Domper voor KV Kortrijk: sterkhouder langdurig out

door
Domper voor KV Kortrijk: sterkhouder langdurig out

KV Kortrijk zoekt al enkele wedstrijden tevergeefs naar een zege. De West-Vlamingen delfden afgelopen weekend ook het onderspit tegen provinciegenoot Cercle Brugge. Na een flauwe partij zagen de Kerels ook nog een sterkhouder uitvallen.


Pape Gueye werd zaterdag tegen Cercle Brugge vroegtijdig naar de kant gehaald. De aanvaller raakte geblesseerd aan de knie, en verliet het veld via de draagberrie. De eerste indruk was dan ook niet goed, en onlangs bevestigde Het Laatste Nieuws dat de Senegalees langdurig geblesseerd zal zijn. Zo moet Gueye onder het mes vanwege een letsel aan de meniscus. Het is nog niet duidelijk hoelang de sterke aanvaller out zal zijn, al staat het wel vast dat hij dit jaar niet meer in actie zal komen.

Gueye is dit seizoen een belangrijke schakel bij het Kortrijk van Karim Belhocine. Met vijf doelpunten in zestien wedstrijden is de Senegalees ook één van de beste schutters bij de West-Vlamingen. Hij moet enkel Faïz Selemani voor zich dulden. Met Alioui, Osabutey, Hakim, Hermann en Badamosi beschikt Belhocine wel over voldoende alternatieven om de onfortuinlijke Gueye te vervangen.

Van Noorwegen naar West-Vlaanderen 

Pape Gueye genoot zijn jeugdopleiding bij het Senegalese Académie Darou Salam. Op 19-jarige leeftijd werd hij daar door de Noorse tweedeklasser Aalesunds weggeplukt. In Noorwegen brak Gueye volledig door, waarna hij na twee seizoenen de interesse wekte van heel wat Europese clubs. Uiteindelijk trok Kortrijk aan het langste eind, en speelde Gueye zich stilaan in de A-ploeg van de West-Vlamingen. In drie seizoenen was de Senegalees in totaal al goed voor zes doelpunten. 

LEES OOK: Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

Zal Kortrijk een rustig seizoen draaien?

Meest recent

Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

1
1
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

40
40
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

40
40
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

68
68
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

133
133
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

95
95
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

51
51
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

82
82
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

240
240
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

793
793
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

81
81
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

71
71
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

83
83
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

325
325
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

424
424
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

386
386
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

657
657
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

204
204
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

258
258
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

515
515
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

370
370
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

279
279
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

254
254
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

273
273

Meer sportnieuws