Hendry in grote problemen bij Club Brugge

1276 stemmen
Hendry in grote problemen bij Club Brugge

Er werden oorspronkelijk veel vragen gesteld rond de transfer van Jack Hendry naar Club Brugge, maar ondertussen is de Schot zowat de enige geslaagde Brugse zomertransfer gebleken. Al verkeert de 12-voudige international tijdens de laatste weken wel in een opmerkelijke vormdip.


PANIEKAANKOOP

Vorig seizoen was Jack Hendry bij KV Oostende één van de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Door zijn sterke prestaties stond hij al geruime tijd op de verlanglijst van Club Brugge maar ’t was pas aan het eind van de zomermercato dat de Bruggelingen effectief doordrukten voor een transfer. Twee dagen voor de komst van Hendry kreeg Club Brugge nog een 1-6 pandoering van AA Gent om de oren en daarom werd de Schot omschreven als een paniekaankoop.

Maar op Jan Breydel ontkende men die bewering in alle toonaarden. En Jack Hendry bewees bij Club Brugge ook dat hij helemaal geen paniekaankoop was. Zijn eerste wedstrijden voor Club in de Belgische competitie waren erg hoopgevend maar ’t was vooral in de Champions League dat de centrale verdediger imponeerde. Hendry was bijvoorbeeld één van de uitblinkers die het sterrenensemble van Paris Saint-Germain op een gelijkspel hield.



En die sterke prestatie van Jack Hendry werd ook over Het Kanaal opgepikt. Daily Mail pakte bijvoorbeeld uit met de titel: “Maak kennis met de Schot die Messi, Neymar en Mbappé het zwijgen oplegde.” De Britse krant bewierookte Hendry’s balbehandeling, fysieke kwaliteiten, positiespel én spelintelligentie. “Je mag hem snel in de Premier League verwachten.” Van een paniekaankoop was er dus al snel geen sprake meer. Zijn transfersom van 4,5 miljoen euro leek vooral een verstandige investering te zijn.

KLASBAK

Ook Philippe Clement sprak zich dit seizoen meermaals lovend uit over zijn leider in de defensie, die clubicoon Brandon Mechele al vanaf dag één uit de ploeg speelde. Clement benadrukte dat Hendry specifieke kwaliteiten heeft en dat hij ook iets extra geeft aan zijn groep. “Zijn coaching is erg goed. Onze groep loopt niet over van jongens die van nature de leiding pakken op het veld. Dat heeft Jack wel”, aldus Clement over zijn missing link in de Brugse defensie.



Jack Hendry bevestigde al die positieve kritieken in de Belgische competitie, en ook in de Champions League tegen RB Leipzig herhaalde hij zijn eerdere bravouredaad van tegen Paris Saint-Germain. “Ik snap wel dat het ineens snel gaat, maar Hendry speelt dan bijvoorbeeld wel bijna de perfecte match”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws na de overwinning in Duitsland. Bijgevolg was Hendry met voorsprong de enige zomertransfer van Club Brugge die het etiket als ‘geslaagd’ op zijn rug mocht kleven.

TERUGVAL

Hendry profileert zich bij Club Brugge als een moderne verdediger, die goed vooruit speelt én over uitstekende leiderschapskwaliteiten beschikt. En dat leverde hem vervolgens een vaste plaats op in het nationale elftal van Schotland. Maar sinds hij in de laatste interlandbreak een blessure opliep bij de Schotten, een lichte enkelblessure, is zijn vorm en niveau precies wat afgenomen. Dat was duidelijk te merken in de terugmatch tegen RB Leipzig, KV Mechelen en vorig weekend tegen Seraing.



Tegen Leipzig stapten Jack Hendry en Stanley Nsoki te gemakkelijk uit, en dergelijke fouten worden uiteraard afgestraft op dit niveau. Hetzelfde viel de Schot voor tegen KV Mechelen, toen Clinton Mata bleef hangen. En ook tegen Seraing ging Hendry de mist in bij het eerste doelpunt van Seraing via Ablie Jallow. Maar al bij al blijft de Schot met voorsprong de beste zomertransfer die Club Brugge heeft gerealiseerd. Toch zou het op Jan Breydel een grote opluchting zijn, mocht Hendry zijn eerdere bloedvorm terugvinden.

PREMIER LEAGUE

Desondanks blijft Jack Hendry een speler met een indrukwekkende defensieve meerwaarde. Dit seizoen prijkt hij onder alle centrale verdedigers van de Jupiler Pro League namelijk in de top vijf qua verdedigende efficiëntie. Door zijn algemene positieve prestaties zou hij zelfs de belangstelling genieten van verschillende clubs uit de Premier League. Aston Villa, West Ham United en Brighton Hove & Albion zouden Hendry namelijk in het vizier hebben staan.



Hendry stond in het verleden reeds onder contract bij Wigan, maar in de Premier League kon hij nooit doorbreken. Nochtans heeft hij wel het specifieke profiel om daar te slagen. Zo werd hij in het verleden gescout door Manchester City voor de rol van John Stones. Als achttienjarige gebeurde dat trouwens ook al bij Everton, en ook toen was dat als een alternatief voor Stones. Op 26-jarige leeftijd lijkt de tijd rijp voor een herkansing in de Premier League. Maar dan zal Hendry eerst en vooral terug zijn niveau van enkele maanden geleden moeten terugvinden.

LEES OOK: Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

Is Hendry een steunpilaar bij Club Brugge?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

80
80
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

26
26
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

131
131
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

240
240
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

279
279
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

180
180
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

236
236
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

133
133
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

133
133
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

280
280
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

260
260
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

110
110
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

41
41
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

86
86
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

576
576
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

201
201
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

449
449
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

527
527
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

185
185
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

154
154
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

93
93
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws