Hommeles in Parijs: supersterren in de clinch

door
Hommeles in Parijs: supersterren in de clinch

Je zal vandaag maar de coach van Paris Saint-Germain zijn. Maurico Pochettino staat in Parijs onder een enorme druk omdat hij er niet in slaagt om de sterspelers Lionel Messi, Kylian Mbappé en Neymar naar behoren te laten samenspelen. Daarnaast is de relatie tussen de vedetten onderling te snijden en ook die met Pochettino is op z’n minst gespannen te noemen. En daar kan Club Brugge straks misschien van profiteren?


DREAMTEAM

Lionel Messi, Kylian Mbappé, Neymar Jr. … Er werd dit seizoen heel veel verwacht van Paris Saint-Germain. En hoewel de resultaten enigszins meezitten, is het spelpeil van het Parijse sterrenensemble helemaal niet volgens de hoge verwachtingen. Sterker nog, er zouden zelfs onderlinge fricties zijn tussen de topspelers van PSG. Daarnaast zou het gezag en krediet van coach Mauricio Pochettino ook niet al te groot meer zijn in het Parc des Princes.



 “We spreken over Neymar, Mbappé, Messi … Veel hoger dan dat niveau kan je niet meer gaan”, zei Pochettino enkele weken geleden op de officiële kanalen van de Ligue 1. De Argentijn mag dan wel beschikken over voorgenoemde absolute topspelers, hij slaagt er niet in om van zijn ploeg een goed geolied geheel te maken. Vooral de onwil van Neymar, Mbappé en Messi om defensief hun steentje bij te dragen, zorgt intern en extern voor grote frustraties.

7+3 OF 10-3?

Thierry Henry raakte eerder deze week dat onderwerp aan tijdens een interview met Kylian Mbappé zelve. “Als jullie aanvallen dan gaat dat met 7+3 maar als jullie verdedigen is het 10-3”, zei Henry op Prime Video. De Franse superster, die overigens over een aflopend contract beschikt bij Paris Saint-Germain, gaf ‘Titi’ gelijk en hij reageerde ook op het mindere spelniveau. “We zijn er ons van bewust dat we als spelers van zo’n niveau meer moeten brengen.”



De beperkte defensieve inbreng van het sterrentrio van Paris Saint-Germain was duidelijk merkbaar in de Champions League tegen Manchester City. De analisten over Het Kanaal constateerden die grote lacune uiteraard ook en de kritiek was er bijgevolg niet naast. “De ploeg van PSG draagt drie spelers, daarom hebben ze absoluut geen kans om de Champions League te winnen. Absoluut niet,” zei de vermaarde analist en ex-international Jamie Carragher op CBS Sports.

POCHETTINO

Wanneer Messi, Mbappé en Neymar in de Franse competitie niet meeverdedigen, dan raakt Paris Saint-Germain daar doorgaans nog mee weg. Maar in de Champions League is dat uiteraard een gans ander verhaal. En dat terwijl de eindezege van het Kampioenenbal de ultieme wens is van Nasser Al-Khelaïfi. Mede daarom investeerde de voorzitter en CEO in de voorbije zomer maar liefst 35 miljoen euro per jaar om Messi naar Parijs te halen.

En als de ploeg niet draait, dan wordt er vooral gekeken naar de trainer. Mauricio Pochettino staat dit seizoen onder grote druk in het Parc des Princes en zijn ontslag lijkt enkel maar een kwestie van tijd te zijn. “Kan Pochettino zijn sterren bevelen om te verdedigen of zijn het de sterspelers die beslissen en de wet maken? Tuchel had vroeger al geprobeerd om de aanvallers van PSG te laten verdedigen maar dat was hem niet gelukt”, zei Thierry Henry op CBS Sports.



Daarnaast lijkt Pochettino grote moeite te ondervinden om van zijn drie wereldtoppers één te duchten aanvalslinie te vormen. De Argentijn moet Messi, Mbappé en Neymar hun vrijheid geven en hen uiteraard tevreden houden. En dat is duidelijk geen gemakkelijke oefening. “Ik had een probleem, omdat ik had gezegd dat Lionel Messi de Ballon d'Or moest winnen. Neymar en Kylian Mbappé vroegen mij waarom zij niet genoemd waren door mij”, zei de Argentijn onlangs nog tijdens een persconferentie bij PSG.

