U21: El Hadj en Stroeykens schitteren, Gent laat steek vallen

door
U21: El Hadj en Stroeykens schitteren, Gent laat steek vallen

Naar goede gewoonte wordt er op maandagavond druk gevoetbald in de Belgische beloftencompetitie. De inzet is dit seizoen dan ook bijzonder groot, want de top vier mag vanaf 2021-2022 aantreden in 1B. Leider Anderlecht deed alvast een uitstekende zaak. Al had het daarvoor wel de hulp nodig van enkele ervaren krachten uit de Brusselse A-kern. 


De U21 van RSC Anderlecht namen het in eigen huis op tegen KV Mechelen. Met El Hadj, Stroeykens, Sardella, Arnstad, Debast, Verbruggen en Colassin stonden ook heel wat spelers uit de A-kern van Anderlecht aan de aftrap. Het overschot aan ervaring bij de thuisploeg werd al snel duidelijk. Arnstad opende de score al na twee minuten, en Stroeykens deed er voor het kwartier al een tweede treffer bovenop. KV Mechelen hapte naar adem. 

In de tweede helft nam Anderlecht stilaan de maat van de jonkies uit Mechelen. Een tweede doelpunt van Stroeykens werd gevolgd door een heerlijke treffer van Aït El Hadj. Luttele minuten later legde Stroeykens de partij helemaal vast, en lukte hem de hattrick. Door de 5-0 zege boeken de Neerpede-producten een bijzonder knappe 25 op 27. 

KAA Gent morst met punten

Zoals eerder vernoemd is een plaats in de top vier van levensbelang voor de 1A-ploegen. De jonkies van KAA Gent deden echter een slechte zaak in het klassement. Ze geraakten niet verder dan een 1-1 gelijkspel op het veld van Antwerp. Daardoor verliest Gent zijn vierde plaats (voorlopig) aan Standard, dat ging winnen op Charleroi. Club NXT komt deze week niet in actie vanwege de Youth League. Volgende week staat echter wel de topper tussen NXT en Anderlecht op het programma. 

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Is het een goede zaak dat er volgend seizoen opnieuw U21-teams in 1B zullen aantreden?

Meest recent

Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

92
92
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

71
71
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

50
50
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

110
110
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

321
321
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

204
204
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

348
348
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

93
93
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

104
104
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

123
123
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

108
108
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

67
67
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

19
19
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

52
52
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

413
413
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

183
183
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

40
40
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

106
106
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

478
478
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

209
209
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

87
87
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

465
465
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

394
394
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

107
107

Meer sportnieuws