisse Sandra. Het zeventienjarige talent mag net als tegen RFC Seraing vanaf de eerste minuut zijn kunstjes vertonen. Dit keer wel op het allerhoogste niveau, op het kampioenenbal en tegen een tegenstander van formaat. Afwachten of de jongeling zich staande kan houden tussen al het Parijse geweld.

DE BILDE ZIET CLEMENT GOKKEN

Analist Gilles De Bilde liet bij Het Laatste Nieuws alvast zijn licht al eens schijnen op de keuzes van Clement. De beslissing om Sandra aan de aftrap te brengen en Vormer op de bank te laten starten vindt hij gewaagd van de oefenmeester. "Geen Vormer, alweer... Het lijkt alsof Clement er alles wil aandoen om Ruud niet in het elftal te zien. Dit is een enorm belangrijke match. Ik heb niets tegen Sandra - hij heeft kwaliteiten - maar het is een groot risico, een gok van Clement", aldus De Bilde.

Blauw-Zwart zal het vooral achterin goed gesloten moeten houden vanavond. Laat dat net zijn waar het schoentje wrong tegen Leipzig, dat bij wijlen als een mes door de Brugse boter sneed. En dat met niet eens het sterkste elftal van de Duitsers. Stanley N'Soki mag zich alvast opnieuw bewijzen in de Brugse verdediging na zijn zwakke optreden op de vorige speeldag van de Champions League.


LEES OOK: UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Goed van Clement om Sandra aan de aftrap te brengen?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

22
22
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

42
42
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

35
35
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

16
16
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

210
210
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

125
125
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

324
324
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

311
311
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

212
212
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

314
314
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

204
204
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

126
126
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

161
161
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

176
176
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

658
658
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

681
681
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

315
315
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

167
167
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

54
54
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

290
290

Meer sportnieuws