Hendry in grote problemen bij Club Brugge

door
Hendry in grote problemen bij Club Brugge

Er werden oorspronkelijk veel vragen gesteld rond de transfer van Jack Hendry naar Club Brugge, maar ondertussen is de Schot zowat de enige geslaagde Brugse zomertransfer gebleken. Al verkeert de 12-voudige international tijdens de laatste weken wel in een opmerkelijke vormdip.


PANIEKAANKOOP

Vorig seizoen was Jack Hendry bij KV Oostende één van de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Door zijn sterke prestaties stond hij al geruime tijd op de verlanglijst van Club Brugge maar ’t was pas aan het eind van de zomermercato dat de Bruggelingen effectief doordrukten voor een transfer. Twee dagen voor de komst van Hendry kreeg Club Brugge nog een 1-6 pandoering van AA Gent om de oren en daarom werd de Schot omschreven als een paniekaankoop.

Maar op Jan Breydel ontkende men die bewering in alle toonaarden. En Jack Hendry bewees bij Club Brugge ook dat hij helemaal geen paniekaankoop was. Zijn eerste wedstrijden voor Club in de Belgische competitie waren erg hoopgevend maar ’t was vooral in de Champions League dat de centrale verdediger imponeerde. Hendry was bijvoorbeeld één van de uitblinkers die het sterrenensemble van Paris Saint-Germain op een gelijkspel hield.



En die sterke prestatie van Jack Hendry werd ook over Het Kanaal opgepikt. Daily Mail pakte bijvoorbeeld uit met de titel: “Maak kennis met de Schot die Messi, Neymar en Mbappé het zwijgen oplegde.” De Britse krant bewierookte Hendry’s balbehandeling, fysieke kwaliteiten, positiespel én spelintelligentie. “Je mag hem snel in de Premier League verwachten.” Van een paniekaankoop was er dus al snel geen sprake meer. Zijn transfersom van 4,5 miljoen euro leek vooral een verstandige investering te zijn.

KLASBAK

Ook Philippe Clement sprak zich dit seizoen meermaals lovend uit over zijn leider in de defensie, die clubicoon Brandon Mechele al vanaf dag één uit de ploeg speelde. Clement benadrukte dat Hendry specifieke kwaliteiten heeft en dat hij ook iets extra geeft aan zijn groep. “Zijn coaching is erg goed. Onze groep loopt niet over van jongens die van nature de leiding pakken op het veld. Dat heeft Jack wel”, aldus Clement over zijn missing link in de Brugse defensie.



Jack Hendry bevestigde al die positieve kritieken in de Belgische competitie, en ook in de Champions League tegen RB Leipzig herhaalde hij zijn eerdere bravouredaad van tegen Paris Saint-Germain. “Ik snap wel dat het ineens snel gaat, maar Hendry speelt dan bijvoorbeeld wel bijna de perfecte match”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws na de overwinning in Duitsland. Bijgevolg was Hendry met voorsprong de enige zomertransfer van Club Brugge die het etiket als ‘geslaagd’ op zijn rug mocht kleven.

TERUGVAL

Hendry profileert zich bij Club Brugge als een moderne verdediger, die goed vooruit speelt én over uitstekende leiderschapskwaliteiten beschikt. En dat leverde hem vervolgens een vaste plaats op in het nationale elftal van Schotland. Maar sinds hij in de laatste interlandbreak een blessure opliep bij de Schotten, een lichte enkelblessure, is zijn vorm en niveau precies wat afgenomen. Dat was duidelijk te merken in de terugmatch tegen RB Leipzig, KV Mechelen en vorig weekend tegen Seraing.



Tegen Leipzig stapten Jack Hendry en Stanley Nsoki te gemakkelijk uit, en dergelijke fouten worden uiteraard afgestraft op dit niveau. Hetzelfde viel de Schot voor tegen KV Mechelen, toen Clinton Mata bleef hangen. En ook tegen Seraing ging Hendry de mist in bij het eerste doelpunt van Seraing via Ablie Jallow. Maar al bij al blijft de Schot met voorsprong de beste zomertransfer die Club Brugge heeft gerealiseerd. Toch zou het op Jan Breydel een grote opluchting zijn, mocht Hendry zijn eerdere bloedvorm terugvinden.

PREMIER LEAGUE

Desondanks blijft Jack Hendry een speler met een indrukwekkende defensieve meerwaarde. Dit seizoen prijkt hij onder alle centrale verdedigers van de Jupiler Pro League namelijk in de top vijf qua verdedigende efficiëntie. Door zijn algemene positieve prestaties zou hij zelfs de belangstelling genieten van verschillende clubs uit de Premier League. Aston Villa, West Ham United en Brighton Hove & Albion zouden Hendry namelijk in het vizier hebben staan.



Hendry stond in het verleden reeds onder contract bij Wigan, maar in de Premier League kon hij nooit doorbreken. Nochtans heeft hij wel het specifieke profiel om daar te slagen. Zo werd hij in het verleden gescout door Manchester City voor de rol van John Stones. Als achttienjarige gebeurde dat trouwens ook al bij Everton, en ook toen was dat als een alternatief voor Stones. Op 26-jarige leeftijd lijkt de tijd rijp voor een herkansing in de Premier League. Maar dan zal Hendry eerst en vooral terug zijn niveau van enkele maanden geleden moeten terugvinden.

LEES OOK: Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Is Hendry een steunpilaar bij Club Brugge?

Meest recent

Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

7
7
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

111
111
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

86
86
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

56
56
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

115
115
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

67
67
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

130
130
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

68
68
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

105
105
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

94
94
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

147
147
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

241
241
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

629
629
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

257
257
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

115
115
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

100
100
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

90
90
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

255
255
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

133
133
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

188
188
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

111
111
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

293
293

Meer sportnieuws