U21: El Hadj en Stroeykens schitteren, Gent laat steek vallen

door
U21: El Hadj en Stroeykens schitteren, Gent laat steek vallen

Naar goede gewoonte wordt er op maandagavond druk gevoetbald in de Belgische beloftencompetitie. De inzet is dit seizoen dan ook bijzonder groot, want de top vier mag vanaf 2021-2022 aantreden in 1B. Leider Anderlecht deed alvast een uitstekende zaak. Al had het daarvoor wel de hulp nodig van enkele ervaren krachten uit de Brusselse A-kern. 


De U21 van RSC Anderlecht namen het in eigen huis op tegen KV Mechelen. Met El Hadj, Stroeykens, Sardella, Arnstad, Debast, Verbruggen en Colassin stonden ook heel wat spelers uit de A-kern van Anderlecht aan de aftrap. Het overschot aan ervaring bij de thuisploeg werd al snel duidelijk. Arnstad opende de score al na twee minuten, en Stroeykens deed er voor het kwartier al een tweede treffer bovenop. KV Mechelen hapte naar adem. 

In de tweede helft nam Anderlecht stilaan de maat van de jonkies uit Mechelen. Een tweede doelpunt van Stroeykens werd gevolgd door een heerlijke treffer van Aït El Hadj. Luttele minuten later legde Stroeykens de partij helemaal vast, en lukte hem de hattrick. Door de 5-0 zege boeken de Neerpede-producten een bijzonder knappe 25 op 27. 

KAA Gent morst met punten

Zoals eerder vernoemd is een plaats in de top vier van levensbelang voor de 1A-ploegen. De jonkies van KAA Gent deden echter een slechte zaak in het klassement. Ze geraakten niet verder dan een 1-1 gelijkspel op het veld van Antwerp. Daardoor verliest Gent zijn vierde plaats (voorlopig) aan Standard, dat ging winnen op Charleroi. Club NXT komt deze week niet in actie vanwege de Youth League. Volgende week staat echter wel de topper tussen NXT en Anderlecht op het programma. 

LEES OOK: Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

Is het een goede zaak dat er volgend seizoen opnieuw U21-teams in 1B zullen aantreden?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

21
21
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

19
19
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

20
20
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

396
396
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

216
216
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

102
102
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

348
348
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

121
121
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

171
171
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

127
127
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

90
90
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

102
102
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

68
68
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

292
292
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

149
149
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

148
148
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

507
507
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

373
373
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

522
522
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

459
459
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

389
389

Meer sportnieuws