MESSI

Het is uiteraard hallucinant om zien hoe Lionel Messi bij Paris Saint-Germain een schim is van de voetballer die hij bij FC Barcelona was. Suleyman Öztürk keek eerder dit seizoen naar PSG-Lille met zijn Messi-bril op en hij naar eigen zeggen schrok hij zich kapot. “Ik zat er naar te kijken en vond het zelfs pijnlijk”, verklaarde de analist op het Youtube-kanaal van Voetbal International. “Voor hem en voor PSG. Want Messi is op zich niet zoveel veranderd, maar zit in een nieuwe omgeving waardoor het lijkt alsof hij er niets meer van kan. Je zou hem bijna een looprek aanbieden. Alsof je een oud mannetje door een park zag wandelen.”



Lionel Messi beleeft momenteel geen leuke periode in Parijs, 4 doelpunten in 13 matchen is niet meteen een statistiek die we met de Gouden Bal associëren. Maar volgens L’Equipe heeft dat grotendeels te maken met de capaciteiten van Mauricio Pochettino, wie Messi naar verluidt niet hoog inschat. De coach van Paris Saint-Germain laat Messi constant van positie wisselen en dat komt zijn niveau en aanpassing uiteraard niet ten goede. Bovendien zou Messi ook niet te spreken zijn over de speelwijze die Pochettino hanteert in de grote wedstrijden, want de trainer zou daarbij de kwaliteiten van Mbappé boven die van Messi uitspelen.

NEYMAR

Hij is er dinsdag niet bij tegen Club Brugge, maar ook Neymar Jr. is dit seizoen niet onbesproken. Zo was clubicoon Jérôme Rothen eerder dit seizoen hard in zijn kritiek op de Braziliaan. “Je hoeft niet op hoog niveau te hebben gespeeld om te beseffen dat Neymar momenteel minder beslissend is, maar ook minder impact heeft en minder creatief is”, vertelde Rothen aan Le Parisien. “Op alle vlakken presteert hij minder dan in zijn grote dagen voor de club. Hij is dus meer een last voor het collectief dan een oplossing. Het wordt zelfs een probleem voor de trainer. Want Neymar behandel je niet zoals alle andere spelers.”



Hoewel Neymar een grote voorstander was van Messi’s komst, moest de Braziliaanse vedette zich ook aanpassen op het veld. Messi krijgt namelijk het grootste aantal passes onder de aanvallers van PSG en daar moet Neymar nog hard aan wennen. Nicolas Anelka, een ander clubicoon, neemt het in deze discussie duidelijk op voor Neymar. “Vandaag vragen we enorm veel van Neymar maar we kunnen hetzelfde doen met Messi. Sinds het seizoensbegin is hij ook niet uitzonderlijk bezig. Er is daar een speler die (toen, nvdr.) zes keer de Ballon d’Or won, maar uiteindelijk presteert hij niet exceptioneel.

MBAPPE

En ook Kylian Mbappé heeft uiteraard een grote invloed op Paris Saint-Germain. De posterboy van de club is duidelijk ook niet meer gelukkig in het Parc des Princes en hij heeft duidelijk grote moeite met de komst van Messi. Op die manier moet Mbappé de aandacht delen met twee andere wereldsterren, die bovendien al meermaals de Champions League wonnen en aldus een grotere reputatie genieten. “Mbappé en Neymar hebben ongetwijfeld het gevoel dat ze hetzelfde kunnen als Messi. Zijn zij bereid om extra meters te maken voor hem, zoals iedereen bij Barça deed?” vraagt analist Wim De Coninck zich af op Sporza.



Volgens 63-voudig Frans international en wereldkampioen Emmanuel Petit is Kylian Mbappé gefrustreerd en moe door de complexe en explosieve situatie bij Paris Saint-Germain in het afgelopen jaar. “We hebben veel problemen gezien op het veld tussen de spelers en dat was duidelijk merkbaar in zijn spel en zijn gemoed”, verklaarde Petit aan Gambling.com. “Misschien wil hij naar Real Madrid omdat hij het beu is wat hier allemaal gebeurt in Frankrijk. Ik denk dat hij soms voelt dat hij niet dezelfde erkenning krijgt zoals Messi of Neymar.”

LEES OOK: PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

Wint PSG dit jaar de Champions League?

Meest recent

‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

117
117
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

16
16
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

16
16
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

31
31
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

54
54
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

521
521
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

39
39
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

23
23
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

52
52
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

116
116
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

235
235
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

44
44
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

227
227
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

236
236
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

122
122
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

189
189
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

631
631
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

70
70
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

434
434
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

286
286
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

98
98
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

171
171
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

132
132
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

84
84
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

65
65

Meer sportnieuws