U21: El Hadj en Stroeykens schitteren, Gent laat steek vallen

door
U21: El Hadj en Stroeykens schitteren, Gent laat steek vallen

Naar goede gewoonte wordt er op maandagavond druk gevoetbald in de Belgische beloftencompetitie. De inzet is dit seizoen dan ook bijzonder groot, want de top vier mag vanaf 2021-2022 aantreden in 1B. Leider Anderlecht deed alvast een uitstekende zaak. Al had het daarvoor wel de hulp nodig van enkele ervaren krachten uit de Brusselse A-kern. 


De U21 van RSC Anderlecht namen het in eigen huis op tegen KV Mechelen. Met El Hadj, Stroeykens, Sardella, Arnstad, Debast, Verbruggen en Colassin stonden ook heel wat spelers uit de A-kern van Anderlecht aan de aftrap. Het overschot aan ervaring bij de thuisploeg werd al snel duidelijk. Arnstad opende de score al na twee minuten, en Stroeykens deed er voor het kwartier al een tweede treffer bovenop. KV Mechelen hapte naar adem. 

In de tweede helft nam Anderlecht stilaan de maat van de jonkies uit Mechelen. Een tweede doelpunt van Stroeykens werd gevolgd door een heerlijke treffer van Aït El Hadj. Luttele minuten later legde Stroeykens de partij helemaal vast, en lukte hem de hattrick. Door de 5-0 zege boeken de Neerpede-producten een bijzonder knappe 25 op 27. 

KAA Gent morst met punten

Zoals eerder vernoemd is een plaats in de top vier van levensbelang voor de 1A-ploegen. De jonkies van KAA Gent deden echter een slechte zaak in het klassement. Ze geraakten niet verder dan een 1-1 gelijkspel op het veld van Antwerp. Daardoor verliest Gent zijn vierde plaats (voorlopig) aan Standard, dat ging winnen op Charleroi. Club NXT komt deze week niet in actie vanwege de Youth League. Volgende week staat echter wel de topper tussen NXT en Anderlecht op het programma. 

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Is het een goede zaak dat er volgend seizoen opnieuw U21-teams in 1B zullen aantreden?

Meest recent

Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

12
12
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

77
77
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

109
109
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

91
91
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

256
256
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

204
204
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

118
118
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

117
117
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

154
154
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

323
323
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

177
177
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

112
112
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

142
142
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

108
108
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

178
178
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

55
55
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

129
129
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

378
378
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

152
152
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

229
229
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

61
61
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

237
237
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

102
102
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

35
35

Meer sportnieuws