U21: El Hadj en Stroeykens schitteren, Gent laat steek vallen

door
U21: El Hadj en Stroeykens schitteren, Gent laat steek vallen

Naar goede gewoonte wordt er op maandagavond druk gevoetbald in de Belgische beloftencompetitie. De inzet is dit seizoen dan ook bijzonder groot, want de top vier mag vanaf 2021-2022 aantreden in 1B. Leider Anderlecht deed alvast een uitstekende zaak. Al had het daarvoor wel de hulp nodig van enkele ervaren krachten uit de Brusselse A-kern. 


De U21 van RSC Anderlecht namen het in eigen huis op tegen KV Mechelen. Met El Hadj, Stroeykens, Sardella, Arnstad, Debast, Verbruggen en Colassin stonden ook heel wat spelers uit de A-kern van Anderlecht aan de aftrap. Het overschot aan ervaring bij de thuisploeg werd al snel duidelijk. Arnstad opende de score al na twee minuten, en Stroeykens deed er voor het kwartier al een tweede treffer bovenop. KV Mechelen hapte naar adem. 

In de tweede helft nam Anderlecht stilaan de maat van de jonkies uit Mechelen. Een tweede doelpunt van Stroeykens werd gevolgd door een heerlijke treffer van Aït El Hadj. Luttele minuten later legde Stroeykens de partij helemaal vast, en lukte hem de hattrick. Door de 5-0 zege boeken de Neerpede-producten een bijzonder knappe 25 op 27. 

KAA Gent morst met punten

Zoals eerder vernoemd is een plaats in de top vier van levensbelang voor de 1A-ploegen. De jonkies van KAA Gent deden echter een slechte zaak in het klassement. Ze geraakten niet verder dan een 1-1 gelijkspel op het veld van Antwerp. Daardoor verliest Gent zijn vierde plaats (voorlopig) aan Standard, dat ging winnen op Charleroi. Club NXT komt deze week niet in actie vanwege de Youth League. Volgende week staat echter wel de topper tussen NXT en Anderlecht op het programma. 

LEES OOK: Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Is het een goede zaak dat er volgend seizoen opnieuw U21-teams in 1B zullen aantreden?

Meest recent

Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

0
0
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

97
97
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

90
90
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

22
22
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

27
27
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

81
81
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

161
161
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

253
253
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

428
428
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

185
185
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

171
171
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

159
159
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

136
136
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

434
434
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

279
279
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

988
988
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

592
592
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

69
69
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

508
508
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

152
152
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

165
165
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

313
313
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

141
141
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

87
87
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

286
286

Meer sportnieuws