De Bilde ziet Clement "groot risico" nemen

door
De Bilde ziet Clement

Vanavond wil Club Brugge alsnog overwinteren in Europa. Daarvoor moet het een beter resultaat behalen bij PSG dan RB Leipzig tegen Manchester City. Dat zal geen evidente opdracht worden als je namen als Mbappé en Messi tegenover je krijgt.


Philippe Clement verraste alvast in zijn basiselftal. Daarin heeft de Brugse coach opnieuw plaats voor Cisse Sandra. Het zeventienjarige talent mag net als tegen RFC Seraing vanaf de eerste minuut zijn kunstjes vertonen. Dit keer wel op het allerhoogste niveau, op het kampioenenbal en tegen een tegenstander van formaat. Afwachten of de jongeling zich staande kan houden tussen al het Parijse geweld.

DE BILDE ZIET CLEMENT GOKKEN

Analist Gilles De Bilde liet bij Het Laatste Nieuws alvast zijn licht al eens schijnen op de keuzes van Clement. De beslissing om Sandra aan de aftrap te brengen en Vormer op de bank te laten starten vindt hij gewaagd van de oefenmeester. "Geen Vormer, alweer... Het lijkt alsof Clement er alles wil aandoen om Ruud niet in het elftal te zien. Dit is een enorm belangrijke match. Ik heb niets tegen Sandra - hij heeft kwaliteiten - maar het is een groot risico, een gok van Clement", aldus De Bilde.

Blauw-Zwart zal het vooral achterin goed gesloten moeten houden vanavond. Laat dat net zijn waar het schoentje wrong tegen Leipzig, dat bij wijlen als een mes door de Brugse boter sneed. En dat met niet eens het sterkste elftal van de Duitsers. Stanley N'Soki mag zich alvast opnieuw bewijzen in de Brugse verdediging na zijn zwakke optreden op de vorige speeldag van de Champions League.


LEES OOK: UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Goed van Clement om Sandra aan de aftrap te brengen?

Meest recent

Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

2
2
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

59
59
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

20
20
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

143
143
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

176
176
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

27
27
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

228
228
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

155
155
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

228
228
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

161
161
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

206
206
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

807
807
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

159
159
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

681
681
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

466
466
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

474
474
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

252
252
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

329
329
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

672
672
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

767
767
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

555
555
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

281
281
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

569
569
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

557
557
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

468
468

Meer sportnieuws